Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Jaka jest prawicowa blogosfera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przede wszystkim rozbita i skłócona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prześledzenie, co się dzieje w polskiej prawidłowej blogosferze daje smutną odpowiedź. Jest kilka portali wiodących i sporo niszowych, lecz każdy z nich obraca się w swoim zaklętym kręgu.

Nie ma choćby jednego wiodącego, wyraźnie opiniotwórczego miejsca, gdzie zaglądałoby się z przyjemnością i ciekawością, wiedząc, że można się coś wiarygodnego dowiedzieć, bądź coś mądrego nauczyć.

Wszędzie raczej królują swary, miałkie idee, albo górnolotne hasła, typowe, tysiąc razy wałkowane kalki pojęciowe, albo utopijne, oderwane od rzeczywistości pomysły.

 

Gdy nagle okazało się, że niesłychanie łatwo wypowiadać się na forum publicznym, gdy wystarczy tylko najmarniejszy laptop i połączenie z siecią, miliony dosłownie ludzi rzuciło się do pisania w internecie.

W naszym polskim, spolaryzowanym społeczeństwie, przeciwnicy komunizmu i obecnej hochsztaplerskiej władzy, zaczęli poszukiwać właściwych miejsc do ekspresji swoich przekonań, wymiany poglądów i utwierdzania się, że istnieje duża grupa ludzi podobnie myślących.

Zaraz też, jakby w odpowiedzi na te zapotrzebowania zaczęły wyrastać, jak grzyby po deszczu, różnorodne portale prawicowe.

Mam wrażenie, że "w zamierzchłej przeszłości", czasach sławnej blogerki Kataryny, największy impuls blogotwórczy pochodził ze środowiska dziennikarskiego, które nie chciało się ograniczać do redakcyjnej dyscypliny i sztywnych ram gazety czy tygodnika. Dosyć szybko "nakręcili" oni parę portali, przyciągając do nich rzesze internautów. Można powiedzieć, że w tym pierwszym etapie ludzie w internecie szli za nazwiskami znanymi z prasy i polityki.

Tak w pierwszym etapie wielu poszło za Igorem Janke i zaczęło się udzielać na Salonie24, a reszta za Tomaszem Sakiewiczem i Gazetą Polską trafiło na niezależną.pl. Te portale, tworzone przez dziennikarzy, były w pewnym sensie wylęgarnią wielu znakomitych blogerów, którzy na przestrzeni ostatnich pięciu lat wyrobili sobie wysoką markę i zdobyli powszechny szacunek. Powoli blogosfera zaczęła sobie wypracowywać swoją oryginalną wartość, niezależną od profesjonalnych dziennikarzy i piszących polityków. Okazało się, że "zwykli ludzie", osoby przeróżnych zawodów i zróżnicowanej edukacji potrafią pisać mądrze, a co więcej interesująco.

A co jest najważniejsze, robili to bezinteresownie i nie byli skażeni zawodowym koniunkturalizmem. Tak powstała szczera i prawdziwa blogosfera obywatelska.

Powstały i zaczęły przyciągać czytelników blogerskie sławy, których nicki stały się dobrą marką, gwarantującą wielu czytelników.

Powstali niepoprawni.pl, który to portal zdobył uznanie i wysoką popularność. Pisali tutaj praktycznie najlepsi prawicowi, polscy blogerzy.

Jakiś czas potem powstał NowyEkran.pl, portal "wypasiony", o najlepszej jakości technicznej w naszej blogosferze. Też na początku zaczął tutaj pisać kwiat polskiego internetu. Prawie wszyscy, co trzeba.

 

Okres pozornego dobrostanu niestety nie trwał za długo. Począwszy od 2010 roku prawicowa blogosfera zaczęła się sypać.

 

Jakie mogły być tego przyczyny, że prawicowe portale, zamiast się wzmacniać, rosnąć w siłę i przyciągać coraz więcej obywateli, zaczęły upadać, przeżywać trudności i się zmieniać. Niestety na gorsze.

Przyczyn może być wiele, jak to w życiu, ale poniżej postaram się wskazać na najważniejsze.

 

Po pierwsze, jak zwykle – pieniądze.

Prawica ma z tym kłopot. A już szczególnie antyrządowa. Nie dostanie przecież pieniędzy od władz. Nie ma co również liczyć na pieniądze z Unii Eurpoejskiej. Chociaż podobno portal Salon24.pl takie pieniądze jakoś zdobył. Toteż prawicowe witryny powstają z pieniędzy prywatnych – albo od bogatego sponsora, albo ze składek grona entuzjastów. A taki portal jak niezależna.pl, mniemam, jest również współfinansowany z partyjnych pieniędzy PiSu.

Utworzyć w miarę dobry portal to nie są straszne pieniądze. To wydatek od kilku do ewentualnie kilkudziesięciu tysięcy, w zależności od tego, jaką profesjonalną jakość chcemy uzyskać. Schody zaczynają się już chwilę później, gdy nowo powstały portal chcemy utrzymac w ruchu, na dobrym poziomie. Tutaj potrzeba miesięcznie od kilku, do kilkudziesięciu (powiedzmy dwudziestu) tysięcy.

Jeżeli założyciel portalu potraktował utworzenie jako przedsięwzięcie biznesowe, które w końcu zacznie mu przynosić zysk, to źle zainwestował. Rynek tutaj nie jest tak duży, by można się spodziewać ruchu jak na portalach onet, otomoto, czy nawet pudelek.

Praktycznie, podejrzewam, do prawicowych witryn trzeba stale dopłacać.

Puki są na to pieniądze, to dobrze. Gdy ich zaczyna brakować, to również zaczynają się kłopoty, co natychmiast odbija się na portalu.

 

Po drugie – ambicje.

Rzadko się zdarza, żeby portal był całkowicie prowadzony przez jedną osobę. Zakres pracy i obowiązków jest bardzo duży. Portal o dużym ruchu wymaga prawie kilkunastu współpracowników. Mamy więc redakcję, często zarząd, administratorów i moderatorów. Musi być nieustanna współpraca z informatykami. Jak długo entuzjaści wolontariusze są w stanie pociągnąć? Dwa, trzy lata góra, a potem mają dosyć.

Najzdrowsza sytuacja jest wtedy, gdy trzon zarządu, redakcji i administracji można zatrudnić na klasyczne umowy o pracę. Jeżeli sporządzi się dobre umowy o pracę, ustali odpowiedni regulamin i zakres obowiązków, oraz oczywiście, jeśli pensje spływają regularnie, to wszystko zazwyczaj jest w porządku. Lecz jak widać, stały dopływ gotówki jest tutaj warunkiem podstawowym.

Przykro to mówić, ale w naszej nieszczęsnej ojczyźnie, "kapitalistycznie młodziutkiej", wiele takich spraw załatwia się połowicznie, na gębę, według zasady – jakoś to będzie. Tak było chociażby przy budowie autostrad i tak też jest w tworzeniu prawicowych portali.

Często powstaje jakaś rozmyta struktura, niby zarząd, faceci wyjmują forsę z kieszeni, ci finansujący mieszają się z wolontariuszami, nie ma żadnych formalnych umów. Już po niedługim czasie zaczynają się kłopoty. Jako, że nie ma rzeczywistej hierarchii, znajdują się ludzie mający inne zdanie, czy wizje. Tworzą się napięcia i rozpoczyna się walka. Ambicje powodują, że struktura, a za nią portal, zaczynają się rozłazić w szwach. Na portalu skażonym taką przypadłością tworzą się koterie i kliki. Walczący ze sobą współwłaściciele portalu wciągają w te gry piszących blogerów i w krótkim czasie mamy kocioł, w którym ludzie zamiast zajmować się tym co należy, Polską i społecznością, zajmują się sobą, walcząc, a w rezultacie niszcząc portal.

Tak właśnie dzieje się w tej chwili na niepoprawnych.pl.

Wniosek: taki – portal, by sprawnie działać, powinien mieć dokładnie określonego właściciela, zabezpieczonego umowami, który ma wizję swojego przedsięwzięcia i który dobrze wie, czego chce. Oczywiście, nie trzeba dodawać, musi mieć pieniądze na utrzymanie portalu.

Ambicje jego współpracowników muszą być podporządkowane nadrzędnej wizji i lini portalu, czyli woli właściciela.

Zadne tam demokracje, referenda, czy głosowania nie powinny wpływać na całokształt.

 

No i po trzecie – służby.

Panuje dosyć powszechna opinia, że wszystkie prawicowe portale są zakładane przez służby. Znawcy nawet rozróżniają – służby cywilne i służby wojskowe. Oczywiście wszyscy rozumiemy, że mowa jest o służbach tajnych, których w każdym kraju jest sporo. Polemizowałbym z tym twierdzeniem, o zakładaniu tylko przez służby. Bo jak ja portal założę, to na pewno nie będzie przez służby.

Natomiast nie ulega wątpliwości, że służby intensywnie starają się kontrolować, to, co na prawicowych portalach się dzieje. Nie mogą sobie przecież pozwolić, żeby "odpuścić" takie źródło opinii i poglądów, jakie reprezentują ich "wrogowie".

Lecz nie tu jest problem, to znaczy, czy tylko biernie kontrolują portale i blogi, prowadząc tzw, biały wywiad, czy może również usiłują wpływać na ruch i treść prawicowych witryn.

Tutaj należy się poważnie zastanowić, by po chwili odpowiedzieć – tak, oczywiście. Oni to cały czas robią.

Takie są współczesne założenia i szkoły różnych wywiadów, kontrwywiadów, czy agencji, by aktywnie wpływać na świadomość poglądy i wymianę myśli między obywatelami.

Czym jest na przykład słynny "agent wpływu", jak nie piszącym blogerem, sączącym nieustannie treści odpowiednie dla władz? Albo ośmieszającym i dewaluującym mądre i słuszne, choć dla służb szkodliwe, prawdy. Albo nagminnie rozbijającym poprzez trolling dyskusję.

Przyglądając się uważnie co się dzieje w naszej blogosferze, takich agentów jest całkiem sporo.

Część nawet tworzy niesłychane teorie, zakłada niemalże sekty, byleby tylko odwieść ludzi od rozsądku i budować na prawicy miano oszołomów. Powstają sekciarskie portale religijne, tworzy się pseudo filozoficzne i pseudo socjologiczne teorie, które mają się nijak do rzeczywistości. Zamula się umysły, rozbija się prawdziwe dyskusje, zmienia się wektory działań.

Często dochodzi do tego, że mamy spore wątpliwości, czy mamy do czynienia z zakręconym fanatykiem, czy z cynicznym, perfidnym agentem wpływu, wiodącym ludzi na manowce.

Wniosek jeden – służby potrafią uczynić wiele złego dla prawicowej blogosfery. Potrafią portal zniszczyć, potrafią czytelników otumanić, lub też, gdy trzeba, portal stygmatyzować. Tu znaczącym faktem jest przypięcie Neonowi24 metki portalu WSI. Uwierzcie, witryna ta już nie jest w stanie się od tego uwolnić. Czy słusznie, czy niesłusznie...

 

 

Jest ciągle kryzys. Tysiące firm w Polsce upada. Również prawicowe portale mogą upadać. Nie ma dosyć pieniędzy. Ludzie są wściekli i rozdrażnieni. Władze robią wszystko, by niszczyć przeciwników.

Ciężki jest żywot prawicowego internetu w Polsce.

I ludzie są już na prawdę zmęczeni. Siedem ostatnich lat, z wszystkimi tragicznymi wydarzeniami kosztowały nas bardzo dużo. Szczególnie emocjonalnie. Ciężko zachować optymizm.

A tak chcemy znaleźć ulgę, na naszych własnych prawicowych portalach.

KOMENTARZE

 • DOBRA, DOBRA!
  A jak porządny prawicowy bloger był na wakacjach w Sopocie to Pan Autor się spotkać nie chciał. Rzekomo wziął dupę w Troki i na Bornholm pojechał. A teraz krokodyle łzy leje nad blogosferą prawicową, że on niby niewinny!
 • @Eugeniusz Sendecki 13:01:49
  Nawet Pan sobie nie wyobraża, Panie Eugeniuszu, jak bardzo chciałem się spotkać.
  Niestety, specyfika mojej pracy i to za granicą (tego lata to było Kongo), robi tak, ze jest mi bardzo ciężko się umawiać.
  Proszę mi wybaczyć i proszę i informację, gdy tylko Pan odwiedza Trójmiasto.
  W końcu się spotkamy.

  Serdeczności
 • niepoprawni pl zamilkli... przypomina mi to NE ..
  Ostrzegaliście, że serwer wyłączą i stało się.
  Taki fajny portal...
  Czy się podniosą po tym wszystkim ?
 • @Astra 13:12:24
  I popatrz,
  podobnie jak to było z NE, wszystko dzieje się w weekend. Aby szkody były jak największe.
  A takie to było szlachetne grono odchodzących.

  Pozdrawiam

  Ps. Portal się podniesie, ale straty już są
 • Kurcze...
  Taki wywrotowy tekst na takim WSIowym portalu...
  Przecież zaraz dyżurny agent (ups! admin) to usunie.
  Nie szkoda było prądu ?...
 • @SpiritoLibero 13:21:53
  Jak sobie Spirito poguglasz, to ci wyjdzie, że ja do tej wsiowej prowiniencji miałem stosunek ambiwalentny, za co zresztą byłem wielokrotnie rugany.
  Mnie zainteresowała cała niezależna blogosfera. W celach, że tak powiem naukowych.
  A miejsce moje jest tutaj, chociaż bardzo starałeś się mi je odebrać.
  Czyż nie tak?

  Pozdrawiam
 • PS
  Jednak się myliłem...
  Pudło :)
 • @SpiritoLibero 13:33:58
  .


  ???


  .
 • @jazgdyni 13:32:46
  "...chociaż bardzo starałeś się mi je odebrać."

  Nic nikomu nie chciałem odebrac. Dbałem jedynie o właściwe proporcje.

  "A miejsce moje jest tutaj? - Tia... ? :)))

  A na NP dostałeś zlecenie zanalizowania trudnej sytuacji i znalezienia lekarstwa. O innym portaliku już nie wspomnę bo nie będę mu robił reklamy.

  O NP pisałem ze trzy lata temu i jakieś 10 dni temu. I sprawdziło się co do joty.

  Z ostatniej notki:
  Wszystkie portale buńczucznie zapowiadające propagowanie "jedynie słusznej" lini są skazane na klęskę.
  Niepoprawnych długo cementowała katastrofa smoleńska i bezgraniczne oddanie prezesowi. To jedynie dzięki ww. blogerom, w ogromnej większości sukcesywnie banowanych, udało się zachować jakie takie pozory pluralizmu i nie umrzeć z przesytu miodu spijanego z dzióbków.
  Katastrofa smoleńska i miłość do PiS okazała się jednak niewystarczającym fundamentem, zwłaszcza gdy pozbyto się wspomnianych blogerów.

  Jaka stąd nauka dla nas, blogerów i komentatorów NEon24.pl ?
  Pierwsza, zasadnicza to ta, że każda próba budowania getta ideologicznego musi skończyć się klapą.
  Naszą podstawową siłą jest różnorodność poglądów, często skrajnych. Ale to jest Polska właśnie! Tacy jesteśmy w makroskali jak tu, na portalu. I czy nie jest lepiej, że mamy możliwość spotkania sie na wspólnym forum, nawet jeśli te potyczki czasami przeradzają się w nawalanki ? Upust złej krwi też jest potrzebny, doskonale wiedzieli o tym nasi przodkowie.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/102791,niepoprawni-pl-schylek-getta

  (link, żeby nie bylo, że popełniamplagiat :)

  Taka jest JEDYNA droga dla patriotycznej blogosfery.
  Podzialy na prawica/lewica/centrum są z gruntu głupie i wymyślone w celu polaryzowania i atomizowania społeczeństwa.
 • @jazgdyni
  ...// Prześledzenie, co się dzieje w polskiej prawidłowej blogosferze daje smutną odpowiedź. Jest kilka portali wiodących i sporo niszowych, lecz każdy z nich obraca się w swoim zaklętym kręgu.//...
  To ja się przenoszę do "NIEPRAWIDŁOWEJ" !!
  Przyroda nie znosi próżni, jest zapotrzebowanie na neutralną, ale nielewacką
  platformę - to będzie ! Jak może zauwazyłeś, nie zarejestrowałem się
  na portalach na których wielu z nas szukało nowego miejsca.
  Powód jest prosty : tym razem zwracam uwagę na to by nie było tam
  tych stałych klientów, majacych się za esencję internetu, wklejających
  wszędzie swe mądrości. Czyli szukam portalu "za poleceniem dwu wprowadzajacych" i z cenzurą.
 • @SpiritoLibero 13:43:55
  Niby że jak? lewica, prawica, centrum to są wymyślone ?
  Ty Wielki Atlancie to jakiś taki "polityczny gender" jesteś hahhahaa
  Mówiłam ci, że się przepoczwarzasz.
 • @Astra 13:48:45
  Wiesz co LaLuna ? O tych sprawach (z całym szacunkiem :) masz bardzo nikłe pojęcie.
  Nie lepiej mądrze pomilczeć ? :)

  PS. Nie wskazałaś jeszcze gdzie ci "przywaliłem". A ja cierpliwie czekam bo więlką mi sprawiłaś przykrość tymi bezpodstawnymi oskarżeniami.

  "Mówiłam ci, że się przepoczwarzasz." I znowu błądzisz :)
  Gdybyś odrzuciła wstręt i przeczytała parę moich notek to łatwo byś zauważyła, że przez wszystkie lata pisania nie zmieniłem swoich poglądów. Więc gdzie to "przepotwarzanie" ?
 • Zastanawiam się kto wyjdzie zwycięsko
  ze starcia "Gawrion i normalni-przeciwko banitom". Piszę normalni,bo niejakiego "Dixi"do normalnych zaliczyć trudno,przyczynił się w stopniu znacznym do tego co się stało na "NP".
  Swoją drogą ciekawe kto wyłoni się z czeluści tej walki z nowym portalem i czy będą to "Niepoprawni"w zdrowym opakowaniu ,czy też kolejna sekta zamknięta w getcie "Blog-n-Roll?.Pozdrawiam z "10" w tle.
 • @SpiritoLibero 13:56:49
  //Podzialy na prawica/lewica/centrum są z gruntu głupie i wymyślone w celu polaryzowania i atomizowania społeczeństwa.//
  Gdzie te mundrości wyczytałeś ?

  Sam byś lepiej mądrze pomilczał...
 • @Astra 14:04:26
  Tak ? Ja postawiłem tezę a ty jeśli się nie zgadzasz to uzasadnij dlaczego uważasz, ze się mylę.

  Dam przykład - powiedz mi czy JP II był bliżej liberalizmu czy marksizmu ?
 • @SpiritoLibero 14:07:36
  //Dam przykład - powiedz mi czy JP II był bliżej liberalizmu czy marksizmu ?//
  Najbliżej... to On był Boga..
  I Ty się dziwisz, że nie wchodzę czytać Twoich notek?
  O tym to sobie podyskutuj z Wojtasem .. eksperci pożal się Boże...
 • Witaj
  Myślałem najpierw, że coś mi się stało z tabletem, gdy zobaczyłem taki tekst na pudle. Jakaż to odmiana w odróżnieniu do antypolskich paszkwili, herezji, wynurzeń znajomych królika z Aeropagu, które odstraszają.

  Ja myślę, że recepta na dobry portal jest dość prosta: publikować dobre, kontrowersyjne treści, trzymać poziom, gonić trolli i agenturę i zachęcać blogerów do kementowania i pisania.

  Co do pierwszej części artykułu to trudno się z tym zgodzić. Wg mojej oceny koszty założenia i utrzymania portlalu są znikome. Można wręcz zaczynać zupełnie od zera. Potem rzeczywiście te koszty rosną i stają się znaczące w takim momencie jak obecnie WP i Onet. Wtedy to musi być już profesjonlnie prowadzony business. Nie wiem skąd się wziął mit, że dostęp do kredytowania z banku albo z funduszy unijnych to problem większy niż Himalaje?

  Co do części drugiej to pełna zgoda. Co więcej uważam, że działalność obcych wrogich służb jest przyczyną rozbijania dziennikarstwa obywatelskiego i blogosfery.

  Tych agentów wcale nie jest tak wielu, ale mają zapewnioną bezkarność i wpływ.
  Wystarczy pobyć trochę na danym portalu aby zorientować się kto jest kim, z jakich pobudek pisze i w czyim interesie. A także jakimi metodami się posługuje.

  Taką cechą główną pozwalającą poznać, że mamy do czynienia z agentem wpływu, albo nawet z portalem, którego zadaniem jest określona indoktrynacja albo lansowanie obcych interesów jest kamuflarz. Doskonale to widać na Neonie24, gdzie Ryszard Opara nie chce przyznać jaka jest oficjalna linia programowa, tylko co pewien czas zapewnia, że jest to portal katolicki, narodowy i bez cenzury. Jest dokładnie odwrotnie i każdy to wie. Dlaczego nie można tego oficjalnie powiedzieć? Odpowiedź jest oczywista.

  Przypatrzmy się pod tym kątem kilku osobom, które są najbardziej promowane na Neonie24: K. Wojtas, E, Sendecki, Konwent Narodowy, P. Tonderski. Właśnie kłamstwo jest u nich cechą główną. Dlaczego udają kogoś innego niż są w rzeczywistości? Dla mnie odpowiedź jest też oczywista.

  No i trolle. Ich cechą jest rozbijanie dyskusji, wywoływanie awantur, ośmieszanie przeciwników. Tutaj prym wiedzie Spirito Libero. Widać, że takie otrzymał zadanie. Od kogo? Mówi o tym wprost i bez ogródek:

  "Tylko pytanie kto jest tym zleceniodawca?"
  Nie wiesz?
  Sam (baczność!) Władimir Władimirowicz :D))))
  SpiritoLibero 12.12.2013 21:52:00 /http://miroslaw.szczepaniak.neon24.pl/post/103139,personalistyczna-cepownia-wojtasa#comment_904568

  - Jak widzimy troll zadaniowy już nie musi nawet udawać kogoś innego.
 • @Astra 14:14:52
  Dlaczego nie odpowiesz na pytanie ?
  Za głupie czy po prostu wiedzy ci brak ?

  "I Ty się dziwisz, że nie wchodzę czytać Twoich notek?"

  Nie dziwię sie. Ignorancja to ciężkie schorzenie, zwykle osoba cierpiąca nie odczuwa bólu i nie chce tego leczyć.

  Jeśli chcesz zna­leźć źródło, mu­sisz iść do góry, pod prąd.
  Przedzieraj się, szu­kaj, nie ustępuj, wiesz, że ono mu­si tu gdzieś być -
  Gdzie jes­teś, źródło?... Gdzie jes­teś, źródło?!
  Cisza...
  Zgadzasz sie z tym ?
 • CO DO WSI - TO JA TEŻ JESTEM Z WSI. OSOBIŚCIE UDZIELAŁEM INFORMACJI WOJSKOWYM. I JESTEM DUMNY Z TEGO.
  Onegdaj Generał Tadeusz Wilecki kandydował na prezydenta (był rok 2000). I by raut u Posła Podkańskiego w jego posiadłości pod Lublinem. Plener był piękny - coś jak ogród, coś jak A na raut pięknym srebrnym mercedesem przyjechał Generał Wilecki. Towarzyszyło jemu dwóch przystojnych, szczupłych, odzianych w garnitury mężczyzn. Generał też w wizytowym ubraniu cywilnym, przystojny, pięknie się prezentujący. Ktoś* rozpuścił informację (dezinformację?) że owi dwaj przystojniacy to oficerowie NATO p-i-l-n-u-j-a-c-y Generała, żeby NATO-wskich tajemnic wojskowych nie ujawnił. No i był sobie ten raut, ludzie jedli i pili, rozmawiali, było elegancko, pogoda letnia, wieczór się pięknie rozpoczął, aura polskiej uroczej wsi. W połowie rautu Podkański poczęstował pieczonym świniakiem, okazałym, pięknie zapieczonym, przyrumienionym w ogniu. Uczta palce lizać!
  Pamiętam, że atmosfera rautu się rozluźniała w miarę znikania potraw i napitków ze stołów, towarzystwo pod koniec rozpełzło się po okazałym ogrodzie, podzieliwszy na mniejsze grupki i wtedy natknąłem się na Generała Wileckiego, który mnie zapytał o drogę do toalety. Ja poinformowałem go jak mogłem najlepiej. O ile pamiętam moje informacje były ścisłe, bo do tej pory nikt mnie nie zabił za podanie fałszywych danych Panu Generałowi. A zatem - proszę mnie również traktować jako informatora WSI w związku z powyższym.
  :)
  =========
  * nie daję sobie ręki uciąć, prawdopodobnie był to Konrad Rękas, później marszałek województwa w barwach klubowych Samoobrony, wtenczas endek ze Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego, prawa ręka i pupil Jana Engelgarda. Występuje na Nowym Ekranie / NEon24.pl jako "chart".
 • @Mind Service 14:16:39
  //No i trolle. Ich cechą jest rozbijanie dyskusji, wywoływanie awantur, ośmieszanie przeciwników. Tutaj prym wiedzie Spirito Libero//

  Coś Ty Mind ? przecież on sam jest śmieszny hahhaaha
  Chociaż cuś w tym jest, bo jak już nie daje rady bidulek, to idzie na skargę do admina3 ... może do siebie hahhaha nie wiem.
  W każdym razie ja dostałam upomnienie, że jakiś blogerów obrażam?
  Dajesz wiarę, po tym ich chamstwie tutaj... dostać upomnienie? normalnie jaja :)))
 • @SpiritoLibero 14:20:06
  //Jeśli chcesz zna­leźć źródło, mu­sisz iść do góry, pod prąd.
  Przedzieraj się, szu­kaj, nie ustępuj, wiesz, że ono mu­si tu gdzieś być -
  Gdzie jes­teś, źródło?... Gdzie jes­teś, źródło?!
  Cisza...
  Zgadzasz sie z tym ?//
  ??????
  Znowu pijesz cytryńca z Wojtasem ??

  przedzieraj się.. przedzieraj hahhhhhaahhhaaaaaaaaaaaa
 • @Astra 14:23:19
  Czy zgadzasz się z tym, że jeśli chcesz zna­leźć źródło, mu­sisz iść do góry, pod prąd.
  Przedzieraj się, szu­kaj, nie ustępuj, wiesz, że ono mu­si tu gdzieś być -
  Gdzie jes­teś, źródło?... Gdzie jes­teś, źródło?!
  Cisza...

  No więc jak ?

  I nie zaczynajcie z Mindem trollowania. Na temat.
 • @Astra 14:23:19
  //Chociaż cuś w tym jest, bo jak już nie daje rady bidulek, to idzie na skargę do admina3 ... może do siebie hahhaha nie wiem.
  W każdym razie ja dostałam upomnienie, że jakiś blogerów obrażam?
  Dajesz wiarę, po tym ich chamstwie tutaj... dostać upomnienie? normalnie jaja :)//

  - A co powiesz na takie jaja, że Wojtas, wiejski głupek ma uprawnienia administratora i cenzora na tym portalu, tzn, może wycinać dowolne komentarze i notki, przesuwać je do innego katalogu, czytać notki przed opublikowaniem? Zapewne też może czytać wewnętrzną pocztę.

  Jaja? Nie, to smutna rzeczywistość.
 • @SpiritoLibero 14:28:39
  Cytatami JPII co chcesz udowodnić?? To jest właśnie trolling ... bo ja z Tobą na tematy katolickie rozmawiać nie zamierzam i tyle...
  Aaaaale przedzieraj się... tyle że na innym blogu... wojtasowym
 • Brakoroby cyber racji
  Staram się traktować pisane w sieci jako pracę prowadzoną dla wspólnego dobra mojego narodu. Skuteczność takiej pracy zależy nie tylko od moich możliwości i wysiłków, ale i od umiejętności rodaków, korzystania z cyber komunikacji w rozwijaniu naszego państwu. Do samorządności, w sprawach w których nie wystarcza rodzinna lub sąsiedzka solidarność.

  Trzeba nam zatem więcej refleksji o cyberpolis. Trzeba propozycji cyfrowego instrumentarium demokracji bezpośredniej dla wspólnot samorządowych. Nie tylko powiatowych (miejskich), ale również gminnych i wojewódzkich.

  Bez tego, nasza portalowa praca pozostanie równie jałowa dla kultury, jak miłość homoseksualna dla przyrostu naturalnego.

  I nie ma tu znaczenia prawicowość czy lewicowość tej pracy.
  Wszyscy jesteśmy brakorobami swoich cyber - racji :)
 • @Mind Service 14:33:05
  Znaczy spiritusik jemu się poskarżył.. admin 3 to wojtasik??
  No no no jaki delkatny... nic dziwnego,że blogerów od palantów i onanistów wyzywa.
  Będę się trzyamć jednak tego, że to są jaja
  pozdr.
 • @Astra 14:35:10
  I jeszcze temat wam podrzucę... dyskusja nam :
  //Ludzie nie wiedzą, kim są i co czynią//
  przedzierajcie się...
 • DZIENNIKARSTWO OBYWATELSKIE ...
  Błędem koncepcji NE i teraz Neonu było pójście w kierunku polityki, zamiast spraw społecznych.

  Polityka DZIELI

  Sprawy społeczne ŁĄCZĄ

  Ponadto właściciel portalu i sam portal ABSOLUTNIE nie mogą się angażować w działalność polityczną lub zbyt jawnie popierać określoną partię.

  Zamiast bredni o Cywilizacji Polskiej na portalu powinno się realizować projekty społeczne:
  - walka o spółdzielnie mieszkaniowe
  - transparencja samorządów lokalnych
  - wsparcie dla ruchów miejskich
  - zmiany w edukacji
  - zamiast newsów - BAZA WIEDZY ZESTRUKTURYZOWANEJ
  - różne okresowe inicjatywy (np. związane z rocznicami, wydarzeniami bieżącymi itp.)
 • @Ultima Thule 14:52:32
  Dziennikarstwo obywatelskie, czyli rzecznictwo prawdy i dobra w imię spraw wspólnoty, żeby nie było intelektualnym brakoróbstwem, wymaga zawsze konkretnych propozycji współdziałania. Wymaga zatem i odpowiednich dla naszego społeczeństwa sieci wiedzy, form rozporządzania zasobami wspólnoty, instrumentarium bezpośredniej samorządności.

  Najważniejszy jest zatem obecnie nasz namysł nad cyberpolis.
  Granice, instrumentarium, program zmian ustrojowych ...
 • @Astra 14:26:21
  "Znowu pijesz cytryńca z Wojtasem ??"

  Widzisz LaLuna jak latwo udowodnic twoja ignorancję i zlosliwość ?

  Kto ci podpowiedzial, ze to cytat z JP II ? To musial być ktoś litościwy,
  nie chciał patrzeć jak się kompletnie kompromitujesz :D)))))))

  Pogaworz sobie z Mindem, mniej wiecej ten sam poziom ignorancji.
 • @jazgdyni
  Właśnie notka wzbogaciła się o wizerunek zatroskanego, prawicowego
  blogera. Podkoszulka (w niektórych regionach podkoszulkiem zwana)
  typowy atrybut prawicowca i oczywiście komputer. Niestety trzymany
  na kolanach, a to jest zbyt blisko innego atrybutu prawicowca.
  Przegrzewany, narażony na promieniowanie elektromagnetyczne atrybut
  traci "pałera" i zdolność rozrodcza prawicy maleje. Niestety !
 • @Mind Service 14:33:05
  "... Wojtas, wiejski głupek ma uprawnienia administratora i cenzora na tym portalu, tzn, może wycinać dowolne komentarze i notki, przesuwać je do innego katalogu, czytać notki przed opublikowaniem? Zapewne też może czytać wewnętrzną pocztę."

  Gdyby tak było to ty nie mogłbys nic tutaj głupiego napisać.
  Jak to sie nazywa ?
  "Schizofrenia paranoidalna (s. urojeniowa[1]) – typ schizofrenii, w przebiegu której dominującymi objawami choroby są objawy pozytywne (urojenia oraz halucynacje); objawy negatywne, katatoniczne oraz zaburzenia myślenia nie są zbyt wyraźne[2] lub w ogóle nie występują[3].

  Urojenia w tym typie schizofrenii często mają charakter paranoidalny; halucynacjami które w szczególności pojawiają się w obrazie klinicznym są omamy słuchowe; nie występują zaburzenia afektu, woli i mowy lub pozostają one niezbyt widoczne[3].

  Urojeniami, jakie mogą pojawić się w tym typie schizofrenii, są urojenia wielkościowe, jednak częściej występują prześladowcze, odnoszące, odsłonięcia, nasyłania i wykradania myśli[1].

  Rokowanie jest przeważnie lepsze niż w przypadku innych typów schizofrenii, a zachorowanie pojawia się z reguły w wieku późniejszym"
  (za Wiki).

  Ale jak widzisz ten typ lepiej rokuje. No chyba, że sprawy zaszły dalej... :D))))))
 • @Andrzej Madej 14:40:27
  "I nie ma tu znaczenia prawicowość czy lewicowość tej pracy.
  Wszyscy jesteśmy brakorobami swoich cyber - racji :)"

  Racja Andrzej. To sztuczne podziały i wznoszą jedynie niewidzialne mury getta, w którym zamykaja sie przekonani o swojej jedynej, słusznej racji.
 • @Ultima Thule 14:52:32
  "- zamiast newsów - BAZA WIEDZY ZESTRUKTURYZOWANEJ"
  Newsy niech sobie bedą a taką bazę móglbys poprowadzić, czy brak ci czasu i masz czas tylko na smęcenie ?
 • @Ultima Thule 14:52:32
  ...// Ponadto właściciel portalu i sam portal ABSOLUTNIE nie mogą się angażować w działalność polityczną lub zbyt jawnie popierać określoną partię. //...
  Co oczywiscie nie oznacza że właściciel ma być dziewicą bez pogladów,
  a portal nie może mieć wyraźnego "zabarwienia".
  Zaczynanie od orłów, sztandarów, szumnych deklaracji - jak to robi większość pozujących na prawicowość portali - trąci o śmieszność.
  Masz rację ! Trzeba zaczynać od pozytywizmu.
 • @SpiritoLibero 15:24:23
  Spotykam się w Krakowie z różnymi pasjonatami wartości w publicznych przestrzeniach. Rozmawiamy o taniej komunikacji, o miejskiej zieleni, o urbanistyce dla ludzi. Uczestniczą w tych rozmowach dziennikarze Gazety Wyborczej, uczestniczą redaktorzy portali określanych jako lewicowe.

  I wszyscy chcemy demokracji bezpośredniej dla Krakowa, dla Polski.

  Brakoróbstwo ...
  Brakoróbstwo ...
  Brakoróbstwo ...
 • @Andrzej Madej 15:44:10
  Miałem kiedyś pomysł (wiesz o czym mówie bo rozmawialiśmy kiedyś o tym w Warszawie) by portal stał sie miejscem dialogu rożnych opcji bo Polska to nie tylko POPiS i przystawki. Ale sam widzisz, nawet pod ta notką, że najpierw należałoby zrobić pewną "selekcję". Nie każdy potrafi lub CHCE poważnie rozmawiac na poważne tematy.
  Wojtas wiedział co robi...
 • @SpiritoLibero 13:43:55
  Dzięki za link. Ten twój tekst mi umknął. Chętnie go przeczyram.
  To co tu wrzuciłeś jest ze wszech miar słuszne.

  Jak przeczytam, to się odezwę.
 • @jazgdyni 15:51:13
  :))

  Tylko nie pozwól dziś trollować. To ważny temat i należy poważnie do niego podejść.
 • @cyborg 13:46:37
  Poszedłem tam tylko, by sprawdzić ruch w blogosferze. Mamy ogólnodostepne z alexy itp., ale trzeba było to samemu przeżyć.
  To, co napisałeś o stałych klientach, podpada u mnie , albo pod agentów wpływu, albo pożytecznych idiotów, albo zidiociałych ramoli.
  Tworzą klikę, gryzą i warczą i sukcesywnie niszczą portal.

  Pozdrawiam
 • @Astra 13:48:45
  Jesteśmy prawicowcy.
  Lecz są między nami spore różnice. Są zwolennicy "trzeciej drogi", są PiSowcy, są jak tutaj zwolennicy jakiejś wydumanej "cywilizacji polskiej", są też korwinowcy, miłośnicy Marszałka i miłośnicy Dmowskiego.

  Astro, odpuść Spiritowi.
 • @jazgdyni 16:01:06
  "Astro, odpuść Spiritowi"

  Dzięki brachu!

  Siła i mnogość argumentów koleżanki blogerki mnie przytłoczyła i nie mogłem już złapać oddechu... :D))))))))))))))
 • @jazgdyni 15:56:01
  Przeczytaj jeszcze raz swoje pierwsze zdania notki ;-)
  Pozdrawiam !
 • @Bibrus 14:02:22
  To od razu nasuwa pytanie - kim tam był bloger Dixi?
  Bo bez wątpienia miał on dużą rolę w rozwaleniu tego portalu.

  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 13:43:55
  //każda próba budowania getta ideologicznego musi skończyć się klapą. //

  Powinieneś to zadedykować swojemu kumplowi KJW.
 • @Mind Service 14:16:39
  Myślisz za dwóch ;-)

  Ja mam jasno sprecyzowany obraz Neonu24. To patforma mająca wywindować pana Ryszarda Oparę do polityki.
  Cała reszta jest tylko osłoną.

  Nie, żebym miał coś przeciwko takim sposobom wchodzenia do polityki.

  Tylko pan Opara musi bardziej sprecyzować swój swiatopogląd/

  Pozdrawiam

  Ps. I uważniej dobierać przyjaciół.
 • @ranger 16:01:55
  "Myslalem ze pan jest charakterny. I pamietliwy, jak afrykanskie slonie :)"

  Porządni ludzie w ważnych sprawach zawsze sie dogadają. A matoły zawsze zostaną matołami :P
 • @korwinista 16:09:29
  "Powinieneś to zadedykować swojemu kumplowi KJW"

  Pozwolę sobie być kompletnie odmiennego zdania.

  A Pan Wojtas to duży chłopczyk i sam sobie da radę.
 • @SpiritoLibero 15:50:39
  Mówiłeś o lokalnych tygodnikach z Kujaw, o współpracy różnych form komunikacji. Czyli faktycznie o Cyberpolis.

  Ps.
  Uważam, że p. Wojtas słusznie stawia na odpowiedzialność za słowo.
  Żeby było widać jak atrament brudzi.
  Inna sprawa ilu Polaków jest dziś gotowych na takie korzystanie z wolności.
 • @Eugeniusz Sendecki 14:21:15
  Muszę się ustosunkować:

  nie cierpię pieczonego prosiaka!!!

  Jest mdły i bez smaku i oprócz ceremonii wniesienia i postawienia go na stole, nic z tym prosiakiem nie mamy dobrego.
  Tutaj też jakiś symboliczny prosiak Witaszka ma swoje honorowe miejsce.

  Nie będę podawał co jest naprawdę pyszne.

  W sytuacji obecnej naszego kraju może to być przednia kaszanka ze świetną kiszoną kapustą.

  Pozdrawiam
 • @Andrzej Madej 14:40:27
  Cyberpolis ? - Piękna nazwa!

  Faktycznie.
  To jest okres przejściowy. Dorastamy. Wkrótce to wszystko bedzie wyglądało inaczej.

  Pan ma już dobrą wizję, panie Andrzeju.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 16:19:51
  Nie masz racji, Witaszkowy prosiak to mistrzostwo świata a kasza gryczana z watróbką, którą jest faszerowany to niebo w gębie...
 • Autor.
  Szanowny Panie,

  Dobry i interesujący artykuł - analiza tzw, "prawicowej" blogosfery.

  Piszę tzw. prawicowej bo moim zdaniem w Polsce nie ma ani prawicy ani lewicy. To zresztą bardzo sztuczny podział, wprowadzony jak wiemy w czasach Rewolucji Francuskiej.

  Tylko, że Francja to nie Polska i to było ponad dwieście lat temu. Inny system, inne realia i światopogląd. Inne też wartości i dosłownie wszystko.

  W Polsce definicja prawicy, kojarzy się raczej z opozycją. To wszyscy ci, którzy reprezentują poglądy odmienne - od linii aktualnej koalicji władzy.

  Ale tak naprawdę to POLACY są całkowicie rozbici, skłóceni - wzajemnie wrogo nastawieni do innych rodaków.

  Polak - Polakowi wilkiem jest.
  I najchętniej jeden drugiego by zagryzł, z wielką przyjemnością oglądałby jego upadek, nieszczęście.

  Niestety takie są realia i im dłużej żyję i im więcej obserwuję Polaków w ich codziennych działaniach - tym bardziej to widzę.

  Przyczyn takiej sytuacji jest wiele i niewątpliwie dużą rolę odgrywają: pieniądze (a raczej ich brak), ambicje - wygórowane i nieuzasadnione.
  Służby są jedynie narzędziem do realizacji atmosfery nienawiści i kłótni wśród Narodu.

  Winę, zaś ponoszą również głównie Polacy, którzy z taką naiwnością dają się manipulować.

  Oj biedna ta Polska...
 • @Eugeniusz Sendecki 14:21:15
  Gienek, odciąłeś się już oficjalnie od "Andrzejka" czy na coś czekasz:-)?

  "Do wczorajszego Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości chciało dołączyć się kilku prowokatorów. M.in. słynny "Andrzejek", który najpierw brylował jako obrońca Krzyża Pamięci, a potem pojawiał się u boku Janusza Palikota, wspierając marsz homoseksualistów. Organizatorzy powiadomili jednak policję, że nie życzą sobie "Andrzejka" na Marszu 13 grudnia."
 • @Marek Lipski 16:26:29
  Kogo obchodzi ile ważysz, człowieku? Wklejasz te swoje pierdoły gdzie tylko się da, wygląda to tak jakbyś był w pracy i miał płacone od postu.
 • i o czym jest ta notka ¤
  jak to dobrze. +e nie muszę czyta_ prawicowych witryn.

  Zawsze miałem prawicowcżw za młodych. wykształconych. obytych w dekadencji zachodu. bezwzględnych karierowiczżw. ktżrzy sieją korwinizm tylko i wyłącznie w tym celu. aby mżc się dorabia_ na lewicowcach,

  No więc. je;li ujadają na siebie. to co mnie to obchodzi#
 • @Ultima Thule 14:52:32
  w oparciu o witrynę winno powsta_ przedsiębiorstwo #
 • @vortex 14:59:19 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5
  Całą tę niby prawicową blogosferę ( Niezależna, Niepoprawni, Fronda, Rebelya i oczywiście S24) oceniam jako zbieraninę małych alfonsów międzynarodowej finansjery. Ich ciągłe tokowanie przeciw komunie (której już dawno nie ma) i ciągłe szukanie WSIoka ma zakryć bardzo prosty fakt gołym okiem widoczny - że Polska już od 25 lat jest pod okupacją Żydów, Niemców i Anglosasów. Temu te portale służą, i jeszcze szczuciu przeciw Rosji, bo paru żydów tłustych, a leniwych wykombinowało że tam można by nieźle zarabować, więc tradycyjnie wysyłają Polaków na pierwszą linię frontu wschodniego.

  DOKLADNIE
 • @jazgdyni 16:23:43
  Cyberpolis z regionalnym muzeum, jako ośrodkiem dydaktycznym pedagogiki kultury pamięci, dla domowej edukacji historycznej.

  To będzie smakowało jak pieczony prosiak z kaszą gryczaną.
  Każdemu :)
 • @Marek Lipski 16:03:05
  Technicznie neon24.pl wyprzedza inne portale

  CZYżBY
 • @Ryszard Opara 16:27:59
  Oj biedna ta Polska...
 • @vortex 16:45:59
  " Bo oni ani ruscy, ani WSIowi, tylko żydowsko-niemiecko-amerykańscy."

  Teraz dałeś do pieca :D)))))
 • @SpiritoLibero 16:50:47
  Kto ty jesteś,
  Polak mały ...
 • @SpiritoLibero 16:15:51
  To już nawet przyjaciele nie mają na niego wpływu??? Sam sobie da radę pod ochroną prywaty z Oparą i tobą? Będąc blisko z Oparą możesz chyba upublicznić strukturę własnościową spółki żeby zdezawuować podejrzenia o sporych udziałach twoich w spółce.

  Narazie to Wojtas daje sobie radę pod parasolem ochronnym Opary i SL. Chodzi o to żeby dał sobie radę w drapieżnej blogosferze bez wspomagaczy. Jeśli chcesz bronic jego cenzury prewencyjnej to wytłumacz dlaczego nie publikuje tych swoich bredni na innych portalach.
 • @Ultima Thule 14:52:32
  "Polityka DZIELI

  Sprawy społeczne ŁĄCZĄ"

  Co za mądre słowa!

  Tylko dodam: polityka kształtuje sprawy społeczne.

  Świetnie ostatni piszesz Ultima, kak zrezygnowałeś z wykrzykników i wielkich liter.


  Pozdrawiam
 • @vortex 14:59:19
  Frondę pominąłem, bo jej nie znam.

  //...oceniam jako zbieraninę małych alfonsów międzynarodowej finansjery...//

  Nie przesadzaj, jakiej międzynarodowej?

  Naszych miejscowych kmiotków.
 • @korwinista 16:57:52
  "...możesz chyba upublicznić strukturę własnościową spółki żeby zdezawuować podejrzenia o sporych udziałach twoich w spółce."

  Ja już wypowiedzialem sie na ten temat. Jeśli masz inne dane to je zaprezentuj albo publicznie spytaj RedNacza. Albo przestań insynuować.

  "...wytłumacz dlaczego nie publikuje tych swoich bredni na innych portalach."
  Publikuje, ja znam jeszcze przynajmniej dwa. Ale tylko tu zebrała sie grupka, która nie śpi, nie je tylko załamuje ręce nad Panem Wojtasem.
  A znając te grupkę to utwierdzam sie w przekonaniu, że to co pisze ma naprawdę sens.
 • @cyborg 15:17:40
  To chyba było takie redakcyjne niedopatrzenie.

  Prawicowy bloger szanuje się.
  Może bardziej od tego z innych portali, z piwem na kolanach i pizzą w gębie.

  Prawicowy blogar jest porządnym gościem.

  Ważne jest tylko, co ma w głowie.

  Serdeczosci
 • @jazgdyni 16:58:50
  "Świetnie ostatni piszesz Ultima..."

  To może być uboczny efekt batów jakie ostatnio ode mnie dostał :D)))
 • @SpiritoLibero 15:20:28
  Mind Service może mieć uraz , co do pana Wojtasa.
  I ja się jemu nie dziwię.

  Natomiast ty przesadzasz z lojalnością, bo pan Wojtas ośmiesza nasz portal.
 • @cyborg 15:43:10
  Jednak uważam, że wyraźna jedna deklaracja była by pozytywnym akcentem.

  Pan Opara gubi sie w ogólnikach.
 • @Andrzej Madej 15:44:10
  Panie Andrzeju,

  tandeta nas zalewa.
 • @jazgdyni 17:09:16
  Lojalność to cecha bardzo ważna między przyjaciółmi. Tylko nie bardzo rozumiem z tym "przesadzaniem"? Czasami odezwę sie na naprawdę głupie ataki. Każdego innego też bym bronił. A z zakładką PRS nie mam od strony technicznej nic wspólnego. Nie mam możliwości jej promowania.
  Gdybym ustawił sie w jednym rządku z Mindem i rendżerem to byłoby ok?
 • @jazgdyni 17:09:16
  A mindowi to sie w sumie nie dziwię...
  Sam niewiele potrafi samodzielnie napisać, albo cytaty z Bibli albo rózne wklejanki albo jakiś plagiacik... Frustracja i zazdrość, że ktoś piszę sam używajac własnej głowy.
 • @gallux 16:30:35 - ANDRZEJ HADACZ JEST ŚWIADKIEM HISTORII. WDZIĘCZNOŚĆ POLAKÓW DLA ANDRZEJA HADACZA.
  Widział i opowiedział Polakom o tym, jak niemieckojęzyczni ludzie, prawdopodobnie z ambasady niemieckiej (auto z flagą niemiecką) podjechali pod pałac prezydencki i zapalili tam znicze. To ma bardzo duże znaczenie dla tego co się tam potem działo. Okazuje się, że postawienie przez Polaków Krzyża (Witold Grzywacz) w tym miejscu jest odpowiedzią na postawienie masońskich lampek. Za tę informację winniśmy Obrońcy Krzyża Andrzejowi Hadaczowi wdzięczność. Andrzej Hadacz za nieupilnowanie pary prezydenckiej publicznie na lotnisku Okęcie zrugał Szefa BOR-u Generała Janickiego, który z tego powodu podał się do dymisji. Andrzej Hadacz walczył z Platformą Obywatelską o pieniądze za bezprawne użycie jego wizerunku w klipie wyborczym. Początkowo (jak twierdzi) był wspierany przez Jaroslawa Kaczyńskiego i PiS, a potem pozostawiony samemu sobie dał się namówić lewakowi Kaliszowi Ryszardowi na pójście na gej-paradę w zamian za pomoc prawną w procesie sądowym z Platformą Obywatelską.
  Publicyści-oszuści udający prawicowych wiele razy lżyli Hadacza, ale on jest niewinny. Na wszelkich polskich imprezach jest dla Hadacza miejsce. Walka z Hadaczem daje do myślenia. Robią ją (jak podejrzewam) ci sami, którzy mnie w roku 2008 na forum Fronda.pl oskarżali o bycie rosyjskim agentem.
  Hadacz dzisiaj do mnie telefonował, ale na nie moglem odebrać. Zadzwonię i się dowiem o wszystkim. Poznam wersję wydarzeń z jego ust.
 • @jazgdyni 17:12:19
  Z zalewem tandety jakoś można sobie poradzić. Przykładem choćby lekkość powyższych wpisów.

  Trudniej jest ze skutecznością współdziałania. Zrobiła się moda, na wspólne bycie bez poznania. Redukując poznanie do swój - obcy, godzimy się na cyber brakoróbstwo.
 • @SpiritoLibero 17:05:16
  Więc zadam parę pytań tylko tobie.

  1. Czy cywilizację można sobie zaplanować?
  2. Czy racja stanu jest niezmienna w czasie?

  Sądzę że jesteś na tyle prostacki żeby jasno odpowiedzieć na te pytania bez Wojtasowego międlenia pseudofilozoficznego.
 • @Andrzej Madej 16:45:30 - O TO, TO! ZAPRASZAM PANA 16-GO GRUDNIA (PONIEDZIAŁEK) O 16:00 NA POWĄZKI.
  Mam dla Pana zaproszenie. Widzę, że Pan wyczuwa te same klimaty co my, narodowcy.
  Spotykamy się przy grobie Niewiadomskiego. Odkrywamy prawdę o masońskim zamachu stanu, który masoneria WASP-owska zrobiła w Polsce w roku 1926-tym, a który antypolski prezydent Narutowicz chciał zrobić już w roku 1923-cim.
  ==========
  To będzie smakowało jak pieczony prosiak z kaszą gryczaną.
  Każdemu :)
 • @SpiritoLibero 17:21:47
  Nie,

  ja uważam, mimo wszystko, ze reprezentujesz inną wartość. I stać cię na więcej. Twój temperament powoduje, że czasami się rozdrabniasz.
  A potrafisz napisać na prawdę imponujący tekst. I tu mam problem. Czy Spirirto żartowniś, przekomarzający się z Astrą, czy poważny zawodnik.

  Pozdrawiam
 • @korwinista 17:43:02
  "Sądzę że jesteś na tyle prostacki ..."

  Chce ci sie rozmawiać z "prostakiem" ?

  A w sprawie akcji NEon24.p to radzę pofatygować sie do KRS. Tam jest wszystko.
 • @jazgdyni 17:45:22
  " Czy Spirirto żartowniś, przekomarzający się z Astrą..."

  Ależ ja bardzo lubię koleżankę Astrę ! Ona też za mna przepada (jestem o tym głęboko przekonany).
  Tylko pewnie wstydzi sie przyznać do tego i obawia się, że ją wyrzucisz z KD :D)))

  Wagę i powagę ocenia sie po tekstach. Ja nie będę sędzią we własnej sprawie.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:40:08
  Niezwykle tajna, w stylu masońskim (ambasador Niemiec wywiesił fałszywą flagę na swoim busie) akcja zapalenia zniczy przez masonów ku czci Prezydenta Kaczyńskiego. Masoni, to oczywiste, respektują chrześcijańskie zwyczaje i tradycje np. zapalanie zniczy na pamiątkę ważnych wydarzeń. No i ten Hadacz...Pliz. nie kompromituj się więcej...
 • @SpiritoLibero 17:49:02
  Jezus nakazał nauczać prostaczków.
 • @SpiritoLibero 17:27:00 - ANONIMOWU OFICER FRONTU IDEOLOGICZNEGO (AOFI) "MIND SERVICE"
  To Mirosław Szczepaniak, oszczerca i manipulant anty-polski. Bardzo nie lubi, jak Polacy gromadzą się wokół Krzyża. Wiele razy kłamał, że bezczeszczę Krzyż przynosząc go przed pałac prezydencki, albo w inne miejsca publiczne, gdzie się gromadzimy.
  Wiele razy kłamał na mój temat. W niniejszej liście dyskusyjnej znowu skłamał o Eugeniuszu Sendeckim - po pierwsze, że jestem promowany, a po drugie - że moją cechą główną jest kłamstwo, a po trzecie - że udaję kogoś innego niż jestem.
  ==========
  (...) Przypatrzmy się pod tym kątem kilku osobom, które są najbardziej promowane na Neonie24: K. Wojtas, E, Sendecki, Konwent Narodowy, P. Tonderski. Właśnie kłamstwo jest u nich cechą główną. Dlaczego udają kogoś innego niż są w rzeczywistości? Dla mnie odpowiedź jest też oczywista. (...) nadużycie link skomentuj Mind Service 14.12.2013 14:16:39
  ==========
  Trzeba zrobić kwerendę na temat Mirosława Szczepanika, dojść - dlaczego kroczy drogą wrednego antypolonizmu? Co jemu Sendecki zawinił? Ktoś go inspiruje? Zwodzi niewinnego, ale niedouczonego?
 • Ale do rzeczy bo zaczyna nam sie temat rozjeżdżać.
  Kiedyś jak jeszcze aktualna była sprawa Rady Blogerów zapodalem pomysł, do którego myślę, że wart wrócić.
  Przekopije, będzie szybciej:

  1.Redakcja tworzy zakładkę pt. np. „Trybunał portalu”

  2.W tej zakładce każdy , który uważa że dana osoba naruszyła w sposób drastyczny zasady netykiety i swobody wypowiedzi, zamieszcza krótką notkę ze wskazaniem inkryminowanego zachowania popartą dowodami w formie cytatów i podaniem źródła.

  3.Pod „pozwem” nie ma możliwości komentowania (wyjątek jedynie dla osoby „pozwanej”) a wszelkie ewentualne komentarze w formie notek administracja umieszcza w zakładce „Trybunału” (z pominięciem SG i wszystkich innych zakładek).

  Wszystkie „około portalowe” wpisy powinny zniknąć z przestrzeni publicznej portalu.

  1.Zgłoszony wniosek ocenia Rada w głosowaniu - dopuszcza lub odrzuca. Odrzucony na tym etapie wniosek jest kasowany.

  2.Wniosek, który decyzją Rady ma znamiona zasadności poddawany jest w ankiecie głosowaniu, w którym mają prawo wziąć udział wszyscy blogerzy i komentatorzy.

  3.Wykluczenie blogera następuje kwalifikowaną większością głosów (aby ograniczyć możliwość tworzenia koterii i grup nacisku).

  Sądzę, że takie rozwiązanie oczyściłoby Nowy Ekran z żenujących czasami nawalanek a na SG i w zakładkach tematycznych dostępnych dla niezalogowanego czytelnika byłyby tylko teksty i komentarze merytoryczne.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/14434,porazka-ekranu

  Oczywiście należy wziąć pod uwagę mozliwości techniczne ale sądzę, że taki trybunal byłby czymś bardzo dobrym. Oczyszczał by atmosferę.
 • @SpiritoLibero 17:49:02
  W cytowanym komentarzu nie było nic o twoich akcjach w NE.

  Pytania pozostają aktualne. Proszę o odpowiedź.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:58:07
  Panie Doktorze Sendecki...
  Cóż mam Panu odpowiedzieć ? Tylko tyle, ze szkoda na tego szkodnika klawiatury.

  Jak Panu podoba sie mój pomysl Trybunału ?
  Czy uważa Pan, że przed takim Trybunałem powinno sie sądzić internetowych łobuzów i oszczerców takich jak Mind ?
 • @korwinista 17:53:51 - SŁUŻBY NIEMIECKIE MOGŁY WIEDZIEĆ, ŻE OFIARY SMOLEŃSKIE BYŁY MORDOWANE W PAŁACU PREZYDENCKIM WŁAŚNIE.
  Pojawienie się ich przed pałacem prezydenckim mogło być formą przekazu do Morderców;
  - Wiemy co się stało, więc liczcie się z nami przy podziale łupów. My też chcemy umoczyć pysk w melasie. Jak się z nami nie podzielicie - to w ramach UE zaczniemy Was szczypać i podpuszczać Polaczków, że to Wy żeście zrobili.
  Nieobecność Angeli Merkel na pogrzebie, niezainteresowanie się organów UE tym co się wydarzyło w Smoleńsku, nazwanie wschodnich województw polskich "Zachodnią Ukrainą" - koresponduje z tą tezą.
  Hadacz jest człowiekiem spostrzegawczym i spostrzegł element PASUJĄCY do układanki. Wpadka którą zaliczył z Kaliszem i gejami też przemawia na jego korzyść. Że jest szczery i prostoduszny.
  Nagonka na Hadacza wiele mówi - że Ktoś chce go wyeliminować. A w dzisiejszych czasach taka eliminacja się nie powiedzie.
  Pan też chce wyeliminować Hadacza? Nie uda się Panu. Przegra Pan. Prawda nas wyzwoli.
 • @Eugeniusz Sendecki 17:43:54
  Bardzo dziękuję za zaproszenie :)
  Ale. Mam już na 16 XII umówione spotkanie w Krakowskiej Filharmonii. Posłucham muzyki, podumam o roli artystów w dziejach naszego narodu i obejdę się smakiem :)
 • @SpiritoLibero 18:06:13 - PRZEDE WSZYSTKIM - POWINNIŚMY OPEROWAĆ ARCHIWALIAMI I POZNAWAĆ PRAWDĘ.
  Co powoduje Szczepaniakiem? Dlaczego tak został wychowany? Kim byli Jego Rodzice? Dlaczego jest wrogiem Krzyża? Czy zawsze tak miał, czy uległ podszeptom? Czyim podszeptom uległ?
  Żeby wydać wyrok - trzeba znać prawdę. Jeśli by nasz trybunał mógł operować prawdziwymi i bogatymi archiwaliami - to jestem za.
 • @korwinista 17:43:02
  1. Czy cywilizację można sobie zaplanować?

  Cywilizacji sie nie "planuje", nie rozumiem tak postawionego pytania.

  2. Czy racja stanu jest niezmienna w czasie?

  Podstawowe kanony racji stanu są niezmienne.
  Problem pojawia sie wtedy, gdy pod wpływem obcych sil (np eskimoskich) usiłuje sie obalić porządek rzeczy. Wtedy trzeba interweniować i przywracać oraz definiować wykoślawione pojęcia.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:10:55
  To chyba zbyt daleko idace marzenia.
  Myślę, ze wystarczyłoby to co sie prezentuje tutaj. Jego naprzykład dyskwalifikuje fakt, że on, niby katolik a popiera bandytów wspieranych przez syjonistów i neokonów (a to w sumie to samo), którzy mordują w Syrii przede wszystkim chrześcijan. Nikt przyzwoity nie powinien podawać mu ręki.
 • @jazgdyni 16:07:22
  Był tam dyżurnym do rozwalania,prowokacji i ustawiania wchodzących z nim w dyskurs w pozycji odpowiedniej do zadania nokautującego ciosu,czyli bana.Podobną rolę pełnili @jwp,@tł .@Smok Gorynycz zaś był
  wraz z @Kuki-m-wykidajłą,czyli banowniczym.
  Podobne do Dixi-ego role,szczególnie w dyskusjach okołosmoleńskich,pełnili@nurni i @nurniflowenola.
  Zagryźli i chełpili się tym:FYM-a,Zygmunta Białasa,Amelke222 i jeszcze kilkoro.
 • @Cheval Noir 18:19:26
  A Danz ?
 • @Eugeniusz Sendecki 17:58:07
  Widzę Eugeniuszu, że ci nerwy puściły. To dobrze. Bo to co wyprawiasz budzi moją odrazę. Kto ci dał prawo do bezczeszczenia Krzyża Świętego? Symbolu Wiary i Polskości? Twoje sympatie polityczne stały się jasne dla mnie, gdy zacząłeś bronić i wychwalać komunistycznego bandytę Albina Siwaka. Wielokrotnie występowałeś przeciwko KRK i katolikom, m.in, przez popieranie heretyka i anty-Polaka Wojtasa. Tonderski, następny farbowany lis jest też przez ciebie często broniony. O zadaniowym trollu Spiritusie nie wspominając. I ty się jeszcze oburzasz na prawdę? Spójrz na siebie i odpowiedz czy postępujesz właściwie a twoje przekonania są katolicko-narodowe.
 • @Mind Service 18:21:12
  Jutro w kościele pomodlę sie za ciebie i mszę zamówię bo nie wiesz nawet jak błądzisz.
  Pokój z tobą bracie. I nie przejmuj sie, nauka robi ogromne postępy więc moze i dla ciebie znajdzie ratunek. Narazie pozostaje modlitwa...
 • @SpiritoLibero 18:20:46
  W cieniu,raczej szara eminencja.Nigdy na pierwszej linii frontu ale też skuteczny w "wycince". Wg mojego kilkuletniego doświadczenia flecistą z Hammeln był @jwp, a dyżurnym chamem( jak sam o sobie pisał-wrednym politycznie)@Dixi.
  Tutaj jest możliwość zablokowania chama czy trolla.Na NPPL takiej opcji(chyba z celowego założenia)nie było. Dawało to nieograniczone możliwości prowokacji a po "wyjściu z nerw" dyskutanta-bana.
 • @SpiritoLibero 18:13:35
  1. //Cywilizacji się nie "planuje"...// No właśnie... Powiedz to KJW. Cywilizacja Polska to nowy Kapitał.
  2. Zdefiniuj "podstawowe kanony".
  3. Udowodnij że "podstawowe kanony" są niezmienne.

  Nie oczekuję odpowiedzi... Za cienki jesteś w uszach.
 • @korwinista 18:34:35
  Jesteś klasycznym przykładem trolla, którego powinno sie gonić z każdego porządnego portalu. Żeruj na onecie.

  EOT
 • @Cheval Noir 18:33:42
  Rozmawiałem kiedys z nim dość dlugo przez telefon i sprawiał wrażenie normalnego faceta. Nie pasuje mi do tej grupy.
 • @Andrzej Madej 17:42:11
  Brak wsółdziałania jest spowodowany anonimowością. Czy to dobrze, uważam, że nei ale co robić?
 • @jazgdyni 16:13:28
  //Myślisz za dwóch ;-)
  Ja mam jasno sprecyzowany obraz Neonu24. To patforma mająca wywindować pana Ryszarda Oparę do polityki.//

  - Tu się z tobą zgodzę. To jest oczywiste dla wszystkich.

  //Cała reszta jest tylko osłoną.
  Nie, żebym miał coś przeciwko takim sposobom wchodzenia do polityki.
  Tylko pan Opara musi bardziej sprecyzować swój swiatopogląd//

  - Ależ on to sprecyzował. Jest tym oficjalna linia programowa portalu.
  Tym zapleczem politycznym dla RO ma być palikociarnia przefarbowana na narodowców. I wymyślił sobie, że same hasła: Narodowiec, Katolik, Patriota wystarczą. Podczas, gdy treść jest zupełnie inna. Na to mają sę nabrać różni zagubieni aparatczycy i nie tylko. Jak narodowcem może stać się np. były komunista Siwak; jak Katolikiem może być ktoś taki jak Wojtas - otwarcie występujący przeciwko KRK i wierze; jak można uwierzyć w patriotyczne treści Konwentu Narodowego?
  Nie wierzę, że problem jest w tym, że on taki niezorientowani a fałszywi przyjaciele źle mu doradzają. Przykład Wojtasa wskazuje raczej na prośbę, której się nie odmawia. Ponawiam pytanie (na które częściowo już odpowiedział SL) - kto jest tym zleceniodawcą?
 • @SpiritoLibero 18:39:59
  Nie napisałem,że pasował do grupy.Może słuchał poleceń?
  Komentarze jego były zawsze wyważone,fakt.Nawet jako interweniującego admina.
 • @ranger 18:39:27
  //Piękno, dobro, prawda, Cywilizacja Miłości, Wojtas's rhytm' n' blues
  http://ranger.neon24.pl/post/103270,piekno-dobro-prawda-cywilizacja-milosci-wojtas-s-rhytm-n-blues//

  - Gdzie ten post? Cenzor Wojtas znowu rozrabia?
 • @SpiritoLibero 18:01:35
  Pomysł dobry.
  Tylko techchnicznie trudny.
  Jak to zrealizować?

  Przeceniasz pana Opare, co do wyrzucania kasy.
 • @SpiritoLibero 18:13:35
  Bo nie ma raz nazawsze ustalonych kanonów!!!
  I to pozwala na różne interpretacje,
 • @Mind Service 18:45:48
  Nie wiem dlaczego Mind mam taka slabość dla ciebie ?...
  Juz obiecalem, ze pomodle sie za ciebie i mszę zamówię. A teraz jeszcze obiecuje, ze wstawię sie za tobą u Władimira Władimirowicza.
  Cieszysz sie? :)
 • @Cheval Noir 18:19:26
  A powiedz mi, kto tam był agentem prowadzącym ta cała ferajnę?

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 18:49:45
  Trzeba opracować system w oparciu o to co mamy.
 • @jazgdyni 18:45:39
  Co robić ?
  Spotkania w realu. Temat, cel, termin, miejsce, ... Dwa NE - spotkania już zrobiliśmy w Krakowie ...

  A z czasem cyberpolis, czyli mieszkanie obok i cyber kontakt, bez chronosowego limitowania czasu na kulturę życia publicznego ...
 • @Mind Service 18:45:48
  Możesz mieć sporo racji, ale mimo wszystko to koliduje z założeniem otwartego, bez cenzuralnego portalu.
 • @Cheval Noir 18:19:26
  Czy nurni i nurniflowenola to 2 różne osoby?
 • @Mind Service 18:48:45
  Daj spokój Wojtasowi.

  To nieszczęsna postać. Taki rosyjski Miluczkin.
 • @ranger 18:52:45
  Nie wiemy nic o cywilizacji polskiej i nic nie chcemy wiedzieć.

  Z utopiami nie ma dyskusji.
 • @jazgdyni 19:01:03
  //to koliduje z założeniem otwartego, bez cenzuralnego portalu//

  - Jakim cudem wierzysz w to jeszcze? Mnie co prawie trzecia notka ginie. Parę dni temu skasowano mi hurtem prawie 20 komentarzy. To jest prawie 100 percent z danego dnia.

  Rangerowi właśnie skasowai notkę o Wojtasie.

  Czytałeś co pisałem wcześniej o Wojtasie cenzorze? To nie są wymysły. Sam się do tego przyznał. Mnie trzy dni temu skasował notkę. Z powodów merytorycznych. Ma uprawnienia administratora (w sensie informatycznym). Ktoś kto wie jakie ma prawa admin w linuxie wie o czym piszę. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że powstało specjalne oprogramowanie na potrzeby Wojtasa. Na 99 percent otrzymał uprawnienia admina. To jest przerażające.
 • @Andrzej Madej 19:00:39
  "Spotkania w realu."
  :D)))))))))))))))

  Powiedz to głośno i dużymi literami.
 • @jazgdyni 18:57:12
  Ba! Gdybym ja to wiedział, to bym tam dłużej siedział.Obstawiałem Puchatka,ale czy trafnie?Na pewno miał dostęp do prywatnych kont i ich adresów mailowych.Sprawdziłem na sobie.
  To była zgrana paczka od samego początku, zbierająca naiwnych na "patriotycznej ławeczce". I było jak w tej arii:Usta milczą ,dusza śpiewa..." A co? "Sziroka strana maja rodnaja..."
 • @Andrzej Madej 19:00:39
  To jest bardzo słuszne założenie.

  Ale... wymaga ludzi wolnych zawodów, dyspozycyjnych.

  To, mimo wszystko jest warte upowszechniania.

  Pozdrawiam
 • @Mind Service 19:09:51
  Tylko co trzecią?

  Ja, gdybym mógł, to bym ci prawie wszystkie wyciął.
  Ze względów merytorycznych.
 • @Rebeliantka 19:02:16
  Oczywiście.
  To pochodzi z opisów blogów na NP
  nurniflowenola
  nurniflowenola, 11 listopada, 2009 - 00:50
  Wiek:
  32
  Data urodzenia:
  8 stycznia 1978
  Na tej stronie:
  http://www.blogpress.pl/node/8034 tak pisze o sobie „nurni”
  Zmysły mam tak samo wyczulone jak wówczas gdy nastoletni gówniarz ganiałem się z ZOMO. Jak bardzo nastoletni? Maturę zdałem w 86-stym, w liceum dośc prowincjolalnym jak na W-we. Trzeba trafu że zdawał ja i tam Mariusz Kamiński (CBA) - tyle że rocznik wyżej.
 • @Cheval Noir 19:10:31
  Ja na to wpadłem trzy lata temu. Wy potrzebowaliście tyle czasu ?
 • @Mind Service 19:09:51
  Nie mam pojęcia, czy otrzymał pełne uprawnienia administratora. Jeżeli tak, to jest to przerażające.
  To dla mnie człowiek chory.
  Dlatego. się nad nim lituję.

  Nie wiem, czy redakcja daje mu jakieś uprawnienia. Jeżeli tak - to czytaj paragraf o agentach wpływu.
 • @SpiritoLibero 19:14:48
  Nas jest jeden.Nieładna "priwyczka" zwracać się per"wy".I wpadliśmy też ponad trzy lata temu.
 • @Cheval Noir 19:10:31
  Masz rację.
  Ogromnie dużo było tam fałszu i obłudy.
 • @SpiritoLibero 19:14:48
  To dlaczego draniu siedziałeś cicho !!!???
 • @SpiritoLibero 18:38:31
  Proste pytania, prawie dobra odpowiedź admina. :D Ile jeszcze komentarzy usuniecie? Czyżby adminem nr 3 albo wyżej był KJW???

  CIENIASY!!!!!
 • @jazgdyni 19:18:28
  //Nie mam pojęcia, czy otrzymał pełne uprawnienia administratora. Jeżeli tak, to jest to przerażające.//

  - A jak można dostać pół uprawnień? Jakim cudem mógł skasować moją notkę? A jakim cudem mógł ryć w moich nieopublikowanych jeszcze notkach i zmieniać np. wpisane tam zakładki? Przypominam, że do tego się też przyznał...
 • @jazgdyni 19:21:48
  Za co naprawdę Kain zabił Abla? Sorry.
 • @ranger 19:22:09
  Udało mi się w końcu zapytać o sens "PRS" w świetle dostępnej wiedzy.Dziwnym trafem moje komentarze trafiły na czarną listę.
 • @ranger 19:22:09
  Sarkazm, ironia źle się sprzedają.
  To technika na portalach o znacznie wyższych intelektualnych poziomach.
  Tutaj trzeba walić dosłownie.
 • @Cheval Noir 19:13:41
  To interesujące.

  Nurni jest wyjątkowo chamskim, pewnym siebie "funkcyjnym", podobnie jak Dixi.
 • @SpiritoLibero 19:10:27
  Nie mogę mówić głośno, bo teraz w realu jestem za opiekunkę dla rocznego wnuczka :)

  Ale chętnie kiedyś Wam opowiem o mediach społeczników planujących coś wspólnie tu i teraz.
  Może w Krakowie, może Warszawie a i może w Gdańsku. Tak z biegiem Wisły ...
 • @Mind Service 19:25:57
  Jeśli jest, jak piszesz, to jest bardzo źle.
  To jak dać przysłowiowej małpie brzytwę.
 • @mesa boogie 19:26:38
  Witaj Marku

  Jak zwykle reprezentujesz zdrową koncyliacyjną perspektywę.
  Martwimy się. Bo każdy padły prawicowy portal, to jest duże nasze osłabienie.

  Serdecznosci
 • @mesa boogie 19:26:38
  Rospin (SzaryKot?) ?
  Sugerowałeś,że wiesz kto to ,w jednym z komentarzy,nazywając go "bydlę".
 • @korwinista 19:27:22
  Bo nie trafisz.

  PRS jest bzdurnym widzimisiem właściciela portalu, które na dodatek ośmiesza i deprecjonuje ten portal.
 • @SpiritoLibero 18:13:35
  //Cywilizacji sie nie "planuje"//

  - Masz całkowitą rację. Ale wobec tego wytłumacz mi dlaczego twój guru Wojtas twiedzi coś przeciwnego?
 • @Cheval Noir 19:19:00
  Sorki, ale zostalem źle zrozumiany :)
  Zwracałem sie do Ciebie i gospodarza bloga. Stąd "wy".
 • @jazgdyni 19:21:48
  Jakie cicho ????

  Krzyczałem o tym, prosilem, żeby mnie zbanowali.
  W końcu którys posłuchał i zablokowali mi nawet IP.

  A ten nurniflowenola (bignący wilk o ile dobrze pamietam) to niezle ziólko. Na niego trzeba uważać.
 • @SpiritoLibero 18:13:35
  //Problem pojawia sie wtedy, gdy pod wpływem obcych sil (np eskimoskich) usiłuje sie obalić porządek rzeczy.//

  - Widzę, że gadasz z sensem. Tylko dziwię się bardzo temu co napisałeś, bo to znaczy, że nie słuchałeś uważnie swojego guru. Wojtas właśnie chce naszą cywilizację obalić i wszystko zniszczyć. Jak Hitler.

  //Wtedy trzeba interweniować i przywracać oraz definiować wykoślawione pojęcia//

  - Właśnie to robię. Np. tu:

  http://miroslaw.szczepaniak.neon24.pl/post/103177,lopatologicznie-o-dobru

  i tu:

  http://miroslaw.szczepaniak.neon24.pl/post/103139,personalistyczna-cepownia-wojtasa
 • @ranger 19:26:11
  "A jak wpadniesz w moje lapska to wysle cie na Kolyme, do Norylska,..."

  Rendżersik... już ci kiedyś mówilem, ja z tych nie bojących sie :)
  Idź jakies staruszki straszyć.
 • @Cheval Noir 19:36:25
  Pozwolę się wtrącić...
  Na NP dominowała wyraźna klika. Jak pisałem, na hasło werblarza (Dixi) zrywała się do lotu brygada pliszek - jwp, jakaś nigga, oczywiście fałszywy doktor Traube i dziewczyny, ossala, fela, szara kotka i jeszcze parę dziwaczek, herabacianek.
  To była grupa na zawołanie, pod hasłem bij paskudę.

  Głupie to było, jak but. I wcale się nie dziwię, że Gawrion nie wytrzymał.

  Ps. Opiekunem grupy oczywiście był niezastąpiony Smok, który przecież jako bloger był normalnym człowiekiem. Cóż władza deprawuje...
 • @SpiritoLibero 19:42:40
  Nie ma co już uważać, bo portal padł.

  Ciesz się draniu, że nasz jeszcze chodzi.
 • @Mind Service 19:36:51
  Wyrwałes z kontekstu. Zacytuj moją cała wypowiedź.
 • @Mind Service 19:36:51
  W tej koncepcji nie chodzi o jakąkolwiek logikę i konsekwencję, ale wyłącznie o "wpuszczanie" - na ogół boldem - różnych fałszywych tez, a to o "judeochrześcijaństwie" w KK, a to o tym, że Kościół nie musi być hierarchiczny (a biskupów powinno się wybierać), a to, że dekalog jest dziełem Żydów, a nie Boga i należy go "poprawić", a to, że dobro jest relacyjne, itp.

  Teksty te mają - przy pomocy niejasnych, zawikłanych, nielogicznych wywodów - robić wrazenie na niewykształconych, latwych do zmanipulowania osobach. To prosta i znana technika retoryczna, odwołująca się do przekonania tego rodzaju osób, że jak coś jest niezrozumiałe, to na pewno jest światłe, odkrywcze i słuszne. Tylko wtajemiczeni mogą zrozumieć ;)

  Typowe pranie mózgów, służące do podważania doktryny katolickiej.
 • @Mind Service 19:43:11
  Słuchaj Mindziu, już ci kiedyś mówiłem, ze tylko gudłaj oskarży Polaka o "antysemityzm" i przyrówna go do Hitlera.
  Ale odkrywaj sie dalej, jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości...

  Ja wiem, ze robisz to odruchowo jak udawanie "katolika" walczącego o Krzyż cię zmęczy. To chyba normalne w tej robocie, nie ? Ciężko tak utrzymać jedną legendę przez cały czas.A Stirlitz to ty nie jesteś :)
 • @Mind Service 19:43:11
  A swoją drogą, to za nic nie mogę zrozumieć, dlaczego popierasz syjonistów lub uważasz, że mozna wspólpracować z pogrobowcami banderowców ;(((
 • @Rebeliantka 19:52:48
  //Typowe pranie mózgów, służące do podważania doktryny katolickiej.//

  - dokładnie tak samo myślę.

  //dobro jest relacyjne//

  - relatywne jak już. Udziela się tobie nowomowa Wojtasa? Wyjaśniałem już to: on pod pojęciem relacyjności (relacje są np. w bazach danych - look for Wiki) rozumie relatywność, czyli że dobro moralne jest względne, nie ma stałego odniesienia i dlatego wg niego musi być subiektywne a nie istnieć obiektywnie. Filozofia klasyczna na której jest oparta etyka chrześcijańska twierdzi zupełnie coś przeciwnego niż Wojtas.
 • @Rebeliantka 20:02:23
  Bo to syjonista udajacy katolika.
  Kiedy to w końcu do was dotrze ???
 • @jazgdyni 19:48:31
  Pełna racja.I co do Gorynycza-też.
  Ale to już chyba jest passé .
 • @Mind Service 20:04:35
  Nic mi się nie udziela, tylko go cytowałam.
 • @Rebeliantka 20:02:23
  //za nic nie mogę zrozumieć, dlaczego popierasz syjonistów lub uważasz, że mozna wspólpracować z pogrobowcami banderowców//

  - Nie popieram syjonistów, wręcz przeciwnie. Dla przykładu Protokoły Mędrców Syjonu uważam za prawdziwe a koncepje Judeopolonii za kwalifikujące się do postaienia przed sądem za zdradę stanu.

  Co do polskiej polityki na Ukrainie to pisałem dzisiaj tak:

  //Na Ukrainie nie ma teraz morderców Polaków. Bylem parę razy i mogę powiedzieć jedno: życzliwości i gościnności mogą się Polacy od nich uczyć. Poza tym 30 percent ludności to potomkowie Polaków, okrutnie skrzywdzonych przez bolszewików, o których Rzeczypospolita po II WS zapomniała. Zachodnia Ukraina to etnicznie polskie ziemie. Nic dziwnego, że ciąży ku Macierzy. Dzisiejsza Polska Racja Stanu nie polega na tym aby historia przesłaniala nam racjonalne myślenie, chociaż pamięć jest ważna, ale na tym aby przedstawić się rosyjskiemu imperializmowi, który bardzo realnie nam zagraża (vide ruskie myśliwce rozmieszczane właśnie na Białorusi). Ciekawe, że krzykaczom nie przeszkadza hegemonizm Niemiec w UE i podcieranie tyłków bylym esesmanom w Niemczech przez Polaków.//
 • @Mind Service 20:04:35
  Oczywiście, nie zgadzając się z nim. Takie tezy są nie tylko fałszywe, ale i bardzo społecznie niebezpieczne. Mają wychować nowe, antykościelne, heretyckie "elity". Elity, które będą sobie same tworzyć nową, chrześciańską "doktrynę".
 • @Mind Service 20:13:43
  O Ukrainie to Ci polecam ten króciutki felieton - bardzo trafny:

  http://blogmedia24.pl/node/65768
 • @Mind Service 20:13:43
  A w sprawie rozrób na Bliskim Wschodzie - notki Ad Novum. Są dobrze udokumentowane.
 • @Marek Lipski 20:12:37
  Zgadzam się, że kazdy atak na wiarę jest śmiertelnym zagrożeniem dla Polski.
 • @mesa boogie 20:12:27
  Skoro używasz anatomii damskiej,pewnie masz na myśli @contessę@? Ale i Kubuś Puchatek buja się w hamaku,czekając na dogodny moment i Gorynycz konta nie zlikwidował.Szują ,zwaną Dixi,nie przejmowałbym się .Tu nie pohula.
 • @Rebeliantka 20:20:17
  //O Ukrainie to Ci polecam ten króciutki felieton - bardzo trafny:
  http://blogmedia24.pl/node/65768 //

  Wg mnie nie o to chodzi. Takie myślenie, że banksterzy i żydzi tylko czekają aby jakiś kraj wydoić z pieniędzy jest głupie i śmierdzi mi ruską propagandą.
 • @Rebeliantka 20:21:37
  //A w sprawie rozrób na Bliskim Wschodzie - notki Ad Novum. Są dobrze udokumentowane.//

  - Wielokrotnie uzasadniałem swoje stanowisko. Uważam, że największym zagrożeniem dla nas ale i dla Bliskiego Wschodu jest ruski imperializm, co widać doskonale w Syrii.
 • @Mind Service 20:28:36
  A to się nie zgadzamy. Bo, niestety, tak właśnie jest.
 • @Rebeliantka 19:52:48
  Wtrącam się...

  I tu trafiłaś w sedno.
  Manipulacja trwa w najlepsze.
 • @Astra
  "Przedzieraj się, szu­kaj, nie ustępuj, wiesz, że ono mu­si tu gdzieś być -
  Gdzie jes­teś, źródło?... Gdzie jes­teś, źródło?!
  Cisza... "

  ---> Wcale nie cisza ...
  Wystarczy posłuchać, o czym kiedyś śpiewał Jacek Kaczmarski. Wyobraźmy sobie, że wąwóz to portal, rzeka to blogerzy a spadające w jej nurt kamienie to??? ... trolle???:

  "Płynie rzeka wąwozem jak dnem koleiny, która sama siebie żłobiła,
  Rosną ściany wąwozu, z obu stron coraz wyżej, tam na gorze są ponoć równiny;
  I im więcej tej wody, tym się głębiej potoczy
  Sama biorąc na siebie cień zboczy...

  Piach spod nurtu ucieka, nurt po piachu się wije, własną w czeluść ciągnie go siła.
  Ale jest ciągle rzeka na dnie tej rozpadliny, jest i będzie, będzie jak była,
  Bo źródło
  Bo źródło
  Wciąż bije.

  A na ścianach wysokich pasy barw i wyżłobień, tej rzeki historia, tych brzegów -
  Cienie drzew powalonych, ślady głazów rozmytych, mul zgarnięty pod siebie - wbrew sobie
  A hen, w dole blask nikły ciągle ziemię rozcina,
  Ziemia nad nim się zrastać zaczyna...

  Z obu stron żwir i glina, by zatrzymać go w biegu, woda syczy i wchłania, lecz żyje
  I zakręca, omija, wsiąka, wspina się, pieni, ale płynie, wciąż płynie wbrew brzegom -
  Bo źródło
  Bo źródło
  Wciąż bije.

  I są miejsca gdzie w szlamie woda niemal zastygła pod kożuchem brudnej zieleni;
  Tam ślad, prędzej niż ten kto zostawił go, znika - niewidoczne bagienne są sidła.
  Ale źródło wciąż bije, tłoczy puls miedzy stoki,
  Wiec jest nurt, choć ukryty dla oka!

  Nieba prawie nie widać, czeluść chłodna i ciemna,
  Niech się sypią lawiny kamieni!
  I niech łączą się zbocza bezlitosnych wąwozów,
  Bo cóż drąży kształt przyszłych przestrzeni
  Jak nie rzeka podziemna?

  Groty w skalach wypłucze,
  Żyły złote odkryje -
  Bo źródło
  Bo źródło
  Wciąż bije."

  http://teksty.org/jacek-kaczmarski,zrodlo,tekst-piosenki

  ---> Powtórzę:
  "Bo cóż drąży kształt przyszłych przestrzeni
  Jak nie rzeka podziemna?"
 • @Mind Service 20:30:22
  W Syrii jest walka o strefy wpływów. Bez pardonu. Tam nie ma bezinteresownych graczy.
 • @jazgdyni 20:32:55
  Dzięki za docenienie ;)
 • @mesa boogie 20:12:27
  Masz rację!!!

  Jak napisałem, każdy portal ma swojego dyżurnego opiekuna.

  A oni są tacy podobni... Szkolenie u nich jest widac dosyć marne.
 • @Marek Lipski 20:12:37
  Bardzo cela uwaga panie Marku.

  Z podziwem
 • @jazgdyni 20:37:10
  Najbardziej ich demaskuje plugawy język i cynizm. To jest antypolskie, antypatriotyczne i antychrześcijańskie.
 • @Rebeliantka 20:33:58
  //W Syrii jest walka o strefy wpływów. Bez pardonu. Tam nie ma bezinteresownych graczy.//

  - Wiem. Dlatego trzeba ruskich stamtąd pogonić, obalić Assada, zlikwidować bojówki Al-Kaidy, wybić co niektórym z głowy szariat i zaprowadzić pokój. Nie widzę innej drogi. Syryjski naród zasługuje na demokrację i pokojowe istnienie. Oraz na to żeby chrześcijanie tam mieszkający nie byli mordowani jak teraz.
 • @Mind Service 20:28:36
  "...i śmierdzi mi ruską propagandą."

  Widzisz jakie ty masz małe pole manewru ? Dwa pytania Pani Rebeliantki i już musisz sie od ściany odbijać "ruską propagandą".

  żenada.pl :D)))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Cheval Noir 20:26:22
  O Koniu

  za conressę to ja raczej mogę ręczyć.

  To bardzo niezależna kobieta.
 • @Mind Service 20:40:54
  Co do tego, że Syryjczycy zasługują na pokój, a chrześcijanie tam - na prawo do swobodnego wyznawania wiary, to nie budzi wątpliwosci.

  Natomiast, "obrońcy demokracji" mają tam zupełnie - jak widać - inne interesy.
 • @Mind Service 20:40:54
  Byłbym ostrożny...

  Pracowałem z Syryjczykami. Reprezentują oni bardzo specyficzne islamskie środowisko.
 • @jazgdyni 20:45:34
  To ja zmykam. Myślalem, ze bedzie w końcu jakaś konstruktywna dyskusja (nawet jakis pomysl pod rozwage zapodałem) ale jak mam tu czytać trolli typu rendżer czy mind to lepiej iść na spacer.
  Cześć.
 • @Rebeliantka 20:44:41
  //"obrońcy demokracji" mają tam zupełnie - jak widać - inne interesy//

  - Myślę, że niekoniecznie. Wysłaliśmy tam kilka miesięcy temu okręty i samoloty, a cele były jasno określone: obalenie Assada i likwidacja bojówek Al-Kaidy i tym podobnych islamskich ekstremistów. Pokrzyżował te plany słaby Obama, który zląkł się pobrzękiwania szabelką przez Putina.
 • @Mind Service 20:51:44
  Powiem krótko. Sytuację w Syrii nalezy obserwować i mieć małe zaufanie do "obrońców demokracji". Angażować się przede wszystkim w akcje ratunkowe chrześcijan. Nie militarnie. Dyplomatycznie, akcjami publicznymi i charytatywnymi. Oraz modlić się o pokój w tym regionie.
 • @Rebeliantka 20:58:30
  Wg mnie tak długo jak w Syrii bedą mieszać Rosjanie to nie ma tam szans na pokój.

  BTW - chyba odesziśmy od tematu notki?
 • @vortex
  "... Ich ciągłe tokowanie przeciw komunie (której już dawno nie ma) i ciągłe szukanie WSIoka ... Temu te portale służą, i jeszcze szczuciu przeciw Rosji ..."

  ---> Kłamiesz!
  A do tego mylisz stawianie konkretnych zarzutów ze ślepym atakiem ...
 • @SpiritoLibero 20:49:37
  Ciche kasowanie wpisów z prawej kolumny to wyjątkowe chamstwo, podobne tylko do blokowania całego bloga. Dlaczego wciąż stosujecie te rynsztokowe metody? Od tego Pan Wojtas ma zakładkę z moderacją aby sobie tam czyścić atmosferę wedle uznania ale żebyś musiał cały serwis pomywać to cheba jest lekka przesada. Poczucie skali, ogłada, wyczucie czy subtelność to cechy, których admin xy nie posiada chociaż miała być to dziewczyna i do tego fajna.

  Tylko uwiarygodniliście to co tam wpisał. Gratuluję, patrz z czym teraz Ranger paraduje:
  http://m.neon24.pl/882e850509faeee33d052677169078ba,1,1.png
  :)
 • @Mind Service 21:01:02
  Właśnie - odeszliśmy od tematu :)
 • @mesa boogie 21:01:55
  :)))
 • @mesa boogie 21:01:55
  Czyli wszystkie drogi prowadzą do Rz...przepraszam,do Kubusia.
  Zmyliły mnie żeńskie akcesoria w Twym komentarzu.
 • @mesa boogie 21:01:55
  Aha! Jeszcze jedna była też "znakomita".
  Dzisiaj na S24 jako A...Niezgoda.Pamiętasz?
 • @Ultima Thule
  "Ponadto właściciel portalu i sam portal ABSOLUTNIE nie mogą się angażować w działalność polityczną lub zbyt jawnie popierać określoną partię.
  Zamiast bredni o Cywilizacji Polskiej na portalu powinno się realizować projekty społeczne:
  - walka o spółdzielnie mieszkaniowe ..."

  ---> Co masz na myśli twierdząc, że na portalu można zrealizować jakikolwiek projekt społeczny?
  No i popatrz, że już Twój pierwszy podpunkt tematyczny zawiera apel "walka o ..."! Z kim i przeciwko komu chcesz walczyć? Jeśli nie nie zaangażujesz się politycznie, chociażby tylko przez krytykę lub poparcie danej opcji, to ewentualne propozycje, żądania ..., będą kierowane tylko i wyłącznie na Berdyczów ...
 • @mirakles 21:05:33
  "ale żebyś musiał cały serwis pomywać to cheba jest lekka przesada."

  A dlaczego do mnie z tymi żalami ?
  Nie ten adres. Od kilku miesięcy.
 • @mirakles 21:05:33
  Moim zdaniem Ranger powinien wkleić tą notkę jeszcze raz. Ja bym tak zrobił na złość cenzorom Wojtasowi i Spiritusowi.
 • @Mind Service 21:16:56
  Widzisz w jakim poszanowaniu masz ten portal i jego regulamin, który zaakceptowałeś ?
  Na "złość" to ty możesz sobie uszy odmrozić.
 • @Andrzej Madej
  "Spotykam się w Krakowie z różnymi pasjonatami wartości w publicznych przestrzeniach. Rozmawiamy o taniej komunikacji, o miejskiej zieleni, o urbanistyce dla ludzi. Uczestniczą w tych rozmowach dziennikarze Gazety Wyborczej, uczestniczą redaktorzy portali określanych jako lewicowe.
  I wszyscy chcemy demokracji bezpośredniej dla Krakowa, dla Polski."

  ---> Popatrzmy jak to ładnie brzmi, jak ładnie wygląda ...
  Tylko że tak można w nieskończoność się spotykać, rozmawiać, planować, rzucać pomysły ... - bo przyjdzie do Ratusza w Krakowie ekipa "fachowców" - choćby tylko tak na jaką stać Platformę Obywatelską - i spożytkuje prawidłowo "aż" 10% ze środków przeznaczonych na te pomysły a resztę, jak zwykle, zwinie do kieszeni ... No i zamiast przez 10 lat postawić daną gminę, miasto ... kraj, na nogi, trzeba na to 100 lat a może i jeszcze dłużej. Tego chcemy?

  Np. Nikt mi nie wmówi, że nie jest oszustwem, złodziejstwem a także sabotażem i zdradą, budowanie niełączących się ze sobą odcinków dróg.
 • @SpiritoLibero 21:24:30
  Spadaj trollu. Myślisz, że ty twoja klika możecie sobie bezkarnie uprawiać anty-Polską i anty-Katolicką propagandę? Jak widzisz nawet bycie cenzorem, jak ty i Wojtas nie może zagłuszyć prawdy.
 • @mesa boogie 21:18:00
  Preferuję koncerty filharmoniczne.Nie gram na niczym.Czasami adminom na nerwach.
  BTW. Jak to się stało,że odeszła z "pomniksmolensk"?Wszak Kazia bardzo ja chwaliła.Przez wrodzoną słodycz charakteru?
 • @Mind Service 21:30:04
  Minduś, nie podniecaj sie tak bo ci sie pogorszy.
  Jutro pomodlę sie w twojej intencji o rozumek. I na mszę dam, tak jak obiecałem :)
  A teraz spokojnie, spokoj... spok... sp...

  Lepiej ci już ?
 • @Bibrus 14:02:22
  Osobiście liczę na to, że na NP będzie normalnie a nie rock-n-rollowo.
 • @SpiritoLibero 21:13:33
  >> A dlaczego do mnie z tymi żalami ?

  Ano, nie ja uprawiam cyrk z tajną administracją żądając przy tym notek biograficznych od blogerów, dalej prowadząc tą śmieszną ankietę wyłudzającą wrażliwe dane i podkreślając judaizm nanonimowych nicków.

  Jesteś w opinii przeciętnego usera najlepszym przekaźnikiem (pomocnikiem) tutejszej władzy.

  I to nie żadne żale tylko przytyk albo wytyk był. Błędów i to rażących.
 • @1normalnyczlowiek 21:27:01
  Nie znam prostych recept.

  Ale w Krakowie szukamy. Trzy lata temu próbowaliśmy zrobić referendum w czterech różnych a ważnych sprawach. Radni głosowali: 11 za, 9 przeciw, reszta się wstrzymała. Zabrakło bezwzględnej większości, roczna inicjatywa poszła się paść.
  W nadchodzących wyborach samorządowych, zamierzam walczyć o zmiany procedur w sprawach inicjatyw referendalnych.

  Zmiany dla Krakowa, bo z Polską przy Wiejskiej, to mi się zdaje że póki co beznadziejna sprawa ...
 • @mirakles 21:46:09
  "...cyrk z tajną administracją żądając przy tym notek biograficznych od blogerów"
  Nie przypominam sobie, zebym "żądał" kiedykolwiek jakichś notek biograficznych. Może jakiś przykład ?
  To co wymysla redakcja to juz nie moja sprawa.
  Przykro mi.
 • Blogencja polska
  Na dzień dzisiejszy, na naszej Ojczyżnie będzie nie więcej niż 30 milionów obywateli. Parę milionów rodaków obecnie na Sachsach siedzi, lub też w innych krajach niewolnicze i poniżające roboty wykonuje. Oni tam blogerką się nie zajmują, bo też po dwunastogodzinnej szychcie na zmywaku lub przy wkręcaniu regipsów nastroju do pisania nie ma. Na pogodę sobie czasem na onecie spoglądną albo jak euro stoi i czasem, przy sobocie, gołe baby sobie pooglądają. I tyle tego internetowania jest. A i w kraju u nas, wsród ciężko pracującego narodu wcale nie jest lepiej.

  Żydokomuna zamieniła kraj nasz piękny na obóz koncentracyjny o niewidzialnych granicach i zasieki wirtualne z biedy, długu i poniżenia porobiła. A w obozach to wielkie dzieła pióra i słowa nigdy nie powstawały. Znaczy się, powstawały, ale nie masowo. Święty Paweł list z więzienia pisał a nasz kardynał Wyszyński słynne "Śluby" też w niewoli redagował. Sołżenicyn dzieła swe w gułagu tworzył i w pamięci utrwalał, lecz czas niewoli i poniżenia nigdy wolnej wymianie myśli i słowa nie sprzyjał a chlubne wyjątki ino regułę ową potwierdzają.

  Z tych 30 milionów rodaków połowa to komuszy pomiot jest, rozmaite Jaruzelówny i Tuskówny w drugim i trzecim pokoleniu. Ścierwa owe zdemoralizowane nic mądrego na prawicowym portalu nie napiszą. A pozostałe 15 milionów, jeśli odjąć starców i dziatwę, to moźe jedna trzecia się ostanie. Część z tych potencjalnych blogerów oceany przemierza i poza zasięgiem łączności wachty morskie pełni. Część w jednostkach wojskowych granicy państwowej przed wrogiem strzeże i młodego żołnierza w służbie szkoli, czasu na blogerkę nie mając. A jeszcze inni, ci najlepsi z nas, to amunicję gromadzą i zapasy robią. Paliwo bunkrują po piwnicach, maszynki do wyrobu śrutu szykują, gazrurki na wyrzutnie pocisków sposobią. Zapasy źywności czynią i w rozmaitych leśnych miejscach dobrze kamuflują. Zostaje więc resztówka naszego Narodu, która jeszcze słowem się na internecie para. Toż i tak cud jest, że aż tylu jeszcze się ostało.
 • @Andrzej Madej
  "Nie znam prostych recept.
  Ale w Krakowie szukamy."

  ---> Znamy ...! :)
  Ale nie ma sensu tracenie czasu na próby - nawet czasami udane - ich realizacji. Bo choćby nie wiem jak cieszył nowy chodnik przed domem, kanalizacja na osiedlu, czy nawet ekologiczne ogrzewania w całym mieście, to i tak będą to jedynie drobne sukcesy, nie zmieniające niczego w sposób istotny a za to okupione ogromem zupełnie niepotrzebnych wyrzeczeń.
  Każda zgrana grupa (ale nie ta "Trzymająca Władzę"), tak jak i Wasza, z pomysłami, która się spotyka, dyskutuje, szuka ..., nie powinna tracić swojej energii, czasu, na fragmentaryczne rozwiązania ... Co prawda pojawi się satysfakcja, że jednak, wbrew wszystkiemu, udało się coś zrealizować, ale okupione to będzie ogromnym wysiłkiem Was wszystkich ... I może o to chodzi, by aktywni obywatele zajmowali się - przepraszam że tak to nazwę - dyrdymałami ... a dzięki temu, właśnie ci najaktywniejsi, najbardziej dociekliwi, nie znajdą już czasu by przyglądnąć się temu, co się dzieje "na górze", gdzie przewalają się (obok nich, tuż nad ich głowami) ogromne pieniądze, mogące służyć dobru wspólnemu a dotąd służące tylko grupce karierowiczów i potakiwaczy, którzy oprócz podlizywania się władzy, niczego innego nie potrafią robić. Przecież wystarczy popatrzeć ma tych ministrów, którzy odeszli wcześniej (Grad, Grabarczyk ...), czy niedawno (Rostowski, Boni, Nowak, Mucha, Kudrycka ...) i na tych co przyszli po nich (Kluzik - Rostkowska, Kolarska - Bobińska, Biernat ...), że o "starych" nieudacznikach nie wspomnę (Arłukowicz, Zdrojewski, Sikorski ...), to widzimy jak na dłoni, że każdy z nich jest kompletnym ignorantem i szkodnikiem w dziedzinie, którą mu powierzono w zupełnie innym celu - by służyli dobrze krajowi i obywatelom. Tak naprawdę, każdego z nich należy uważać za oszusta - z premierem Tuskiem włącznie. Czy mając nad sobą taką Ekipę Wzajemnej Adoracji, może komukolwiek sprawić satysfakcję jakikolwiek lokalny sukces - skoro im się pozostawi wolną rękę???
 • @Mind Service 20:40:54
  Najśmieszniejsze i najtragiczniejsze jest to, że pluralizm i stabilizację zapewniają dziś w krajach islamskich wyłącznie dyktatorzy z nadania moskiewskiego. Pax americana to wyłącznie destabilizacja i bieda. Dla chrześcijan syryjskich lepszy jest Assad niż ktokolwiek inny. Naruszenie status quo w Syrii na pewno nie jest na rękę chrześcijanom a tylko ich interes powinien być dla nas najważniejszy. Dla chrześcijan syryjskich gwarantem status quo jest Assad.Obecnie każde inne rządy dla chrześcijan w Syrii to katastrofa,
 • @SpiritoLibero 20:49:37
  Szerokiej drogi.
 • @Rebeliantka 20:58:30
  Gdzie jest napisane, że chrześcijanin nie ma zbrojnie bronic swojej wiary?!?!?! Chcesz negować prawomocność krucjat???
 • @Mind Service 21:01:02
  Póki tam są Rosjanie póty chrześcijanie są tam bezpieczni. Taki cholerny chichot dziejów.
 • @1normalnyczlowiek 23:07:47
  Ma Pan rację. Tu i teraz, jak za naszych dziadów i za naszych ojców, wolność tylko w podziemiu. Wolność z opornikiem w klapie :)

  Jest jednak jedna różnica. Współczesne medialne cyber-wynalazki nie mają wzorca ustrojowego. Warto powalczyć o model państwa dla społeczeństwa sieci wiedzy. O Polską propozycję tego modelu dla narodów Europy.

  Europa nasza :)
  Dwa płuca zobowiązują ...
 • @SpiritoLibero 21:34:45
  Pierścień Ątlantów daje tą moc....
 • @@@
  Pozostańmy może przy temacie :
  Jak w tym wszystkim ma się znaleźć portal który ma być prawicowo -
  neutralny ?
  Jak realizować wizję cyber-łącznika społeczności ?
 • @korwinista 23:52:24
  Absolutnie nie. Tylko nie mamy zadnych szans obronić chrześcijan zbrojnie przy boku "obrońców demokracji". Sam to napisałeś.
 • @@@
  No to mamy już cztery dni na prawej kolumnie !
  A tak niedawno ludziska płakali że jest zjazd do piwnicy w ciagu paru godzin.
  Co lepsze ?
 • @mesa boogie 21:18:00
  "Mieszasz" w rytmie boogie.

  Cienki jesteś i tylko Ci się wydawało, że rządzisz i karty rozdajesz...

  A od dawna myślący widzą kim jest i w co gra lowelaśnie Maruś....
 • @Pan podporucznik 22:42:01
  Zauważ, że pomimo konserwantów dziś konserwy nie mają terminu ważności dłuższego niż parę lat.Piszesz to samo od kilku lat i gdybym miał ci wierzyć to już dawno poszedłbym z torbami robiąc zapasy w/g twoich proroctw.
 • @Rebeliantka 00:14:19
  Kierujmy się pragmatyzmem a nie emocjami.
 • @cyborg 00:14:44
  Jak tak dalej cenzor będzie usuwal niewygodne notki to ludziska pouciekaja stąd w podskokach. I zostanie sam Wojtas ze Spiritusem. Wojtasowi o to chyba chodzi. A Ryszardowi Oparze?
 • @korwinista 00:28:17
  No przecież to robię.
 • Prawicowa? - a cóż miałoby to znaczyć?
  czy nie - zaklepana przez - "jazgdyni", Rebeliantkę", Galluksa i Mind Servisa? ... no iu może jeszcze kilku wiedzących lepiej od większości - co większości potrzeba?

  JAK (ONEGDAJ) KOMUNIŚCI?

  Szanowni megalomani - nie jesteście autorytatywni - dla grona szerszego - niż WY SAMI...
  Co Was obchodzi - co myślą inni... ?
  Czyż nie?
  Przecież zdania nie zmienicie...
  Kto rozsądny - z Wami - zechce podyskutować?
  O własnej "nieracji" - z góry - Waszą wyższością - zdegradowanej do bluźnierstwa?

  Powodzenia...
 • @Andrzej Madej
  "... wolność tylko w podziemiu. Wolność z opornikiem w klapie ..."

  ---> Dlatego jedynym słusznym krokiem na ten moment, jest właśnie ten:

  http://aleszuma.neon24.pl/post/103265,krzysztof-bzdyl-do-prezydenta-rzeczypospolitej#comment_905605

  Jak zrobimy porządek z tym, co jest opisane w liście podpisanym przez Krzysztofa Bzdyla i Adama Słomkę, wtedy już szybko i skutecznie "powalczymy o model państwa dla społeczeństwa sieci wiedzy. O Polską propozycję tego modelu dla narodów Europy".

  Polakom nigdy nie brakowało pomysłów w wielu dziedzinach (nawet najlepsze na świecie magnetofony i gitary były pomysłami Polaków), także na normalność w funkcjonowaniu państwa i we współżyciu z innymi Narodami ... Niestety, czasami byliśmy zbyt łagodni dla tych, którzy udawali, że chcą nam w tym pomagać lub gdy obiecywali, że za nas zrobią to lepiej ...
 • @korwinista 00:28:17
  Mówiąc jeszcze dokładniej - żadnego wspierania zbrojnych misji "obrońców demokracji"
 • @BTadeusz 00:33:12
  Z jakich powodów odbierawsz mi prawo do posiadania poglądów? Nie rozumiem. Nie wolno mi być konserwatystą? Dlaczego?
 • @cyborg 00:11:34
  Cyberpolis.

  Powiat = Szkoły + Kluby sportowe + Szpital (czyli lokalny rynek usług społecznych) + Muzeum + Pomoc społeczna + Kościół + Cmentarze.
  Do tego cyfrowe biblioteki pamięci.

  Polska, Cyborgu :)
 • @jax 00:22:01
  Z pychy - nic nie wyzwala.
 • @Rebeliantka 00:36:32
  Tak sobie... udrzyłem w stół...
  Nie widziałem, że własnie Pani poczuje się nożycami...
  I niech mnie ręka Boska broni, bym komukolwiek zabraniał posiadania poglądów...
 • @1normalnyczlowiek 00:34:29
  Już mamy Niedzielę ...
  Nadziei blask, już nadchodzi czas ...

  Pozdrawiam :)
 • @Rebeliantka 00:34:42
  I tu dochodzimy do definicji Polskiej Racji Stanu.Na dzień dzisiejszy polską racją stanu jest zachowanie status quo na Bliskim Wschodzie.A nawet PRS to likwidacja Izraela na najbliższe dziesięciolecia.
 • @Andrzej Madej 00:44:12
  Sorki, cd.
  Szacun i pozdrawiam :)
 • @korwinista 00:44:41
  Likwidacja Izraela?

  - Chyba cię pogielo. To chciałbyś aby oni potem przyjechali do nas i zaczęli budować tu Judeopolonie?
 • @Mind Service 00:58:26
  Nie znasz judaizmu ani historii.

  Rzymianie po zdławieniu powstania Bar Kochby zburzyli Jerozolimę i wydali zakaz osiedlania się Żydów w granicach administracyjnych starej Jerozolimy. Na tej podstawie Żydzi stworzyli mit o narodzie wygnanym pomimo tego,że już w roku 70 n.e. ten zakaz nie obowiązywał. Po tej dacie dzieje żydostwa są jeszcze ciekawsze.
 • @korwinista 01:20:33
  N a przykład skąd się wzięli Żydzi w Jerozolimie w 693 roku,którzy wymordowali wtedy 50 tysięcy chrześcijan? Mordowali chrześcijan w basenach retencyjnych zaopatrujących Jerozolimę w wodę a potem pili wodę z tych basenów.
 • @korwinista 00:44:41
  Powiedz, co Ty proponujesz na Bliskim Wschodzie.
 • @ranger 08:02:04
  Oczekiwałem żydowskich nożyc :) Oprócz właściwej daty 614r. reszta to ordynarne kłamstwa żydowskiej propagandy.
 • @Rebeliantka 10:07:50
  Status quo z małą modyfikacją na likwidację Izraela. Taka jest obecnie polska racja stanu w tamtym regionie. Żydzi jawnie domagają się likwidacji Polski więc czemu my nie mamy domagać się likwidacji Izraela?
 • @Mind Service 00:58:26
  Sądzisz że Polska jest atrakcyjnym miejscem dla zwykłego Żyda? Ilu ich tam jest? 3 miliony? Gdyby dobrze policzyć to mogło by się okazać że w Polsce jest ich więcej.
 • @korwinista 10:44:22
  Ta mała "modyfikacja" wymaga odpowiedzi na pytanie, jak to zrobić?
 • @SpiritoLibero 18:38:31
  //Nie oczekuję odpowiedzi...//

  Jesteś przewidywalny.
 • @Rebeliantka 10:58:27
  Dyplomacja to wojna prowadzona innymi metodami.
 • @Marek Lipski 03:39:39
  Nazwany już byłem żydem, teraz muslimem... Zdecydujcie się na coś, przecież to skrajne przeciwności.

  Taka jest właśnie "prawicowa" blogosfera, kto nie z Mieciem tego zmieciem.
 • @korwinista 10:54:59
  //Sądzisz że Polska jest atrakcyjnym miejscem dla zwykłego Żyda? Ilu ich tam jest?//

  - Myślę, że tak. Bo tobie się wydaje, że mamy zbyt małe zasiłki aby tu żyć na koszt państwa. I dlatego pojechali by może do Francji czy Niemiec. A mnie się wydaje, że gdyby im dać np. taki Wrocław i okolice i zagwarantować autonomię to przyjechali by tu najbliższymi samolotami. I w krótkim czasie zrobili by z tego grajdołu kraj mlekiem i miodem płynący. Bo rzecz jest w umiejętności wykorzystania potencjalnych możliwości. Taki, że Polacy patrzyli by na nich z zazdrością. Uważam, że Polska to bogaty Kraj o olbrzymich drzemiących możliwościach. Gdyby to umiejętnie wykorzystać to bylibyśmy potęgą. Może nie światową ale na pewno regionalną. Kiedy Polacy zaczną dbać o własne interesy zamiast wiecznie narzekać?

  Z ilością żydów obecnie w Polsce bym nie przesadzał.
 • @Mind Service 12:50:29
  Kto mówił o dawaniu im czegokolwiek?

  //Z ilością żydów obecnie w Polsce bym nie przesadzał.//

  ~nikander na każdym kroku potyka się o żydów.
 • @Mind Service 12:50:29
  "A mnie się wydaje, że gdyby im dać np. taki Wrocław i okolice i zagwarantować autonomię to przyjechali by tu najbliższymi samolotami. I w krótkim czasie zrobili by z tego grajdołu kraj mlekiem i miodem płynący. "

  Won żydofilu. Z tego "grajdołu".
 • @korwinista 11:18:18
  A tu się zgadzamy! O tym pisałam wcześniej.
 • W sumie to nihil novi;)
  Przerażające jest dla mnie, że dorosłymi ludźmi tak łatwo manipulować. Czy to blogosfera, czy podstawy bytu (polska racja stanu). O tej ostatniej kwestii czytałam niedawno o tu:
  http://dwagrosze.com/2013/12/cykl-wojny-kulminuje-sie-w-2014.html
  prawicowa blogosfera paple i paple a tu by trzeba piec naszą pieczeń na kijowskim ogniu (Ukraina niezalezna od Rosi, to jest lepsze dla Polski niż Ukraina pod butem Rosji, ALE niech ta Ukraina rozliczy się ze swoją przeszłością, np. Wołyń, Bandera). Itp. itd.
 • @Ultima Thule 14:52:32
  ... a do tego I N F O R M A C J A. O czym niżej podpisana wyje od początku istnienia NE, niczym lupa do Księżyca.
 • @vortex 14:59:19
  Jak ni ma (tej komuny), jak jest? Gołem okiem nieuzbrojonem ją widzę, słyszę a czasem także czuję w "mieście" mym "pięknym". Ale to odrębny temat.
  ;)
 • @cyborg 15:17:40
  CYYYYBIE! Ja Cie nie mogie!
  ;)
  (A na poważnie: jak znajdziesz ten portal "2 wprowadzających + cenzura", to daj znać, obejrzę takie cudo węcz w zapale).
 • @cyborg 15:43:10
  No, wreszcie ktoś to powiedział i nie ja. Dzięki Cyb.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej