Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Jazgdyni wśród ludożerców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Portale internetowe czasami przeradzają się w plemienne, ksenofobiczne środowiska. Jak tam przychodzisz, nie daj Boże z Neonu24, to możesz być tylko agentem.

 

 

 

 

Po przeprawie promowej, już poza Dar es Salam, zboczyłem z drogi i przedzierałem się przez las. Lokalny przedstawiciel PLO pobieżnie wskazał mi drogę do malowniczej dzikiej plaży z dosyć bliską rafą koralową.
Niosłem więc w worku mój mały ponton, płetwy i maskę. Słońce, nawet poprzez zasłonę liści piekło niemiłosiernie. Przepocona koszulka kleiła się do ciała.
Słyszałem już grzmot fal o brzeg, gdy jakieś szmery w pobliżu spowodowały, że bacznie zacząłem rozglądać się wkoło.
Metaliczny trzask repetowanej broni spowodował, że zamarłem w pół kroku. Byłem otoczony przez oddział czarnych żołnierzy. Wszyscy mieli broń skierowaną we mnie. Upuściłem worek i uniosłem ręce do góry. Bałem się poruszyć, bo nie rozumiałem, co jest grane. Jeden z żołnierzy zaczął coś do mnie wywrzaskiwać, a drugi zajął się przeszukaniem mojego worka i z triumfem w oczach wyciągnął z niego ponton i płetwy. Nagle poczułem się jak członek desantu na plaży w Normandii. Jedyny dokument, który miałem ze sobą, to odręcznie wypisany permit, teraz mokry od potu i sklejony.
Cały czas z rękoma nad głową, zabrali mnie na pięcio-kilometrowy spacer na posterunek, gdzie spędziłem cztery godziny oczekując na przyjazd agenta i przedstawiciela.
Okazało się, że skręciłem do lasu w złym miejscu i wlazłem wprost na tereny wojskowe. A z tym pontonem, płetwami i bez dokumentów, to jak nic wyglądałem na szpiega, terrorystę, szykującego desant na Tanzanię.

....................

Po przylocie do Bombaju z miejscowości tuż przy pakistańskiej granicy, udałem się na lotnisko międzynarodowe. Przy wejściu do środka zatrzymał mnie uzbrojony żołnierz i poprosił o pokazanie biletu. Przedstawiłem maila, gdzie wykazany był mój bilet z lotem Lufthansą z Bombaju do Frankfurtu. Żołnierz zabrał papier i poszedł sprawdzić moją rezerwację.
Wrócił po chwili z informacją, że niestety nie figuruję na liście pasażerów. Na teren portu lotniczego wstępu nie mam.
Stoję przed drzwiami z walizami. Temperatura tak na oko 42 stopnie Celsjusza. Nie mam pieniędzy, a moja karta kredytowa w Indiach nie działa. Wokół kłębi się tłum Hindusów, którzy oferują mi różne usługi. Kombinuję, jak tu się udać do konsulatu. No tak, ale jest właśnie niedziela.
Uratowała mnie telefonia komórkowa, która na szczęście działała. Zadzwoniłem do Norwegii do swego agenta, który załatwia podróż i się rozdarłem, co oni wyprawiają i jak sytuacja wygląda. Przepraszał i obiecał jak najszybciej coś załatwić.
Przesiedziałem trzy godziny na krawężniku, opędzając się od natrętnych tubylców. Pić się chciało, jak cholera, ale to Indie, ameba i inne paskudztwa. Wreszcie przyszedł sms z nowym lotem: Bombaj – Dubaj – Frankfurt. Tym razem bez problemu wszedłem do portu lotniczego. Witaj cywilizacjo!

.................................

Postanowiłem dodatkowo pisać na portalu Niepoprawni. Dosyć szybko uzyskałem rangę blogera, zezwalającą na umieszczanie swoich tekstów na stronie.
Z folderu moich tekstów wybrałem jeden, stosunkowo neutralny, nieco przepełniony ironią. Został dobrze przyjęty i dyskusja była owocna.
Drugi tekst dotyczył godności i potrzeby utrzymywania wyprostowanej postawy. I zaczęło się. Dyżurny, powszechnie znany tropiciel wrażej agentury, ruszył do ataku i zaprawioną w boju metodą zaczął zadawać podchwytliwe pytania. Odpowiadałem na nie uczciwie.
Potem było już tylko gorzej. Jakby na dźwięk trąbki gończego psy tropiące ruszyły na łowy. Nagle zakotłowało się. Cokolwiek bym nie powiedział było źle. Zaczęły się napaści osobiste, obelgi i chamstwo. A mnie oskarżono o wszystkie możliwe grzechy blogosfery, łącznie z intencjami opanowania i zagrabienia portalu. Histeria niektórych sięgnęła zenitu. Stałem się, według mnie mimowolnym, detonatorem złych emocji i wzajemnych animozji.
Pewien jestem, że w realnej sytuacji, jeszcze sto lat temu, czekałby mnie publiczny lynch. Ukryta ksenofobia i strach przed obcymi to pierwotne, silne cechy zbiorowości plemiennych. Ja, jako obcy stałbym się tego ofiarą.

...................................

Jak widać byłem już w różnych tarapatach i to we wielu miejscach na świecie. Jednak najbardziej wredna sytuacja zdarzyła się, gdy siedziałem u siebie w domu przed komputerem. Może to dlatego, że praktycznie ostatnie trzydzieści lat pracuję za granicą, bez kontaktu z Polakami i straciłem tą specyficzną wrażliwość na rozmowy po polsku, pełne ostrożności i niuansów. Może zbyt dużym szacunkiem darzę interlokutorów i zbyt ufnie i naiwnie rozmawiam. Całkiem możliwe. By być "swojakiem" trzeba posługiwać się specyficznym kodem i kalkami pojęć. Jak ci, co w każdym tekście litery PO piszą z dużej litery.

Dużo jeszcze muszę się nauczyć. Lecz to mnie tylko cieszy, bo ciągłe uczenie się jest celem mojego życia.

KOMENTARZE

 • @ agent Ooo
  Jednopał doznał podziału swej jednej jedynej komórki i pały.
 • @cyborg 07:59:26
  Witaj

  Jednopał tylko czyha. To dosłownie moment ... i jest pała! I jaka radocha.
 • @jazgdyni 08:07:36
  Swojom szosom, czasy sie zmieniajo, a metody nie - furth pała jest w uzytku;).
 • @bez kropki 08:10:19
  Jo,

  pała to nasz symbol - oto do czego jesteśmy zdolni.
  Osobowość ograniczona do pały.
 • :) Do autora.
  Kto mieczem walczy, od miecza ginie. :)))


  A tak na marginesie, "niepoprawni" i ich "DIXI" to dopiero kołtun, pan w porównaniu z nim to mały pikuś.


  A "Kuki" obecnie pod, jakim loginem się ukrył na NIEPOPRAWNYCH, a HOMO Polacus, a Gadające Grzyby, Samotne Wilki, "JURANDY", "tł", Szare Koty i Smoki, oraz inne indywidua, biegnące wilki, ossale, cała menażeria i ich zbiórki na chorych mężów i dzieci...

  Ech, jesteście Dyletanci do nich bardzo podobni, może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale taka jest prawda. :)))))))))

  http://www.youtube.com/watch?v=1Xro1kjbQR0
 • @jazgdyni 08:14:21
  Tych jednopałów to całe stado tutaj było ...
  Wiem że ci przykro, może potem będzie lepiej :)
  pozdr.
 • :)
  A jeszcze jedno powiedźcie pani ASTRZE, że na "łączce" leżą szczątki pomordowanych Polaków, którzy przede wszystkim służyli w jednostkach Narodowych Siłach Zbrojnych albo ludzie z NOW, jednostek narodowych scalonych z AK, a nie z AK, oni tam należą do rzadkości. :)))))))))

  Tutaj takim wyjątkiem jest "Zapora". :)))))) Który nie wykonał rozkazu KG AK o wyjściu z podziemia i zaprzestaniu walki z komuną, żydobolszewią, syjonistami oraz z rodzimymi zdrajcami. :)))))

  http://www.youtube.com/watch?v=JYlnukYO4FI
 • @Astra 09:12:59
  No właśnie... chwilę mnie nie było, a oni tu jakąś hodowlę założyli?
 • @Astra 09:12:59
  to tak : 3*5=15 4*1=4 co daje 2.7
  Na początku były dwie pały z czego nazwę pierwszego jednopała można
  dzięki błędowi w "skrypcie" zobaczyć wchodząc. :-p ;-)))
 • @Paweł Tonderski 09:12:25
  //A "Kuki" obecnie pod, jakim loginem się ukrył na NIEPOPRAWNYCH, a HOMO Polacus, a Gadające Grzyby, Samotne Wilki, "JURANDY", "tł", Szare Koty i Smoki, oraz inne indywidua, biegnące wilki, ossale, cała menażeria i ich zbiórki na chorych mężów i dzieci...//

  Sam jesteś indywiduum... zajmij się swoim handlem obwoźnym, patrioto od siedmiu boleści. Tylko ubliżać potrafisz.
 • @Astra 09:25:45
  Chcesz coś ode mnie kupić zapraszam do sklepu, to jest wasz rynsztokowy poziom, ale jeszcze wam daleko do NIEPOPRAWNYCH i do ich patriotyzmu. :))))))))))
 • @Paweł Tonderski 09:18:20
  Sralo mądralo nie przekręcaj. Pisałam o 'łączce" i Żołnierzach Niezłomnych... ale Ty takiej subtelnej różnicy nie zauważasz.
  Tylko czepianie się, trollowanie nooo i jeszcze jazda po PiS - bo to jest Twoje tutaj zadanie, co "zadaniowy" ??
 • @Astra 09:25:45
  Po co swoje konflikty z NIEPOPRAWNYMI przenosicie na ten portal, sami ze sobą kłóćcie się w swoim własnym towarzychu. :))

  Pierzcie swoje brudy na swoich portalach, albo się spotkajcie i sobie pogadajcie z DIXI-m w cztery oczy albo osiem, z niedocenionym artystą i malarzyną, poetą w jednej osobie, podobnym do Klaty. :))))))))))


  Astra piłaś już dzisiaj melisę?
 • @Paweł Tonderski 09:12:25
  ..widzisz Tonderski...jeśli chodzi o tych rozhisteryzowanych dixich i inych to fakt...
  ...ale twoje drwiny z tego, że ludzie sobie pomagają w wirtualu, czy to modlitwą, czy realnym wsparciem materialnym są wyrazem chamstwa najwyższych lotów...typowa znieczulica zaplutego buraka...
 • @Paweł Tonderski 09:28:09
  Ty sobie NIEPOPRAWNYMI gęby nie wycieraj, bo tam wielu wspaniałych blogerów pisze.
  To, że Jazgdyni był tam ostro zaatakowany to nie znaczy żeby tam komukolwiek ubliżał, bo ich największym zarzutem było własnie to, że jest czołowym blogerem na neonie. Co do jego poziomu wpisów nikt nie miał zastrzeżeń. Przez takie indywidua jak ty właśnie musiał się tłumaczyć.
 • @Paweł Tonderski 09:28:09
  Panie Tonderski - Pan jesteś cham i prostak !
  Tylko ubliżać Pan potrafisz ! (A właściwie jak Pan ubliżył Astrze bo chyba już wycięte ?... :)
 • @trybeus 09:31:51
  To DIXI chodzi do Kościoła, modli się, w jakim języku, po hebrajsku czy w jidisz?
 • @Paweł Tonderski 09:36:07
  Panie Tonderski,

  przywołuję do porządku. Będziesz pan swoją wątrobę tutaj przewietrzał to trzeba będzie pana wyprosić za drzwi.
  Chamstwa pańskiego tolerować nie będziemy.
 • @trybeus 09:31:51
  Przecież to wy na każdym kroku swoim zachowaniem zaprzeczacie temu wszystkiemu o czym piszecie. Na każdym kroku chamstwo, kłótnie, wyzwiska, drwiny, jedna wielka hucpa, to was znamionuje...

  Nawet te żarty z czyjegoś ubioru, czy to wypada, albo Astra z mojego handlu obwoźnego, tak jakby to było coś dla mnie upokarzającego, czy tak powinni zachowywać się ludzie Polacy względem innych Polaków, którzy przy każdej okazji piszą o patriotyzmie i o polskości?

  Ludzie opamiętajcie się. :)))) Bo mogą przeczytać to co piszecie, jacyś młodzi Polacy lub wasze dzieci. I co wtedy powiecie, że walczycie w ten sposób z agenturą, bo to bolszewicy i zdrajcy?!


  I na dodatek jeszcze wasze brudy przenosicie na portal, który traktujecie z wielką pogardą. :)))))

  Tacy z was ludzie, trzeba mieć dla was wiele zrozumienia, i te wasze ciągłe zarzuty względem innych o agenturalność, a teraz agentem został pan z Gdyni i zaczął się żalić na tym portalu? Nie możecie tego sobie wyjaśnić z portalem Niepoprawni w cztery oczy?

  Jacy z was mężczyźni?!
 • @jazgdyni 09:39:14
  Pan sam najpierw przywoła się do porządku. :))))) To nie pana statek. :)))))
 • @Paweł Tonderski 09:43:45
  Oj Tonderski...

  mogę pana zniknąć!
 • @Paweł Tonderski 09:31:11
  //Pierzcie swoje brudy na swoich portalach, albo się spotkajcie i sobie pogadajcie z DIXI-m w cztery oczy albo osiem, z niedocenionym artystą i malarzyną, poetą w jednej osobie, podobnym do Klaty. :))))))))))//

  Nooo popatrz... malarzyna... niedoceniony artsta... popatrz popatrz.. hahahhaa spec od handlu obwoźnego kompleksy leczy ?
  To mówisz, że sklep masz ? to raczej handel detaliczny, nie obwoźny, co to patrioto skarbówce chcesz się narazić.
  A tekst Jazdgyni dotyczy nie tylko NP ludożerco... hahhaa
 • @jazgdyni 09:45:06
  Dawno już gościa zablokowałam. To taka katarynka .. zjawia się i jeeedzie po wszystkich, noo może soorki 2 czy 3 ulubieńców pomija, ale to też trolle :)
  pozdr.
 • @trybeus 09:31:51
  Z zapartym tchem obserwuję wasze perypetie w "niepoprawnym" gettcie dowodzonym przez Dixi & Co. I muszę wyznać, że moja sympatia jest po waszej stronie :)

  NP to klasyczny wręcz przykład internetowego getta paru pisowskich świrów, nie wiadomo przez kogo sponsorowanych.
  Jak padną (na co się zanosi) to nie będę płakał :)

  Walczcie na chwałę NEonka :D)))))))))
 • @Astra 09:36:57
  " Przez takie indywidua jak ty właśnie musiał się tłumaczyć."

  To Pan Tonderski tam jeszcze pisze?... Nie wiedziałem...
 • @jazgdyni 09:45:06
  Uważaj bo sam niedługo znikniesz.

  Będziesz tutaj pisał sam do siebie i do Astry, być może do trybeusza. :)))

  Jest jeszcze gallux, Muni, MIND i Gizmo vel Randżer hasbarowcy, ale też pisowcy, a to się liczy.
 • @Paweł Tonderski 09:51:56
  hahhhhaaaaaaaaaaaahhhhha no przecież pisałam, że jesteś katarynka... hahhhaaahha stały tekst Tonderskiego hahhha zaraz powklejasz zdjęcia L.Kaczyńskiego ... jesteś trollem !
 • @Paweł Tonderski 09:51:56
  Obiecałem... znikam pana, aż pan ochłonie.
 • @SpiritoLibero 09:54:26
  Zdarza się to czasami i właśnie tutaj jesteśmy zgodni. Tam panuje bardzo gęsta atmosfera.
  Oni sami się rozwalają. Ja byłem tylko detonatorem.

  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 09:54:26
  :))))

  Jak kto ich utrzymuje, zbiórki na chorych mężów i żony dają widocznie dobre efekty, sprzedaż koszulek, wsparcie pisowskie prosto z hameryki, Niemiec i z Francji, no i pozostali pożyteczni idioci. :))

  Ilu tam już się ludzi przewinęło, a interesik na niepoprawnych dalej się kręci. :))))))))

  Sam kiedyś od nich kupiłem niepoprawne krzyżyki z polską szachownicą, mam je do dzisiaj... I nikomu ich nie oddam. :)))))))


  ps

  Ostatnio ktoś wymyślił,ze jesteś agentem DIXI-ego, a być może ty i dixi to ta sama osoba. :))))))))))

  Trzeba być naprawdę mózgowcem, żeby coś takiego wymyślić. :)))

  http://www.youtube.com/watch?v=oe0UKiUi5Xw
 • @SpiritoLibero 09:55:35
  trybeus ma rację.. naprawdę cięzki w myśleniu jesteś
 • @Paweł Tonderski 10:01:00
  To był żart, no ale trzeba mieć trochę poczucia humoru i polotu żeby zrozumieć.
  Szkoda zresztą czasu żeby z tobą gadać ..
 • @Paweł Tonderski 10:01:00
  "Ostatnio ktoś wymyślił,ze jesteś agentem DIXI-ego, a być może ty i dixi to ta sama osoba. :))))))))))"

  Kto był na takim chaju ? :D)))

  Dixi mnie straaaasnie lubi i ceni więc napewno poczuł sie dumny, że ktoś wziął go za tak wytrawnego blogera jak SL :D))))
 • @jazgdyni 09:55:48
  ..he he he...na ostudzenie czerepa:))

  http://id.joe.pl/sub_images/pictures/0a60f48b334a0e98fd0f698b8312ea44_th2.gif
 • @jazgdyni 10:00:01
  Chyba się mylisz Jazgu, tam są konflikty, ale portal przetrwa jestem tego pewna.
 • @Astra 10:04:48
  Tak u was poczucie żartu to jak zapach starych skarpet. :)))))


  Spirito, to kiedy dzwonisz po nowe wytyczne do administracji NIEPOPRAWNYCH, to z nimi też się spotykasz i masz z nimi kontakty, och ty ty niedobry. Ciebie kiedyś te telefony zgubią Spirito. :)))))))
 • @Astra 10:07:05
  portal przetrwa.

  Właściciel to bardzo rozsądny gość, tylko nie może sobie dać rady z tym, co mu tam wyrosło.
 • @jazgdyni
  Kiedyś mówiło się: " obmowa to prozac bezradnych"- czyli nieudaczników. Internet dał im wspaniałe narzędzie. Nie trzeba wybierać się do magla, żeby sobie ulżyć i poprawić nastrój. Można by nad tym przejść do porządku dziennego gdyby nie proste pytanie. Jak Polacy mają się porozumieć w ważnych sprawach jeżeli nie potrafią porozumieć się nawet na jednym portalu? Bezinteresowna nieżyczliwość. Z tym mam do czynienia na szosie, w sklepie, w kawiarni- ale tylko w Polsce.( No i może w dżungli, nie wiem, nie byłam.) Po każdym powrocie z podróży nie mogę się przyzwyczaić do rodzimych obyczajów. Do tego że zajeżdża się na szosie drogę- nie z konieczności, ale tak, żeby babsko znało swoje miejsce. Do tego, że ekspedientka, która przecież żyje z tego, że obsługuje innych nie może się powstrzymać od niestosownych uwag. Do tego, że urzędnik rozwala się na krześle gdy starsze osoby stoją. No i do tego, że w sieci zamiast merytorycznej dyskusji mamy komentarze, które - jak widać- są tylko okazją do rozładowywania kompleksów.
 • @Astra 10:01:12
  "... naprawdę cięzki w myśleniu jesteś"

  Dlatego staram się kręcić jak najbliżej twojego bloga. A nuż i mnie się udzieli ciut twojej finezji, La Luna ?

  LaLuna... Prawda, że śliczne? Czy ktoś jeszcze tak ładnie sie do ciebie zwraca?:)
 • @Paweł Tonderski 10:08:11
  Boszszsze jakich was znowu ?
  A ty jaki "was" jesteś ? normalnie jaja sobie robisz człowieku.
 • @Paweł Tonderski 10:08:11
  "Ciebie kiedyś te telefony zgubią Spirito. :)))))))'

  Miał Pan nie zdradzać słodkich tajemnic ruskiej agentury. Po premi mi polecą...
 • @Iza 10:10:39 do DYLETANTÓW...
  Słuchajcie się szanownej pani Izy, bo to mądra i szlachetna kobieta.
 • @SpiritoLibero 10:14:06
  No nie wiem czy jesteś ruską agenturą... nie interesuje mnie.
  Ale w kwesti dzwonienia, to na NP pisali, że większość z nich dostała emaila od Opary z zaproszeniem do blogowania tutaj.
  Nie byli zainteresowani...
 • @SpiritoLibero 09:37:04
  Nie wiem, to jest dobre pytanie, trzeba zawezwać tutaj specjalistę od tych spraw MIND-a albo Randżera. :)))) Ulubieńców Dyletantów. :)
 • @Astra 10:20:08
  "No nie wiem czy jesteś ruską agenturą..."

  Jak to nie wiesz?! Czyżby jednak dopadły cię jakieś wątpliwości ?

  A meila ja też dostałem :)

  "Nie byli zainteresowani..." Hehehehehe. nawet nie wiesz ilu JEST zainteresowanych :)
  NP zwija się koncertowo. Jak każde getto blogerskie.
  Przyszłość jest przed NEon24.pl
  A wy jesteście najlepszym potwierdzeniem tej tezy :D))))))))))))
 • @Iza 10:10:39
  I to mnie strasznie zadziwia i deprymuje po każdorazowym powrocie do kraju. Ta bezinteresowna złośliwość, ta chęć dokuczenia drugiemu i ten brak otwartości.
  Jak to przemyślę, to jestem pełen podziwu i radości, że w Klubie Dyletantów zebrał się tak wspaniały zespół życzliwych, otwartych ludzi.

  A rzeczywistość skrzeczy. Niestety...
 • @Astra 10:20:08
  Pisali również, że to pan z Gdyni porozsyłał to zawiadomienie - zaproszenie, na ich wewnętrznej niepoprawnej poczcie. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Na tym portalu wszystkich narodowców zbanowali, taka to NIEPOPRAWNA opozycja i patrioci - niepoprawna żydowska szlachta z emigracji...

  Sami KORO-wcy i ateistyczni patrioci udający katolików. :)))))))


  Następni Mazowieccy, Geremkowie, Kurscy, Hoffmanowie, Lityńscy, Boni, Elkenkingi, Kryże, Suskie, Brudzińskie, Sikorscy, Kluzik Rostkowskie, Frasyniuki, Kuronie, następne pokolenie rośnie ku chwale Izraelowi...

  http://www.youtube.com/watch?v=rHGEVTbr7_Y
 • @Paweł Tonderski 10:35:13
  ps

  A teraz przyszedł czas na Jarka zbawiciela POlski, który mówi jednym głosem z Kwaśniewskim i z Michnikiem...

  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @SpiritoLibero 10:27:38
  //A meila ja też dostałem :)//

  Od kogo ? od Opary ?
  Jak zwykle nie na temat gadasz.. taki przywilej trolla ?
 • @jazgdyni 10:10:21
  ...no właśnie ...ja uważam, ze problem narastał od dosyć dawna ...nasze pojawienie sie tam było świetnym pretekstem, aby zrobić magiel...na razię widzę manifesty jeden po drugim i pożegnania..
  ...a sednem jest to, że starzy blogerzy chcą więcej przywilejów i chcą obwąchiwać nowych i pouczać i stawiać do pionu...nigdy w takim wypadku portal nie będzie tętnił życiem, tylko będzie odstraszał nowopiszących...dla portalu to powolne dryfowanie... bo Kurnik bez Drobiu to nie Kurnik

  ..co ciekawe nikt z nas nie napisał nikomu żadnego ubliżającego epitetu...a zdrugiej strony jest mowa o chamach, jaźiach, desancie, trollach...histeria.pl..pozdrawiam niepoprawnie
 • @Paweł Tonderski 10:35:13
  ps

  Dorny i Piętaki. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Co się nawet dla polityki i uwiarygodnienia przechrzcili. :)))))) Tacy z nich patrioci i Kowale wywodzący się z dobrej UBECKIEJ rodziny...
 • @
  Że też Wam się chce czas tracić...
 • @jazgdyni 10:30:13
  Naprawdę dziwię się, że jeszcze nie bzanowałeś Tonderskiego.
  Na własnym blogu dajesz mu ubliżać sobie ?
 • @Astra 10:41:19
  Jednak na temat :) Maile poszły z automatu :))

  A ty jak zwykle na temat nie odpowiadasz.
 • @SpiritoLibero 10:46:32
  z automatu ? no coś Ty ? daj spokój ...
 • @Paweł Tonderski 10:43:43
  To są właśnie kadry z PiS-u, KLD, AWS-u, UW i UD, LiD-u, dzisiaj PO-PiS i przystawki.;)))))
 • @trybeus 10:43:02
  Otóż to właśnie. Nie było z naszej strony kompletnie nic obraźliwego. Lecz nadawaliśmy na innych falach. I ludziom to się podobało, co zauważył właściciel. Bądź co bądź 3600 wejść na jeden wpis to nie w kij dmuchał.
  I to ich obraziło. Woleli gnuśnieć w swoim ciepełku, niż wyjść do ludzi.

  A histeria straszna.

  Zdrufko
 • @SpiritoLibero 10:46:32
  Astra chyba się tutaj w kimś zakochała, chyba chce ze mną pojeździć po bazarach. :)))))))

  http://allegro.pl/myaccount/sell.php
 • @Astra 10:44:00
  "... jestem pełen podziwu i radości, że w Klubie Dyletantów zebrał się tak wspaniały zespół życzliwych, otwartych ludzi."

  "...dziwię się, że jeszcze nie bzanowałeś Tonderskiego."

  Życzliwych a zwłaszcza OTWARTYCH. :D))))))))))))))))))))))))

  (Trzeba chyba będzie zmienić tytuł zakładki - Klub Dyletantów pw. św. Hipokryta :)
 • @Astra 10:44:00
  Dostał ostrzeżenie, ale dalej sobie grabi.
 • @Astra 10:49:00
  Dalibyście już spokój z tym maglem i praniem brudów, nas wasze pisowskie sprawy nie interesują. :))))))))
 • @KOSSOBOR 10:43:51
  Właściwie... to masz rację.
  Ale nie każdy ma czy koty do rozweselania go. Hę?
 • @SpiritoLibero 10:51:37
  No Astra to jedna z zasłużonych "baniar" na tym portalu, już pewnie jest dla nie przygotowany za to jakiś kartoflany order dla zasłużonych niepoprawnych w walce z kontrrewolucją pisowsko-peowską...
 • @Astra 10:49:00
  "z automatu ? no coś Ty ? daj spokój ..."

  Już ładnie to trybeus wyjaśnił na NP.
 • @jazgdyni 10:51:58
  "...dziwię się, że jeszcze nie bzanowałeś Tonderskiego."
  Trudno ! Trzeba będzie bzanować zamiast obr***ać. W zasadzie na jedno
  wychodzi, tak samo wygląda, nawet nie przeszkadza w jedzeniu prosiaka.
  Tylko spodni nie można zdejmować !
  Tapir na Prezydenta ! Jaja Bzdyklaczy rządzą !
 • @Paweł Tonderski 10:51:20
  A kto wie ? :))

  Może chce dla trybeusa kupić jakiś gustowny sweterek? Trybeus ostatnio uważnie przygląda się męskiej garderobie... (wolę wierzyć, że to z powodu chłodów i braków w szafie... :))))
 • @SpiritoLibero 11:05:49
  Mam kilka do sprzedania, mogę mu po znajomości kilka sprzedać, mogą być nawet z flagami Izraela. :)
 • @cyborg 11:03:24
  Cyborg, i Ty też Brutusie. :)))))))))
 • @Paweł Tonderski 10:55:08
  "No Astra to jedna z zasłużonych "baniar"...'

  Nie... Ona by muchy nie skrzywdziła, tak tylko się droczy :)

  No gdybym ja dostał od niej bana to zwątpiłbym w ród niewieści...
  Nie ! To do Astry niepodobne !
 • @Paweł Tonderski 11:07:07
  Tonderski!

  Sprzedajesz flagi Izraela !? Jak idzie biznes?
 • @Paweł Tonderski 11:09:36
  Te z flagą Eretz zostaw na gorsze czasy. Przydadzą się jak na nas desant przeprowadzą...
 • @Paweł Tonderski 11:09:36
  "Sprzedajesz flagi Izraela !?"

  Widzisz jakie żywe zainteresowanie?
  A te w kombinacji z sierpem i młotem to by szły jak bułeczki... :D)))
 • @jazgdyni 10:51:01
  3600 ! A to jest peryferyjny portal :-(
  Jak wkleję zestawienie radiacji w Fukushimie z ujednoliconymijednostkami,
  albo napracuję się nad krzywą pochłaniania energii słonecznej w poszczególnych składnikach atmosfery, przeczyta osób trzydzieści (tu).
  A (tam) powolutku przekracza mi 23 000.
 • @@@
  Ja bym postawił na tęczowe kwiatki ! Płacą w €, wyżarzone druty zwracają.
 • @Astra 09:29:51
  Droga pani napisała pani, a czytać potrafię, że tam leżą sami żołnierze AK, nie wspomniała pani nic o narodowcach (NOW i NSZ oraz o WiN-e), a to jest to co pani napisała tylko historyczna półprawda, a nawet ćwierćprawda, a jak wiadomo półprawda jest gorsza od nieprawdy.

  Proszę pani, wtedy gdy dokonywano tych żydowskich bolszewickich i syjonistycznych czystek na polskich narodowcach AK już nie istniało, ponieważ zostało wcześniej rozwiązane, a żołnierze AK zostali zwolnieni ze swojej żołnierskiej przysięgi.

  Czy zdaje sobie pani z tego sprawę?
 • @@@
  Proszę mi się tutaj ładnie zachowywać!

  Smok Gorynycz z Krainy Deszczowców przeprowadza na Neonie wizytację!

  Bidulek chce się czegoś nauczyć...

  Więc poprawić koszule, nie garbić się, Spirito wciągnij brzuch!
 • @jazgdyni 11:12:03
  Doskonale, Astra już zamówiła kilka, a trybeusz zamówił kilka sweterków Mossadu. :))))))))
 • @jazgdyni 11:22:58
  Smokwi tak dobrze patrzało z jego gadzich oczu, a tak się dał w tą niepoprawną hucpę wmanewrować. Żal mi go, bo to jeden z zacniejszych ludzi na tamtym portalu, tak jak Danz. :)))))))))
 • @jazgdyni 11:22:58
  Sam pan wywołał tę dyskusję. :)
 • @Paweł Tonderski 11:26:57
  Dyskusję, a nie spam!

  Pan tu reklamujesz swój geszeft!


  .
 • @jazgdyni 11:35:08
  He, he, geszeft geszeftowi nierówny. :))))))))

  Znowu pan chce mnie obrazić, i to na swoim własnym blogu? Czy to uchodzi drogi panie?

  Chce pan dorównać Dixi-emu?
 • @Paweł Tonderski 11:22:50
  Widzisz Tonderski .. wg mnie Polaków mordowali przede wszystkim Rosjanie, którzy napadli na Polskę, wprowadzili tutaj swoich polskich pachołków i gówno mnie obchodzi jakiego pochodzenia.
  A dla ciebie to nie ma znaczenia. Jesteś rusofilem i tyle, żadnym narodowcem jak sobie wbiłeś do głowy, dlatego nigdy się nie zrozumiemy....
 • Witaj,nie przejmuj się klanami na "NP"
  z "Dixi" na czele.To po pierwsze,a po drugie, ta sytuacja jasno pokazuje,że my z "Neonu",musimy trzymać sztamę o czym już pisałem pod jednym z Twoich postów,apelowałem o utworzenie frakcji ludzi myślących normalnie,pozdrawiam.
 • @Astra 11:51:34
  Nie droga pani, Polaków wtedy przede wszystkim mordowali żydzi, a polskie niepiśmienne kanalie i bydlaki z nadania, i ze społecznej awansu, za trzy świnie i krowę, oraz za talon na mieszkanie i samochód albo worek owsa, im w tych mordach na polskiej narodowej elicie pomagali. :)))

  http://www.youtube.com/watch?v=KgPQCrdgaq0
 • @Astra 11:51:34
  Astra i jeszcze jedno , DIXi pisze tak samo jak ty, szybko byś się z nim dogadała. :)))))))

  Nie wiem, po co się z nim kłócisz?
 • @vortex 12:26:21
  //Dlaczego gudłaim odmawiasz prawa do narodowej dumy?//
  Bo ich duma też gówno mnie obchodzi..
  Dla mnie groźne jest usypianie takimi stwierdzeniami czujności Polaków wobec poczynań Moskwy, a już chwalenie Putina jaki on rozsądny.. to jest delikatnie mówiąc nieodpowiedzialność.
 • @Paweł Tonderski 12:31:54
  Ale ja się nigdy z Dixi nie kłóciłam i zgadzam się z jego poglądami.
  Czego znów kłamiesz i trollujesz Stiopa :))))
 • @Paweł Tonderski 12:27:46
  Mordowało wielu żydów ale z nadania Rosjan... czy się mylę ?
  A może prawie połowa ziem polskich utraconych po II wojnie na skutek ich grabieży przez Rosję należy do Izraela ?
  Weź chłopie i myśl ..
 • @Astra 12:34:16
  Ale piszesz i posługujesz się, tak jak DIXI taką samą jak on żydowską retoryką. :)

  Dlatego radziłbym ci się z nim zaprzyjaźnić. :))

  Ten człowiek jest jota w jota podobny w swoich poglądach i wiedzy do Ciebie, i on też widzi wszędzie komunistów, agentów sowieckich i Stiopy oraz Rosjan, samemu będąc dla wielu anonimem, taki z niego wielki pisowski patriota i bohater. :)))))) Koniunkturalnie i dla kariery. :))))))))
 • @Astra 12:38:00
  Gdzie w Polsce? Może w Jedwabnym albo w Kielcach?

  Wierchuszka SS i Gestapo to też byli żydzi, często wywodzący się rabinicznych żydowskich rodzin, a potem mordowali innych żydów. Tacy oni już są.
 • @Bibrus 12:16:29
  Witam

  Apel jak najbardziej słuszny - popieram!

  Serdeczności
 • @@@
  Na 91 wpisów 31 Tonderskiego ! MASAKRA!
  Jednogłośnie, przez zagadanie... Ludożercą czwartkowego wydania zostaje :
  Paweł Tonderski !!!
 • @Paweł Tonderski 12:42:18
  //Wierchuszka SS i Gestapo to też byli żydzi, często wywodzący się rabinicznych żydowskich rodzin, a potem mordowali innych żydów. Tacy oni już są.//

  Wiesz co... nie lubię żydów tylko za to że chcą zniszczyć Polskę, ale to co piszesz to jest jak najbardziej wygodne, żeby głosić przez nich że jesteśmy antysemitami.
  Naprawdę zastanawiam się, czy nie mają racji ci którzy piszą, że największymi antysemitami są właśnie żydzi ...
 • @vortex 12:41:46
  // Agenci zazwyczaj wolą pozostawać w cieniu, bo w kolejnym zadaniu mogą ich z kolei oddelegować do udawania opcji prorosyjskiej. Agent ujawniony traci wartość użytkową, pozostaje go wysłać na emeryturę. //

  to ja już nie wiem... Ty się ujawniłeś czy jesteś opcją prorosyjską hehhe
  No i dużo wiesz na ten temat hahhahaaha
 • @cyborg 12:57:16
  To już chyba Zespół Tourette'a i nic nie poradzimy.
 • @jazgdyni 13:21:48
  Nie śmiał bym ! Życie mi miłe.
 • Panie i Panowie
  Co tu dużo mówić jaki wybór po....doleni i pis...ielcy A gdzie Polacy?
 • @jazgdyni
  Przypominam, że Pan też był i po drugiej stronie - czyli uczestniczył w nagonce na obcego. I to parę razy. Raz, gdy uznał mnie Pan za obcego w klubie dyletantów i nazwał byłym kolegą, drugi raz, gdy uznał mnie Pan za obcego na Expedycie, a trzeci raz, gdy zostałem obcym na Nowym Ekranie. Nawet specjalne notki potępiające obcego Pan pisał. I to wszystko bez żadnego powodu. Teraz wie Pan jak to jest po obu stronach.
 • @jazgdyni
  >Portale internetowe czasami przeradzają się w plemienne, ksenofobiczne środowiska.

  Tak napisałeś na początku. Ja bym napisała, że przekształcają się w internetowe forum. Na internetowym forum są zarejestrowani użytkownicy, forum ma swój regulamin, swoje reguły zachowań. Wchodzą tam ludzie zainteresowani danym tematem i klimatem tam panującym.

  Natomiast portal powienien być przede wszystkim dla czytelników. Owszem, blogerzy są bardzo ważni, bo oni tworzą treść. Tak na to wszystko patrzę z boku, bo na Niepoprawnych wchodzę od dawna. Nie jestem tam zarejestrowana. Zapamiętałam tam przed paroma laty wzruszającą pomoc ludzi dla Ossali w trudnym okresie jej życia, było to takie budujące dla czytającego, czyli dla mnie.
  Dla portali czas nie stoi w miejscu, on musi żyć, musi się zmieniać. Jak nic się nie dzieje, to zaczyna przypominać forum.

  Człowiek, który zmaga się na codzień z żywiołem i wykonujący zadania na morzu z innymi marynarzami jest twardym człowiekiem. Mam na myśli, że mowy nie ubiera się w piękne słówka, tylko wali co myśli "prosto z mostu". Dlatego nie można porównywać zawodu jaki Ty wykonujesz z zawodem marynarza na pasażerach. Myślę, że Cię nie zrozumiano i Twoich intencji.

  Wiesz, może niektóre portale idą właśnie w tym kierunku, takiego forum. Może czytelnicy tego pragną i blogerzy też, mieć takie swoje miejsce. To ich sprawa, choć mnie osobiście jest z tego powodu przykro. Bo tyle osób jest w naszym kraju niedoinformowanych.
 • @leoparda 17:10:41
  "Natomiast portal powinien być przede wszystkim dla czytelników. Owszem, blogerzy są bardzo ważni, bo oni tworzą treść. Tak na to wszystko patrzę z boku, bo na Niepoprawnych wchodzę od dawna. Nie jestem tam zarejestrowana. "
  "Dla portali czas nie stoi w miejscu, on musi żyć, musi się zmieniać. Jak nic się nie dzieje, to zaczyna przypominać forum. "

  Dokładnie tak samo myślę.
  Często się nie rozumiemy, nawet wśród bliskich, a co dopiero wśród takiego zgromadzenia obcych nam zupełnie osób.
  A podobno można się tak pięknie różnić...
 • Notka ciekawa
  Dyskusja - dziadostwo.

  Pozdrawiam poprawnie .
 • @leoparda 17:10:41
  To bardzo ważne rozróżnienie - forum vs. blog. Podejrzewam, że bardzo wielu myli te pojęcia. Tam właśnie chcieliby sobie poforumować; a pisze się głównie dla czytelników.

  Serdeczności
 • @Ptasznik z Trotylu 18:55:08
  Dyskusje nie wychodzą... co ja zrobię???
 • @jazgdyni 19:00:58
  Nie abraszczaj wnimanija na zaczepki to i zaczepialscy się znudzą i pójda męczyć inną ofiarę.
 • @jazgdyni 19:00:58
  Jak ludożerca podbiega z maczugą to Ty go Straussem.
  Zasyczy, przewróci oczami i ucieknie.

  http://www.youtube.com/watch?v=1oocLt10wE4
 • @Elis 18:53:39
  Właśnie napisałaś bardzo ważną rzecz, o niezrozumieniu u bliskich. A chcemy, aby nas inni rozumieli/akceptowali. Trzeba rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać i wysłuchiwać swojego rozmówcy.
 • @leoparda 19:26:31
  //Trzeba rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać i wysłuchiwać swojego rozmówcy.//

  Skąd wiedziałaś, że to jest moje motto? ;))
 • @jazgdyni 19:00:17
  Wiesz, wydaje mi, że jak ktoś/grupa stworzyła portal, to nijako ono jest jego/ich dzieckiem. Tylko to dziecko z upływem lat się zmienia i trzeba to zaakceptować. Wtedy wszystko będzie dobrze. Przecież dziecko kocha swoich rodziców, a staje się bardziej niezależne, buntuje się itd.

  Czasami czytam o odejściu jakiś blogerów z danego portalu, bo nie podoba im się coś na tym portalu i podjęli taką decyzję. Wtedy sobie myślę: kim dla takiego blogera byłam ja, jego czytelniczka? Dlaczego sam podejmuje taką decyzję? A może ja i inni dalej chcielibyśmy go czytać? Podanie nowego adresu nie załatwia sprawy, bo człowiek przyzwyczaja się do danego miejsca i ludzi tam komentujących.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:23:48
  ..eee...są lepsze jazdy...pozdrawiam niepoprawnie :)))


  https://www.youtube.com/watch?v=sZDeXZ8nku0
 • @jazgdyni 19:30:27
  Taka mądra to ja nie jestem. Kiedyś to usłyszałam, że nie należy słuchać danego rozmówcy, ale wysłuchiwać. Pomyślałam, że to bardzo mądre i tak zaczęłam robić. Przynosi to efekty :)
 • @Marek Lipski 13:17:56
  Lipski przestań wypisywać głupoty.
 • No to mnie Pan przestraszył.
  Zamierzam gdzieś zadebiutować. Teraz mam wątpliwości czy warto. Brak mi czasu na czczą pisaninę, a rejterować nie umiem.
 • @leoparda 19:45:34
  Witam!!

  Bardzo ...ładnie, i to...dziecko...i potem gdy dorasta...sie GO kocha
  rosniemy wszyscy,- wtapiamy się,....czasem lub często sami musimy
  stać sie.....dorosłymi,rozumni,wyrozumiali,wyczuleni....itd.

  Nasz bagaż ......nosimy sami,chwilami ,,gruboskurni,,...
  Zadumani,zdani na własną...wiedzę,doświadczenia,....wiem lepiej!!??
  Przyzwyczajenie.....daje spokój,pewność,nadzieję....jestem u siebie..
  Nic mi nie grozi,Świat nie moze sie zawalić ....Oni sa też,jesteśmy razem!!
  Pozdr.serd.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej