Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Zniszczone polskie apteki (aktualizacja)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Operacja przejmowania polskiej farmacji trwa nadal. To na świecie druga najbardziej dochodowa branża po zbrojeniówce. A pacjenci za leki zapłacili o 3 mld więcej niż poprzednio

 

 

Larum! Biją naszych! Krzyczy właśnie w telewizorze mój ulubiony wątrobiarz i wrzodowiec redaktor Morozowski. Dla córki na astmę płacił za leki 150 zł, a teraz będzie płacić 300 zł. Nawoływał niemalże do obywatelskiego protestu. Niesłychane!

 

 

A jak jest naprawdę?

 

Długo zabierałem się do tego tematu, bo wiedzę mam tu sporą, jednakże poprzez rodzinne powiązania nie chciałbym, by dla znajomych wyglądało to na jakąś formę lobbingu.

Lecz klamka już zapadła, więc można sobie porozmawiać.

 

Na świecie farmacja, obejmująca przemysł i dystrybucję, jest drugim najbardziej dochodowym biznesem, tuż po przemyśle zbrojeniowym.

Dużo, dużo konfitur i miodu. Więc różne misie kręcą się wokół niecierpliwie.

 

Psucie farmacji w Polsce zaczęło się prawie natychmiast po transformacji. Przypomnę, że za komuny wszystkie apteki były państwowe, należały do Cefarmów w całej Polsce. Podobnie było z produkcją leków i hurtowniami. Był to oczywiście rynek niedoborów i wielu chorym pozostawało, albo umrzeć, albo prywatnymi kanałami starać się sprowadzić potrzebny lek z zagranicy. A nie wiem, czy jeszcze ktoś pamięta, że na początku lat 90 istniały tzw. apteki leków zagranicznych, gdzie można było się starać o właściwy medykament.

 

Gdy komuna padła, apteki zaczęły się przekształcać. Marny ułamek tych, którym władza zabrała apteki po wojnie, mogła odzyskać je z powrotem. Resztę zazwyczaj przejmował personel, praktycznie za symboliczną złotówkę. Wczoraj pani kierownik, dzisiaj pani właścicielka. Gdy już rozgrabiono to, co było, dla innych chętnych pozostała już tylko droga zakładania nowych aptek. I tak też się działo.

 

Przy aptekarstwie zaczęto już majstrować podczas rządów pani Suchockiej, podobno też rodzinnie powiązanej z aptekarstwem, kiedy to, nijako obok ówczesnych przepisów, zaczęły powstawać rodzinne konglomeraty z kilku rozproszonych aptek.

Jednakże prawdziwego przewrotu kopernikańskiego, po którym już nigdy nie będzie, tak jak było, dokonał największy i chyba najbardziej cyniczny nieudacznik w 20 letniej historii, minister Łapiński.

Rozwalił on istniejący porządek poprzez, aż się wierzyć nie chce, że świadome, szkodliwe idiotyzmy, niesłychanie destrukcyjne i w rezultacie kosztujące państwo, czyli nas, obywateli grube miliardy złotych.

 

Cóż takiego ten świadomy, czy nieświadomy destruktor dokonał?

 1. Zlikwidował w założeniu mające konkurować ze sobą regionalne i branżowe kasy chorych, zastępując je zcentralizowanym, biurokratycznym molochem – Narodowym Funduszem Zdrowia. Trochę bardziej kumaty decydent, niż ci w rządzie, po prostu likwidując kasy, jeśliby uznał taką potrzebę, przekazałby ich pracę do ZUSu bez tysięcy nowych pracowników, budynków, infrastruktury, itd.
 2. Zaczął bocznymi drzwiami wpuszczać do Polski semi-gangsterskie organizacje, które za pomocą dumpingu, nieuczciwej konkurencji, agresywnej promocji zaczęły niszczyć polskie apteki i aptekarzy. Słynna była chociażby grupa, która całkowicie przejęła farmację na Litwie, a u nas zaczęła działać jakby była pod ochroną.
 3. Zlikwidował status specjalny obiektów zaufania publicznego aptek. Od jego czasów każdy handlarz marchewką, czy turecki sprzedawca dywanów, mógł otworzyć aptekę, jeśli miał taki kaprys. Jednocześnie, według źle pojętej reguły wolnego handlu zlikwidowano wskaźniki ludnościowe i apteki zaczęły wyrastać, jedna przy drugiej, jak grzyby po deszczu. Przedtem w Polsce było ok. 4000 aptek, teraz mamy 14000 !

4.    Zlikwidował cenę urzędową leków refundowanych (którą właśnie ponownie wprowadziliśmy) i zastosował korupcjogenny trik, określając cenę maksymalną. Pozwoliło to dużym sieciom na sprzedaż leków za 1 grosz. Jak to pracowało? Na przykład cena leku była 100 zł; państwo określało limit i pacjent płacił tylko 3,20zł. Właściciel olewał te 3,20 od pacjenta i żądał tylko 1 grosz. Będąc dużym odbiorcą kupował spore ilości leku po zaniżonej cenie od producenta, a następnie cynicznie pobierał od państwa (czyli, przypominam, od nas wszystkich obywateli) 96,80 zł, poprzez NFZ. Wtedy zaczęły powstawać wielkie farmaceutyczne fortuny, a małe rodzinne apteki bankrutować. Oczywiście taki producent wespół z siecią leków za grosz, czy złotówkę robili wszystko, by cena leku była jak największa, maksymalizując swój zysk, ponownie, kosztem państwa i społeczeństwa. I oczywiście, przy cichej aprobacie rządowych urzędników.

 1. Dopuścił do sytuacji, gdy bogate, w większości już sprzedane kapitałowi obcemu, hurtownie zaczęły skupować, małe, bankrutujące już apteki. Największe hurtownie, w chwili obecnej posiadają już ok. 3000 aptek w całej Polsce.

 

Narobił ten medyczny geniusz na ministerialnym stolcu jeszcze wiele innych błędów. W rezultacie zapanowała w tym sektorze kompletna dżungla. Pozwalała ona często nieuczciwym i bezwzględnym niesamowicie się bogacić. Z drugiej strony likwidowała słabych i niechcących podporządkować się nieuczciwemu rynkowi.

 

Jednakże największe spustoszenie pan Łapiński i pozostali macherzy farmacji i medycyny poczynili w mentalności społecznej. Skuszeni lekami po jednym groszu odbywali długie pielgrzymki do aptek sieciowych. I kupowali bez umiaru. Miarą tego niech będzie chociażby przykład jednej zaprzyjaźnionej apteki, gdzie tylko w listopadzie zwrócono 10 kilogramów nierozpakowanych leków o wartości ok. 25 tyś złotych, leków, które nadają się tylko do spalenia.

 

Leki powinny być tanie, ogólnodostępne i każdego powinno być stać na nie.

Lecz by do tego dojść trzeba najpierw zlikwidować patologie i stworzyć spójny uczciwy system, daj Boże, już bez różnych cwanych furtek, pozwalających okradać nas wszystkich.

 

Po Łapińskim aktywnie i z dużym talentem nadal psuli polską farmację marszałka Kopacz i minister Arłukowicz.

Przeprowadzona reforma wprawdzie zlikwidowała leki za 1 grosz, ale zostawiła tyle furtek, że stale kombinującym cwaniakom pozwoliło nadal manipulować przy lekach.

Ostatnio bardzo popularne jest takie zjawisko. Otwiera się lipną aptekę, byle gdzie, pacjenci nie są potrzebni, tylko po to, by uzyskać prawo do zakupu hurtowego leków. Następnie kontaktujemy się z wyspecjalizowanym handlarzem, który dostarcza nam listę leków do zakupu. Ilości zakupowanych leków są porażające – idą w setki tysięcy złotych. Leki te handlarz odbiera, płacąc za wystawioną fakturę. A my nie wprowadziliśmy do obrotu żadnych leków. Handlarz natychmiast je eksportuje, zarabiając krocie i odpalając aptekarzowi jego działkę. Ciekawe jest to, że wszystkie służby, nadzory i izby aptekarskie dobrze o tym wiedzą, jednakże podobno, nie można nic zrobić.

 

Pojedyncze, rodzinne apteki, niektóre działające od pokoleń, skazane są na zagładę. I w końcu wszystkie znikną. Taka właśnie jest świadoma polityka państwa. Ustawami i swoim działaniem wybrano model wielkich, międzynarodowych sieci. Tysiące rodzin aptekarskich traci źródło dochodu. A i pacjent nic nie zyskuje. W ostatnim roku, po pięknie reklamowanych działaniach Arłukowicza, pacjenci musieli zapłacić za leki o 3 miliardy zł więcej.

 

Dlaczego te rządy, czego się dotkną, to psują? Są przecież niedaleko świetne przykłady, jak choćby Holandia, czy Włochy.

Zepsuto kopalnictwo, zepsuto przemysł stoczniowy, to trzeba jeszcze zepsuć całą farmację?

Wniosek nasuwa się tylko jeden – to wszystko są działania korupcyjne. Decydenci dostają na boku potężne, wielomilionowe łapówki, by tak właśnie się działo. Dobro Polski i dobro obywateli absolutnie gówno ich obchodzi.

Rujnowanie Polski za wszelką cenę, za uzyskane po cichu złodziejskie łapówki, to model ekonomiczny, który obecnie w kraju jest realizowany.

 

KOMENTARZE

 • nie obecnie, nawet nie od momentu przewrotu w 89 roku
  tylko od wprowadzenia stanu wojennego,
  po 89 r przyspieszyło, bo przygotowane scenariusze hurtem wprowadzano w życie,

  i to nie tylko korupcja, przed tą byśmy się może i obronili, to agentura napędzająca i promująca, nieoficjalnie, korupcję.
 • Nie ma branży na świecie z wyższymi zyskami niż farmacja!
  >Na świecie farmacja, obejmująca przemysł i dystrybucję, jest drugim najbardziej dochodowym biznesem, tuż po przemyśle zbrojeniowym.
  ---------------------

  Witaj Jazgdyni, na oko to zawsze inaczej się czuje, niż jak się sprawdzi.

  Masz, jako czołowy dyletant prawo do dużej niedokładności chyba, że za bardzo przesadzasz, a ja właśnie rzucę na Twój tekst oko.. Wydatki zbrojeniowe nie są tak duże jak się wydaje, w porównaniu ze zdrowiem, czy z wydatkami socjalnymi.

  Np.
  Jako trzeci eksporter broni na świecie, Niemcy wyeksportowały w 2011 roku za 1,21 miliardów US-dolarów.

  W Niemczech (trzeci handlarz bronią na świecie po USA i Rosji) udział przemysłu zbrojeniowego w PKB wyniósł w 2010 roku 34 mld Euro -1,4 procenta.

  W tym samym roku na zdrowie, profilaktykę i leczenie Niemcy wydali 287,3 miliardów Euro, czyli 11,6 procent z PKB. Niemiecki przemysł samochodowy ma udział w PKB 9,7 procenta, czyli mniej niż branża "zdrowotna".

  Jeszcze szybko wrzucam ciekawy dodatek i pozdrawiam wszystkich dyletantów.

  Ciao!!

  -----------
  The main exporters of major arms, 2008–12
  Global
  Exporter share (%)
  1. USA 30
  2. Russia 26
  3. Germany 7
  4. France 6
  5. China 5
  6. UK 4
  7. Spain 3
  8. Italy 2
  9. Ukraine 2
  10. Israel 2
 • @adevo 16:34:20
  Witaj adevo i Dosiego Roku!

  Nie przeczę, nie sprawdzałem statystyk, tylko oparłem się na powszechnej opinii - #1 zbrojeniówka, #2 przemysł farmaceutyczny.

  Całkiem możliwe, że od czasu obłędnych sukcesów Prozacu i Viagry, farmacja wybiła się na miejsce pierwsze.

  Obecnie w setce najbogatszych Polaków jest czterech związanych tylko z farmacją (na miejscu 7-mym pan Starak - Polfarma).

  Blisko obserwowałem wzrost pana Ziaji (farmacja/kosmetyki). 20 lat temu startował dosłownie od zera. Teraz też w pierwszej 100-tce.

  A zyskowność jest ogromna, rzędu kilkuset procent.
  Tym też niszczy się małe apteki. Jak się zamawia dziesięć opakowań leku, to się za nie płaci np. 10 zł. Sieć aptek zamawia wagon opakowań leku i płaci za nie po 3,20 zł. I ciągle jeszcze producent ma duży zysk.

  To obecnie nie jest sprawiedliwy rynek. To jest dżungla i gangsterstwo.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Dobra analiza diagnozująca problem.

  "W ostatnim roku, po pięknie reklamowanych działaniach Arłukowicza, pacjenci musieli zapłacić za leki o 3 mld zł więcej"- ale za to NFZ zaoszczędził te same 3 mld kosztem chorych i niepełnosprawnych pacjentów. Za co oczywiście można było zapłacić urzędnikom tej instytucji bardzo godziwe apanaże, dać premie i zapewnić w każdym biurze klimatyzacji aby pracownicy nie dostali podczas letnich upałów udaru mózgu:))))))
  Nie dość tego urzędnicy ci, co najmniej raz do roku mają organizowane darmowe luksusowe wczasy, dla niepoznaki nazwane szkoleniami, na których następuje b.bliska "integracja" pracowników. Koszt jaki się ponosi na organizowanie tego typu "szkoleń" wynosi wiele milionów złotych w skali roku.
  Z tego widać, że urzędy mające kontrolować prawidłową gospodarkę składek odłożonych przez każdego pracującego na opiekę zdrowotną zajmują się tylko tym aby jak najwięcej środków wygospodarować dla własnych potrzeb (a przy okazji jakie możliwości korupcyjne daje taka sytuacja:).
  Reasumując:
  NFZ-ty nie pełnią obecnie żadnej korzystnej dla pacjentów funkcji, która byłaby niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania służby zdrowia, a więc są zbędne i podrażają system drenując z niego, niejako boczną furtką, jakże potrzebne fundusze na leczenie chorych.

  Pozdrawiam.
 • @jazgdyni 16:55:50
  Jeszcze tylko dodam

  - jeżeli jest to opakowanie z listy leków refundowanych to ja muszę sprzedać za cenę urzędową, powiedzmy 11,70zł, czyli mam 17% zysku brutto. Sieć też sprzedaje po 11,70 zł. Ale kupili po 3,20, więc zysk brutto to 11,70 - 3,20 = 8,50 zł, czyli 265%.

  jeżeli to lek z tzw. sprzedaży odręcznej to sieć sprzedaje go po 9,80 zł, mając ok 200% zysku, a ja, żeby ktoś go kupił muszę go sprzedać za 10,00 zł ze swoją stratą.

  Tak się małych rujnuje, a bogacze się bogacą...
 • @Autor
  Czytając ten wpis, wciąż słyszałem słowa znanej mi aptekarki, prowadzącej aptekę przez ok. 20 lat, mówiącej prawie dokładnie to, co napisałeś powyżej. Tak że dla mnie nie jest to żadne zaskoczenie.
  Pozdrawiam
 • @Marek Lipski 17:29:11
  Witaj Marku

  Tego akurat nie znałem!

  To bardzo ciekawe dla wszystkich mieszkających przy zachodniej granicy.

  Świetnie, że to mi podałeś do mojej księgi przekrętó w Polsce.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Bogdan 17:14:29
  Tak Bogdanie,

  to nie jest wiedza tajemna.
  Lecz po wejściu obecnie pacjenta słyszymy zapytanie, a potem: - Jezus, czemu tak drogo?! A marża jest zero!!!
 • @AdNovum 17:01:15
  Witaj,

  to ja ci podam jeszcze taki przykład:
  dziesięciu kolejnych pacjentów przychodzi z receptą na Ramoclav.
  Jest to lek pełno-płatny więc pacjenci bulą. Wszystkie recepty od tego samego lekarza.
  A co to takiego ten Ramoclav??? Najzwyklejszy stary antybiotyk, amoxicillina, który jest oczywiście ulgowy.

  Ale u pana doktora był właśnie przedstawiciel producenta, przyniósł i zostawił słynny zegarek Ulysse Nardin (taki, jaki ma Lolo - Pendolo, czyli Nowak). I pan doktor nie bacząc na pacjentów ładuje im drogie recepty na popularny antybiotyk pod nową nazwą.

  Pozdrawiam

  Ps. Ten pan doktor przyjmuje 4 pacjentów na godzinę po 150 zł od głowy. 150 Euro na godzinę!!! 1200 Euro za 8 godzinne przyjmowanie!!!
  Czyli 5 000 zł dziennie!!!
  Szlag by to trafił!!! Dlaczego nie poszedłem na medycynę, jak było ustalone ???!!!
 • ja pieprzę...
  ..jest to syf...jak będzie takim umierać, którzy tak żerowali na najbardziej potrzebujących...to ludzie wyzuci z sumienia...kto zatrzyma ten wyścig szczurów..??pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 18:22:30
  Wszystko spsiało Trybeusie.

  I pan sędzia i pan doktor, a i niestety niejeden biskup.

  Robi się ogólne dno.

  Masz rację - to robi wyścig szczurów.

  Jeszcze raz wielkie gratulacje dla ŚWIEŻEGO OJCA!!!

  Ps. Będzie Klara Teresa ;)
 • @jazgdyni 18:11:24
  Sowieckie sobaki ...powiązane z sowieckimi rządami w Polsce....czy wy naprawdę tego nie widzicie??? Czy jest w Polsce bardziej zwyrodniała, bardziej mafijna i skorumpowana organizacja od służb specjalnych, sądownictwa i prokreatur? Czy jest organizacja o większej proporcjonalnie ilości postalinowskich aparatczyków i ich potomków, krewnych i następców? natychmiast trzeba zmienić system w Polsce i przejąć kontrolę na wszystkimi urzędami i urzędnikami przez nowe, nadrzędne społeczne organy. I rozliczyć wszystkie popełnione przestępstwa przez obecnych urzędników oraz ich usunąć i ukarać. Tylko to pozwoli na zmiany w Polsce. Nie może być przypadkiem taka planowa i konsekwentna deindustrializacja Polski. Nie może być też przypadkiem tak skandalicznie wysokie obłożenie haraczami podstawowych wynagrodzeń w Polsce. ZUS zabiera 41% a PIT 18%. Ponieważ przeciętny Polak aby przetrwać musi wydawać wszystkie zarobione pieniądze równie skandalicznie podwyższany VAT i akcyzy powodują, że mafia III RP/PRLbis. zabiera mu ok. 80% przychodów. Co pogłębia biedę i bezrobocie. Nie jest też przypadkiem tak monstrualny rozrost biurokracji i klasy próżniaków III RP/PRLbis. pogłębiające wszystkie patologie tego tworu.
 • @Kula Lis 62 18:37:03
  Witaj KL

  Mylisz się - my to bardzo dobrze wiemy. Musi być kontrrewolucja i powrót do prawdziwej cywilizacji.

  Kulo, tylko jedno - JAK?????????

  Pzdr
 • @autor
  1. firma farmaceutyczna od mafii różni się TYLKO jednym - ma o wieele więcej pieniędzy !
  2. Przed wojną aptekę mógł mieć: farmaceuta, wdowa po farmaceucie, chyba że wyszła drugi raz za mąż, małoletnie osierocone przez farmaceutę dziecko do ukończenia 18 roku życia, lub jeżeli studiowało farmację, to do ukończenia studiów, z tym że ci ostatni musieli zatrudniać farmaceutę na stanowisku kierownika
  3. hitler i stalin przerwali ciągłość elit, ci którzy obecnie uwłaszczyli się na aptekach nie widzieli dalej czubka własnego nosa, nie stworzyli żadnej liczącej się siły, patrzyli tylko na swoje, no i akurat z tego zostaną wkrótce równo wydymani, a jako pracownikcy wielkich sieci będą zarabiać 1500PLN/mies.
  !! sytuację w farmacji zmienić może tylko przywrócenie prawa przedwojennego, na co się nie zanosi. Farmacja Polska od 20 lat jest największą lodziarnią we wszechświecie !
 • @jazgdyni 18:55:30
  Biedni są ci aptekarze , ale korporacje rozwalą wszystko. PZDR.
 • @bodziopl 19:36:37
  Farmacja Polska od 20 lat jest największą lodziarnią we wszechświecie !. Witam ale z profesjonalną oceną ma to mało wspólnego. PZDR.
 • @Kula Lis 62 20:04:05
  Decyzje zapadają wyżej . Ave.
 • @jazgdyni 18:55:30
  Ciekawostka na system. PZDR. http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1034670.html
 • @Kula Lis 62 20:04:05
  Stolzman bez mgr ma więcej ogłady niż Ty. Sam jesteś bydło polactwo.. chcesz być elitą? to zachowuj się na poziomie! Polak jesteś, to podaj mi swoją definicję, bo jak na moje to Ty Polak jesteś sam, no może jeszcze paru..Załóż bloga, będziesz mógł swoje mądrości prawić i podyskutować będzie można, a tak jesteś spamerem wklejającym nie swoje myśli.. Ja Ciebie popieram, ale już Twojej formy nie!
 • @wk..ny 21:25:57
  Rozumiemy ,nie każdy rodzi się idealny masz problemy jak widać. Wk..ny jako lekarz zalecam czopek dowcipny. PZDR.:)))
 • @Repsol 21:16:00
  Korporacje rozwalą wszystko, bo władze dały przyzwolenie na taki system.
  Rządy wielu krajów, dokładnie znam Holandię i Włochy, chronią swoją klasę średnią i wprowadziły ustawowe ograniczenia, które nota bene były w Polsce za komuny i tuż po jej upadku (lokalizacja aptek, dystans między nimi, ilość mieszkańców na aptekę, apteki tylko dla aptekarzy, wymogi koncesyjne i lokalowe, personel itp).
  Teraz Tusk i jego ferajna niszczy to w tempie pendolino.
 • @Repsol 21:31:10
  he he he...czopek jak najbardziej :)) pozdrawiam niepoprawnie
 • @Repsol 21:24:30
  Pół miliarda $$ kary dla Pfizera? Co to jest... Tyle to oni wydają na napiwki w knajpach.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 21:51:33
  Zniszczone ma zostać w farmacji wszystko , jak chcemy to zastosujemy Dam-ping krajowy, i co nam zrobicie aptekarzyny?. Łapiesz bluesa.PZDR.
 • @trybeus 21:53:04
  Witaj niezły gostek się trafił, tylko ten czopek w jego wykonaniu powinien być doustny czy odwrotnie ?. PZDR.
 • @jazgdyni 21:54:03
  Na początek walki z korupcją to dobre jest i to, Prawda ?.
 • @jazgdyni
  5*.

  Właśnie odkryłam małą aptekę na uboczu, natychmiast "zgadałyśmy się" z właścicielką - farmaceutką /która nb. pięknie fotografuje/. No i mam do tej apteki na piechotę.

  Znajduję sobie małe, polskie sklepiki i tylko tam staram się kupować. A najchętniej - na ryneczkach. Z nieco bardziej zasobnych - sklepy "Piotra i Pawła". Żadne Reale, Lidle etc..
 • @KOSSOBOR 22:17:38
  Tak trzymać . Ave.
 • @Repsol 21:31:10
  pisz po polsku, bo bełkotu nie sposób zrozumieć..
  czopuj się z Trybeusem nawzajem, ja tam tolerancyjny jestem i Wam pod kołdrę nie będę zaglądał ;)
 • @wk..ny 23:10:37
  Ty sobie rastafarianinie sam na pustak , spoglądaj. :)))))
 • @wk..ny 23:10:37
  POwiedz kto ciebie spłodził , pomścimy ciebie .:)))))))))
 • @Repsol 23:37:55
  "PO" dużymi, "ciebie" małymi.. z Ciebie taki Polak, jak z większości tutaj, pasujesz jak ulał do bandy dyletantów i katotaliobów, możesz być dumny..
  a ten co mnie spłodził, wcześniej na Twojej matce sobie używał.. taki szlachecki zwyczaj stosowany na chłopkach od plebana.. pewnie pleban też na Tobie poużywał.. takie czasy ;)
 • @wk..ny 23:46:12
  Reszta w domu zdrowa ?. :)))
 • @KOSSOBOR 22:17:38
  Też, gdy tylko mogę, staram się stosować zasadę popierania małych, rodzimych sklepów. Oni płacą uczciwe podatki i godziwie zarabiają.
  Lecz władze rzucają kłody pod nogi. Gdynia np. jest zarobaczona biedronkami. Kto wydaje zgody i dlaczego? Takie jest życzenie mieszkańców? Wątpię.

  Nie dopuszczą do powstawania klasy średniej. Zniszczą wszystkich, jak przy autostradach.

  Serdeczności
 • @jazgdyni 06:27:20
  Ja mam obok taki mały polski sklepik, w nim wszystko, nawet mi do domu zamówiony towar przyniosą, a wyroby domowe, świeże, bez konserwantów. Mam od lat w dupie markety. Tak trzymać. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 09:25:09
  Też mam taki sklepik. Właściciel nawet robi sam różne wędliny i garmaż. Bez przemysłowych metod. Domowe produkty. Palce lizać.

  Takie polskie sklepiki chcemy mieć

  Pzdr
 • @jazgdyni 09:31:16
  Wędliny, garmażerka, ciasta wszystko domowej roboty, w porównaniu z cenami z marketów, tych wyrobów z wyższej półki to mam tanio. Wędliny według starych receptur, nie przekraczają 32 zł/kg, Szynka, etc... może w lodówce leżeć 2-3 miesiące nie psuje się, w marketach są od 40 zł w górę. Tam tani jest szajs dla "bydła" po 2 dniach nie nadający się do spożycia. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 09:38:30
  A takich leków robionych w aptece, dobrych i sprawdzonych, to lekarze przepisują raz na dwa tygodnie. Zapomnieli jak to się robi.

  Pzdr
 • @jazgdyni 09:51:33
  Zgadzam się, pamiętam jak było kiedyś.
 • @wk..ny 21:25:57
  Rozmowa z lemingami (grafika)

  Rozmowa z lemingami (grafika) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/b62.jpg

  b6

  Za: http://www.demotypolityczne.pl/
  Dobry żyd-grafika

  Dobry żyd-grafika http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a42-600x502.jpg

  a

  Za: http://www.demotypolityczne.pl/ Co to coś robi w sejmie. A… przecież to od dawna kneset. Ten żyd w tej białej mycce wygląda bardzo dobrze. Uważam, że nie powinien jej zdejmować brylując w Knesiecie.
  Preferencje opinii publicznej-grafika

  Preferencje opinii publicznej-grafika. Takie wyniki to przykład porażającego polskiego antysemityzmu!!! http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a1511.jpg

  a15,1


  George Orwell-grafika

  George Orwell-grafika http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a58-466x600.jpg

  a5

  Za: http://www.demotypolityczne.pl/page/2
 • kurna
  ..ludziska kupujcie książki zielarskie, te ze zdjęciami..nie oszczędzajcie na tym, to się wam przyda za dwa, trzy lata..tutaj już widzę nie ma żartów...to jest totalne korporacyjne, żydowskie wysysanie krwii... jak wapiryzm..pisałem

  http://trybeus.neon24.pl/post/91688,szkola-przetrwania-wedlug-trybeusa-czesc-3

  ...że tylko wspomnę, kto produkuje aspirynę...a kto produkował cyklon b

  http://niewiarygodne.pl/gid,13821195,img,13821355,kat,1017185,page,3,title,Te-firmy-wspolpracowaly-z-nazistami,galeriazdjecie.html

  doktor mengele nie spodziwał się pewnie nigdy, że "wolni" ludzie będą masowo kupować u producentów trucizny...sqrwysyństwo, tfu !
 • @jazgdyni 09:51:33
  Zsowietyzowane durnie, z genetycznym już syndromem niewolnika/homosowietikusa(co jest już nieuleczalne) wybierające kilkakrotnie żydokomunistycznych aparatczyków , łgarza, krętacza, POspolitego złodzieja, łapówkarza i nieuka, alkoholika, agenta KGB, “omcmgr” Stolzmana vel Kwaśniewskiego syna enkawudzistowskiego zbrodniarza, bandyty i absolwenta zawodówki Millera, wnuka esesmana i wehrmachtowca, syna agenta Gestapo a następnie UB/SB, żydoszwaba, reraka, kretyna z wytrzeszczem od dnia poczęcia Tuska, potomka sowieckiego rezuna wtórnego analfabetę p. Rezydenta Bula Szczynukowa ksywa Komorowski-"chrabja", etc, etc…. na najwyższe stanowiska państwowe, nie zasługują na lepszy los i inną nazwę jak bydło. Szkoda jedynie, że od decyzji durnowatego i zbydlęciałego POlactwa zależą losy Polski i reszty Polaków. Niestety, głupi naród, zamiast po 1989 roku rozstrzelać i powiesić czołowych żydobolszewików typu sowieckie matrioszki Kiszczak, Marguilus vel Jaruzel, Urbach vel Urban oraz dać kopa w dupę sędziom i prokuratorom z tamtego systemu, paru też można było powiesić, to Polaczkowie im odpuścili. I teraz płaczą, że żydzi chazarscy ze swym miotem jak Szechter jąkała, żydobolszewiccy zbrodniarze, bandyci, ichni pomiot oraz POspolita kurwa, narkomani, pederaści, etc.. i złodzieje rządzą.
 • UWAGA kłamstwa!!!
  Brat Żorża tutaj:
  http://bratzorza.neon24.pl/post/103950,afera-lekowa-ktorej-nie-ma

  ŁŻE jak pies!!! Jak można pisać bzdury bez sprawdzenia faktów???
  To kompletnie podważa jego wiarygodność, jako blogera:

  Oto, co mu odpisałem (może wykasuje mój komentarz u siebie):
  **********
  Kompletnie się pan myli.
  Kulą w płot!!!

  Proceder polega zupełnie na czymś innym. Tu nie chodzi o leki eksportowane przez naszych producentów, a hurtownie farmaceutyczne nie mają zazwyczaj koncesji na działalność eksportową.

  WYDUMAŁ SOBIE PAN TEN SCENARIUSZ, CO STAWIA PANA W BARDZO ZŁYM ŚWIETLE, JAKO TEGO, KTÓRY CHCE KSZTAŁTOWAĆ FAŁSZYWĄ OPINIĘ.

  BO TU JEST DUŻY PRZEKRĘT PROSZĘ PANA

  A ja znam sprawę osobiście, bo do żony zwrócił się człowiek, który oferował za zakup w hurtowni wielkiej ilości wybranych leków według dostarczonej listy i natychmiastowe ich odsprzedanie jemu, "czysty" zarobek w wysokości 10 000 zł w jeden dzień. Oczywiście oferował "ciągłą współpracę".
  Znam apteki, które taką współpracę podjęły. Mimo to, jak do tej pory, nie są one nękane przez Nadzór Farmaceutyczny, NFZ czy Izby Skarbowe.
  Proceder kwitnie.


  "W Polsce powstają hurtownie farmaceutyczne-słupy, które trudnią się odkupowaniem leków od aptek i ich sprzedażą za granicę. Proceder ten jest niezgodny z prawem..."
  Czytaj dalej: http://www.pfm.pl/artykuly/nielegalny-eksport/234

  "Leki ratujące życie wywożone nielegalnie z Polski na masową skalę? Służby sprawdzają groźny dla Polaków proceder."
  Czytaj dalej: http://wpolityce.pl/wydarzenia/53593-leki-ratujace-zycie-wywozone-nielegalnie-za-zagrnice-na-masowa-skale-sluzby-sprawdzaja-grozny-dla-polakow-proceder

  Wystarczy??? Do portalu wpolityce.pl też nie mamy zaufania?

  Po co Pan to robi? Zwykła uczciwość i sumienie nakazuje dokładnie sprawdzić zanim się postawi zarzut.


  Do tej pory miałem Pana za dosyć rzetelnego, choć złośliwego człowieka. Teraz widzę, że wszystko, co Pan pisze jest wyssane z palca.

  Kompletnie stracił Pan moje zaufanie. Jest Pan nic nie warty.
  Jako bloger i jako troll.
 • na jednym ogniu piecze się dwie pieczenie...
  tzn z jednej strony obecnie, polska farmacja to wielki biznes robiony na Polakach z drugiej strony jest to poważne narzędzie eksterminacji Polaków. Leki na astmę, na nadciśnienie, cukrzycę itd,itd po prostu ratują życie. Każde podniesienie ceny tych leków ograniczają kolejnym tzw grupom dochodowym dostęp do tych leków. Z drugiej strony, to właśnie ten rozbuchany, bezduszny Globalny Kapitalizm stosujący powszechnie już chemizację i każdą inną degradację wszystkiego co tylko się da (dla kasy), odpowiedzialny jest za te potężne rozmiary epidemii tzw chorób cywilizacyjnych jak właśnie wszelkie alergie z astmą na czele (która jest już niemal powszechna) itd, itd,itd

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej