Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Czarny scenariusz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przestraszył mnie ostatni sondaż opinii publicznej. Bo co może się stać?

 

 

 

 

 

 

Czy może być coś jeszcze bardziej gorszego niż nie-rządy Platformy Obywatelskiej i ferajny Tuska? Wydaje się, że jest to już totalne dno i nawet 5 metrów mułu poniżej, ale nie, jest jeszcze inna możliwość, znacznie straszniejsza.

 

Jeden z ostatnich rankingów partii z dnia wczorajszego, przedstawił wyniki: PIS – 29%, PO – 19%, SLD – 15%.

Na pierwszy rzut oka każdy zdrowy człowiek się ucieszy – o, PIS ma 10 punktową przewagę nad Platformą! Niestety, to jest bardzo niepoprawny wniosek.

Bo naprawdę jest tak:

- PIS ma za mało poparcia, by mógł samodzielnie rządzić. Na dodatek, jest to tak niewiele, żeby można przeprowadzić w kraju niezbędne reformy.

- Platforma leci na łeb, na szyję. I dobrze... Tylko, że oni strasznie nie chcą rozstawać się z władzą, bo dla niektórych może to się nawet skończyć kryminałem i zrobią dosłownie wszystko, by swojej władzy nie utracić.

- SLD ponownie rośnie w siłę! Wydawało się, że po aferze Rywina nigdy się już nie podźwigną. Niestety, w naszym biednym, umęczonym kraju, post-komuniści ciągle jeszcze mogą liczyć na 15 – 20% głosów elektoratu. Widać, że "wymieranie" czerwonych idzie zbyt wolno. Komunistyczne zaczadzenie widocznie jest gorsze w skutkach i przyzwyczajeniu, niż przyjmowanie heroiny.

 

Co z tego wynika?

Najbardziej paskudny czarny scenariusz, przy którym obecne sprawowanie władzy przez platformerskich przekrętasów będzie się wydawało sielanką.

Tusk zjednoczy się z Millerem, a Komorowski desygnuje koalicję PO – SLD do utworzenia nowego rządu.

Dwóch najbardziej odpychających dla mnie uczestników sceny politycznej w niby-wolnej Polsce: - załgany piłkarzyk o rozbieganych oczkach i komuch, który w teczce przywoził forsę z Moskwy, utworzą koalicję. Nic im nie będzie stało na przeszkodzie, bo obaj są cyniczni, zdeprawowani i spragnieni władzy.

Wyobrażacie sobie to?

Dla mnie nie może być nic gorszego niż powiązanie się neo-liberałów z czerwoną zarazą.

Obie partie wyspecjalizowały się i dały temu wielokrotne dowody, w rozkradaniu Polski. Nawet trudno powiedzieć, kto w tym był lepszy, komuniści, czy platformersi. Jedni i drudzy wsławili się licznymi aferami, pokazującymi ich stosunek do uczciwości i odpowiedzialności. To, że jesteśmy, gdzie jesteśmy, czyli na samym dnie, to właśnie dzieło tych dwóch ugrupowań. Można powiedzieć – mafia z Chicago jednoczy się z mafią z Nowego Jorku. Obie wyspecjalizowane w rabunku, oszustwach i kompletnym nieliczeniu się z prawem. Dbające o rozwój "rodziny". Dające przykład obywatelom, jak żyć i co robić, by mieć się dobrze.

Łączy ich także to, że mimo pełnej gęby populizmu na czas wyborów, kompletnie się nie liczą z narodem i gówno ich obchodzi podnoszenie standardu życia w kraju.

Zaślepieni są i usłużni, wobec swoich zagranicznych pryncypałów: czy to Moskwy, czy Berlina i Brukseli.

Pod ich władzą Polska ostatecznie zdechnie.

 

Czy ja sobie taki scenariusz wyssałem z palca? Czy prawdopodobieństwo takiego układu jest małe? Wprost przeciwnie, uważam, że bardzo wysokie.

Czy w związku z tym jesteśmy już skazani, jako naród?

Nie, ale musimy się maksymalnie zmobilizować. PIS w nadchodzących wyborach musi grubo przekroczyć 40%. By to osiągnąć prawica musi się jednoczyć za wszelką cenę! Rozbijackie działania różnych tam Korwin- Mikke, czy nijakiego Zawiszy, muszą być usunięte w kąt.

Musimy na prawicy zbudować coś mocnego i w miarę trwałego.

Widzi ktoś inne rozwiązanie?

 

Koalicja Miller – Tusk byłaby tragedią dla Polski. To, czego jeszcze Tusk nie zawłaszczył: instytucje, urzędy, media, już od dawna należy do Millera. Gdy połączą siły państwo stanie się kompletnie totalitarne, już bez żadnych kosmetycznych zabiegów. Będą mogli zrobić, co będą chcieli.

 

Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę z tego bardzo dobrze. Ale, czy podoła? To chyba największe zadanie, które przed nim stoi. Gdyż zdecyduje o losach Polski na całe dziesięciolecia.

Ewentualna porażka PISu będzie klęską dla wszystkich Polaków.

 

Czy jest możliwa jakaś "trzecia droga"? Jakieś rozwiązanie alternatywne?

Nie wydaje mi się. Kiedyś pokładałem pewne nadzieje w panu Dudzie i ewentualnym obaleniu rządu, przez akcje strajkowe. Lecz po wrześniowych ledwo ciepłych wydarzeniach, tą nadzieję utraciłem.

Kryteria uliczne, też raczej nie wchodzą w rachubę. Jeszcze dwa lata temu wydawało się, że ludność Europy ma już dosyć. Hiszpanie, Grecy pociągną inne narody i obali się ten cały lewacki neo-liberalizm. Niestety, tak się nie stało. Zabrakło woli i wytrwałości.

Ewentualny pucz na szczytach władzy nie wiadomo, co mógłby przynieść. Może jeszcze gorsze rozwiązanie niż ewentualna koalicja Miller – Tusk.

Przypomina właśnie o sobie Ugrupowanie Grunwald. Czy to nie symptomatyczne?

 

Gdy popatrzeć dalej własnego nosa, na chwilę przestać zajmować sie codziennością i słownymi utarczkami, to jawi nam się ta straszna wizja. Straszna? Dla mnie tak. Czy może ktoś zaprzeczy?

KOMENTARZE

 • Fakt... tak może się stać ..
  Ale większość ludzi, nie ma nawet pojęcia, że Miller jest zdecydowany nawet wbrew opinii społeczeństwa wejść do strefy euro.
  Kiedy mówię to jego przyszłym wyborcom.. zmieniają zdanie... polecam informować o tym.
  Pozdr.
 • @Astra 10:37:45
  To jest istotny argument.
  Nie wiedziałem, ze on jeszcze trzyma się tej utopii.

  Pozdrawiam
 • A jak
  wyglądało głosowanie w sejmie 23 października nad ustawą o "psychuszkach".
  Czy PIS jest za inną Polską?

  http://kokos.salon24.pl/546818,psychuszki-wracaja
 • I niestety tak sie stanie
  Polacy nie maja rozumu. A jak jeszcze widze tych wszystkich plujacych na PiS, chocby na Neonie24 po to aby PiS maksymalnie oslabic, chociaz to jedyna realna sila mogaca odsunac Tuska i PO od koryta to mnie mdli.
 • @zadziwiony 11:15:30
  To co proponujesz?

  Tylko szybko, bo czas ucieka...
 • @Mind Service 11:30:34
  Dlatego piszemy : by nie było że zaskoczenie, że "nie było mówione",
  że się trzeba zastanowić, nie wychylać.
 • @fan-wolności 12:57:13
  Marudzić każdy potrafi.

  Co pan radzisz?
 • No to trzeba będzie zamiast liści umieścić wszystkich trzech - i wreszcie zakończyć etap transformacji.
  "Tusk zjednoczy się z Millerem, a Komorowski desygnuje koalicję PO – SLD do utworzenia nowego rządu."

  ---> Przecież Prezydent Wszystkich Komuchów Esbeków Agentów Kapusiów ... Bronisław Komorowski, już od dawna zapowiadał, że wszystko zrobi, by rządzili w Polsce najwięksi szkodnicy i oszuści.
 • @fan-wolności 13:07:51
  A ty na co będziesz głosował?
  PO, czy SLD?
 • @jazgdyni 11:34:21
  Gdybym był taki mądry i wiedział co zrobić, to może zajął bym się polityką.

  W każdym razie wiem, że obojętnie na kogo zagłosujemy to i tak będzie to na ten sam system i praktycznie Ci sami ludzie będą mieli faktyczną władzę.

  "Ci którzy decydują nie są wybierani, a ci, których się wybiera nie mają nic do decydowania [Horst Seehofer, przewodniczący CSU i premier Bawarii]"

  Poza tym nie wierzę, by Kaczyński jesli nawet wygra , to pośle tą przestępczą ferajnę do pierdla. Nawet nie ujawni tajemnicy smoleńskiej.
  Dodatkowo widać, że prawie we wszystkich najistotniejszych sprawach głosuje tak jak Tusk, więc dla mnie to żadna alternatywa.
  Powyższą ustawą każdego z nas jak mu fikniemy, pośle do psychuszki, a więc jego intencje są takie same jak Tuska.
  Być może jesteśmy już po prostu straceni.
 • @jazgdyni 13:30:33
  I tak kicha i tak kicha. To nie ma znaczenia.
 • @fan-wolności 12:57:13 do @jazgdyni
  Panie mądry z Gdyni
  i po co ten Kaczyński rozPiSał przedterminowe wybory?

  Dla mnie oczywistym jest że dostał zadanie zatopić niebezpieczne dla okrągłostołowców partie koalicyjne. Od momentu kiedy LPR i SO wyszło z wnioskiem o postawienie Balcerowicza przed TS, cel już był tylko jeden.

  Teraz te mydlenie oczu, modły, utyskiwania, nadzieja.. Ona zawsze umiera ostatnia. Miała być IV RP, a okazało się że trzeba szybko komuś urwać łepek, żeby wszystko zostało po staremu..

  >>> no dokładnie, to teatrzyk odgrywany przez wszystkie partie tworzące 'system' na użytek publiki, ale Pan Janusz jeszcze się łudzi.. że rozwiązanie pozytywne może zaistnieć w oparciu o PiS :)
 • @fan-wolności 13:07:51
  Ja wcale nie marudzę. Ja tylko chorym na sklerozę przypominam najnowszą historię. Nie mam też zamiaru za was główkować. Pilnujcie swoich głosów, żeby się ,nie zmarnowały'. Żeby zagłosować na najsilniejszego, najpiękniejszego, złotoustego czy tam na co sobie chcecie. W każdym razie jak nie na faworyta, to na tego na drugiej pozycji. Byleby z wiadomego magdalenkowego układu :)

  >>> dokładnie
 • @zadziwiony 14:54:22
  W tym co piszesz jest dużo sensu.
  I powiem ci, że ja też mam wątpliwości.

  Ale zimna analiza jest taka jaka jest.
 • @ekoludek 15:57:18 & @fan
  chłopaki,
  podrzuć jakieś lepsze rozwiązanie.

  Co trzeba robić? Na prawdę słuchamy.
 • @
  Korwin Mikke nie może z definicji prowadzić rozbijackich działalności .
  On propaguje diametralnie inną ideologię niż robi to PIS.
  Dlatego nie może przejąć ideowego elektoratu tej partii.
 • @prawi co wiec 17:28:58
  http://www.youtube.com/watch?v=-rpZN1zqERI  i teraz na potwierdzenie diagnozy Korwin-Mikkego zobaczcie , co ideowi komuniści rządzący UE i USA zrobili w krótkim czasie z cywilizacją białego człowieka.

  http://www.pb.pl/3443393,34607,gospodarczy-pepek-swiata-coraz-dalej-od-europy-mapa-dnia
 • @prawi co wiec 17:28:58
  Robi rozbijacką działalność.
  To on spowodował upadek rządu Olszewskiego. Pożyteczny idiota.
  Teraz nadal rozbija prawicę swoją pseudo logiczną utopią.
  To duży szkodnik Polski.
 • @prawi co wiec 17:34:33
  do schematu przedstawiającego przesuwania się "gospodarczego pępka świata".....

  to co najlepsza w historii świata cywilizacja łacińska wypracowała w ciągu wieku dziewiętnastego, obecna antycywilizacja unijna roztrwoniła w ćwierć wieku.
 • Polecam wykład J. Kaczyńskiego w Fundacji Batorego
  wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam

  http://www.batory.org.pl/upload/jkaczynski.pdf
 • @night rat 17:35:41
  jeżeli już wskazać rozbijaczy PISu ( bo przecież nie prawicy ! ) to należałoby wymienić PJoNków i Ziobrystów.
  a tu autor nie wiedzieć dlaczego wymienia Korwin-Mikkego i Zawiszę.
 • @prawi co wiec 17:44:31
  Tu masz akurat 100% rację.
 • @prawi co wiec 17:51:55
  Bi, jak określasz Pjoniki i Ziobryści to pluskwy wykarmione na własnym ciele. Oni kompletnie sie nie liczą. Nikt, nigdy im nie zaufa. Zdrada jest kardynalnym grzechem w polityce.
 • @ekoludek 15:57:18
  (...)Czy którakolwiek z partii wyznaczyła sobie takie strategiczne cele? Nie widziałem, nie słyszałem.
  I już sam ten fakt jest wystarczającym argumentem by nie głosować na nikogo a jednocześnie daje mi pewność, że każde działanie na niekorzyść istniejącego układu jest słuszne i dobre dla Polski.

  Do polityki powinni wejść ludzie, którzy komunę znają z opowiadań a w czasach Solidarności stawali na baczność pod szafą. Kryterium wieku nie jest oczywiście najważniejsze, chodzi o ludzi, którzy z tymi układami nie mieli nic wspólnego.
  Powtórzę kwestię, którą wielokrotnie podnosiłem: należy zapomnieć o takich pojęciach jak prawica czy lewica. Nic takiego nie istnieje!
  To sztuczny podział wymyślony kiedyś przez „starszych i mądrzejszych” w celu lepszej kontroli zantagonizowanego społeczeństwa. Gdybyśmy wczytali się uważnie w encykliki JP II traktujące o sprawach społecznych to moglibyśmy dojść do wniosku, że był on prawie marksistą. Już tylko to przemawia za odrzuceniem takich etykiet.

  Każdy rzetelny program polityczny musi zawierać różne elementy – poszanowanie wartości narodowych, wolności obywatelskich i gospodarczych czy dobrze pojęty solidaryzm społeczny.
  W takim kontekście wszelkie podziały stają się iluzoryczne i szkodliwe. Każdy nowy ruch powinien być budowany na wartościach a nie na ideologiach rodem z XIX wieku bo okazuje się, że nieważne jaka opcja rządzi to grabież i wyzbywanie się majątku narodowego są takie same. Sytuacja przeciętnego obywatela coraz gorsza. Panuje Kasta, która dzieli się na kliki zwane dla niepoznaki „partiami”, wykorzystujące wyborców jedynie do klepnięcia przy urnie by zachować pozory „demokracji”.
  Ostatnie 20 lat dostarczyło aż nadto dowodów na to.

  Nowych ruchów musi powstać jak najwięcej. Każdy z pewnością będzie kładł akcent na inny aspekt życia społecznego. Jedynym kryterium powinny być jednak wartości, które są do zaakceptowania przez każdego Polaka.
  Ci, którzy tylko udają Polaków a ich serce bije w Moskwie, Tel Avivie, Berlinie, Watykanie czy Waszyngtonie powinni być trwale odsunięci od życia publicznego.

  Tego z pewnością nie uda się osiągnąć w krótkim czasie, to proces długotrwały. Ale należy go rozpocząć tu i teraz. I z tego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia czy będzie to przed wyborami czy po. Im szybciej tym lepiej.

  Dlaczego w takim razie będę głosował na PiS i wszystkich Was gorąco do tego namawiam?
  Kalkulacja jest prosta i niektórym pewnie wyda się cyniczna ale w polityce i tam gdzie chodzi o dobro kraju nie ma miejsca na sentymenty. Kasta traktuje nas przez ostatnie 65 z cynizmem, który nie ma sobie równych.

  Wygrana Platformy, biorąc pod uwagę jej możliwości koalicyjne zabetonowałaby kraj na następne cztery lata. PiS w tym czasie wygodnie udawałby „opozycję” i odcinał kupony od swojego „męczeństwa”. Do czasu aż wszystko się zawali i emeryci przestaną otrzymywać emerytury.

  Wygrana PiS jest szansą na przyspieszenie krachu. A krach niestety wydaje się być potrzebny.
  Bo tylko brak kaszanki na grilla może obudzić szerokie masy społeczeństwa i zagonić do urn tych co dziś nie kwapią się do głosowania.

  PiS nawet wygrywając wybory nie będzie w stanie rządzić samodzielnie a każda koalicja będzie zła. Biorąc poza tym pod uwagę program tej partii (a właściwie jego brak), słynny „patriotyzm gospodarczy” prezesa i podobne odkrywcze pomysły to jest szansa, że wszystko zawali się prędzej . A idą ciężkie czasy i nowemu rządowi będzie z pewnością trudniej niż poprzedniemu.
  Jedyne co może zrobić PiS to dokręcić jeszcze bardziej śrubę w imię fałszywie przedstawionych, bogoojczyźnianych haseł. Takie nowe „pomożecie?” Przecież nasi dobroczyńcy z MFW i zaprzyjaźnionych z nim banków czyli Wielka Lichwa muszą dostać swój haracz...
  A że szykują się następne syjonistyczne wojny to Prezes z pewnością nie poskąpi mięsa armatniego.

  I dlatego właśnie ludzie muszą się organizować i aktywizować już teraz, nie oglądając się zbytnio na na nic. A jak już przyjdą wybory to dać krzyżyk na PiS.
  Prawdopodobnie oszczędzi nam to ze dwa lata cierpień.(...)


  To fragment mojej notki z 15/05/2011
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/14435,spiritolibero-zwariowal-agituje-za-pis

  Nic nie stracił na aktualności jak widać...
 • @jazgdyni 17:05:47
  "podrzuć jakieś lepsze rozwiązanie.

  Co trzeba robić? Na prawdę słuchamy."

  Dużo trotylu?
  Nie, nie zadziała bo zostaną uznani przez swoich wyznawców męczennikami.

  Jedyne co mogłoby cokolwiek zmienić to na początek zmiana ordynacji wyborczej. Ta sama którą zapowiadają wszystkie gangi a której to żaden nie odważył się zrobić.

  tussk, kaczek, miller, czy inny z tego zbioru zgniłych pomidorów to żadna różnica - ten sam układ i ten sam śmietnik historii.
  Szkoda że Polacy wciąż są tacy zaślepieni.
  Ale skończy się to jak w końcu (niestety) zobaczą pustą michę a na jej dnie skrawek plakatu wyborczego.
 • @Mind Service 11:30:34
  "Polacy nie maja rozumu. A jak jeszcze widze tych wszystkich plujacych na PiS, chocby na Neonie24 po to aby PiS maksymalnie oslabic, chociaz to jedyna realna sila mogaca odsunac Tuska i PO od koryta to mnie mdli."

  Mind nie masz racji.
  Odsuniecie tusska kaczka to żadna zmiana a nawet na gorsze.
  To tak jakbyś pożar gasił ropą.
  Jeden i drugi to komuch starego układu - więc żadna różnica.
  kaczor jest niższy i m amniejsze rączki więc mniej go widać jak szabruje - a robi to ile wlezie.

  Powiedz tylko która PARTIA w sejmie jest najbogatsza?
  Powiedz skąd guru miał kasę na założenie zakonu PC?
  (o ile miller przywiózł ją w walizach o tyle jaro "jebnął mam z kieszeni")
  itd. itp.

  Mówią co tych dwóch powiedz tylko dlaczego guru na każdym kroku nie przypomina zamachu w 1992r gdzie głównym "liczącym głosy" był tuSSek?
  Bo tuSSek przypomni mu co innego (magdalenki, telegrafy, fundacje prasową SOLIDARNOŚĆ, ART'B, ..........)

  Ręka rękę myje...
  Zgodnie z zasadą "obrzucamy się tylko błotem a nie gównem bo jedno i drugie się zmywa lecz drugie dłużej śmierdzi".

  Niech wyznawcy guru poszukają jego dokonań w necie a w końcu zmienią zdanie. Wtedy będzie realna szansa na odsunięcie całego bydła od koryta.
  PIS będzie dopóki będzie PO
  PO będzie dopóki będzie PIS
 • @SpiritoLibero 20:52:34
  Po pierwsze Spirytusowy Libero:

  To Twój tekst ?
  Bo jakoś ni groma mi do Twojego stylu nie pasuje :D

  Po drugie:
  "Wygrana PiS jest szansą na przyspieszenie krachu. A krach niestety wydaje się być potrzebny"

  Od dawna jestem dokładnie tego samego zdania że tylko krach otworzy ludziom oczy, jak też i tego że PIS to porażka.
  Ale przyznam się szczerze że dopiero teraz w tym tekście zobaczyłem jak można to połączyć aby wyszła "piękna katastrofa".

  Przyznam się że taka przesłanka oddania jarka sekcie głosu ma sens.
  Hmmm.... ...............
 • @ALIK 21:42:13
  "To Twój tekst ?
  Bo jakoś ni groma mi do Twojego stylu nie pasuje :D"

  No wiem... Trochę nieskładny. Widać, że zrobiłem postępy :D)))
  Ale mój jak najbardziej, takie miałem zdanie i do dziś nie zmieniłem. Okazuje się, że nic się nie zmieniło...
 • Każdego polityka i każdą partię można "sprawdzić" jednym pytaniem :
  czy godzi się na powszechne prawo obywateli (dorosłych, nie karanych i zdrowych psychicznie) do posiadania dowolnego rodzaju broni oprócz broni masowego rażenia.

  Jeśli odpowie twierdząco, to można się nad nim zastanawiać.
  Jeśli powie nie lub zacznie kręcić to znaczy że jest handlarzem niewolników Systemu i niech spier.ala.
 • @Ptasznik z Trotylu 23:50:31
  redaktor: wyobraża Pan sobie, że teraz Polacy będą chodzić po ulicach z bronią palną? to przerażające. każdy może mieć w kieszeni narzędzie morderstwa.

  JKM: to niech Pan sobie teraz wyobrazi co muszą czuć kobiety, mijając na ulicy potencjalnych gwałcicieli. każdy napotkany mężczyzna posiada w spodniach narzędzie gwałtu.to jest dopiero przerażające !

  (cyt. niedokładne , z pamięci)
 • Wszyscy
  Rząd Tuska zasypuje kopalnie, w których Czeskiej Republice pozbawionej rządu opłaca się wydobywać węgiel Rozpoczęto zasypywanie głównego szybu dawnej kopalni Mysłowice Do października sięgający ponad pół kilometra w głąb ziemi szyb wydobywczy dawnej kopalni Mysłowice zostanie zasypany. To kolejny etap prac zmierzających do nowego zagospodarowania około 67 ha terenu w pobliżu centrum miasta. Czesi udowadniają, że opłaca się u nas wydobywać węgiel W kopalni Silesia oddano do użytku w pełni zmodernizowany szyb. - W przyszłym roku chcemy osiągnąć pełne moce wydobywcze - zapowiada Michal Herman, prezes PG Silesia. W prywatną kopalnię w Czechowicach-Dziedzicach Czesi zainwestowali już 750 mln zł
 • Wszyscy
  Uzależnienia Donka. Che che- a kto Donka traktuje poważnie? Chłopak z podwórka i to z takich co wszyscy ich gnębią. No i jeszcze raz pytam-kto go będzie poważnie traktował? Nawet małżonka nie bardzo poważnie go traktuje (pisze o tym w swojej niedawno wydanej "książce"). Donek to kukła, marionetka co nawet w jego ruchach widać. No i te kokainowe wory pod oczami. Wali kokę co dzień i ma stracha, że następnej działki nie dostanie od swoich dostawców. A dostawcy-wiadomo nie z tych co nie umieją wykorzystać sytuacji.
 • @
  Te paluszki, ułożone w "odpowiedni" sposób . Donka już nawet diabeł opuścił a on sie jeszcze łudzi
 • "Dla mnie nie może być nic gorszego niż powiązanie się neo-liberałów z czerwoną zarazą"
  Cytat z Twojego tekstu ku przestrodze. Bo przy obecnych sondażach przyszła koalicja PO-SLD jest prawie pewna. Albo poprzemy PIS aby mogło samodzielnie rządzić, albo zafundujemy sobie kolejne lata korupcyjnej czerwono-różowej hołoty rozkradającej nasz kraj.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej