Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Kontratak demonów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Likwidacja Uważam Rze, zmarginalizowanie Rzeczpospolitej i ostatni atak na Nowy Ekran. Czy to przypadek? Czy coś się zaczyna?

 

Właśnie padło pismo, ostatni magazyn, który kupowałem w kiosku, czyli Uważam Rze. Świadomie i z premedytacją doprowadził je do upadku tajemniczy pan Hajdarowicz. Podobnie jak Kulczyk, czy Solorz, dorobił się wielkich pieniędzy za oceanem. Pracuję ponad 30 lat za granicą i do tej pory nie wiem, jak się dochodzi do tak wielkich pieniędzy, tak szybko. W przypadku naszego pana Opary jest wiadomo jak. Pan Ryszard miał głowę na karku, miał pomysł, no i Australia jest miejcem, gdzie łebski Polak może się wzbogacić. O tym wiem na pewno. Jakie miał pomysły pan Hajdarowicz – nie wiem. Wiem natomiast, że jest dobrym kumplem również nieco tajemniczej postaci w PO, najbardziej zaufanego totumfackiego Tuska, byłego stróża niemieckiej posiadłości, pana Grasia.

Jak widzimy, dziwni ludzie doprowadzili do upadku gazetę, a właściwie dwie, bo i Rzeczpospolitą też zrujnowano. A jak dziwni, tajemniczy ludzie, to z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że stoją za tym równie tajemnicze służby.

W tym kontekście warto zauważyć, że praktycznie od momentu powstania, Uważam Rze, było gwałtownie atakowane w internecie zarówno przez Coryllusa, jak i Toyaha. Głównie zarzucali oni autorom siedzenie okrakiem na barykadzie. Wg., nich, nie było dostatecznie „nasze”. Sadzę, że w dużej mierze powodowała nimi zawiść wobec profesjonalnych kolegów i bardzo wysokie mniemanie o swoich własnych zdolnościach dziennikarskich. Ale nie tylko.

Od czci i wiary osądzali Lisickiego, Ziemkiewicza, czy Wildsteina. Łysiak dla Coryllusa był płachtą na byka. A to, że pisał tam Rolicki było już absolutnie nie do przyjęcia. Mimo, że Coryllus na S24 bez najmniejszej żenady pisze z takimi komuchami i glistami w towarzystwie i nic mu to nie przeszkadza.

Czy swoimi ustawicznymi nagonkami na gazetę, Coryllus i Toyach nie kształtowali negatywnych opinii i w pewnym stopniu też nie przyczynili się do jej upadku?

Jak wspomniałem, było to jedyne czasopismo, które kupowałem. Profesjonalne, świetnie redagowane, z aktualnym i dobrym doborem tematów. Bardzo dobre pióra. Pan Sakiewicz i jego gazety są dla mnie niestrawne. Zresztą kieruje on je do innego gatunku ludzi. Ośmielam się powiedzieć, że do bardziej „ciemnych”.

Chakterystyczne jest, że po upadku Uważam Rze nastąpił natychmiastowy atak na nasz Nowy Ekran. Jedyną, nie powiązaną z władzami, partiami, czy Salonem, stronę internetową.

Czy satrapa Tusk i ci co za nim w cieniu stoją, plus „władca umysłów” Michnik, uznali, że pora w końcu przejść na model kubański, czy pólnocno koreański i komplwetnie zlikwidować głosy niezależnej opozycji?

 

To jest Proszę Państwa świadomy kontratak, na rodzącą się po 11 listopada myśl republikańską. Odebrać ludziom nieprawomyślne media, których i tak nigdy nie było za wiele.

KOMENTARZE

 • autor@
  " ... nastąpił natychmiastowy atak na nasz Nowy Ekran. Jedyną, nie powiązaną z władzami, partiami, czy Salonem, stronę internetową " - jak nie pozabijają, to przeżyjemy. Ale poważnie - na co dzień próbują niweczyć nasz trud.
 • @@@
  Zapomniałem jeszcze dodać, że do tego całego parszywego scenariusza wpisuje się atak na naszego świetnego blogera Kulę Lisa, któremu właśnie prokuratura wytoczyła sprawę.
 • @
  Dzieki za jedynke dla lizusa z sekty, znanego nam dyzurnego.
 • @jazgdyni 07:54:57
  Jak rozumiem nie widzisz nic dziwnego w tym że jeden piński robi dziwne rzeczy, dostaje za to gratulacje od nE a drugi jak by nic dalej pracuje tutaj?

  ps. jeżeli chodzi o 'dyżurnego" to nie do mnie.
 • @jazgdyni 08:16:48
  Informacja po takiej "akcji" ze strony pińskiego powinna wyglądać zgoła inaczej. Typu: "odszedł od nas piński nie informując o tym i nie mamy z tym nic wspólnego. A widzieliśmy gratulacje itp. tłumaczenia z "czapki" że tak powiem. A potem się wszyscy (łącznie z Tobą) dziwią że atak na nE itp.
  Przecież dokładnie tak to wygląda z boku - że nE się zabrał za przejęcie Urze.

  ps. Co do kupowania czegokolwiek od presspubliki to zaprzestałem kupowania rzepy dokladnie z niem przejecia jej przez H. I nic więcej od tego czasu nie kupowałem bo to już było obarczone autocenzurą tam pracujących.
  Takie mam zdanie i tyle. Przez wiele lat kupowałem codziennie rzepe. Ale już jej nigdy nie kupię.
 • @Bendix 08:29:14
  Nie widze, bo ja ze swoim bratem nie gadam juz 10 lat.
  A masz takze Kurskich, Jaroslawa i Jacka.
  Nie stosuj bolszewickich metod karania calej rodziny za jedna czarna owce.
 • @Bendix 08:35:19
  "Przecież dokładnie tak to wygląda z boku - że nE się zabrał za przejęcie Urze." - proszę wierzyć, do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej propozycji od J. Pińskiego.
  "odszedł od nas piński nie informując o tym i nie mamy z tym nic wspólnego ..." - to już chyba zostało jasno wytłumaczone.
 • ATAKAMI NA NOWY EKRAN
  specjalnie bym się nie przejmował. Nowy Ekran, jako najlepsze niezależne media maja ogromną popularność i w swej klasie (a nawet poza swoją klasą) są po prostu najlepsze. Jedyne w swoim rodzaju. Ten kto chciałby zniszczyć Nowy Ekran musiałby na własność posiąść internet. Pozdrowienia dla całej ekipy Nowego Ekranu.
 • KUPOWAŁEM
  również Urze. To nieco inna ale również świetna gazeta.
 • nie rozśmieszaj mnie, bom po sniadaniu
  "Likwidacja Uważam Rze, zmarginalizowanie Rzeczpospolitej i ostatni atak na Nowy Ekran. "

  muszę sobie to kuriozalne zdanie wydrukować i powiesić nad łóżeczkiem. Żeby w jednym zdaniu tyle wzajemnie wykluczających się bzdur umieścić, trzeba przedniego talentu, oj trzeba...
  Może "cuś mnie umkło", ale miałem info że jeden z redaktorów NE został naczelnym tego, rzekomo, zlikwidowanego tygodnika. Czytasz czasem co piszesz, czy piszesz co czytasz . Gdzieś tam. The true is out there....
 • atak na NE
  Jaki atak? NE owiane jest tylko "tajemnicą poczęcia" i swoimi mglistymi celami, ale kto to atakuje? Blogerzy sami odchodzą... albo przestają pisać.
 • @jazgdyni
  Strasznie się wpieniamy ! Rednacz robi wtedy literówki, Ty , ja .
  Mnie podpadł tym razem Łysiak, który pare genialnych rzeczy napisał.
  Wstrzymałem sie z opublikowaniem, pewnie przeredaguję.
  Dalej uważam że ktoś sadzi las by coś ukryć. Niestety dziennikarze gubią się
  w nim jak dzieci.
 • @Niedzisiejszy 09:16:35
  Bardzo mi przykro, że to przerasta ciebie.
  Real true is in the mind. But thinking mind not gray jelly. Sorry.
 • @Muni 10:01:59
  No widzisz, nie wiesz wszystkiego. Wielu blogerów nE ma już problemy, a Kula Lis sprawę sądową.
  Miał ktoś coś takiego na S24?
 • @cyborg59 10:02:52
  Też tak to widzę. Nagle coś dużo zaczyna się dziać. I matkę Madzi znowu wyciągnęli.
  Coś wisi w powietrzu i to nie moje jaja, bo noszę ciasne bokserki.
 • @Autor
  NE jest atakowany nie tylko od Sakiewiczowych mediów ale także przez np Łysiaka (tekst pożegnalny dla Urze), także na portalu wpolityce.
 • @night rat 08:38:33
  "... i nie wchodzić w układy."
  Dokładnie tak właśnie uważam .
  Powinniśmy wszyscy korzystać
  z możliwości jakie daje nam NE
  ale nie dać się zmanipulować
  i naiwnie wpuścić w kanał
  rybie FUGU :)
  Pozdrawiam:
 • "... W przypadku naszego pana Opary jest wiadomo jak. Pan Ryszard miał głowę na karku,"
  :))))
  Była bym zdecydowanie
  bardziej ostrożna z legitymizowaniem tego pana,
  są granice kurtuazji:))
  I chociaż wszyscy jesteśmy jego gośćmi
  to na szczęście nikt od nas nie wymaga
  wiernopoddaństwa.
  Pozdrawiam.
 • @prof.doc.hab.inka1 10:44:09
  Mimo wszystko kurtuazja wymaga, zeby nie byc mu wrogim.
  To jego dom, jego pieniadze.
  Wiec ja zakladam, ze co do zdobycia majatku jest OK
 • @jazgdyni 10:50:36
  " Mimo wszystko kurtuazja wymaga, zeby nie byc mu wrogim."
  Tez uważam że jeżeli
  przyjmujemy od kogoś zaproszenie
  i z niego korzystamy nie należy
  mu robić kupy na środku salonu ale.....
  Po między nie robieniem kupy a lizaniem tyłka
  jest jeszcze duża przestrzeń do wykorzystania.
  Podobnie jak nie wierzę
  w cudowne zagraniczne kariery
  p. Solorza
  Hajdarowicza
  czy dorzucę jeszcze np p. Niemczyka
  nie wierzę również
  w cudowne rozmnożenie kapitału
  p. Opary
  nie bądźmy naiwni .
  Korzystajmy z tego co nam służby
  oferują
  /a jest to obecnie unikatowe na rynku/
  Mam na myśli wolność wypowiedzi
  ale nie róbmy za pożytecznych idiotów.
 • @jazgdyni 10:20:02
  " Coś wisi w powietrzu "
  Dokładnie 31 "okrągła " rocznica :))))
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/myslac-ojczyzna-742/
 • @jazgdyni
  "Charakterystyczne jest, że po upadku Uważam Rze nastąpił natychmiastowy atak na nasz Nowy Ekran"
  =================

  Nie czarujmy się iż UważamRze było tak kochane np przez konkurentów z imperium Gazety Polskiej... i wzajemnie. To była wojenka podjazdowa. Dla mnie tygodnik rzepy istotnie bardzo sprawny, ciekawy, to jednak był zbyt poprawny, to było dla systemu jeszcze jako tako strawne, ale poparcie dla PiS już nie... O to poszło, zamiast być rzecznikiem ruchu narodowego, patriotycznego, konserwatywnego, prawicy całej, to stali się trybuną PiS i to się musiało skończyć źle.

  Rozwikłać intencji Coryllusa, Toyaha nie sposób bez teorii spiskowych i zagłębienia się w ludzką naturę, parcie do kasy, próżność własną, ale jednak istotny jest atak na NE. Pod typowym zarzutem prawie "faszyzmu" ze WSI, czyli antysemityzmu ruszyli w bój prawie wszyscy prawicowi filosemici i tropiciele WSI. Ciekawe zjawisko. Obwiniono nas za upadek ich tygodnika, nasłaliśmy Pińskiego specjalnie jako konia trojańskiego? Cóż za zjednoczenie żydów przeciw "chamom", acz takowej endokomuny jest tu niewiele oryginalnej. Zatem dziwne zjawisko, oj czuć tu rękę judaikomasonerii. NWO ma na nas oko, to nie koniec problemów, ale początek.

  Ludzie mają jednak na NE poglądy narodowe w tej czy innej frakcji, sporo wolnorynkowców. Jest kwestią czasu aż sami będziemy wydawać jakiś miesięcznik w typie tego WSIECI. Można zacząć od PDF oswajając ludzi, rynek. Mamy do tego dosyć blogerów i komentatorów, oraz zawsze jakieś przedruki itd gościnnie publicyści, wywiady. Tylko kwestia redagowania, rozbudowanego działu korekcji tekstów, niektóre trzeba poprawiać stylistycznie, skracać, no i autoryzować takie wersje.

  Pora na nasze czasopismo, bez tego jesteśmy wirtualnym bytem, któremu z serwera łatwo wyciągnąć kabelek. Poza tym nawołuję do kreacji Klubu Ruch Narodowy na NE, a docelowo do klubów w realu trochę na wzór Ronina, czy Klubów GP.
 • Autor
  "...W przypadku naszego pana Opary jest wiadomo jak. Pan Ryszard miał głowę na karku, miał pomysł, no i Australia jest miejcem, gdzie łebski Polak może się wzbogacić..."


  Oj autorze, autorze - trochę brak Ci wiedzy, bądź kierują Twoimi wypowiedziami dot. p. Opary "niezwykle subiektywne przemyślenia". Do dnia dzisiejszego p. Opara mimo wielokrotnie składanych obietnic nie przekazał wiarygodnych wyjaśnień odnośnie swojej przeszłości, tj. emigracji, kariery czy też zrobienia majątku. Polecam jedną z książek Waldemara ŁYSIAKA, tam jest opisana "identyczna" kariera. Aż dziw bierze, że fikcja miesza się tak bardzo z prawdą!!!
 • @prof.doc.hab.inka1 11:07:13
  napisał:
  "ale nie róbmy za pożytecznych idiotów.

  Niestety, wielu osobom wydaje się, że można zapominać o spiskowych realiach tego świata — bo ktoś im coć tam umożliwił...

  :-)
 • jazgdyni Czuję się odpowiedzialny czy wywołany do tablicy
  Wszystko już napisałem powiedziałem .

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/81325,wrog-ludu

  Szanowny Panie ja tu kopany byłem mocno przez sympatyków GP i PIS
  Ale tam gdzie moralność etyka jest łamana tam trzeba zabrać głos a nie na zasadzie to dokopie pisowcom czy innym bo zasady są dla wszystkich. Można oczywiście zrobić grupę wzajemej adoracji ale staniecie się tym samym co GP- to jest taka grupa zamknięta sama w sobie a reszta to wrogowie i ubecja a jak zabraknie to Pan Sakiewicz powie kto wróg ludu. Robicie to samo zwieracie szeregi i robicie za męczenników .Tak dalej to najważniejszy temat będzie Browar zdrajca NE i agent pisu rozwala nam portal i chuzia na Józia
  Lub można zaśpiewać Polacy nic się nie stało

  http://www.youtube.com/watch?v=1NK_Eu1a73I
 • @prof.doc.hab.inka1 11:07:13
  Suplement :
  w tym kontekście /31 rocznicy/
  warto
  jeszcze zapoznać się
  z tym materiałem
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p_sYRYfYmKA
 • @Andy-aandy 11:19:46
  Otóż to :)
 • @prof.doc.hab.inka1 11:01:11
  Cudownie, że widzisz tą dużą przestrzeń między robieniem kupy a lizaniem tyłka.
  Tutaj wielu jest rozpaczliwie dwubiegunowych.
 • @Marek Kajdas 11:10:29
  Bardzo słuszne.
  Atak na nE jest bardzo niepokojący.

  Pozdrawiam
 • @Andre Cholet 11:16:01
  Proszę sobie wyobrazić, że od paru lat Australia jest uważana, za Ziemieę Obiecaną. I to nie tylko przeze mnie, ale też moich przyjaciół z Norwegii, czy USA. W shippingu, czw w morski offhore to obecnie szczyty zarobkowe.
  Natomiast polityka oparta na ciągłym podnoszeniu poziomu życia Australijczyków owocuje rozkwitem służb medycznych.

  Niestety, u nas ciągle pokutują fornalskie mity> "pierwszy milion trzeba ukraść" i "nigdy nie wierz bogatemu".
  Zapewniam ciebie, że dobą i dobrze ulokowaną pracą pierwszy milion można zarobić w trzy lata (J.K. Bielecki zarabiał w Polsce w rok).
  A Łysiak, jak Coryllus to popularni mitomani.

  Właśnie dlatego, że dobrze znam sytuację na światowym rynku specjalistów, nie mam powodów wątpić w uczciwość zdobycia majątku przez pana Oparę.
 • @Andy-aandy 11:19:46
  Spiskowe teoria są jak najbardziej uprawnione.
  Ale, gdy mają sens i nie w każdej sytuacji.
 • @Browar 11:26:12
  Otóż uważam, że w różnorodności siła.

  Pozdrawiam
 • "Reklama" Nowego Ekranu w radio Z
  Stokrotka robi "reklamę" Nowemu Ekranowi - nie wiem czy się śmiać czy płakać.
  Może ten Piński jest zwykłym frajerem, który został zmanipulowany przez Hajdarowicza.? Może cała ta akcja została od początku przewidziana na zdyskredytowanie NE? A może Piński to był zwykły, pospolity kret?
  Jedno jest pewne - czarny PR skupił się na Nowym Ekranie.
  A wszystko po nieudanej prowokacji policyjnej na MN 2012.
  Polowanie z nagonką już się rozpoczęło
  - "mowa nienawiści"
  - zakaz zgromadzeń
  - delegalizacja ONR i MW
  - ohydna nagonka (juz nie pierwszy raz) na Grzegorza Brauna i Stanisława Michalkiewicza
  To oczywiście tylko kilka przykładów.
 • @ckhopi 12:29:58
  J. Piński został prawdopodobnie kupiony za grube pieniądze na straceńczą misję. Że on właśnie, sądzę, iż to przypadek. Janke np. chciałby dwa razy tyle, bo jest dobrze usadzony w układach

  Cholera, wszyscy zapominają, że Kula Lis za pisanie na NE, ma 4/12 sprawę sądową.
  To też o czymś świadczy.
 • Mam nadzieję ,że NE nie skończy tak
  jak salon24 czy wPolityce,czyli totalną cenzurą!!!
 • Przestańcie okrecać kota ogonem!
  Kolejny artykuł o domniemanym ataku na NE- ale fakty są inne!

  Fakt1- Piński - główny redaktor wiadomości NE przejmuje Uważam rze- w krytycznym momencie- współpracując świadomie z Hajdarowiczem mającym na celu zniszczenie tego czasopisma.

  Fakt2 - Łazarz, carcajou, Opara komplementują Pińskiego, gratulują mu sukcesu- a Pan Opara dodatkowo pisze o Pobudkach biznesowych Hajdarowicza- tak jakby nie wiedział o co w tym chodzi.

  Fakt3- dzień póżniej następuje lekkie odcinanie się NE od Pińskiego- ale raczej wyglada to na ściemę niż realne odcięcie zwłaszcza że:

  Fakt4- Korwin deklaruje pisanie dla nowego UwaZam rze , cieszy się z wywalenia redaktorów i w ogóle leci korwinem aż miło- To w końcu czołowa postać NE z własną rubryką i stałym wsparciem- kazdy tekst korwina niezależnie od ilości głupot w nim zawartych może liczyć na wyeksponowanie na NE. I co NE dalej miczy, nie reaguje.

  W zamian pojawiają się teksty o domniemanym ataku- przypomina mi to tak bardzo postępowanie PO i histerią na temat ,,mowy nienawiści"- i robienie z siebie ofiary ,że aż trudno mi to komentować..

  NE musicie się zdecydować- niech mowa wasza będzie Tak Tak , Nie Nie bo wszystko inne od złego pochodzi ( niestety)
 • @jazgdyni 10:15:52
  in your stupid opinion "there true is out there". keep on suck work...
 • @jazgdyni
  Corullus ogłosił na salonie że rezygnuje z publikowania na nE i "niezaleznej"
  bo ... są tacy którym się nie podoba że jest publikowany na sg !
 • @cyborg59 13:16:34
  Dobra wiadomość :)
  Ja po nim płakała nie będę.
 • @cyborg59 10:02:52
  "Dalej uważam że ktoś sadzi las by coś ukryć."
  Jak to fachowo się nazywają te zabawy? Gry.... czy jakoś tak?
 • @jazgdyni 10:18:08
  "Miał ktoś coś takiego na S24?"
  Miał... mieć ŁŁ, były już groźby pod Jego adresem; nie karalne co prawda, ale straszenie procesami i to przez kogo, przez naczelnego paszkwilanta IIIRP!
 • @jazgdyni 10:50:36
  "Wiec ja zakladam, ze co do zdobycia majatku jest OK"
  Wierzyć każdy może, jeden dobrze, a drugi trochę gorzej.
  W Ameryce puszczali takie bajki: "Od pucybuta do milionera" i naród wierzył, bo co mu innego zostało.
  Niejaki Soros, po przybyciu za ocean z 1(słownie: jednym $ w dłoni) po kilku latach miał już swój bank, to i Pan Opara nie gorszy.
  Takie chłopaki jak Opara czy R.Sikorski- łebskie chłopaki, to robią coś z niczego, nie to Bil Gates, ten musiał jednak mieć pomysł i go zmaterializować.
  W Polsce, na początku transformacji, pełno było takich z pieniędzmi zarobionymi "na Zachodzie" , ale z pseudonimami zaczynającymi się TW, lub stopniami służbowymi , szkoda tylko, że nie udokumentowali pochodzenia tej kasy. Znam przykład jednego takiego, co to zaczynał w pipidówie interesik, a potem za kilka lat wykupił pól miasta za pieniądze wypłacane wykonawcom do ręki ze sporej wielkości walizeczki(pewnie banki nie miały odpowiedniej płynności).
 • @prof.doc.hab.inka1 11:01:11
  "Mam na myśli wolność wypowiedzi
  ale nie róbmy za pożytecznych idiotów."
  No ale pożyteczny idiota i tak nie zrozumie , o co Panu biega.
 • Wszyscy płaczą,
  że URze zostało zniszczone przez szalon ale to tylko Lisicki dostał wypowiedzenie. RedNacz to cała gazeta???
 • @Niedzisiejszy 13:11:17
  Odpowiedziaem ci po angielsku, ktory jest moim drugim jezykiem, sadzac, ze nie rozumiesz dobrze po polsku.
  Lecz ty chyba w zadnym jezyku nie rozumiesz.

  I zaraz wylecisz za drzwi za chamstwo.
 • @jazgdyni 10:50:36
  A ja bym chciał wiedzieć czemu Opara nie pozwał Sciosa i Costerina (tego drugiego za sugerowanie przewałów na skalę międzynarodową, w których Opara rzekomo brał udział):

  "Złote góry w przenośni i dosłownie czyli szara eminencja Polski lat 90 tych Abracham Goldberg

  Człowiek nad którym na zlecenie KBW piecze będzie sprawował Ryszard Opara . Co prawda KBW już nie pod ta nazwa nad Wisłą , ale bussines is bussines."

  https://costerin.wordpress.com/2011/12/04/parol-opary-od-kbw-do-goldberga-czesc-2/

  Bezkarność może tylko rozzuchwalać. Na pewno zaś godzi w interesy akcjonariuszy NE.
 • @Marek Kajdas 11:10:29
  "Ludzie mają jednak na NE poglądy narodowe w tej czy innej frakcji, sporo wolnorynkowców. Jest kwestią czasu aż sami będziemy wydawać jakiś miesięcznik w typie tego WSIECI."

  Może zmaterializuje się propozycja prof. Jadwigi Staniszkis, która pisała kiedyś dość roztropnie, że dobrze by było mieć takie nasze, polskie WSI, które poczułoby się gospodarzem, a nie karbowym na garnuszku obcych i dbałoby o polski interes, który byłby też ich interesem, coś na kształt motywacji monarchy absolutnego, który państwo traktował jako swoje dobro i dbał o jego pomyślność jako całości(wiemy przecież, że w "demokracji" rządzą służby, jako namiastka władcy absolutnego, a nie propagandowe "klasy polityczne", więc dobrze by było, by były one nasze).
  Jeśli byłyby w Polsce jakieś siły, wywodzące się ze służb, które miałyby zamiar spolonizowania władzy w kraju, na zasadach ww, to takie projekty można by poprzeć.
 • @cyborg59 13:16:34
  No to si€ chlopak ustawil.
  podejrzewam, ze ma ciag do czegos papierowego.
  Pewnie nawet Polityka by nie wzgardzil.
  Ale moze go krzywdze, bo ciezko na chleb pracuje.
 • @35stan 13:48:31
  Tez znam wielu takich z szybka dziwna kasa. Ale to nie powod, zebym generalizowal i powiedzial, ze wszyscy bez wyjatku to podejrzane typy.
  Czy majatek Kobylanskiego tez jest podejrzany?
 • @prof.doc.hab.inka1 13:23:50
  Ale pewne panie beda plakac rzewnie.
 • @Marek.Lipski 13:11:21
  Myli sie Pan, lub nieuwaznie czyta.
  Tytul artykulu NIE atakuje wyborcow.

  Pozdrawiam
 • odnośnie KBW
  "Zgodnie z zarządzeniem premiera z 24 czerwca 1965 roku Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego do końca 1965 r. uległ rozwiązaniu, a jego jednostki, przemianowane na oddziały Wojsk Obrony Wewnętrznej weszły w skład tworzącego się systemu Obrony Terytorium Kraju. Część jednostek weszła natomiast w skład Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_Bezpiecze%C5%84stwa_Wewn%C4%99trznego

  Ryszard Opara , ur. 28.06.1950

  "Zwerbowano" go przed rozwiązaniem formacji (KBW), gdy miał 15 lat w ostatnim roku funkcjonowania formacji? Jakieś żarty??

  Jedyne co "jest" na Oparę w oparciu o dane z IPN (OPARA RYSZARD IPN BU 644/2367) to to:

  http://lustratorpolski.salon24.pl/411994,ryszard-opara-i-obszerna-rekomendacja-wicekonsula

  "Ku mojemu zdziwieniu jego pismo nic nie pomogło – według zapisu w kartotece paszportowej SUSW -Opara dopiero 11.3.87 otrzymał p. konsularny."

  czyli NIC !
 • @ckhopi 12:29:58 Czy to tylko paranoja czy już zorganizowane rycie
  @PolakoCzerwoni
  Z tym NE to byla ciekawa zagrywka sluzb. Artykulem zalozycielskim tego portalu byl slynny "KAT" LL, napisany jeszcze na S24. Uwiarygodnial sie on w ten sposob jako opozycja do rzadow IIIRP. Uwiarygodnia sie on ciagle przy pomocy sluzb. Przylad to ubiegloroczne skatowanie przez funcjonariusza, demonstranta 11 Listopada przed kamera NE. Wygladlo to jak ustawka i brak wyroku dla policjanta tylko potwiedza te przypuszczenia. Gdyby nie bylo to wrezyserowane to ten policjant-bandyta (chyba bylo ich dwoch) dolozylby tez filmujacemu a na pewno zabral kamere. Nie rozumiem tylko dlaczego GP Sakiewicza tak mocno podchwycila ta sprawe. W innych sprawach na NE nie pozostawiaja suchej nitki.
  Powiem szczerze, ze dalem sie nabrac i zaczalem czytac a nawet komentowac na NE. Zastanowilo mnie tylko, ze aby zarejestrowac sie tam trzeba bylo uzywac jakis sekretnych kodow, ktore dostalem przez e-mail. Szybko sie jednak zreflektowalem gdy glowny investor, Opara przedstawil sie jako dobry znajomy Czempinskiego i Wachowskiego. Teraz juz tam nie zabladze nawet przez przypadek. Wydaje sie, ze przedsiewziecie NE rozwija skrzydla i przechodzi do prasy drukowanej. Mysle nawet, ze "Rze" czy Uwazam Rze" stana sie wiodacymi tytulami dziennikarstwa sledczego a prowokacje typu tej z 11/11/11 beda chlebem powszednim. Dlatego bylbym daleki od wrozenia krachu temu pismu po odejsciu tych gigantow polskiej felietonistyki. Przyjda ludzie typu Latkowski wsparci przez duet Kittel/Marszalek. Beda prowokowac aby trzymac pod kontrola ewentualny bunt spoleczny a w razie przewrotu miec nowych wyroslych z tlumu przywodcow. Stara metoda sluzb wyrazona przez TW Bolka, ktory bedac prezydentem powiedzial, ze stanie na czele marszu na Belweder.
  pozdrawiam
  BIALKOWSKI 183101 | 29.11.2012 21:15

  http://polakoczerwoni.salon24.pl/468254,koncesjonowany-drugi-obieg#comment_6950254
 • -------- HEJ !!! WARSZAFKA !!! przeceniacie siebie WSZYSCY !!!!!!
  -działacie na zasadzie !!!

  -MAMO !! chwalą nas ! -kto ?? my ich a oni nas
 • @35stan 14:02:15
  http://niezalezna.pl/35327-nowa-konfederacja

  http://naszeblogi.pl/34467-ludzie-cud-coryllus-przejechal-sie-po-red-sakiewiczu-i-rezygnuje-z-niezaleznej-pl

  http://naszeblogi.pl/34461-artur-m-nicpon-zrezygnowal-z-prowadzenia-nicekinfo

  http://naszeblogi.pl/34458-z-barykady-spadajac-na-ktorej-siedzac-okrakiem

  Niezła wojna domowa na prawicy wszystkich z wszystkimi? Właściwie z NE tak naprawdę, bo już zapomniała "prawica" o PO. Jest obawa w tej koalicji antyekranowej że naprawdę z NE wyjdzie nowa opozycja, a wyjdzie? I jaka?

  Moim zdaniem podpowiedź Sakiewicza jest dobra, dba o nas z troski. Konfederacja różnych nurtów, inaczej się nie dogadamy do końca świata i wspólny start z RN od Winnickiego. Wytrącimy też absurdalny argument o "skażeniu WSI".
 • @Prezydent RzBiK 14:20:12
  Ale sie znajda tacy co beda drazyc i watpic, bo
  - im sie w ciemnych glowach i leniwych sercach nie miesci, ze mozna zarobic TAKIE pieniadze,
  - byl na WAM-ie, czyli powiazany z wojskowka, czyli musi byc z WSI,
  - nie ma na swiecie zadnych dobrych i szlachetnych ludzi, bo ja tez taki nie jestem.

  Itd, itd.......
 • @jazgdyni
  Trochę nie masz racji we wszystkim, bo jak nie zdefiniuje się jasnych celów na wyższym poziomie, wszystko jawi się pogmatwane.
 • @Prezydent RzBiK 14:26:08
  http://komentator.nowyekran.pl/post/78383,ekran-na-owady
 • @bizz 12:53:58
  Wiesz co, liczę że nowe URze zamieści wreszcie obszerny artykuł o LESIE SMOLEŃSKIM skoro wszyscy z GP na czele mają nas w nosie i programowo zamilczają. Leśnym, po 2 latach działalności, należy się to jak psu buda. To będzie dla mnie papierek lakmusowy.

  Do Janka nic nie mam poza wklejaniem linków z Gazowni, gdy można z PAP-u. Dziwne by było, gdybym miał się na niego obrażać za to, że przyjął posadę Red. Nacza - bo co dla mnie (LS) do tej pory zrobiły tuzy "drugiego obiegu". Nic, nawet jednej śmierdzącej linijki.
 • @jazgdyni 12:37:25 Kula Lis 62
  Jestem jednym z tych, który się nie zdziwił jego trudnościami z państwową cenzurą. Jemu nic nie grozi, to POZORNY proces.

  Kula Lis 62 działał na moim blogu, aż do bana, jako prowokator i cham. W obydwu wypadkach rozprawa sądowa ma mieć aspekt wychowawczy dla blogerów NE.

  Ten "męczennik" od jedynych słusznych poglądów na moim blogu zachowywał się jak dziesiątki innych na fali prorządowej, propisowskiej, ANTYNARODOWEJ kampanii przeciwko ludności wiejskiej stawiającej opór amerykańskim koncernom poszukujących gaz w łupkach na obszarach Polski.

  Oto oryginalny styl Kula Lisa.

  "Przestań rozglaszać propagandę sowiecką. Jaki ty masz w tym cel? ile ci za to płacą? lub czy aż tak jesteś głupi? odpowiedz!!!"
  Kula Lis 62 07.05.2012 14:18:20
  http://idb.nowyekran.pl/post/61397,shale-gas-szok-ogromne-straty#comment_468267

  AKT WOLI NARODU
  Petycja do Narodu Polskiego
  Podpisz we własnym interesie
  http://petycjeonline.com/akt
 • @jazgdyni 14:07:20
  :))) Gotowam im chusteczki zafundować:)
 • @bizz 12:53:58
  Masz rację dużo tu fałszywych psów.

  http://idb.nowyekran.pl/post/80992,fachowe-uzdrawianie-wlasnych-problemow-z-internetem#comment_688254
 • @circ 14:33:47
  no właśnie - Grzegorz Braun nazwał to judeorealizmem
  Ale niestety Pan z Gdyni tego nie kuma i nie tylko on - WIELU nadal bega we mgle
 • @jazgdyni 10:18:08
  mnie też straszą prokuratorem postkomunistyczne świnie w usenecie. I kto wie... ale to nie dotyczy NE. To takie ogólne dokręcanie śruby.
 • @ninanonimowa 14:30:10
  Mylisz sie, JA jestem z Gdyni

  ps. warszawki nie cierpie. Nawt latam w swiat przez Kopenhage.
 • @Marek Kajdas 14:30:17
  "Jeszcze ciekawsze są wydarzenia związane z Nowym Ekranem. To wszak ta powiązana z byłymi wojskowymi instytucja miała być radykalną opozycją zarówno wobec układu rządzącego, jak i ich zdaniem zbyt łagodnego PiS-u"

  NE powinien go za ten czarny PR pozwać !
 • @Marek Kajdas 14:30:17 To jest dobre :))
  "Zadziwia postawa redaktora Sakiewicza, który wie, że wojna będzie krótka i zwycięska: „W dniu, kiedy nasza formacja obejmie rządy, będziemy mieli szczególny obowiązek ochrony nie tylko wyborców PO, ale także polityków tego ugrupowania i wspierających ich propagandystów z TVN i „Gazety Wyborczej””. A może tu chodzi o to, że red. Sakiewicz zabezpiecza się na wypadek, gdyby to jednak była krótka i przegrana dla nas wojna – i kiedy ostatecznie zatriumfuje świat miłości według Gazety Wyborczej, to będzie mógł red. Sakiewicz powołać się na to, że on z Wyborczą nie chciał walczyć i nie do końca."
 • @jazgdyni 14:53:56
  A co jest nie tak z Warszawą według Ciebie?
  pozdrawiam
 • @jazgdyni 14:53:56
  O przepraszam :)) Warszawa da się lubić :)
 • @adevo 14:41:40
  Mylisz się, bo Kula Lis wielkim blogerem jest i basta. Rzadko kto potrafi tak skrupulatnie i bezrefleksyjnie powtarzać te same pretensje i obelgi.
  pozdrawiam
 • @circ 14:33:47
  Z pełnym szacunkiem Izo, cele mamy jasne. Hasło WSZYSCY WON! jest nawet coraz bardziej aktualne.
  A jak, gdzieś się mylę, to prostuj proszę.
 • @adevo 14:41:40
  Mniemam, że znasz go osobiście i nie przemawiają przez ciebie resentymenty.

  Pozdrawiam
 • @prof.doc.hab.inka1 14:46:10
  A ja dodam krople do cucenia zemdlonych.
 • @jazgdyni 15:04:46 Mówisz i masz :))
  http://www.youtube.com/watch?v=dnAP6r6R4Lk
 • @ckhopi 14:46:47
  To proszę mi to wytłumaczyć. Jasno, zwięźle i jednoznacznie.
  Nawet tu, na moim blogu. Ja się nie pogniewam.
 • @Muni 14:51:35
  To już kolejny głos o prześladowaniach.

  Pozdrawiam
 • @prof.doc.hab.inka1 + ratus
  Czy ja wiem. Nacięli mnie tam parę razy, jeszcze więcej razy chcieli naciąć. Po lotnisku snują się podejrzane typy.
  Raczej przygnębiające miasto.
 • Szanowni Państwo widze tu jakieś dziwa natury.
  Tu naprawdę chodzi tylko o przyzwoitość
  Można pisać tak Atak na Nowy Ekran przygotowała loża masońska P3
  rytu bambusowo - szkodzkiego z pisem .Albo to było planowane od rewolucji październikowej sam lenin zaplanował atak. Lub to zemsta unii europejskiej it itd.Można wiązać ten temat robić dywagacje wklejać
  linki . Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość pomijać wszelkie agenturalne domysły.Tak to powinno wyglądać .To jest minimum

  Redakcja NE z ubolewaniem powiadamia odejście redaktora takiego a takiego do rzepy na stanowisko naczelnego.Jesteśmy tym zaskoczeni .W sprawie rzepy i Pana Hajdarowicza i konfliktu z innymi dziennikarzami sami pisaliśmy na naszych łamach.
  W związku z zaistniałą sytłacją i nie zręcznością wstrzymamy się narazie z wszelkimi publikacjami na ten temat prosimy o wyrozumiałość.

  żegnam
 • @jazgdyni 15:12:23
  " Po lotnisku snują się podejrzane typy."
  Ten aspekt potwierdzam
  mnie za turystkę zagraniczną
  wziąwszy pewien taksówkarz
  po angielsku do mnie przemawiając
  do swojego auta
  za wszelką cenę chciał zwabić:)))
  Miasto architektonicznie brzydkie
  bo historia nie była dla niego łaskawa
  ale ludzi porządnych też w nim nie brakuje:)
 • @autor
  Atak na Nowy Ekran?

  Nie zauważyłem. Zaś po pierwszej wypowiedzi Naczelnego NE oraz P.Opary można było wyciągać bardzo dwuznaczne wnioski, co do stanowiska zarządy NE wobec czystki jaką zrobił Hajdarowicz.

  Więc krytyka władz NE wynikała jedynie z dwuznaczego stanowiska Ł.Ł. -> z niego się wycofał i sprostował. Zaś stanowisko P.Opary jest bardzo dwuznacze w tej sytuacji.

  A sytuacja jest taka, że władza - rękami swojego znajomego - Hajdarowicza rozwala dwa tytuły prezentujące krytycyzm wobec władzy.

  Skoro NE jest medium obywatelskie, to powinno wspierać tych, których władza flekuje i niesprawiedliwie traktuje a nie "zyczyć pogrobowcom" sukcesu. A takim pogrobowcem jest Pan. Piński.

  W takiej sytuacji gest przyzwoitości byłby taki, że nikt przyzwoity i szanujący siebie nie przyjąłby stanowiska naczelnego u Hajdarowicza. Bo to oznacza brak niezależności.
  Pan Opara życzy sukcesu.. .

  A więc Pan Opara traktuje misję Nowego Ekranu biznesowo a nie ideowo. Byc moze biznes N.E. to dostanie się do sejmu.. . A temu miałby służyć N.E.

  Inna sprawa.

  Igor Janke zdemontował to, co napisał Ł.Ł. o tym, że brał udział w konkursie na naczelnego "Uważam Że". Zatem ktoś tu kłamie i nie mówi prawdy.

  Z tego, co można zauważyć NE nie jest po drodze z Igorem Janke oraz z wywalonymi dziennikarzami z Uważam Że. Z kim zatem jest NE?
 • @poldek34 15:31:53
  Ja bardzo przepraszam, czy NE musi byc z kims?

  Idealem jest prasa kompletnie niezalezna od nikogo.

  A Janke, coz....
 • @jazgdyni 15:39:53
  Tu nie chodzi o bycie z kimś albo przeciw komuś. Tu chodzi o wartości którym się służy albo które nie są istotne.

  W tej konkretnej sytuacji NE zachowuje się koniunkturalne. Rzekłbym bardzo optymistycznie, gdyż na pogrobowcach UwarzemRze ma zakwitnąć współpraca z nowym UwarzamRze oraz cytowalność.

  Zatem dla NE sytuacja - o której mówimy - jawi się jako szansa a nie jako moment w którym należy zająć jakiekolwiek stanowisko w obliczu ograniczania wolności słowa w prasie wysokonakładowej.

  Rozumiem, że P.Opara podchodzi do tego biznesowo - bo w biznesie nie ma sentymentów oraz czasem może nie być idei.. .
 • @jazgdyni 15:06:05
  > Mniemam, że znasz go osobiście

  Nie, nie znam. Zwalczałem falę pomówień o aktywność na rzecz GAZPROMU od samego początku mojej działalności w temacie łupków, czyli od roku 2010. Kula Lis jest jednym z 9 zablokowanych na moim adresie. Ale pierwszym, któremu wytoczono proces.

  Dwa razy gorszy był Val, który przed blogerem Kula Lis został przeze mnie osobiście 1 raz zablokowany i 1 raz anulowany - na moim i jeszcze innym blogu. Dlatego uważam, że 4 grudnia będzie to tylko proces pedagogiczny, a nie karny, gdyż VAL był (jest?) jeszcze gorszy.

  Jeżeli nazwać za ratusem (30.11.2012 15:02:04), że KULA LIS to wielki bloger w bezrefleksyjnym powtarzaniu tych samych pretensji i obelg, to VAL jest królem blogerów. Może po tylu miesiącach, w których został wielokrotnie zbanowany i anulowany już się trochę wychował :)
 • @jazgdyni 15:07:44
  mimo wszystko polecam jeszcze raz
  http://www.youtube.com/watch?v=gRIMAi6A8Gk
  Tylko tym razem posłuchaj całości i bez niezdrowych emocji
  Dzieki temu może zrozumiesz co oznacza judeorealizm
 • Panie z Gdyni - oto pańskie słowa.....
  "Później te durne słowa wkładają w usta wszystkim opozycjonistom.

  Siedzi sobie taka durna zgraja: Nowak, Braun, Coryllus i Toyah i pieprzą trzy po trzy, a to potem jest rozgrywane przez rządową propagandę.
  Ot, durnota."

  Jak mam w takiej sytuacji cokolwiek Panu wyjaśnić?
  Te słowa to objaw odporności na wiedzę a ja nie wiem jak to leczyć.
 • @prawi co wiec 10:38:42
  Łysiak nie lubi Pińskich, ot cala zagadka.

  Niedawno mieliśmy wymianę maili z Tomaszem Łysiakiem, zaczęło się ostro o przedruk jego tekstu przez naszego blogera. Na koniec było bardzo przyjemnie i kurtuazyjnie. Wszyscy wspólnie z blogerem zachowaliśmy sie z klasą.
 • @Pan z Gdyni
  Mam nadzieję że Pana nie uraziłem...
 • @prof.doc.hab.inka1 10:44:09
  Nie wymaga. Pozdrawiam
 • @ppor Dub 12:50:21
  Nie cenzurujemy, treści dostarcza 10 tys autorów i komentatorów. Nawet jeśli by pisało tu kilku WSIoków to i tak by nie było podstaw do takich wyzwisk. To blogerzy tworzą profill NE, nikt inny.

  Założę się, że na S24, Niezależnej i GP jest o wiele więcej agentury, bo tam cenzura, a cenzura daje władzę co pokazać a co nie.
 • @bizz 12:53:58
  Ty pewnie byś z miejsca opluł byłego kolegę z redakcji. Tym się różnimy. Ponadto kurtuazyjne gratulacje były zanim odeszli dziennikarze. Nie raz, nie dwa była w mediach wymiana naczelnego i nigdy nie było takiej draki.

  Dziś po przeczytaniu pewnego wpisu mam też wątpliwości co do roli braci Karnowskich. Wydarzenia w rzeczywistości są zawsze inne niż wskazuje medialne echo.
 • @poldek34 15:49:59
  "Rozumiem, że P.Opara podchodzi do tego biznesowo - bo w biznesie nie ma sentymentów "
  .... a tym bardziej w polityce, szczególnie w polityce krajów nazywanych w geopolityce - potęgami.
  Polacy gremialnie tego nie ogarniają i stąd tak łatwo nimi manipulować wmawiając im "przyjaźnie" ; kiedyś ze ZSRR i KDL-ami, a teraz z USA, Izraelem , Niemcami, a przez niektórych i z Rosją Putina.
  Słowa W.Churchilla: "Wielka Brytania nie ma przyjaciół, Wielka Brytania ma interesy", są dla nich jakimś absurdem, wszak władzunia(ta z 70% zaufaniem pożytecznych idiotów) i reżymowe media (o WSI-owym rodowodzie) wmawiają im to non stop(cała prawda, cała dobę), to przecież nie może to być nieprawdą.
 • @ckhopi 15:59:13
  Sorry. nie poslucham i nie obejze, bo satelita nie pozwala mi na ogladanie tego.
  A chetnie bym zobaczyl.
 • @35stan 13:32:56
  Fakt, draka była, nawet Janke się zaangażował w badanie sprawy, wysłalem mu całą korespondencję tak, by widział także z jakich skrzynek dostałem. Janke wszczął "śledztwo" i kancelaria prawna potwierdziła, że to jest ich skrzynka na ich domenie, ale zaprzeczyli by pisma wysyłali. Pisma były na papierach firmowych i o ile pamietam zawierały skany podpisów prawników Palikota. Mimo to Janke się zadowolił taką odpowiedzią. Gdy zrobilo się koszmarnie głośno Palikmiot ogłosił, że wcale nie zlecał swojej kancelarii atakowania blogera. I wszystko.

  Ja programowo się nie boję prawniczych gróźb. Też jestem prawnikiem. Teraz nie ma tygodnia byśmy takich nie dostawali, badamy sprawę i gdy dotyczy blogera odsyłamy do regulaminu oraz odmawiamy przekazania danych kontaktowych do autora. Jeśli cos jest z winy autora (np. przedruk bez zgody) przekazujemy korespondencję autorowi prosząc o reakcję. Nasi blogerzy są porządni więc reagują jak należy i po temacie.
 • @ckhopi 16:18:19
  Mowia panu cos slowa kultura i dyplomacja?
  Nie mowi sie pewnych rzezcy, ktore pozniej moga byc wykorzystane przeciwko. Czesto przeinaczane iw yrwane z kontekstu. To glupota.
 • @Łażący Łazarz 16:30:51
  "Ty pewnie byś z miejsca opluł byłego kolegę z redakcji."
  - A co Ty byś zrobił kiedy "kolega z redakcji" nasrałby/napluł na środku Twojego salonu?
  nie odpowiadaj, już wiem
  "Przyznam, że nie byłem tym zachwycony, bo o nie wiedzieliśmy, że aplikował i prowadził jakieś rozmowy z Hajdarowiczem. Razem z Ryszardem Oparą postanowiliśmy zachować się jednak kurtuazyjnie."
  - czyli uznaliście że pada deszcz!

  ps"
  uważaj a okoliczne rynny
 • @Prezydent RzBiK 14:01:37
  Ciężka była sprawa z ustaleniem na 100% osoby fizycznej i adresu. Wiemy, że pod tym nickiem pisały co najmniej 3 osoby, tylko nie wiadomo kiedy kto. Do sądu musisz działać na pewnikach bo przegrasz. Drugi gagatek siedzi za granicą i jest trudno osiągalny, poza tym takie procesy nobilitują i nagłaśniają mało znanych frajerów.

  Ale kto wie, każda lina ma swoją wytrzymałość.
 • @jazgdyni 14:03:42
  Swoją droga jakby prawica przejęła Politykę to by był strzał w samo serce ;-)
 • @Łażący Łazarz 16:30:51
  Ja bym nie opluł powiedział bym twój wybór i twoje konsekwencje.Zdajesz sobie sprawę co ta decyzja oznacza .Nie mogęci dobrze życzyć , pluć też nie będę ale wiesz że tego nie akceptuje.

  Teraz jest duży tytuł Kontratak demonów wczoraj wróg ludu .Robicie to samo co GP
  Czytałem Pana jeszcze Przed NE wiec ostatni raz powiem i to na ty za co przepraszam

  Łażący Łazarzu !!!!! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?
  Wieczny odpoczynek staremu Łażącemu Łazarzowi .Tego nowego nie poznaję
  http://www.youtube.com/watch?v=cVs76SLG35c
 • Autor
  Najpierw przeczytaj se to:
  http://madziarsekator.nowyekran.pl/post/81443,to-karnowscy-zniszczyli-uwazam-rze

  I przestań się tak podlizywać p.Oparze; facet nigdy nie ujawnił, skąd wziął te miliony. Natomiast przyjaciół ma niefajnych. I sny ma niefajne. I to wskazywanie znaczące okiem na siebie, że niby nikt bardziej nie nadaje sie na prezydenta RP niż on - też mi się nie podoba.

  Oraz skończ z tymi uwagami, jakoby p.Opara był tu gospodarzem - robi na nas biznes i tyle jego. To mu wolno.

  A tak w ogóle, OZu, zajmij się tym, na czym sie znasz.
 • @Marek Kajdas 14:30:17
  Pozwę za to sakiewicza
 • @jazgdyni 16:41:12
  Miał się Pan nie gniewać - ja mam tylko jedno pytanie do szanownego Pana - jak mógł PAN publicznie nazywać uczestników tej dyskusji "durna zgrają" skoro -
  "Sorry. nie poslucham i nie obejze, bo satelita nie pozwala mi na ogladanie tego.
  A chetnie bym zobaczyl."(to pańskie słowa)
  Proszę się ad tym zastanowić i nie robić z siebie idioty.
 • @Łażący Łazarz 16:58:18
  "Pozwę za to sakiewicza"
  ============

  Wreszcie, nawet ewentualna przegrana, remis, status quo będzie wygraną NE. Będzie się o tym mówiło w mediach itd Będzie dyskusja.
 • @jazgdyni 15:04:46
  //Hasło WSZYSCY WON!//

  I co dalej? Tu nie masz odpowiedzi.

  Ma ją Winnicki- jest świetnym obserwatorem, bo ma ideę. Wie czego chce.

  http://www.fronda.pl/a/winnicki-dla-frondapl-hajdarowicz-ma-misje-pacyfikacji-wszelkich-antysystemowych-mediow,24100.html
 • @jazgdyni 16:41:12
  i jeszcze jedno nic nie zostało z kontekstu wyrwane - zacytowałem pański komentarz w całości, który widnieje jako pierwszy pod tym tekstem.
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/80994,grzegorz-braun-mowil-o-roztrzeliwaniu-dziennikarzy-gazety-wyborczej-i-tvn
  - "Czesto przeinaczane iw yrwane z kontekstu. To glupota."
  No i właśnie - wszystko co powiesz może być użyte przeciwko Tobie
 • @Browar 16:50:59
  nie poznaję //

  Jeśli nie przyjrzycie się Dmowskiemu i nie poznacie swojej idei, nigdy nie odróżnicie lewaka od prawaka.

  Kto krzyknie ''jestem patriotą'', zaraz jest wasz, nawet jak z zawodu jest inżynierem społecznym co oznacza najemnika.
 • @sigma 16:55:28
  Proszę cię, byś mi poglądów nie szlifowała.
  Ja nie mam specjalnych źródeł informacji, a w szeptankę nie za bardzo wierzę. Natomiast wiem, jak w Australii zarobić milion dolarów, ale się tam nie wybieram, bo tych pieniędzy nie potrzebuję.
  Jesteś bardzo subiektywna i nie dopuszczasz, gdy ktoś inny ma swoje przemyślenia. Nie po myśli.
  Podejrzewa\m, że nie znasz więcej twardych faktów ode mnie, a każesz mi się zająć swoimi sprawami.
  Jesteś krzywdząca.
 • @ckhopi 16:59:07
  Widzi pan, jacy jesteśmy relatywni.
  Ja nie mogę ludzi, którzy wystawiają się sami na odstrzał salonowej propagandy, a pan swobodnie może nazywać mnie idiotą.
  Kto pana wychowywał_
 • @Browar 15:15:00
  "Można pisać tak Atak na Nowy Ekran przygotowała loża masońska P3
  rytu bambusowo - szkodzkiego z pisem "
  =============

  Najciekawsze jest to że możesz być blisko prawdy z wyłączeniem może m.in rytu bambusowego ;) Tu zachodzi bardzo dziwne zjawisko które trudno wytłumaczyć tylko bezpardonową walką o kasę, czytelników, znaczenie na scenie. Argumenty jakie padają są niedorzeczne, krzywdzące, zastanawiające typu

  "Partia rosyjska"

  To jest temat na POZEW ZBIOROWY społeczności NE wobec Sakiewicza, niech to udowodni, albo nas przeprosi we wszystkich mediach. A może sami chcą udowadniać niż nie stanowią matecznika dla żydomasonerii, nie ma tam dzieci masonów? Ani jednego?

  http://niezalezna.pl/35327-nowa-konfederacja
 • @circ 17:09:06
  Ależ ciri, ja Winnickiemu niczego nie ujmuję. Z radością zobaczę nawet jego przywództwo. Choć teraz bardzo mało o nim wiem. Głównie od ciebie.

  A słowa wszyscy won, są skrótem myślowym koniecznego etapu, który Polska musi przejść.
  Tylko bardzo głębokie zmiany systemowe i wymiana ludzi może przynieść efekty.
 • @ckhopi 17:10:52
  Chyba już skończymy tą dyskusję. Jestem panem zmęczony.
 • @Prezydent RzBiK 14:40:36
  ależ, ależ. czy pamięć nie ta?. Piński? Poczekaj obsadzę wakat i dopiero raźno ruszymy.
 • @poldek34 15:31:53
  "A więc Pan Opara traktuje misję Nowego Ekranu biznesowo a nie ideowo."

  To ja się ciebie zapytam, gdzie są te pieniądze: na wyższe pensje dla dziennikarzy, na sprzęt, na rozwój ...
 • @circ 17:17:34
  Wie Pani co pisze pani pierdoły .Jak te co piszą o Pani pochodzeniu .
  Chodziło mi tylko że W blog sferze umał jeden z wybitnych komentatorów którego bardzo ceniłem jego już nie ma Wieczny odpoczynek raczmu ...... To wielka strata
 • @Prezydent RzBiK 15:07:25
  a gdzie moje prawa?. audio jest moje!!!
 • @Łażący Łazarz 16:48:51
  Podawał publicznie swoje dane - wystarczyło pod nie skierować pozew. To też by już było coś.
 • @jazgdyni 10:15:52
  Słuchaj. Po polsku piszesz dobrze i może lepiej trzymaj się tego języka.
 • @poldek34 15:31:53
  "A więc Pan Opara traktuje misję Nowego Ekranu biznesowo a nie ideowo. Być może biznes N.E. to dostanie się do sejmu.. . A temu miałby służyć N.E." - do sejmu niekoniecznie, ale proza dnia codziennego dopomina się o kasę.
  " ... medium obywatelskie, to powinno wspierać tych, których władza flekuje i niesprawiedliwie traktuje" - Prosicie - przyjedzcie, zarejestrujcie, napiszcie, pomóżcie wreszcie" - a na to potrzebne są pieniążki.
 • @Andrzej Słonawski 17:28:39
  Mówię za siebie - ja z nim nie byłem na noże.
 • @ckhopi 17:39:42
  Da chlopu pioro, to atrament wypije.

  Idz pan do swoich i tam dokazuj.
 • @Andrzej Słonawski 17:36:30
  Audio jest Cejrowskiego czy stacji, w której się wypowiadał, zgadza się?
 • @sigma 16:55:28
  Faktem jest, że pan Opara jakoś stawia na zaciemnienie. Obietnicy o wyjaśnieniu pochodzenia swojego majątku, w oczach wielu nie spełnił. Australia to jest tak daleki kraj. Ale gdyby podał konkretne dane to można by przez Internet sprawdzić, gdzie był zarejestrowany i jak stała jego firma.

  To nie jest oczywiście moja oferta na wykonanie takich badań, gdyż mnie osoby i ich pieniądze mało lub w ogóle nie interesują. Fokus na osoby ma to do siebie, że zaciera idee, projekty i rozwiązania.

  Rozwiązania są u pana Opary wyjątkowo mętne, przestarzałe i nieatrakcyjne. To jest XX wiek, co pan Opara proponuje. Zauważcie w jego krytycznych tekstach o przyczynach upadłości Polski, Rakowski i pośmiertny rząd Rakowskiego nie występuje.

  A to ich rządy zapoczątkowały neoliberalizm w Polsce i ich decyzje stały się źródłem majątków Wejchertów, Kulczyków, Krauzych, Karkosików i być może pana Opary?...
 • @jazgdyni 17:47:20
  to znaczy gdzie, kiedy tu wszyscy moi
  Zamiast mnie wyganiać lepiej pogadać - sam wywołałeś wilka z lasu
 • @Prezydent RzBiK 17:48:10
  Ale was rozgrywają no muszę bo jescze sympatie mam .Napisze puknijcie się w głowę z pozwami zrobicie męczenników Zacznie się zemsta wsi itp itd tylko na to czekaja proces będzie długi moze i ugoda
  ale liczy się temat i ta chwila .Już widzę nagłowki zemsta ludzi z NE
  kto za nimi stoi.
  Za następną radę bo nie posłuchacie orginalną łychę ballantines
 • @Browar 17:55:51
  Wiesz co, nie podoba mi się to bezkarne podsrywanie Nowemu Ekranowi. Nie po to skupowałem akcje, by mnie cwaniak z orzełkiem na piersiach okradał z zysku.
 • @jazgdyni 16:39:04
  Jak to słusznie zauważyła jedna z komentatorek:
  "między nie robieniem kupy a lizaniem tyłka
  jest jeszcze duża przestrzeń do wykorzystania."
  http://jazgdyni.nowyekran.pl/post/81428,kontratak-demonow#comment_688778
  To wspaniały komentarz do Twojej notki.

  PS.
  Jeżeli chce się komentować to najlepiej zapoznać się dobrze z materiałem, który chcesz omawiać - pasuje do Ciebie jak znalazł to co napisałem Sakiewiczowi: http://kruk.nowyekran.pl/post/81420,nie-idz-ta-droga-red-sakiewiczowi-do-sztambucha
  Wiem że to czytałeś, ponieważ zostawiłeś tam komentarz.

  Szkoda, że nie przeczytałeś tego: http://kruk.nowyekran.pl/post/81240,jak-z-tego-wyjsc-zapis-spotkania-cz-i
  Wtedy uniknąłbyś blamażu. Cóż nienawiść często zaślepia - jesteś tego widomym dowodem.
  Szczęść Boże na nowej drodze!
 • @adevo 17:55:16
  A cóz by innego mogło stać się źródłem ich majątku? Z tego, co pamiętam - p.Opara w Australii wystąpił jako osoba bezrobotna i bez majątku - po czym nagle się okazało, że posiada 10 mln akcji firmy, w której go zatrudniono. Skąd wział na to forsę? Nie mogę się nawet dowiedzieć, czy potwierdzono mu w Australii dyplom lekarza .
  Poza tym pierwszy raz słyszę o osobie rzekomo prywatnej i niepowiązanej , która nabrała z banku kredytów w milionach złotych, nie spłaciła ich, wybyła do australii, po czym sobie wróciła, a bank nie przysłał windykatorów.
  Sama przyjaźń z p.Wachowskim świadczy o nim jak najgorzej.
 • @sigma 18:20:24
  Z Reaganem Opara też ma zdjęcie. Podobnie z Murdochem i wieloma innymi ... Co do tego skąd kasa, to Opara gdzieś pisał czy mi mówił, że zaczął od skupowania nieruchomości, które potem odsprzedawał z zyskiem. Kasę rozruchową miał z pracy własnych rąk prowadząc 24/24 punkt medyczny aż konkurencja zblokowała mu biznes ... (kwestia uznawania jakichś papierków czy regulacji prawnych).
 • @Prezydent RzBiK 18:08:27
  Myśl człowieku .Co będzie w artykułach .Tak ładnie powiązane Smoleńsk sprawa trotylu rzepa - Piński - Hajdarowicz zemsta nowego ekranu -wsi Tak ładnie to w kupę się zbierze i napisze
  Jesteście przegrani odrazu tuzy dziennikarstwa zmielą was
  Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to rozum odbiera. Was każe za bezsensowność lojalności do kolegi .
  Jest wyjście tyko nie na nerwy tylko na rozum
  Trzeba tylko myśleć .
  PS napewno nie jesteście z WSI i z żadnych służb :)))
 • @sigma 18:20:24
  Ze skruchą przyznam się, że pierwszy raz słyszę o przyjaźni z Wachowskim. W moich bajkach to wyjątkowo czarny charakter.
  Jesteście pewni? To dla mnie dosyć ważne.
 • @Prezydent RzBiK 14:01:37
  Nie wiem co ma tu oznaczać skrót "KBW". Ja spotkałem się z interpretacją KBW jako "Korpus Bezpieczeństwa Narodowego". KBW był formacją wojskową wydzieloną z MON i podporządkowaną MSW, w latach 1956-1965. W 1965 r. jednostki te zostały rozwiązane. WAM to uczelnia kształcąca lekarzy na potrzeby jednostek Sił Zbrojnych WP, w żaden sposó nie była podległa KBW, WSW, czy tym bardziej WSI. Podlegała bezpośrednio, jak każda akademia, ministrowi ON. WSI powstała po likwidacji WSW (Wojskowe Służby Wewnętrzne) co miało miejsce w 1991 r. W załączonym linku sporo delikatnie mówiąc nieścisłości i powszechnie znanych faktów przywoływanych w intencji szkalowania. Zgadzam się z tezą, że nic tak nie rozzuchwala jak bezkarność. Pozdrowienia.
 • @Browar 18:39:16
  Mam nadzieję, że Łazarz się nie wycofa i NE złoży pozew. NE może tylko na tym wygrać.
 • @Prezydent RzBiK 18:38:18
  (oto wyrok sadu Australijskiego z roku 1986-potwierdzenie urzędowe ze R.Opara nie był bezrobotnym w roku 1985.)
  On 7 May 2004, while a director of ACU, Mr Opara was appointed as a director of Willow Australia Pty Ltd (Willow). Mr Opara failed to disclose his interest in 10,000,000 shares of ACU held by Willow until 21 September 2004, four months after he was required to do so.
 • @jazgdyni 18:42:32 Głosowałeś na Wałęsę?
  Na pewno znał Wachowskiego, podobnie jak Czempińskiego, ks. Cybulę i wielu innych, którzy się wozili samolotami po całym świecie z prezydentem Wałęsą. Tak się właśnie robi interesy.
 • @Prezydent RzBiK 18:53:07
  Trudno źle wam nie życzę ale prześpijcie się z tym tydzień nerwowy
  spotkajcie się w spokoju przy piwku .Jak nie znajdziecie wyjścia to ja moge powiedzieć co trzeba zrobić .
  Moje warunki Za sprawę i te wszystkie artykuły broniące Pińskiego
  Cała redakcja udziałowcy idą do kościoła na msze i do spowiedzi .Z tego jest robiony reportarz Jak ktoś jest innego wyznania robi zal za grzechy w swojej wierze czy u popa muły pastora czy Dalajlamy
 • @Marek Toczek 18:49:55
  Gdzie ta mityczna SOWA, że nie wybroniła NE przed wykopaniem z Nowego Światu? Acha, Bondarykowe teraz silniejsze.
 • @jazgdyni
  "Chyba już skończymy tą dyskusję. Jestem panem zmęczony."
  Prawdziwego mężczyznę poznasz po tym jak kończy a Pan nawet zacząć nie raczy, mimo że do "tańca" prosił.
 • @sigma 18:54:34
  Co dowodzi że ... pracował ???? No to już wiesz skąd miał pieniądze na rozruch. A skąd fortuna (z której został w Polin orżnięty)? Oczywiście z giełdy. Skąd wiedział w co inwestować? Aj waj, to dobre pytanie.
 • @sigma 18:54:34
  Coś się chyba pomyliło, bo to wyrok, za nieujawnienie zmian w posiadanych akcjach, wydany w 2004, za co pan Opara został ukarany kwotą 100 Ausdoll. (sic!)
 • @Prezydent RzBiK 18:56:22
  Ja się pytam, czy byli przyjaciółmi, jak sigma podała.
  Ja się też znam z królem Norwegii, bo kiedyś uścisnął mi rękę.
 • @Prezydent RzBiK 17:48:10
  ja mówię o remixie. Ten remix towarzyszył nam na manifestacjach. Ot co.
 • @Andrzej Słonawski 19:15:04
  Dobrze wyszło.
 • @jazgdyni 19:13:44
  Spytaj go, może grali tylko razem w ping -ponga (taki rozruch przed Bolkiem:)) Przyjaźń to wielkie słowo - no niby czemu by mieli nie być dziś przyjaciółmi jeśli rzekomo kiedyś byli? Może skończyły się interesy? Obstawiam "przyjaźń w interesach".
 • --- a potem będzie zmiana -SZPAK dziobie BOCIANA
  http://chomikuj.pl/smithvaca/Bajki/Baltazar+G*c4*85bka/I+Porwanie+Baltazara+G*c4*85bki+*5bca*c5*82o*c5*9b*c4*87*5d/Porwanie+Baltazara+G*c4*85bki+12+-+Don+Pedro,1463989830.avi%28video%29
 • Kontatak demonow =>>> Artur Nicpon
  Artur Nicpon

  - http://www.nicek.info/

  Uwaga: nie zawsze sie otwiera

  ======================================

  Ciąg dalszy nie nastąpi


  Opublikowano Listopad 29, 2012
  Nie będę komentował, czy prostował kłamstw i manipulacji na mój temat, rozpowszechnianych przy okazji ostatniej medialnej zadymy, bo trzeba albo durnia, albo wyjątkowo złej woli, żeby nie rozumieć tego, co pisałem w swoich tekstach.
  Wszystko to jednak spowodowało różnego rodzaju uciążliwe szykany wobec mojej rodziny, w tym nawet wobec moich dzieci. Tu nie chodzi o mnie, ale to są zbyt duże koszty, których nie zamierzam mojej rodzinie przysparzać.
  W związku z powyższym schodzę z radarów, tzn. rezygnuję nie tylko z prowadzenia bloga, ale i wszelkiej działalności publicznej i politycznej.
  Prawo i Sprawiedliwość przepraszam za ewentualny kłopot, jaki sprawiłem swoim pisaniem. Przyjaciół pozdrawiam. Wiecie, gdzie mnie szukać.

  Cześć!

  ==========================================

  Smutne .. nawet bardzo

  Czy ma ktos wiedze co sie dzeje / co sie stalo?

  ps. bez zjednoczenia sie wszystkim po koleji dobiora sie do d..py
 • @jazgdyni 18:42:32
  "Były premier Leszek Miller nie ominął żużlowych igrzysk.Zanim był jeszcze szefem rządu już widziałem go na stołecznych Stegnach, gdzie były urządzane wyścigi na lodzie.Przy świetle elektrycznym zabawa była przednia, znany przedsiębiorca Ryszard Opara zapraszał na takie zawody śmietankę Warszawy, łaaa kogo tam nie było, cywile, mundurowi, prominenci, emeryci i kandydaci na wielkich bonzów. "
  http://jazwiecki.wordpress.com/2005/08/04/zegarek-millera/
  Jak twierdzi p.Opara "w ten sposób poznałem Min Mieczysława Wachowskiego(fanatyka żużla),"
  http://carcajou.nowyekran.pl/post/8804,przemowienie-pana-ryszarda-opary-wlasciciela-nowego-ekranu
 • @sigma 18:54:34
  Czy niejaki Włodek Kuliński jest źródłem twoich informacji?
 • @sigma 19:42:44
  Masz rację, to straszne. To jakby z Dołęgi Mostowicza. Śmietanka Warszawy, phi, phi... I Miller.
  A myślałem, że Wachowskiego to już z KBW znał. Miał wprawdzie tylko lat 15 jak to rozwiązano, ale zawsze...

  Dla ciebie się poświęciłem i przewertowałem tak z 10 stron przenudnego maszynopisu, gdzie przewija się nazwisko Opary i jego działalność w Australii.
  Muszę cię zmartwić - żadnego konkretnego zarzutu, same bzdury.
  Najgorszym jest znajomość z nijakim Goldbergiem, milionerem- defraudantem i zbiegiem z Australii do Polski (ciekawe co?).
  No i teraz tego wachowskiego poznał na żużlu i od razu się zaprzyjaźnił.

  Oj sigma, sigma...

  dedykuję ci nieco zmodyfikowany refren z Elity:

  Refren

  Oj naiwna, naiwna, naiwna,
  Jak dziecko we mgle,
  Jak goliat na pchle,
  Mól w otchłani wód,
  Która liczy na cud.
  Oj naiwna, naiwna, naiwna,
  Dziecko w kwiecie sił.
  Choć w intencjach
  To w zasadzie pozytywna.
 • @35stan 16:36:56
  Problem dotyczy tego czy wszystko może być na sprzedaż - także przymykanie na łamanie wolności słowa.

  Przecież po tym, co zrobił Hajdarowicz powinna nastąpić konsolidacja dziennikarzy dla których wolność słowa jest podstawowym prawem które gwarantuje uprawianie dziennikarstwa.

  Ja narazie nie widzę konsolidacji. To tym bardziej smutne i nawet przerażające, bo to oznacza, że z wolnością słowa w Polsce nie będzie dobrze.

  Dlaczego?

  Ano, dlatego, że samo środowisko dziennikarskie o nią nie walczy. NE się cieszy, bo im współpraca z U.RZ. będzie lepiej wychodziła niż wtedy.. .

  W sumie cieszą sie, bo im konkurencja osłabła.. - można rzec, że to odmiana takiego nowego TeKaEmu.. .
 • @jazgdyni 20:14:11
  Słuchaj, mam tego dosyć. Może znajdź sobie kogoś innego do protekcjonalnego poklepywania po plecach.
  Jak dla mnie możesz sobie p.Oparę wielbić na klęczkach.
  Volenti non fit iniuria.
  W każdym razie wycofuję sie z Klubu Dyletantów, bo mnie to nie bawi.
 • @sigma 20:35:02
  Oto twoje słowa:


  "I przestań się tak podlizywać p.Oparze; facet nigdy nie ujawnił, skąd wziął te miliony. [...]

  Oraz skończ z tymi uwagami, jakoby p.Opara był tu gospodarzem - robi na nas biznes i tyle jego. To mu wolno.

  A tak w ogóle, OZu, zajmij się tym, na czym sie znasz."
  Rozumiem.... "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
  Taką postawę prezentujesz?
 • @poldek34 20:30:39 Co zdanie to babol
  NE nie wydaje tygodnika. NE nie współpracował też wcześniej z URze i póki co nie współpracuje z nowym URze.

  W imię czego dziennikarze mają się konsolidować? Że Lisickiemu pracodawca, którego ów obszczekiwał, podziękował za pracę? Żarty??
 • @jazgdyni 20:42:50
  Nie, nie tak, nie zrozumiałeś mnie, OZu.
  Jest mi po prostu nie po drodze z ludźmi, którym jest po drodze z p.Oparą.
 • @sigma 21:15:03
  Skąd ty nabrałąś przeświadczenia, że ja jestem z panem Oparą !???

  Ja w tej chwili jestem z nikim. Tak to wygląda. Do niedawna byłem z PiSem, ale jestem rozczarowany.

  Z mojej strony to zwykła kurtuazja, bo ja naprawdę nie widzę poważnych powodów, żeby atakować.

  Przecież mój wpis obmyśliłem zupełnie o czymś innym. O dziwnym ciągu zdarzeń i o psychologicznym rozkręcaniu koła, które później trudno zatrzymać.

  Nie daj Boże, żebym ja się skumał z jakimś ugrupowaniem. Niedoczekanie.
 • @jazgdyni 14:00:06 HIS SEKOND LENGWYDZ :)
  RE: Odpowiedziaem ci po angielsku, ktory jest moim drugim jezykiem

  --- Angielski jest twoim drugim jezykiem, naprawde? :)

  RE: I zaraz wylecisz za drzwi za chamstwo.

  --- A co Niedzisiejszy (nie moj ulubiony bloger zreszta) niby takiego chamskiego napisal?
 • @Pan Marky 22:06:02
  Pan w jakiej sprawie?
  O co chodzi?
  Takie pytania, to nie w tym okienku.
 • @jazgdyni 22:18:31
  Nie gniewaj sie o te love bites. ;)

  Co do Coryllusa, masz bardzo wiele racji.

  Wlasnie przeczytalem na salonie24 jego odzegnywanie sie od NE pod jakims durnym pretekstem. A gosc sie po prostu BOI tu obecnie pisac.

  Mylilem sie co do niego.

  To TY miales racje, kiedy objezdzales go jakis czas temu - ja go wtedy bronilem na zaboj.

  Moj szacun ode mnie dla ciebie. Uwazam teraz, ze jestes madry, przenikliwy gosc.
 • @Prezydent RzBiK 20:44:08
  Bardzo Cię proszę!
  Bardzo!
  Nie mieszaj robienia biznesu z walką o idee.
  Bo walka o idee przegra.
  A co wtedy z LS?
 • OTWÓRZCIE OCZY!
  Popatrzcie naokoło, na prawicowych portalach - co się dzieje!
  Wszyscy kłócą się z wszystkimi.
  A kto na tym skorzysta?
  I otwiera powoli szampana?
  No.
  To kłóćcie się dalej.
  Ja, na MOJĄ POLSKĘ będę musiała jeszcze poczekać......
 • @grazss 23:02:54
  Wybacz, ale ja tu nie widzę żadnej idei.

  PS LS wyprowadził się z NE. Gdybym o niego nie zabiegał i nie dogadał się z NE zdechłby już 1,5 roku temu.
 • @Prezydent RzBiK 23:15:19
  Nie widzisz idei w istnieniu NE?
  Jesteś w tym momencie trzeźwy?
  To znaczy, nawet nie jesteś po jednym piwku, czy innym maluchu?
 • @Prezydent RzBiK 23:15:19
  A poza tym, moja uwaga o mieszaniu biznesu z ideą była ogólna.
  Nie ma tu związku z perturbacjami lokalowymi LS.
 • @Prezydent RzBiK 23:15:19
  No i na koniec:
  Wiem, że tylko Twój upór podtrzymuje idee LS.
  Dlatego jestem porażona Twoimi wypowiedziami w stylu "Biznes is biznes i ja jako akcjonariusz NE to przede wszystkim mam na względzie".
  Coś mi tu nie gra.
 • @Prezydent RzBiK 20:44:08
  NE nic nie musi.
  :-))))
 • @jazgdyni
  Przeczytałam posta - ale chyba zbyt nieuważnie, bo komentarze pod nim wyprowadziły mnie z równowagi na tyle, że najpierw tam musiałam zareagować, a później zastanowić się nad tym, co napisałeś.
  W jednym możesz mieć rację : te ataki na NE z każdej strony są zadziwiające. Portal atakowany jest za wypowiedzi, czy komenty szeregowych blogerów, za wszystko. Przyznawanie się do czytania, czy pisana na NE stało się w tzw. prawicowych kręgach, obciachem.
  I ja, osobiście, jestem z tego powodu w lekkim szoku - no, bo dlaczego coś, co gdzie indziej jest uważane za dowód wolności i niezależności, tutaj jest co najmniej podejrzane.
  Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę - tak to szło?
  Rozdrobnione prawicowe media i portale drą koty między sobą o poczytność - to o rząd dusz toczy się walka - albo dokładniej: o małe kupki duszyczek.
  Ponieważ "kobietą jestę" dołożę tu moją osobistą ocenę: koguty tłuką się o swoje stadka.
  A wspólny cel?
  Eee, tam : jakoś to będzie.

  Smutne to wszystko.

  A co do tego pana Opary.....
  Hm.
  Zagadkowa postać.
 • @grazss 23:17:50
  Nie widzę idei w "konsolidowaniu się" - do komentarza z tą godziną się odnosiłaś.
 • @grazss 23:27:02
  Ależ gra. Po prostu nie lubię być okradany przez hochsztaplerów, którzy z patriotyzmu czy ze Smoleńska robią sobie biznes - keszaowy i polityczny. Nie moim kosztem.
 • KTO KORZYSTA TO SIĘ OKAŻE :))) NO I NIE CHWAL DNIA PRZED NOCĄ :)))))
  .
  jazgdyni:
  "....Mimo wszystko kurtuazja wymaga, zeby nie byc mu
  wrogim.To jego dom, jego pieniadze.
  Wiec ja zakladam, ze co do zdobycia majatku jest OK"

  prof.doc.hab.inka1:
  "w cudowne rozmnożenie kapitału
  p. Opary nie bądźmy naiwni .
  Korzystajmy z tego co nam służby
  oferują /a jest to obecnie unikatowe na rynku/
  Mam na myśli wolność wypowiedzi
  ale nie róbmy za pożytecznych idiotów."

  ppor Dub:
  "Mam nadzieję ,że NE nie skończy tak
  jak salon24 czy wPolityce,czyli totalną cenzurą!!!"
  =============================================

  Cytat: "Korzystajmy z tego co nam służby
  oferują /a jest to obecnie unikatowe na rynku/"

  NIKT, NIGDY, NIKOMU - z zwłaszcza w dzisiejszej KOMUNIE II -

  nie oferował/oferuje swojego "serwisu" za darmo i bez

  jakichkolwiek korzyści rozumianych bardzo ogólnie :)))

  Dlatego to "KORZYSTAJMY Z TEGO" może już w niedługiej przyszłości

  okazać się "DAWALIŚMY KORZYSTAĆ Z NAS" :))))) POdobnie jak to było

  z tow. Janke i jego Salonem24 :)))))

  Tolerowanie wszystkich poglądów, a zwłaszcza tych "bolesnych" :))

  bo Autentycznie Prawicowych, może wkrótce okazać się tylko

  "reklamiarskim chwytem", być może "maską" albo tylko "lepem na

  lemingi".

  Zwłaszcza, że Pan Opara w przypływie słusznego oburzenia już zapowiadał,

  że "że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może

  na dłuższą metę nie do utrzymania"

  Cytat, Pan Opara:
  "Jakość tej dyskusji jest żenująca, to bardzo przykre niestety fakty,
  sugerujące, że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może
  na dłuższą metę nie do utrzymania......
  Tylko ONI mają monopol na prawdę. Nie można mieć żadnego odmiennego
  zdania. To zbrodnia - a kara będzie wkrótce jak PiS przejmie władzę.
  Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa Kaczyńskiego"

  do tego Pan Opara utożsamiał krytycznych blogerów na NE z PIS-em

  i Kaczyńskim ("Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa

  Kaczyńskiego") co było kompletnym nieporozumieniem :))

  (http://janpinski.nowyekran.pl/post/76239,jak-pis-niszczy-prawice)
 • @grazss 23:45:22
  "Zagadkowa postać."
  ===========

  To dla mnie np Igor Janke i shalom24 spadający na gwiazdkę, wtedy jeszcze blogował sam Węglarczyk. Skromny Janke od zawsze z Agorą powiązany (radio) z wywiadami z najważniejszymi ludźmi Ziemi jak prezydent USA. No no, nieźle. Albo tacy Karnowscy wyczarowujący kolejne portale, tytuły prasowe jakby to były precle. Są zagadkowe postacie III RP i sam p. Opara nie jest sam w tej lidze. Istotne że my obrywamy, zwykłe ludziki są pomiatane w tych wojenkach między Graczami.

  Najpierw wszyscy kopali PiS, a teraz po jakiejś przemianie (ktoś wajche przekłada najwyraźniej wraz z powstaniem UważamRze, co za różnica że teraz będzie się toto nazywało WSIECI) powstał fan club PiS na prawicy w mediach i wszyscy uznają PiS (co prawda specyficzny, postępowy), sami demokraci, ale nikt nie uznaje prawa do innej opozycji, alternatywy. Musi rządzić PIS, mamy uznać narrację mediów propisowskich, nikt inny nie może nawet WEJŚĆ do sejmu paroma posłami żeby nie było im za wesoło. Do Smoleńska przecież 20 lat trwał ubaw.

  PIS, media PiS cacy, a reszta to agenci, ruskie plemie, faszyści, antysemici, naziści i rozbijacze prawicy, karły reakcji. Tymczasem parlament i bul przepuszcza kolejne ustawy, w tym ludobójcze GMO za które kiedyś dostaną dożywocia.
 • @jazgdyni 21:22:07
  "Ja w tej chwili jestem z nikim. Tak to wygląda. Do niedawna byłem z PiSem, ale jestem rozczarowany."
  ===================

  Witamy w klubie rozczarowanych pisowców, też należę do tego smutnego grona. Tyle że upatruję nowej nadziei w RUCHU NARODOWYM, na razie to raczej utopijne marzenie, bo z samego połączenia MW z ONR to nie będzie RN, ani nawet LPR nr2. Natomiast powątpiewam żeby przy tak czarnym pijarze NE udało się coś stąd wykreować. Niestety nas paraliżują i pilnują. Będzie trudno zmontować jakieś zjednoczenie opozycji i nabór milionów do takiego ruchu. Więcej wodzów niż indian póki co.
 • @Prezydent RzBiK
  Wybacz , ale to małostkowoßć z Twojej strony. Co z tego , że nie pisali o LS, robili dobrą robotę- wielu znajomych półlemingów otwarło oczy po lekturze Uważam rze - nie mogłam ich zachęciç do czytania NE ani innych portalu nie mówiąc o GP- a Tamta gazeta miała dla nich stawną formę i dzięki kontrastowej treści do wprost czy polityki zrobiła wyrwę w jednorodnym przekazie który docierał do lemingów. A ty co piszesz? Że miże Piński napisze teraz o LS! - no może napisze i co to wystarczy aby uzasadnić kradIeŻ której się dopußcił - ta gazeta to było dziecko tamtego zespołu redakcyjnego, to był ich wyłącznym sukces- teraz ta gazeta padnie bo nikt z poprzednich cxytelników nie będzie jej czytał- wzrośnie wg ciebie ilość czytelników zainteresowanych felietonu korwina? Absurd!!! Ale najwaŻniejsze , że napiszą o Lesie Smoleńskim!!! Głupie, prawda?
 • @Zbigniew-Grzymski 00:48:41
  RE: Zwłaszcza, że Pan Opara w przypływie słusznego oburzenia już zapowiadał, że "że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może na dłuższą metę nie do utrzymania"

  --- Jesli zaczna cenzurowac na Nowym Ekranie, ten portal padnie.

  Tak, to ciezko zrozumiec, ze nawet najglupsze, najbardziej odrazajace opinie, sa bardzo wazne, wazna jest swoboda ich wypowiadania. Trzeba tez byc osobnikiem przebojowym, o mentalnosci pionierskiej, a nie introwertem, zeby odwazyc sie powiedziec establiszmentowi muchnikowsko-sakowiczowskiemu: "Tak, u nas panuje calkowita wolnosc wypowiedzi, jestesmy z niej dumni, i bedziemy jej bronic do upadlego, bo jest ona koniecznie potrzebna naszej Ojczyznie."

  Np. Amerykanie - wielu z nich - nadal swietnie rozumieja, ze wolnosc wypowiedzi jest najwazniejsza wartoscia spoleczna, najpotezniejszym czynnikiem rozwoju kraju i narodu.

  To dzieki wiekszej niz gdzie indziej wolnosci wypowiedzi, Ameryka stala sie najpotezniejszym krajem na swiecie (przedtem takim mocarstwem byla Anglia, tez dzieki wiekszej niz gdzie indziej wolnosci wypowiedzi).
 • @Pan Marky 02:26:07 - NE Nie Padnie Od Cenzury i Będzie Drugim Salonem 24 :))))
  .
  Pan Marky:
  "........Jesli zaczna cenzurowac na Nowym Ekranie, ten portal padnie.......
  ...................
  Ameryka stala sie najpotezniejszym krajem na swiecie (przedtem takim
  mocarstwem byla Anglia, tez dzieki wiekszej niz gdzie indziej wolnosci
  wypowiedzi)........"
  ================================================

  Nonsens :)) NE nie padnie od cenzurowania tak samo jak i nie padł Salon24

  po wprowadzeniu cenzury i tak jak nie padło Wprost po wprowadzeniu

  ostrej lisiej cenzury :)) - PO prostu zmieni się klientela :))

  Poza tym to nie blogerzy finasują te portale :)))))

  Zresztą to co chce cenzurować Pan Opara stnowi obecnie bardzo niewielki

  procent obecnego ogólnego "blogostanu" :)) - w zasadzie prawie wszyscy

  Autentyczni Prawicowcy opóścili już NE :)) została tylko garstka

  tych twardzieli odpornych na prorosyjskość "Wiernych Do Końca Polsce" !!,

  którzy chyba tylko przez przekorę tutaj pozostają :)))

  Natomiast to czy "wolność wypowiedzi" czy "mocarstwość" była

  pierwsza i czy jedno z drugiego wynika - tego nie da się ustalić.

  Potęga i mocarstwowosć mają wiele źródeł. Wielu Polaków też niesłusznie

  uważa, że wolność i tolerancja w Pierwszej RP zbudowały jej potęgę

  co jest nieprawdą :)) bo było odwrotnie :))
 • @prof.doc.hab.inka1 11:01:11
  "" Mimo wszystko kurtuazja wymaga, zeby nie byc mu wrogim."
  Tez uważam że jeżeli
  przyjmujemy od kogoś zaproszenie
  i z niego korzystamy nie należy
  mu robić kupy na środku salonu ale.....
  Po między nie robieniem kupy a lizaniem tyłka
  jest jeszcze duża przestrzeń do wykorzystania.
  Podobnie jak nie wierzę
  w cudowne zagraniczne kariery
  p. Solorza
  Hajdarowicza
  czy dorzucę jeszcze np p. Niemczyka
  nie wierzę również
  w cudowne rozmnożenie kapitału
  p. Opary
  nie bądźmy naiwni .
  Korzystajmy z tego co nam służby
  oferują
  /a jest to obecnie unikatowe na rynku/
  Mam na myśli wolność wypowiedzi
  ale nie róbmy za pożytecznych idiotów."

  Nic dodać.
 • @jazgdyni 17:26:32
  //Tylko bardzo głębokie zmiany systemowe i wymiana ludzi może przynieść efekty.//

  Systemowe, czy ustrojowe? I w jakim kierunku?

  [circ, nie ciri]
 • @jazgdyni 17:26:32
  //Ależ ciri, ja Winnickiemu niczego nie ujmuję. Z radością zobaczę nawet jego przywództwo. Choć teraz bardzo mało o nim wiem. Głównie od ciebie.//

  http://www.owp.org.pl/

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RwdBXmjcKVE
 • @Browar 17:31:32
  //Wie Pani co pisze pani pierdoły .Jak te co piszą o Pani pochodzeniu .
  Chodziło mi tylko że W blog sferze umał jeden z wybitnych komentatorów którego bardzo ceniłem jego już nie ma Wieczny odpoczynek raczmu ...... To wielka strata//

  To wie Pan kto to Dmowski, czy nie?
 • @35stan 14:02:15
  "Ludzie mają jednak na NE poglądy narodowe w tej czy innej frakcji, sporo wolnorynkowców. Jest kwestią czasu aż sami będziemy wydawać jakiś miesięcznik w typie tego WSIECI."

  "Może zmaterializuje się propozycja prof. Jadwigi Staniszkis, która pisała kiedyś dość roztropnie, że dobrze by było mieć takie nasze, polskie WSI, które poczułoby się gospodarzem, a nie karbowym na garnuszku obcych i dbałoby o polski interes, który byłby też ich interesem, coś na kształt motywacji monarchy absolutnego, który państwo traktował jako swoje dobro i dbał o jego pomyślność jako całości(wiemy przecież, że w "demokracji" rządzą służby, jako namiastka władcy absolutnego, a nie propagandowe "klasy polityczne", więc dobrze by było, by były one nasze).
  Jeśli byłyby w Polsce jakieś siły, wywodzące się ze służb, które miałyby zamiar spolonizowania władzy w kraju, na zasadach ww, to takie projekty można by poprzeć."

  To sensowny tok myślenia. Jak sądzę - teraz jedynie możliwy. Ale czy realny?
 • @Marek.Lipski 02:21:20
  .
  Marek.Lipski:
  "@Zbigniew-Grzymski 00:48Oczekuje od Pana,wrogu dzieci w
  Polsce,przeprosin za obraźanie mojego syna i porównywanie
  9 miesiecznego dziecka Aleksandra
  do "Adolfa"czyli Hitlera,zblazowany,
  wrogu dzieci w Polsce.

  Zbigniew Grzymski lubi
  sie psychicznie znęcać nad dziećmi.
  ObraziŁ mojego syna......."
  =============================================

  Lecz się człowieku ! Znajdź sobie dobrego psychiatrę !

  To co na tym blogu wyprawiasz jest dowodem na twoją cieżką

  schizofrenię z psychoastenią !!!

  Nie obraziłem twojego syna ani żadnego z twoich dzieci bo są mi

  absolutnie obojętne. Natomiast ty permanetnie i perfidnie wykorzystujesz

  Polskie Dzieci do paszkwilnej propagandy przeciw Polsce i Polakom !!!


  Poza tym robisz z siebie błaza i idiotę ciągle opisując swoją pasję -

  zajmowanie się pieluchami i pampersami !!! - nikt normalny nie obnosi się

  z takimi intymnymi czynnościami !!! Ośmieszasz siebie i uwłaczasz

  godności twoich dzieci !!!
 • @sigma 18:20:24
  //Sama przyjaźń z p.Wachowskim świadczy o nim jak najgorzej.//

  Tego nie wiedziałam.
 • @KOSSOBOR 03:31:33
  //"Może zmaterializuje się propozycja prof. Jadwigi Staniszkis, która pisała kiedyś dość roztropnie, że dobrze by było mieć takie nasze, polskie WSI, które poczułoby się gospodarzem,//

  Kiedyś naród składał się na wojsko w razie zagrożenia. A w czasie pokoju siał i orał. Wątpię, by były wtedy jakieś służby, które czuły się gospodarzem. Gospodarzem jest tu naród, tzn. powinien być.

  Staniszkis to paskudny oksymoron ideologiczny, czysta lewica.


  Z życiorysu Jadwigi Staniszkis:

  "Po ukończeniu studiów pracowała w Instytucie Socjologii UW. Należała do grona młodych asystentów (obok m.in. Waldemara Kuczyńskiego, Marcina Króla, Andrzeja Mencwela czy Aleksandra Smolara), którzy wspólnie z cenionymi profesorami (m.in. Zygmuntem Baumanem, Włodzimierzem Brusem, Leszkiem Kołakowskim, Tadeuszem Kotarbińskim czy Marią Ossowską) oraz aktywnymi politycznie studentami (tzw. "komandosami", m.in. Sewerynem Blumsztajnem, Teresą Bogucką, Janem Lityńskim, Adamem Michnikiem i Henrykiem Szlajferem) organizowali intelektualne życie polityczne na Uniwersytecie Warszawskim w postaci odbywających się często w warunkach konspiracyjnych spotkań dyskusyjnych i seminariów. W ramach tak zorganizowanego środowiska uczestniczyła w wydarzeniach marcowych w 1968. "


  Większość tych ludzi była uczestnikami spotkań pod nazwą Klub Krzywego Koła załozPo ukończeniu studiów pracowała w Instytucie Socjologii UW. Należała do grona młodych asystentów (obok m.in. Waldemara Kuczyńskiego, Marcina Króla, Andrzeja Mencwela czy Aleksandra Smolara), którzy wspólnie z cenionymi profesorami (m.in. Zygmuntem Baumanem, Włodzimierzem Brusem, Leszkiem Kołakowskim, Tadeuszem Kotarbińskim czy Marią Ossowską) oraz aktywnymi politycznie studentami (tzw. "komandosami", m.in. Sewerynem Blumsztajnem, Teresą Bogucką, Janem Lityńskim, Adamem Michnikiem i Henrykiem Szlajferem) organizowali intelektualne życie polityczne na Uniwersytecie Warszawskim w postaci odbywających się często w warunkach konspiracyjnych spotkań dyskusyjnych i seminariów. W ramach tak zorganizowanego środowiska uczestniczyła w wydarzeniach marcowych w 1968.

  Większość z tych ludzi była uczestnikami spotkań Klubu Krzywego Koła założonego przez Juliusza Wilczura-Garzteckiego pracownika aparatu bezpieczeństwa PRL, agenta oraz współpracownika UB, funkcjonariusza GZI WP, kapitana WP.
  http://juliamjaskolska.nowyekran.pl/post/81360,tak-zacny-agent-semjon
 • @Marek Kajdas 01:02:37
  Ruch Narodowy winien być naszym okiem w głowie. Strzec go i chuchać.
 • @ Jazgdyni
  Spokojnie. Gdy zaczyna się bardak, jak w związku z Urze, należy poobserwować. Niekoniecznie trzeba wylatywać przed szereg. Zwłaszcza, gdy od nas NIC nie zależy.

  I nie zrywajcie, proszę, nitek między nami. To również do @Sigmy.
 • @Zbigniew-Grzymski 03:16:59
  RE: Nonsens :)) NE nie padnie od cenzurowania tak samo jak i nie padł Salon24

  --- Salon24 jest obecnie martwym portalem, nie majacym zadnego pozytywnego wplywu na sytuacje w Polsce. Wiele osob pogardza tym portalem i jego szefem. Powodem jest panujaca tam cenzura. Podobnie bedzie z NE, jesli tu tez zapanuje cenzura.

  A w ogole skad salon24 bierze kase na funkcjonowanie? Czy sa dotowani przez panstwo, jak np. Fronda albo Krytyka Polityczna (te dwa ostatnie media, jak rozumiem, sa dotowane przez panstwo)?

  Czy masz na mysli, ze kierownictwo cenzurowanego portalu sie wyzywi?

  Jesli tak, to istotnie moze sie wyzywic, ale do czasu. Bo albo sytuacja polityczna zniszczy im cieple gniazdko, albo bardziej przebojowa, bardziej nastawiona na wolnosc wypowiedzi konkurencja.

  RE: po wprowadzeniu cenzury i tak jak nie padło Wprost po wprowadzeniu ostrej lisiej cenzury :))

  --- Nie padlo, ale i nie rozwinelo sie. A Lis z niego odszedl. Czy dlatego, ze bylo takie dobre? Wprost to obecnie pismo slabo dochodowe, ledwie wiaza koniec z koncem, prawda?

  RE: - PO prostu zmieni się klientela :))

  --- Na slabsza intelektualnie i prawdopodobnie mniej liczna. Nawet najwiekszy kretyn nie lubi byc traktowany jak serf.

  RE: Natomiast to czy "wolność wypowiedzi" czy "mocarstwość" była
  pierwsza i czy jedno z drugiego wynika - tego nie da się ustalić.

  --- Moze sie nie da, a moze da, tylko czemu mi powyzsze komunikujesz? Natomiast z pewnoscia da sie ustalic pozytywny zwiazek przyczynowy pomiedzy stopniem wolnosci wypowiedzi w spoleczenstwie a rozwojem tego spoleczenstwa - kulturalnym, ekonomicznym, militarnym, itp.

  RE: Wielu Polaków też niesłusznie uważa, że wolność i tolerancja w Pierwszej RP zbudowały jej potęgę co jest nieprawdą :)) bo było odwrotnie :))

  --- Powyzej wyrazasz sie w sposob metaforyczny. Czy masz na mysli, ze to dzieki brakowi wolnosci i nietolerancji Rzeczpospolita Szlachecka byla potezna? Niby konkretnie jak?
 • @grazss 23:09:15 UDAWAJMY ZE SIE ZGADZAMY ZE SOBA?
  RE: Popatrzcie naokoło, na prawicowych portalach - co się dzieje!
  Wszyscy kłócą się z wszystkimi.

  --- Czy to zle? A czy rzeczywiscie "kloca sie" bezowocnie, czy po prostu ostro, i owocnie, dyskutuja? Maja udawac, ze sie ze soba zgadzaja, kiedy sie naprawde nie zgadzaja? To z dyskusji, nawet ostrej, klotliwej, kwestionowania wzajemnego przekonan, wynika prawda, nie z udawanego zgadzania sie z oponentem.
 • @Pan Marky 22:39:00
  Naprawdę się cieszę, że przejrzałeś i opuściłeś sektę. Tak jest o wiele lepiej dla ciebie

  Pozdrawiam
 • @grazss 23:45:22
  Nawet nie wiesz, jak to mnie wkurza. Janke swoje, Korwin swoje, Sakiewicz swoje i wszyscy na wszystkich warczą.
  Myślę też, że chodzi o przyciągnięcie młodych, gniewnych co się wyłonili po ostatnim marszu.

  Mimo dużych wysiłków, naprawdę u źródła w Australii, niewiele złego daje się znaleźć na p. Oparę. Krąży w necie jeden paszkwil, na który wszyscy się powołują, spłodzony w 2008 przyez nijakiego Kulińskiego. I to wszystko.

  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 00:57:52
  Tworzą kluby PiSu bo to choć wróg, to swój, przewidywalny wróg.
  A Ruch Narodowy poraża grozą. Może ich wszystkich zmieść.
  Chyba o to chodzi.

  Pozdrawiam
 • @Iza 02:15:37
  Zgadzam się, to jest wszystko bardzo emocjonalne. A to nie było moim zamiarem.
  Ale widzisz, jest to napięcie w powietrzu i wszyscy to chwytają. Wielu się miota na oślep.
  Czy jest to moment przełomowy? Nie wiem. Moment, gdy trzeba będzie się zdeklarować? Też nie wiem.
  Coś się dzieje. Ktoś zamącił.
  Poczekajmy.

  Pozdrawiam
 • @Zbigniew-Grzymski 03:16:59
  Którzy to są ci "autentyczni prawicowcy" co opuścili NE?
 • @circ 03:28:30
  Pisząc systemowe, czy ustrojowe, ja nie widzę różnicy. Ustrój to taki system.
  A mnie chodzi o to, że glebę trzeba przekopać bardzo głęboko.
  Nawet zastanowić się nad sensem demokracji.

  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR 04:13:10
  Już dobrze. Ewa mnie nie zrozumiała i wybuchła. Nie po raz pierwszy zresztą.
 • @Pan Marky 04:55:56
  To jest ciekawe pytanie - skąd Salon ma forsę? Kto tam kasę macza. Agora?
 • @circ 03:31:18
  Wie Pani chciałem Pani odpowiedzieć na zaczepkę zaczepką zło jest we mnie mea culpa.
  Odpowiem tak Pisze Pani z 2 lata o przekazach od aniołow wizjonerow kosmitów o Wielkiej Polsce. Jakiś namaszczony uratuje nas .A tu dupa blada Boni cencerę jawną nam chce wprowadzić.Niech Pani Powie namaszczonemu by dał na rozpęd bo nas tu POzamiatają do końca.

  Zamiast tego proponuję pisać o Poczcie Gdańskiej , że faktycznym dowódcą obrony Westerplatte był kpt. Franciszek Dąbrowski
  Tajny Hufiec Harcerzy (THH) – polska konspiracyjna organizacja harcerska działająca na Pomorzu Gdańskim od końca 1939 r
  Obrona ladowa pomorza- Pułkownik Stanisław Dąbek
  I o wielu Bohaterach
  Jak Pani przestanie o zwidach pisać ja powiem o Dmoskim i wcale się z nim do końca nie zgadzam
  Specjalnie dla Pani film edukacyjny
  http://www.youtube.com/watch?v=BOjL1gT9w4M
 • @Browar 07:49:28
  ...widać że każdy każdemu coś wypomina na portalu NE.
  Po jaką cholerę wypominać.
  A może zacząć od początku...
 • @kanton 07:58:20
  Zło jest mnie opanowało mea culpa .
  Przepraszam za błąd Dmowski.
  Szatan mnie opanował z rana
 • @kanton 07:58:20
  Myślę że jak Redakcja NE posypie głowę popiołem za popieranie kolegi
  w rzepie i w całej tej sprawie dobro wróci na ten portal dopóki tego nie zrobi przestaje pisać.Więc już nie odpowiem na nic
  Żegnam
 • @circ 03:49:57
  Nikt nie skomentuje tego tekstu bo nie taka jest mądrość tego etapu.
  Fałszywi prorocy, fałszywi bohaterowie na topie.

  Dzięki, że go tu wkleiłaś.
 • @Marek Kajdas 01:02:37 Naziści z Der Stürmera czyli NE szykowany na kozła ofiarnego
  No i co pokazali? Kłamliwą propagandę - o pobitym przez policjanta "przypadkowym przechodniu" czy o napadaniu przez Antifę na "przypadkowych ludzi z flagami".
  Nowy Ekran to nazistowska propaganda - ta cała technika służy kłamstwu.
  PANDADA 5914501 | 30.11.2012 21:50

  NE to "Der Stürmer" w poszukiwaniu jasno zdefiniowanego celu agresji.
  STAROSTA MELSZTYŃSKI 3703780 | 30.11.2012 22:01

  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/468548,upadek-rzeczpospolitej-coraz-bardziej-nieunikniony#comment_6955412
 • @bizz 01:47:40 Spadli na cztery łapy prosto w uprzednio przygotowane wSieci i na własne życzenie
  Jaka kradzież, puknij się kobieto w głowę! Tak, dla mnie to oczywiście ważniejsze - niech każdy pilnuje swego. Nie ma żadnej solidarności. Sorry, jest solidarność ... wspólnych interesów danego środowiska.
 • @Prezydent RzBiK 09:21:20
  Niesamowite do czego dotarłeś. Trzeba być super - lemingiem, albo mieć dużo złej woli, by takie bzdury wypisywać.
 • @jazgdyni 10:00:25
  To nie bzdury. Myślę, że to właśnie dlatego twój ulubieniec Coryllus zaprzestał pisania na NE, by uniknąć dodatkowych zbitek "nazistowskich". Pali mu się chyba grunt pod nogami w związku z tym Roninem, no i gdy zostanie naznaczony jako faszystowski autor to już jest po nim.
 • @jazgdyni 21:22:07
  Iza ma rację. W rankingu spraw ważnych - to są sprawy nieważne.
  Potraktujmy całą kłótnię jako niebyłą, proszę.
 • @DO WSZYSTKICH, KOGO TO OBCHODZI
  JUŻ WKRÓTCE (JAK PRACA POZWOLI), CO WYGRZEBAŁEM PRZEZ NOC O PANU OPARZE.
  TO STRASZNE, JAK BLOGERZY DAJĄ SIĘ WODZIĆ ZA NOS.
  PYTANIE TYLKO - KOMU? CZY DYSZĄCEMU NIENAWIŚCIĄ EMIGRANTOWI, CZY WŁAŚNIE BEZPIECE.
 • @jazgdyni 06:54:09
  RE: To jest ciekawe pytanie - skąd Salon ma forsę? Kto tam kasę macza. Agora?

  --- Dobre pytania. Jednak czy nie sa dotowani przez panstwo polskie?
 • Piński w procesie przejmowania "Uważam Rze" przez PO — staje się wygodnym narzędziem dla postbolszewickiej agentury z PO
  Agentura z PO chce wymienić opozycję na sobie uległą i posłuszną.

  Dlatego, agentura z PO pomogła Grzegorzowi Hajdarowiczowi w wykupieniu Presspubliki mającej m.in. "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze". Uruchomiono także olbrzymie prywatne oraz państwowe kredyty[i] dla Hajdarowicza na zakup Presspubliki. A przyjacielskie kontakty Hajdarowicza z rządowym stróżem Grasiem są już doskonle znane…

  Przejęcie tych tytułów niemal za półdarmo — pozwoliło Hajdarowiczowi najpierw na wyrzucenie pod fałszywymi zarzutami red. naczelnego "Rzeczpospolitej", a kilka dni temu na wyrzucenie red. naczelnego "Uważam Rze" i zatrudnieniu red. Pińskiego — co miało posłużyć do zmiany profilu tego tygodnika.

  —————
  Zob.: http://salski.nowyekran.pl/post/81542,pinski-w-procesie-przejmowania-uwazam-rze-przez-po-staje-sie-wygodnym-narzedziem-dla-postbolszewickiej-agentury-z-po
 • WSI przedstawia "Uwalam Rze"
  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/aa/07/aa07b82353cb7008a72916998eba652a.jpg


  Zob.: http://salski.nowyekran.pl/post/81571,wsi-przedstawia-uwalam-rze
 • @Andy-aandy 12:18:31
  Tak właśnie ja to też widzę.

  Wrzuty o Karnowskich są naiwne jak niewiem.
 • @jazgdyni 06:45:07
  .
  jazgdyni:
  "@Zbigniew-Grzymski 03:16:59
  Którzy to są ci "autentyczni prawicowcy" co opuścili NE?"
  ============================================

  Nie będę tu nikogo wymieniał bo nikt mnie nie upoważniał

  ani do definiowania go jako "autentycznego prawicowca" ani do

  stwierdzania że "opuścił NE" :)) - wszyscy, którzy długofalowo

  obserwują rozwój na NE zauważyli to :))

  Natomiast Autentyczna Prawicowość absolutnie wyklucza się z

  pro-PRL-owskością i pro-rosyjskością, które to wyraźnie widać w poglądach

  Pana Opary nadającemu przecież ton głównej linii politycznej na NE.

  Bo pro-rosyjskość i Autentyczna Prawicowość to totalna sprzeczność !!!

  (Rosja nigdy - ani w przeszłości od 1795 r., ani dzisiaj, de facto nie

  uznała Polskiej Suwerenności !!!)

  To taka sprzeczność tak patriotyzm i internacjonalny komunizm !:)) -

  to absurd i chory eksperyment, który musi ostatecznie skończyć tak

  jak Giertych czyli spółkowaniem (jako dawca :))) z pachołkami

  rosji komunistami :))))

  "Prorosyjscy patrioci" wykorzystują oczywiście Dmowskiego jako alibi -

  co jest wielkim nadużyciem ponieważ nigdy nie był on pro-rosyjski !!!
 • @Zbigniew-Grzymski 14:46:02
  "Natomiast Autentyczna Prawicowość absolutnie wyklucza się z

  pro-PRL-owskością i pro-rosyjskością, które to wyraźnie widać w poglądach

  Pana Opary nadającemu przecież ton głównej linii politycznej na NE."
  +=======================

  Gdzie pan to widział? Może poda mi pan jakiś link.
 • @KOSSOBOR 03:31:33
  "Ale czy realny?"
  Ja uważam na dziś, za nierealny, z tego powodu, że za sznurki pociągają służby obce, poprzez wynajętych miejscowych, a interesy tych obcych w Polsce są za poważne by miały pozwolić "urwać się" ze sznurka jakimś miejscowym. Taka okazja mogłaby się zdarzyć tylko wtedy, gdyby obcy osłabli i byli bardziej zajęci innymi ważniejszymi problemami.
  Czy taki czas nadejdzie? Mam nadzieję, że tak, gdyż to co budują w Europie, musi się zawalić jak to co się zawaliło na początku lat 90-tych XX wieku.
 • @35stan 15:18:51
  Dlaczego Węgrzy mają to co mają? Wg Michalkiewicza ich służby są pronarodowe i dopóki ich cele są zbieżne z oczekiwaniami Madziarów, to służby nie wredzą.
 • @Pan Marky 04:55:56
  .
  Pan Marky:
  ".......A w ogole skad salon24 bierze kase na funkcjonowanie? Czy sa dotowani przez panstwo, jak np. Fronda albo Krytyka Polityczna (te dwa
  ostatnie media, jak rozumiem, sa dotowane przez panstwo)? Czy masz na
  mysli, ze kierownictwo cenzurowanego portalu sie wyzywi?"
  .........................
  Natomiast z pewnoscia da sie ustalic pozytywny zwiazek przyczynowy
  pomiedzy stopniem wolnosci wypowiedzi w spoleczenstwie a rozwojem
  tego spoleczenstwa - kulturalnym, ekonomicznym, militarnym, itp.....
  ..........................
  Czy masz na mysli, ze to dzieki brakowi wolnosci i nietolerancji Rzeczpospolita Szlachecka byla potezna? Niby konkretnie jak?......"
  ===================================================

  Jak "kierownictwo cenzurowanego portalu sie wyzywi" to pytanie należy

  kierować do właścicieli takich portali :))) - jeżeli to są spółki ZOO

  to można sprawdzić w rejestrze na ile są zasilane "kapitałem prywatnym" :))

  Publiczną tajemnicą jest też, że post-PRL-owskie służby specjalne zagarnęły

  za pomocą FOZZ miliardy z Majątku Narodowego Polaków i inwestowały/

  inwestują je w media, dzięki którym KOMUNA II utrzymuje się przy korycie

  i tak wspaniale żeruje na ciele Narodu Polskiego.


  Natomiast odnośnie genezy imperiów czy mocarstw - to wszystkie one

  powstawały poprzez podboje !!!:)) - podczas których o tolerancji i wolności

  wypowiedzi mowy być nie mogło :))) - Tak powstało Imperium Rzymskie,

  Imperium Czyngiz-Chana, Imperium Brytyjskie, Imperium Rosyjskie,

  Imperium Otomańskie, Imperium USA (wojny z Anglią, Indianami,

  Meksykiem, Hiszpanią itd.) itd.

  To, że później sięgano do "demokratycznych" i "tolerancyjnych"

  instrumentów (np. Commonwealth) by ratować rozpad imperiów

  nie oznacza, że te "tolerancyjne" intrumenty były żródłem powstania

  tych imperiów. Późniejsza tolerancja była wynikiem siły gospodarczej

  i militarnej względem zagranicy.

  Natomiast

  Mocarstwowa Polska powstała nagle poprzez unię personalną na mocy

  uni krewskiej w 1385 roku. Pomimo pozorów bazowała ona też na podboju :))

  na wcześniejszym podboju Rusi przez Litwę :)) O wielkiej tolerancji wtedy

  nie było mowy :))

  Stworzyły ją dopiero dalszy rozwój gospodarczy i społeczny, przywileje

  szlacheckie, Pacta Conventa w 1572 r. itd.- na początku wzmocniła

  ona (tolerancja) Polskę gospodarczo i umocniła jej mocarstwość.

  - Poprzez 410 lat istnienia tego europejskiego mocarstwa (aż do 1795 roku)

  przeżywało ono okresy rozkwitu gospodarczego (śpichlerz Europy)

  sukcesy militarne, ekspansję na Wschód, a na koniec na skutek przerostu

  tolerancji (wolność szlchecka, prywata królewiąt) braku silnej władzy

  centralnej (Unia Lubelska była tylko unią półrealną !!!) oraz wzrostu potęgi

  rezimowych, nietolerancyjnych, zbójeckich państw takich jak prusy i rosja -

  UPADEK.
 • @tadman 15:34:24
  I jeszcze w sprawach poruszanych: najbardziej płodny polski bloger walczył o każde miejsce do publikowania swoich obfitych wynurzeń, a w ostatnim czasie wycofał się z niepopków, z blogu Nicka, powrócił na nE, a teraz wyciął się sam z nE i niezaleznej. Ciekawe czy ostatni krok podyktowały mu obawy, czy może otrzymanie innej propozycji. Zbieżność zastanawiająca, ale musimy trochę poczekać.

  Z Uważam Rze najmniej szkoda będzie mi felietonów Waldemara Łysiaka, bo przykro było oglądać jak się ostatnio męczy; felieton o 'niemieckiej chemiil i 'japońskich samochodach' był oczywisty aż do bólu.
 • @jazgdyni 15:14:36
  .
  jazgdyni:
  "@Zbigniew-Grzymski 14:46:02
  "Natomiast Autentyczna Prawicowość absolutnie wyklucza się z
  pro-PRL-owskością i pro-rosyjskością, które to wyraźnie widać w
  poglądachPana Opary nadającemu przecież ton głównej linii politycznej
  na NE."
  =======================
  Gdzie pan to widział? Może poda mi pan jakiś link."

  ====================================================

  A oto link i cytat :))

  Jeżeli mnie pan przekona, że to nie jest ukryta pochwała PRL

  to oczywiście zmienię zdanie :)))

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/80084,marsz-do-niepodleglosci-poczatek-ruchu-odrodzenia-narodowego-ron

  Cytat, Pan Opara:
  "....Pytam: czy urodził się Pan i żył w latach PRL-u?
  Bo ja tak. Urodziłem się, studiowałem i pracowałem. Nigdy
  nie byłem członkiem żadnej partii ani grupy uprzywilejowanej.
  Rodzice byli zwykłymi nauczycielami. Byliśmy biedni, bez majątku.

  Owszem, zgadzam się było wiele nieprawidłowości i niesprawiedliwości.
  Polska znajdowała się pod kontrolą Komunistycznej ZSRR, która
  sprawowała niepodzielnie władzę poprzez Partię i podległe służby.
  Owszem brakowało wolności osobistych, słowa, prasy - wielu rzeczy.

  Ale Polska i Polacy byli właścicielami majątku Narodowego. Każdy
  miał pracę, marną bo marną ale miał. Wbrew temu co Pan twierdzi
  Nikt nie głodował, każdy gdzieś jakoś mieszkał i żył. Służba zdrowia
  jakoś funkcjonowała - Banki i Handel były państwowe ale - Polskie.
  Polska miała wiele rozwiniętych gałęzi przemysłu - np ciężki
  (hutnictwo) stoczniowy i rybołówstwo - byliśmy potęgami światowymi..
  ..................."
 • @Zbigniew-Grzymski 16:00:26
  Widzi Pan, ja też jestem rocznik 50. I widzę wczesne lata 70-te, lata wczesnego Gierka podobnie. Chyba to był w Polsce krótki okres powszechnego optymizmu. Temu nie można zaprzeczyć.

  Lecz także trzeba wziąć pod uwagę, że roku 70 mieliśmy po dwadzieścia lat. A wtedy patrzy się na świat inaczej.

  W tej całej PRL-owskiej nędzy, Gomółki i Jaruzelskiego, to był okres wyjątkowy.
  Potwierdził to nawet Jarosław Kaczyński.
  Dlaczego Pan to widzi, jako apoteozę PRLu, doprawdy nie wiem.
 • @Zbigniew-Grzymski 16:00:26; Prawdziwa mowa nienawiści
  Witam panie Grzymski :)))
  Tak to jest pochwała PRL i do tego uczciwa. Mam podobne wspomnienia.

  Panu Oparze brakuje humanistycznego spojrzenia na hierarchię i korupcję, czyli na układ sił polityki i gospodarki w stosunku do obywateli.

  Pespektywy nie rozwijają żadne polskie marionetki, gdyż ona jest powiązana z oddaniem władzy Narodowi. Dla nich Naród to "bydło" do poganiania. Patrzcie, czy RN się właściwie określi, jak na razie to nie.

  Prawdziwa mowa nienawiści:
  Wszystkich i wszystko won!
  AKT WOLI NARODU
  petycjeonline.com/akt
 • @Marek.Lipski 16:48:15
  >szanuje Konstytucje BRD
  Panie Lipski, BRD ma prawo podstawowe -das "Grundgesetz", żadnej konstytucji. Na Konstytucję tym marionetkom z SPD i CDU/CSU brakuje odwagi. Konstytucja musi być potwierdzona przez Naród Niemiecki. Do tego NIGDY nie doszło.. To prawo podstawowe - "Das Grundgesetz" jest potwierdzony tylko przez "den deutschen Bundestag", czyli przez Parlament. Do dzisiaj jest to amerykańska prowizorka wymuszona w sektorach zajętych przez Amerykanów i Anglików, po to by mieć nad Niemcami pełną kontrolę.
  Nie zdał pan egzaminu na Obywatela Niemiec :)

  Proszę, więc powiedzieć, na czym pan pisze, w jakim systemie operacyjnym. Siedzę też w BRD piszę na kompie z amerykańską klawiaturą po niemiecku i po polsku równie wygodnie. Jeżeli nie mam typu pana komputera to inni panu na pewno pomogą. Po 30 latach pobytu w Niemczech to nie będzie pan wiedział, gdzie postawić polskie akcenty.
 • @jazgdyni 16:38:38
  .
  jazgdyni:
  "...ja też jestem rocznik 50. I widzę wczesne lata 70-te, lata wczesnego
  Gierka podobnie. Chyba to był w Polsce krótki okres powszechnego
  optymizmu. Temu nie można zaprzeczyć.

  Lecz także trzeba wziąć pod uwagę, że roku 70 mieliśmy po dwadzieścia lat.
  A wtedy patrzy się na świat inaczej.

  W tej całej PRL-owskiej nędzy, Gomółki i Jaruzelskiego, to był okres
  wyjątkowy.Potwierdził to nawet Jarosław Kaczyński.
  Dlaczego Pan to widzi, jako apoteozę PRLu, doprawdy nie wiem."
  ==================================================

  Cytat: "mieliśmy po dwadzieścia lat. A wtedy patrzy się na świat inaczej."

  Myślę, że obecnie kiedy się jest już dorosłym :)) jednak trzeba trzeźwo

  odróżnić młodzieńcze często naiwne i sentymentalne wspomnienia

  (mój Dziadek AK-owiec, najstraszliwszy okres wojny wspominał jako

  najwspanialszy bo młodzieńczy okres jego życia !!!) od paskudnej

  komunistycznej, sowieckiej propagandy i wrabiania Narodu w długi,

  które musiał spłacać przez dziesiątki lat.


  PS

  Komunistyczna Gierkowskiej Propagandy Sukcesu ukierunkowana była

  i oddziaływała bardzo silnie na ówczesną młodzież !!

  Przemilczała najważniejsze, że PRL nie był państwem suwerennym

  i, że nie był stworzony aby zabezpieczyć interesy Polaków, ale był

  de facto kolonią ludobójczej sowieckiej rosji, która go bezwzględnie

  eksploatowała dla swoich imperialnych celów.

  Do tego w razie wojny z Zachodem PRL był przeznaczony na

  "natychmiastowe zużycie" jako "atomowy bufor".

  Upolityczniona i prosowiecka armia (LWP) reprezentowała imperialne

  interesy sowieckiej Rosji a nie Narodu Polskiego i była przeznaczona

  do planowanego ataku na Zachód (Dania i Pólnocne Niemcy) co

  potwierdzili byli sowieccy politycy i generałowanie oraz udowodnił

  Wielki Polski Patriota pułkownik Kukliński.


  Natomiast pozorny propagandowy dostatek z okresu gierkowskiego,

  który na tle totalnej gomułkowskiej, głodowej nędzy wydawał się być

  dobrobytem, był wynikiem gigantycznego zadłużenia PRL-u przez

  nieodpowiedzialnego, fantastę i nieuka Gierka, który do tego jeszcze

  bardziej rozbudował aparat esbeckiej represji a mafijnej PZPR-owsko-

  esbeckiej klice stworzył za kredytowe dolary raj na ziemi !!


  Z kolei UKŁAD OKRĄGŁEGO STÓŁU - którego rezultatem jest obecny

  pełzający, podstępny, gospodarczy i polityczny rozbiór Polski na

  rzecz niemiec i rosji, Zamach Smoleński, zagłada Polskiej Patriotycznej

  Generalicji, szalejący Seryjny Samobójca itd. -

  stworzyli KOMUNIŚCI I KRYPTOKOMUNIŚCI NA USŁUGACH ROSJI

  WŁAŚNIE Z CZASÓW PRL !!: jaruzel, kiszczak, michnik, kuroń, geremek,

  mazowiecki, bolek itp. posługując się byłymi sowieckimi, PRL-owskimi

  służbami specjalnymi działającymi podstępnie, w ukryciu aż do dzisiaj.

  Na tle antypolskich ugrupowań - PIS jest jedyną partią w Sejmie, której

  NIE STWORZYŁY PROROSYJSKIE SŁUŻBY SPECJALNE !!!- i jest

  jedyną autentyczną Polską Opozycją walczącą o Wolną Polskę przeciw

  prorosyjskiemu Układowi Okrągłostołowemu.
 • @Zbigniew-Grzymski 17:26:33
  Zapomina Twój duchowy dziadek o własnych sponsorach z Ameryki, o bazach USA w Polsce ii możliwych dywersjach CIA w Polsce i w Smoleńsku, o koncernach takich jak Chevron zatruwających wody pitne w Polsce - przy pełnym poparciu PiS-u, o amerykańsko-niemiecko-francuskiej strukturze koncernu Areva, który chce zadłużać Polskę przez elektrownie atomowe.

  Prorosyjski układ zatopił polskie kopalnie węgla? Być może, dlatego widać, że Polska musi na gwałt oprzeć się O WŁASNE siły, a nie liczyć na amerykańskiego zabójcę gospodarek - ( economic hitman).

  http://www.youtube.com/watch?v=7R4tp_o-RBU
 • @jazgdyni 16:38:38:"Chyba to był w Polsce krótki okres powszechnego optymizmu"
  Może pod względem materialnym..tak, ale pod względem politycznym absolutnie nie.

  Gomułka!
 • @Marek.Lipski 17:38:01
  >Używam różnych systemów, zamiennie.

  Zmiana przyporządkowania pisma do klawiatury to w efekcie końcowym kombinacja dwóch klawiszy wg własnego wyboru. Tak pozwalają ustawienia wszystkich zaawansowanych systemów.

  To znaczy można skakać z jednego pisma do drugiego naciskając kombinację z dwóch wybranych klawiszy. Przecież jak ma się niemiecki i polski to nie trzeba mieć pokrycia klawiatury angielskiej - tą można na stałe zlikwidować z prostego powodu: wszystkie litery angielskie mieszczą się w polskim i niemieckim alfabecie i mają stałe położenie na klawiaturze.

  To nie mój blog - ale uważam, że trzeba młodym ludziom dawać sygnały poprawności. Pisanie w 21 wieku, niechlujnie bez polskich znaków diakrytycznych na portalu być może kiedyś narodowym, to żaden dobry przykład dla dzieci i młodzieży - daje przesłanie poprawności niechlujstwa i nieporządku.
 • @Zbigniew-Grzymski 15:42:24 ZDAJE SIE ZE MA MIEJSCE NIEPOROZUMIENIE
  Zbigniew, odpisales mi troszke nie na temat. Ja jedynie twierdze, ze wolnosc wypowiedzi jest glownym czynnikiem warunkujacym pomyslny rozwoj kulturalny, ekonomiczny, militarny, itp., kraju i narodu. Bez tej wolnosci kraj i narod upada. Twierdze, ze powszechna wolnosc wypowiedzi jest najwazniejsza obecnie rzecza, ktorej potrzebuje Polska i narod polski.
 • @circ 03:49:57
  Dobrze, że to przywołałaś celem rozszerzenia wiedzy.
  Staniszkis nie jest moją idolką w żadnym razie!
  35stan użył słowa "roztropnie", zauważ. Chodzi mi o wisielcze nieco myślenie, że jeżeli jakaś frakcja służb okazałaby się /jakby?/ bardziej narodowa, to może należałoby z nią gadać? To jest realny problem, Izo. To nas dotyczy jak najbardziej. Niestety, cudów tu ni ma... To jedyny powód, dla którego postanowiłam blogować na nE - sprawdzić TĘ frakcję.
  Inna sprawa, że znalazłam tu wiele dusz pokrewnych i nawiązałam sympatyczne relacje, które sobie cenię.
  Ściskam Cię serdecznie :)
 • @35stan 15:18:51
  Mogę tylko postawić swoją kropkę pod Twoim komentem. Obserwujmy zatem i chrońmy, co najważniejsze.
 • @tadman 15:34:24
  Też mnie ta ocena Michalkiewicza uderzyła.
 • @tadman 15:50:58
  Fakt. Męczył się Łysiak okrutnie, właściwie od początku. Ja zarejestrowałam jeden /słownie: jeden/ dobry felieton. Faktograficzny, o jakiejś kanalii, czeskim dziennikarzu.
 • @adevo 00:59:58
  Ja w tej chwili jestem na statku i cały sprzęt biurowy mam norweski. Więc i klawiatura na której teraz piszę, jest typowa skandynawska . Wchodzi się w ustawienia regionalne i zmienia się na polish (programmer) / to ważne bo są też inne polskie klawiatury/. I jest jak w domu, to znaczy, ż ź, ą ł itd mam naciskając literę jednocześnie z prawym altem.
  Czasami piszę z centrali CMK, gdzie z terminala korzysta wielu ludzi i wtedy niestety nie mam polskich znaków.
 • @KOSSOBOR 02:54:57
  Wprawdzie nie do mnie, ale twoja postawa jest bardzo rozsądna, więc się wtrącam.
  Choć uczciwie dodam, że trochę mnie przeraża powszechne przekonanie, że jesteśmy bez przerwy rozgrywani przez służby. To jest fizycznie niemożliwe. Nie mają takiego potencjału ludzkiego i materialnego. To nie czasy, jak w DDR, gdzie co drugi był kapusiem. Czy nie popadamy w psychozę?
  Mimo tego bacznie obserwuję i czekam.

  Pozdrowienia
 • @jazgdyni 03:46:14
  Mają, mają ręcznego Echelona, który ma swoją skończoną wydajność. Np podczas MN internet w tym celu spowolniono do granic przyzwoitości, aby ten ichni Echelon był w stanie zanotować wszystkie IP, no i treść. :))
 • @KOSSOBOR 03:05:28
  Egon Erwin Kisch, właściwie Egon Kisch, (ur. 29 kwietnia 1885 r. w Pradze, zm. 31 marca 1948 r. tamże) – pisarz, dziennikarz i reporter pochodzenia żydowskiego, posiadający obywatelstwo austro-węgierskie a potem czechosłowackie, tworzący w języku niemieckim. Uważany za jednego z najwybitniejszych reporterów w historii dziennikarstwa, swoją twórczością wpłynął też na polskich reporterów, m.in. Ryszarda Kapuścińskiego.

  I tu moglibyśmy skończyć, ale może jeszcze jeden cytat z EEK:
  "Wiesz, mi właściwie nic nie może się stać. Jestem Niemcem. Jestem Czechem. Jestem Żydem. Jestem z dobrego domu. Jestem komunistą. Jestem chłopakiem z korporacji akademickiej. Coś z tego zawsze mi pomoże w życiu."

  Toż o tym pisze w gazówie Marci Shore
  http://wyborcza.pl/1,97737,6810201,ZA_DUZO_KOMPROMISOW___STOP.html
 • @jazgdyni
  "W tym kontekście warto zauważyć, że praktycznie od momentu powstania, Uważam Rze, było gwałtownie atakowane w internecie zarówno przez Coryllusa, jak i Toyaha. Głównie zarzucali oni autorom siedzenie okrakiem na barykadzie. Wg., nich, nie było dostatecznie „nasze”. Sadzę, że w dużej mierze powodowała nimi zawiść wobec profesjonalnych kolegów i bardzo wysokie mniemanie o swoich własnych zdolnościach dziennikarskich. Ale nie tylko."
  ==============

  Ostatnio jednak doszedłem do wniosku że istotnie taka narracja mimo pozorów które mylą nawet bardzo inteligentnych patriotów nie jest dostatecznie nasza, zatem rację mają Coryllus i Toyah, nie może być nasze do końca coś, co jest przede wszystkim PISOWSKIE. To narracja partyjna. Tego nie można zaakceptować, sam Autor krytykuje pisowskie media rodziny Gazety Polskiej. To nie są wolne media, ale to samo tyczy się "gabloty zamykanej na kluczyk" zwanej UważamRze i rzepą przez zmianami. Oczywiście lepiej nie będzie, nastanie stanowisko bardziej prorządowe, krytyczne dla PIS. Tak czy siak wolności takiej jaka powinna być nie będzie. Czy w UważamRze i rzepie publikowali nasi blogerzy, komentatorzy, czy były tam redakcyjne materiały, artykuły redakcji NE? Nie było, bo dla tych środowisk większym wrogiem od PO jesteśmy MY. To jest normalne, mamy to bez końca akceptować, milczeć o tym? To jakieś sowieckie metody pisowców, nie do zaakceptowania!!!

  NE publikuje teksty pisowców, niekiedy na superjedynce.

  Rzecz w tym że ci dwaj pyskaci pisarze-blogerzy o kosmicznie wysokim mniemaniu o swojej nadwartości, których wszędzie było kiedyś pełno... też nie są dostatecznie nasi i wielokrotnie były na to dowody. Każdy więc gra swoje gry, gierki, geszefciki, parcie na mamonę, reklamę że aż MDLI, a kto gra dla POLSKI? Otwarte pytanie, każdy po trosze na pewno, ale czy ktoś na ocenę dobrą, bardzo dobrą? Kto? Komu Polacy mogą spokojnie uwierzyć, komu mogliby zaufać? Tylko Bogu. Ludzie są słabi, trudno o naprawdę wybitne jednostki, te zwykle nie żyją.

  Mniej więc płaczę nad zmianami w UważamRze, bo po pierwsi pisowcy przeszli do szalupy zwanej WSIECI i innych mediów, a po drugie to KARA BOŻA za wykluczenie z dyskursu większości Polaków których reprezentuje wyklęty przez WSZYSTKICH Nowy Ekran. Tu jest oaza wolności, nieliczne kwasy nie zanegują tego faktu. Tam gdzie jest wolność słowa jest i narzekanie na judaikę, masonów, NWO, spiski, agentów, to się zawsze łączy. To wskaźnik poziomu wolności i braku cenzury. Jeżeli w media pisowskich nie pozwala się na krytykę PiS, to nie ma wolności, nie ma prawdziwego dyskursu.

  Ostre komentarze widać po innych portalach, blogosferach, ale w mainstreamie NIGDY w samych artykułach. Artykuły np WPOLITYCE są równie układne jak w Gazecie Wyborczej. GW też niekiedy puszcza ostre komentarze, albo być może sami je piszą, bo potrzebują antysemitów nie mniej od tlenu w powietrzu do istnienia.

  Podsumowując. Faktem jest atak na NE ze strony tzw "swoich" i tego nie można zaakceptować. Jak oni widzą wolność i demokrację, jestem tym PRZERAŻONY, wchodzą w buty reżimu PO. Niech się zajmą PO, bo Polska upada, a nie swoimi kolegami o nieco innych poglądach. Wszyscy nie będziemy pisowcami, byłem nim prawie dekadę i starczy. Na zawsze starczy.

  Szukajmy nowej, III drogi i na pewno w sztamie z narodowcami, ale ruch ma być bardziej otwarty, nie sama endecja.
 • @Zbigniew-Grzymski 17:26:33
  Niech media pisowskie, propisowskie nie ograniczają wolności, dostępu do nich głosów polemicznych, innych z całej PATRIOTYCZNEJ opozycji. Propagandą jednostronną chcecie wygrać, metodami PO?

  Przecież my także walczymy z PO i PSL, SLD, Palikotami!

  PiS ma największy problem z rozłamowcami ze swoich szeregów i zdrajcami wysokiego szczebla co przeszli z PIS do wysokich gremiów w PO. Cóż to za kadry zatem? W kolejce pewnie kolejni tacy, kretów w PiS więcej niż na moim polu.
 • @jazgdyni 03:46:14:"To nie czasy, jak w DDR, gdzie co drugi był kapusiem."
  Jeśli wtedy było fizycznie możliwe to dlaczego nie teraz?

  /"trochę mnie przeraża"/

  I o to właśnie chodzi, o wywoływanie przerażenia i stworzenia niemożliwości czy to fizycznej czy każdej innej. Tylko wtedy rozgrywanie przez służby mają rację bytu.
 • @tadman 10:52:27
  Trafna cała reszta, ale to Łysiakowe nie było o Kischu. O jakimś innym facecie.
 • @Andrzej Słonawski 08:46:01
  Trochę inaczej to na początku wyglądało. Wyglądało na radość.
 • @Niedzisiejszy 09:16:35
  Celne że aż poraża.
 • @Andy-aandy 11:19:46
  Dokładnie. Ostrożność jest wielce zalecana w takim przypadku.
 • @jazgdyni 14:53:56
  Masz jak widac jakies kompleksy. Przeceniłem Ciebie i się trochę rozczarowałem. Mieszkałem swego czasu w Trójmieście trochę i mógłbym tak samo powiedzieć o nim że go nie cierpię. Fakt że dziwni ludzie tam mieszkają nie skłania mnie jednak do takiego generalizowania jak Ty.
 • @jazgdyni 15:12:23
  Dokładnie to samo mogę powiedzieć o Trójmieście. Kręcą się dziwne typy. Co drugi z poznanych miał klamkę ze sobą. Dziwne. W Warszawie się z czymś takim nie spotkałem.
 • @circ 17:17:34
  Takie zawody/fachy powinny być wyjęte z pod prawa.
 • @jazgdyni 17:22:56
  Za bardzo odbijasz piłeczkę. Przyznaj się że nie oglądałeś i posyp głowę popiołem że nie do końca miałeś rację.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej