Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Smuta zakutych łbów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po tygodniu bez wertowania Nowego Ekranu spojrzenie jest jakby świeższe i światło się wyostrza. Widok niestety nie jest zbyt radosny.

 

 

 

 

 

Po traumatycznych afrykańskich zdarzeniach wybrałem się do moich ukochanych Pienin, prawie bez internetu, telewizji i radia. Należał mi się taki okres typu: ja i przyroda. Jako, że nie ma nic za darmo, aby się z mojej Gdyni dostać na Podkarpacie musiałem pokonać 700 kilomerów. Na autostradach płacąc haracze, jak ten z Gdańska do Torunia, w sumie 150 kilometrów za 30 złotych. Wniosek z tego, gdy już otworzą tą całą A1 to do 300 złotych za benzynę trzeba będzie dodać 150 złotych za autostrady. Za autostrady, za które już przecież zapłaciłem podatkami. I opłata w wysokości 50% ceny paliwa jest zbójecka.

 

Więc, by pozbyć się afrykańskiej traumy, wpadłem w polską traumę związaną z przemieszczaniem się po drogach. Jak się łatwo domyslić, poza autostradami mogło być tylko gorzej. I było. A przejazd przez Łódź i Częstochowę, których nijak nie można ominąć, jest doświadczeniem wyczerpującym każdego.

Cóż, jak się chce konfitury w postaci Pienin, to najpierw trzeba trochę pocierpieć.

 

Powróciłem wreszcie do domu i gdy już odespałem i przestałem automatycznie naciskać pedały, zabrałem się za przeglądanie Nowego Ekranu.

Z radością odnotowałem pojawienie się paru nowych twarzy. Po okresie stagnacji portal ponownie zaczyna przyciągać nowych blogerów. Wydaje mi się, że to dobry znak. Nowa redakcja spowodowała pewien ferment niezbędny dla Ekranu, choć, czy powstanie z tego dobre wino, czy marny ocet, przyjedzie nam się przekonać za pewien czas.

 

Ekranowy beton zajmuje się tym, co lubi najbardziej, mianowicie skacze sobie do łbów. Niestety, trzeba to powiedzieć, do zakutych łbów. Są to ludzie, nawet nie tak wielu, których na Nowym Ekranie jest pełno wszędzie. Ludzie piszący, ale nie blogerzy. Przewodzi im najpłodniejszy multiplikator tekstów, rzadko originalny, gość z poza kraju, który, albo jest emerytem, albo bezrobotnym na państwowym zasiłku, bowiem będąc pracującym nie da się tyle czasu poświęcać sieci. I to stanowi jego największą ułomność. Nie ma on własnych doświadczeń i przemyśleń, a cała jego pisanina bierze się z wertowania stron internetu i bez ładu i składu wrzucania tekstów na portal. Brak prawdziwej pracy powoduje u niego nadmiar energii i tak go to rozpiera, że dodatkowo tworzy uzupełniające fanomy, co mu pozwala kłócić się samemu ze sobą. Taka publicystyczna działalność ma tylko odbicie w statystykach i niestety wartościowo i merytorycznie dla rangi NE niewiele wnosi. I najczęściej jest to zwykłe bicie piany.

Niestety, paru następnych kolegów poszło tym tropem; przedrukowują bez umiarkowania, mając nadzieję, że ich płodność przejdzie w jakość. A to wszystko puste i nieciekawe, jak doniesienia z działalności klasztoru kamedułów.

 

No i teraz ci właśnie betoniarze wzięli się za swoje puste łby i zaczęli walczyć ze sobą. Tworząc iluzję, że chodzi im o dobro portalu, wylewają swoje gorzkie żale, na temat krzywdy, jaka ich spotyka; jak mało są doceniani i ile godzin i minut ich miałkie wpisy znajdują się na eksponowanych stanowiskach. Podnoszą wrzask, ze nowa redakcja ma swoje własne zdanie. To ich ubodło, bo chcieliby trwać w tym bezpiecznym dla nich otoczeniu nędzy i przeciętności. Zdają bowiem sobie dobrze sprawę, że już wyżej nie podskoczą. Osiągnęli swój pułap i nad nimi tylko sufit.

 

Ano właśnie, raz jeszcze to napiszę - o jakości portalu decydują blogerzy kreatywni. Własne pióra Nowego Ekranu, ludzie, którzy coś sami tworzą.

Przypatrzmy się, o czym pisze większość blogerów? Piszą o tym, co zostało im podrzucone przez główne media. To podają jakiegoś księdza, który oszalał, to zawsze aktualny temat pedałów, albo niedręczenie zwierząt. Zastanówmy się, kiedy to na NE powstał nowy, całkowicie oryginalny temat? Nieprzeniesiony z telewizji i gazet. Temat, który następnie zostałby podchwycony przez innych.

Jest akurat odwrotnie, to gdzieś tam inni tworzą tematy, a nasi blogerzy łapią je i doją do upadłego.

To jest proszę państwa marna robota. W wymiarach szkolnych tak na tróję. Portal z przewagą takich tekstów nigdy nie wespnie się na wyżyny w sieci. Nowi czytelnicy szukają czegoś oryginalnego, nie tego samego, o czym piszą wszyscy.

 

Nasz nowy redaktor Spirito Libero napisał w komentarzach do jakiejś kolejnej pyskówki – "Cóż z tego, jak brakuje dobrych tekstów...". No właśnie...

Z takich powodów często na czołówki trafiają teksty różne, niektóre z dziedziny bajecznej fantastyki o wyższości Lecha nad Czechem i Rusem, niektóre propagujące jeszcze inne utopie, często z dziedzin ekonomicznych, a jeszcze inne będące tysiąckrotnym powtórzeniem danego tematu, czyli odgrzewane kotlety.

W takiej sytuacji ja na prawdę nie dziwię się desperacji redakcji, gdy nie mają czym zapełnić ram strony głównej i zmuszeni są sięgać do czegoś, co sami odbierają jako miałkie i drugorzędne.

A potem zakute łby się kłócą, że to on miał być na pudle, a nie ten drugi zakuty łeb.

 

Z technicznego punktu widzenia sytuacja wydaje się beznadziejna. Płodny dostarczyciel marnych tekstów, przy braku cenzury, zawsze będzie przykrywałał kreatywnego blogera z wartościowym wpisem. Chyba, że w końcu przybędzie tylu wartościowych kolegów, że będą w stanie zrównoważyć tą marnotę, która zachwaszcza nam nowy ekran.

 

W tej chwili, to oni panują na Nowym Ekranie – chwasty, a nie dobra uprawa.

 

______________________________

KOMENTARZE

 • @
  Wodzu prowadź!
 • @Stara Baba 05:36:57
  Najpierw mi pałę serwujesz, a potem prowadzić każesz? ;)
  Tak zazwyczaj pogania się osła.
 • @jazgdyni 06:12:28
  Nie to abym się usprawiedliwiał ale to nie ja. Ja tylko raz pale postawiłem panu Szmitowi. Gdy nie daje 5 nic nie stawiam bo po co.
  Wczoraj jako pierwszy napisałem komentarz pod @Circ i w ciągu kilku minut także dostała pale. Nie ode mnie dla tego mój wpis z jej postu usunąłem. Tak naprawdę to dziwna sprawa z tymi palami. Ktoś jak by na złość to robił. Za post oczywiście należy się pala chociaż jej jak już nadmieniłem nie postawiłem!
 • @Stara Baba 06:22:39
  Dla uspokojenia dodam, że to nie ciebie miałem na myśli, pisząc, że spoza kraju.
  Komentatorów nie tykam, bo ich wszystkich uważam za pożytecznych. Oczywiście z pominięciem upierdliwych, czyli nie wszystkich, trolli.
 • SELEKCJA !!!
  Zgadzam się ! Powinna być jakaś forma segregacji na artykuły kategorii A, B i C ...
 • @Ultima Thule 07:03:32
  Zastanawiam się, czy nie warto by zrobić taką modyfikację (UWAGA REDAKCJA - KU ROZWADZE!) - wszystkie nowe wpisy trafiają do przechowalni (taka strona), następnie redakcja kwalifikuje je odpowiednio na Stronę Główną, zadeklarowane zakładki i do pozostałych. Czy to można nazwać cenzurą? Chyba nie. Wpis przecież pozostaje. Tylko jego miejsce jest różne.
  W obecnej formie wszystkie wpisy trafiają na stronę główną i mamy kogel-mogel.
  Oczywiście, więcej pracy dla redakcji i adminów i oczywiście, gdy jest dosyć tekstów i jest z czego wybierać.
 • @jazgdyni 06:39:25
  "Przewodzi im najpłodniejszy multiplikator tekstów, rzadko originalny, gość z poza kraju, który, albo jest emerytem, albo bezrobotnym na państwowym zasiłku, bowiem będąc pracującym nie da się tyle czasu poświęcać sieci. I to stanowi jego największą ułomność. Nie ma on własnych doświadczeń i przemyśleń, a cała jego pisanina bierze się z wertowania stron internetu i bez ładu i składu wrzucania tekstów na portal. Brak prawdziwej pracy powoduje u niego nadmiar energii i tak go to rozpiera, że dodatkowo tworzy uzupełniające fanomy, co mu pozwala kłócić się samemu ze sobą. Taka publicystyczna działalność ma tylko odbicie w statystykach i niestety wartościowo i merytorycznie dla rangi NE niewiele wnosi. I najczęściej jest to zwykłe bicie piany."

  10/10
 • @ Ranger
  Widze, ze comment juz polecial. :)

  http://www.asce.org/Certification/Academy-of-Coastal,-Ocean,-Port---Navigation-Engineers/
 • @Ranger 07:47:34
  http://www.marineengineering.org.uk/
 • @jazgdyni 07:27:49
  Czemu liczy Pan na pracę administracji. Oni najwyżej mogą pomóc w promocji czytelnictwa. A nasz niedosyt dotyczy bardziej debaty, komentarzy, poważniejszego współdziałania. I bez samodzielności, samoorganizacji, samorządności się nie uda. Klub ?

  Nie zgodzę się że ostatnie artykuły były tylko miałkie. Tematy Kresowe przedstawione były i aktualnie i głęboko (choćby Romana Zaleskiego http://romanzaleski.nowyekran.net/post/95556,prawda-nasza-najlepsza-polityka-historyczna ).

  A to że nie były poczytne. To wina nas, jako czytelników, komentatorów i obywateli. A nie "Opary".
 • @jazgdyni
  Udało Ci się wymyślić na sposób lemowski nowe słowo : "fanom"
  Fantomowy fan blogera. Takich "braci" marnych pisarczyków jest całkiem
  sporo.
  Szanując Twoje prawo do oceny tego co się tu wyprawia, oceny z dystansu
  czasowego, trzeba powiedzieć że wpisałeś się i Ty w ogólny trend pisania o pisaniu o pisaniu ! Mamy RedNacza ; jak brak materiału to pisze przekrojówkę tygodnia. Trudno ! Tak było w papierowych gazetach.
  Tym się różniły od brukowców robiacych "dyskusję" wokół dętej sprawy.
 • @Ranger 07:47:34
  Proszę wybaczyć, to nie są moje własne słowa. To jest cytat, dosyć długi zresztą. I owszem, z oficjalnej angielskiej publikacji. Można sobie to wyguglać. (To bodajże Tribute to Seafarers ?)

  Ad 1/, 2/ - nie mówimy o certyfikacji tylko o pewnych pojęciach.
 • @Andrzej Madej 07:53:07
  Jestem gotów się zgodzić.
  Jak napisałem, dokonałem po tygodniowym poście pobieżnego przeglądu i trafiłem na pyskówki i narzekania.

  To jest nasza poważna wada, że często nie podejmujemy merytorycznych dyskusji. "Nie chce się myśleć."
  Bardzo wartościowe teksty mają góra 200 wejść i 20 komentarzy.

  Niestety, dominującą rolę pełnią ambicje. Statystyki są ważniejsze niż jakość.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 08:02:44
  Zasugerowałem SL, aby notki na "1" były poprzedzone kilkuzdaniowym wstępem admina wprowadzającego.
  Więcej pracy - ale łatwo stworzyć linie programową.
 • @cyborg 07:55:32
  Masz rację.
  Chciałem nawet umieścić post scriptum, że oto ja tym tekstem tworzę dalszy ciąg tego narzekania i marudzenia.

  Jednakże mleko się już wylało.

  Serdeczności
 • @jazgdyni 07:27:49
  Zdecydowane "NIE ! " dla przechowalni. Jak piszę to planuję czas na dyskusję (tu !), jak jest przechowalnia to zwykle mija kilka do kilkunastu godzin. Wymusza to : niepisanie newsów (na akademickim portalu gdzie
  ostatnio umieszczam trudniejsze teksty - jest taka zasada) bo dyskusja jest
  spóźniona o dobę i nie ma sensu, niepisanie komentarzy do wydarzeń,
  bo zanim zacznie się dyskusja to w szybszych mediach już się skończy
  i nasza będzie wtórna.
 • @cyborg 08:16:13
  To tylko taka ad hoc propozycja. Coś trzeba poprawić. Generalnie chodzi mi o stronę główną, do której wszyscy mają pretensje. Ja też.

  Szukajmy nowych rozwiązań razem.
 • @jazgdyni 06:39:25
  Cześć Janusz
  Na portalu jest wiele osób, które mają jedną wspólną cechę z rycerstwem. Zakute łby.

  Pozdrawiam
 • @Andy 51 08:35:27
  Witaj

  Ludzi nie zmienisz. A oni nie zmienią dobrego samopoczucia. szczególnie na swój własny temat. Trzeba więc jakichś rozwiązań systemowych byśmy nie byli zalewani przeciętnością, a dobre posty przechodziły niezauważone.

  Serdeczności
 • @jazgdyni 07:27:49
  gdyby ocena blogerów była wiarygodna, mogła by posłużyć za opiniotwórczą w takim wypadku, niestety oceny postów nie są adekwatne i wszyscy wiedzą dlaczego
  proponuję od dawien dawna przywrócić kolumnę prawą "polecamy również" (tak jak było kiedyś) zamiast "najnowszych postów" gdzie z automatu pojawia się absolutnie wszystko szpecąc ramówkę i za co obywa się dyżurnemu tak jak by miał na to wpływ
 • @jazgdyni 07:27:49
  "Zastanawiam się, czy nie warto by zrobić taką modyfikację (UWAGA REDAKCJA - KU ROZWADZE!) - wszystkie nowe wpisy trafiają do przechowalni (taka strona), następnie redakcja kwalifikuje je odpowiednio na Stronę Główną, zadeklarowane zakładki i do pozostałych..." - chyba największy problem byłby w tym że ile osób tyle zdań, jednemu się podoba to, a innemu tamto, a jeszcze inny patrzy obiektywnie i z przymrużeniem oka na całokształt.
  Jeśli tekstów będzie więcej to na pewno będzie z czego wybierać, ale obecnie sporo maruderów marudzi albo krytykuje zamiast napisać jakiś dobry tekst, albo po prostu obraca się na pięcie i wychodzi (bo po tygodniu, miesiącu czy dwóch - wrócić).
 • @Cubee 09:03:50
  Witam

  to jest dobry pomysł. Może by prawą kolumnę podzielić w na pół i zostawić NAJNOWSZE WPISY wyłącznie z tytułem i nickiem autora w jednej połowie (dolnej) a u góry wygospodarować teren na POLECAMY RÓWNIEŻ?

  Są pewne możliwości zmiany ramówki Strony Głównej.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 08:10:17
  02.07 Spirito napisał post " Que vadis - Nowy Ekranie. Napisałem komentarz do jego tekstu:
  "Napisałem koment, na który nie odpowiedziałeś , później odpisałem Andy - aandy, ale tak na prawdę dotyczył adminów i właścicieli nE. Pozwolę sobie jeszcze raz go przytoczyć,
  W ostatnich dwóch miesiącach napisałem 8 postów dotyczących nE,
  Parole, parole, parole, Panie Parol,
  Uczciwość blogera
  Odszczepieńcy z Nowego Ekranu
  Pytanie na śniadanie do nE. Czy zostało złożone powództwo poprzez zakaz używania domeny nowyekran.pl przez Parola do czasu rozstrzygnięcia sporu?
  Nowy Ekran liże rany
  Czy bloger powinien odpowiadać na komentarze ?
  Do adminów słów kilka
  Prawda czasu prawda (nowego) Ekranu
  W każdym z nich pisałem na temat nE. wyrażałem opinie , że blogerom bardziej zależy na tym portalu niż właścicielom.
  Jak to się ma do Twojego postu i ostatnich trzech zdań ?

  "Serdecznie zapraszam do dyskusji i zgłaszania nowych pomysłów. Ani właściciel portalu, ani Redakcja nie uzurpują sobie prawa do wyłączności na mądrość".
  Niestety Redaktor Naczelny nie ustosunkował się do mojego komentarza i dalej mamy to co mamy.

  Pozdrawiam
 • @Pluszak 09:04:45
  Witaj

  Na szczęście zaczęły się powroty ;).
  Daj Boże, wkrótce łamy się zapełnią.
  W międzyczasie, koledzy zżerani ambicjami postanowili sami zapchać dziury pisząc po kilka tekstów dziennie (raczej przepisując).

  Jednakże ten optymizm, to nie powód by coś nie polepszyć na SG.

  Pozdrawiam
 • @Andy 51 09:26:50
  Kropla drąży skałę...

  Nie ustajmy w dopominaniu się lepszych warunków pracy, czyli lepszych rozwiązań portalu.
  Sporo się o tym dyskutuje i nic się nie zmienia.
  A podobno jest nowy, świetny informatyk, więc w czym problem, by popracować przy skrypcie?
 • @
  ...cześć Janusz...
  ...sprytne podciąganie notek przez Nata nie sposob nie zauważyć...co by było gdyby każdy, przed spadnięciem do piwnicy "odświeżył" se posta ...bajzel...odezwij sie z humorem, to ci wytnie komenty i zbanuje ...
  ..na razie masz lekką jazdę pod postacią rengera..przypieprzył się dopiero teraz, po latach Tojego nagłówka...ciężka jazda dopiero nadciąga....
  ...strasznie niektórym kole KD...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Pluszak 09:04:45
  Na "pudło" SG trafiają notki wybrane przez admina bądź naczelnego. Widać to po tym, że tekst ma kilka zaledwie wejść i zero ocen.
  Mogę to jeszcze raz powtórzyć, ale uzupełnione o rozwiązanie, otóż na pudło powinny trafiać notki osobiście wybrane przez naczelnego. Tak żeby można było w końcu określić "linię gazety".
  Nie żadne srututu że nikomu nie dogodzisz, tylko odpowiedzialność naczelnego za dobór tekstu. To jest rola naczelnego.
 • @Andy 51 08:35:27
  Inaczej ujmując, problem współczesnego rycerstwa to problem mentalnego skansenu. Imitacji bez aspiracji do sprawstwa w świecie widzialnym. Problem impotencji. Braku dojrzałości w używaniu miecza. Homoseksualizmu.
 • @jazgdyni 09:27:44
  Ekran się ostatnio rozwija mimo licznym wtrętom o niszczeniu i przebijaniu kolejnych poziomów dna. Ja w tym wszystkim nie rozumiem dlaczego przenosić się pod nową domenę.
  Dał Pan propozycję na bardziej odsianą SG. Dlaczego więc przy tym i dwóch domenach nie zrobić dwóch stron głównych. Pierwsza - odsiana, certyfikowana przez kogo tam sobie chcecie z ISOxy, druga - bez żadnych polecanych - same nowe, czyli przeciwny koniec. Co na neON24 (salON24) a co na NowyEkran.net to dla mnie wszystko jedno.
 • @gallux 09:39:49
  Przeca młotkuję tyn hełm od dawna ! Ma mieć tekst na jedynkę i już.
  Jak nie ma, to ma mieć w szuladzie. Jak nie ma w szufladzie, to se ma napisać !
  Tak przy okazji : p.Opara zaprosił nas do współpracy po propozycjach
  bycia społecznym reporterem, kontaktowałeś się w tej sprawie ?
 • @trybeus 09:38:33
  Masz rację, ciężkie działa dopiero nadciągną...

  Są tu tacy, którym odpowiada wizja drugiego onetu. Byle tylko sobie popieprzyć o d... Maryni.
  Poważny portal, jeżeli ma się stać opiniotwórczy, musi sam dać coś od siebie. Nie może być składnikiem przedruków. Jak popatrzeć, to prawie połowa tekstów to przedruki, cytowania, nawet bez podania źródła z innych portali.
  Ja rozumiem, gdy ktoś tak, jak Jacek wybiera smakowite kąski, czy cytuje ważne zdania lekarzy, naukowców, czy nawet polityków. Lecz podchwytywanie newsów i powielanie ich bez słowa komentarza, często nawet jako własne teksty, to karygodne.

  Ps. Miałem liczną rodzinę z hameryki na karku, więc nie mogłem ciebie odwiedzić. Szkoda.
 • @gallux 09:39:49
  Nic dodać, ni ująć. I gdyby jeszcze naczelny dodał parę słów wstępu...
 • @mirakles 09:46:37
  Myślę że to świetny pomysł, by na jakiś czas (np. 6 miesięcy) klarownie rozdzielić odpowiedzialność za administrowanie autokratyczną (właścicielską) i demokratyczną (samorządową).

  Zapewne efekty okażą się dobre/złe w różnych wymiarach.

  To oczywiście wymagało by sporej społecznej pracy. Może Klub Dyletantów zaproponowałby RO poprowadzenie takiego testu :)
 • @mirakles 09:46:37
  Czemu nie?

  Tylko zastanówmy się, jak będziemy wchodzić na Nowy Ekran?
  Czy by to były dwa powiązane ze sobą portale o różnych domenach?
  Czy też byłaby jakaś hierarchia.
  Ja bym wolał, by było jedno wejście - powiedzmy NE.net na Stronę Główną, która jest wizytówką portalu.
 • @fan-wolności 10:08:57
  No już jest trochę lepiej...
  Odcinek Gdańsk - Toruń jest cały oddany. Tu można swobodnie polecieć te 140. Lecz tempomatu bym nie ryzykował. Dwa pasy to niezawiele.
  Drugi odcinek, drogowo skończony, lecz bez infrastruktury, to Kowale za Włocławkiem do Strykowa przed Łodzią.
  Oczywiście mój kierunek to północ - południe. Jak jest wszerz Polski, nie wiem.
 • @jazgdyni
  Jazgdyni, czy Ty naprawdę sądzisz, że po apelu o nowe świetne teksty, zatytułowanym "Smuta zakutych łbów", pojawi się ich większa liczba?

  Bo ja myślę, że ani apel, ani tym bardzie tytuł, nie będą miały żadnej mocy sprawczej.

  Atrakcyjność portalu dla blogerów, piszących oryginalne teksty, bierze się zupełnie skądinąd.

  Nie rozumiem też sformułowania: "Ekranowy beton zajmuje się tym, co lubi najbardziej, mianowicie skacze sobie do łbów".

  Trzeba odróżnić 2 kwestie: 1/ o co ludzie skaczą sobie do głów - jeśli są to sprawy ważne, to tylko należy sobie życzyć "skakania", 2/ formę sporów - tutaj najwięcej zależy od stron sporu; jeśli którakolwiek z nich (w szczególności wobec braku kontargumentów) zastosuje chwyty poniżej pasa, to nieuchronnie przeradza się się to w wojnę obelg "flame war".

  Ciekawi mnie też, kogo miałeś na myśli, pisząc o "betonie". Może ludzi pryncypialnych, przekonanych o ważności jakiejś sprawy? Jeśli tak, to czy chcesz przyciągać do NE, czy też NEonu, poprzez zniechęcanie tych "betonowców"?

  I jeszcze jedna uwaga. Moim zdaniem, w ostatnich dniach toczyła się ważna dyskusja dotycząca przyszłości portalu. Jak się wydaje, nowa redakcja lansuje - jako polską rację stanu i linię ideową portalu - działania na rzecz powołania jakiejś formy kościoła narodowego w Polsce. To w mojej ocenie chory pomysł i z czymś takim na pewno nie chciałabym być kojarzona.
 • @jazgdyni 10:07:21
  Panie Januszu,

  próbujmy powiedzieć "b":

  Na stronach "samorządowych" Klubu Dyletantów Nowego Ekranu (lepsza nazwa Klubu Amatorów NE) prowadzone są te zagadnienia, które prowadzą do corocznego podsumowania debaty, w trakcie bezpośrednich spotkań (konferencji) blogerów.
  Czyli dla wprowadzenia danego zagadnienia na strony "samorządowe", koniecznym jest osoba (a raczej co najmniej pięć osób) odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie konferencji podsumowującej (udział uczestników bez opłat).

  Moje proponowane zagadnienia:
  (1) Personalizacja edukacji (proponowana Konferencja 8 czerwca 2014).
  (2) Brama Kresów (proponowana Konferencja 10 lipca 2014).
 • @Andrzej Madej 10:39:38
  Witam

  Ad.1 - znam i poważam. Tylko przyklasnąć.

  Ad.2 - to bardzo szeroki temat. Może coś na ten temat napisać?

  Serdeczności
 • Dzięki za poruszenie ważnego tematu
  Idąc dziś do redakcji miałem już w głowie gotową notkę na ten sam temat ale skoro Ty o tym piszesz to ograniczę się do komentarza.

  Masz rację ( sam już dawno to zauważyłem ), że zbyt wiele jest tekstów stanowiących przedruki. Jeśli są blogerzy, którzy potrafią zrobić takich "notek 4 - 5 dziennie to jest to horror. W ten sposób automatycznie są spychane notki autorskie, które mogą być lepsze lub gorsze ale są efektem pracy blogera i jako takie zasługują na uwagę.

  Proponuję dla notek, które nie są notkami autorskimi znaleźć miejsce na SG pt. Blogerzy polecają - czy jakoś tak.
  Na prawym pasku powinny pojawiać się w kolejności chronologicznej jedynie artykuły pisane przez blogerów.
  Pomysł z przechowalnią, gdzie teksty oczekiwałyby na publikację nie wydaje mi się dobry bo zawsze grozi to oskarżeniami o ingerencję redakcji i cenzurowanie treści.

  Na "jedynkę" powinny trafiać ( i w sumie trafiają ) teksty merytoryczne, dobrze napisane - bo te są wizytówką portalu. Mogą być kontrowersyjne i prowokujące do dyskusji. O to w sumie przecież nam wszystkim chodzi.

  Niedopuszczalne jest jednak, by jakaś grupa chciała pod pretekstem obrony swoich racji, "zawłaszczyć" treści publikowane na NE.
  Jeśli z czymś się nie zgadzają to mają doskonałe narzędzie - komentarze oraz własnego bloga gdzie mogą napisać replikę.

  Niedopuszczalne jest stygmatyzowanie niewygodnych autorów - satanista, heretyk, palikociarz - to tylko niektóre z epitetów, które zaczęły się ostatnio pojawiać.
  Sam promuję na wysokie miejsca na SG teksty, z którymi niekoniecznie się zgadzam. Ale moja opinia jest tu najmniej ważna. Każdemu należy dać możliwość promocji swoich poglądów i poddania się weryfikacji i ocenie czytających.

  Internet jest medium interaktywnym.

  I to co jest jego zaletą i siłą jest dla niektórych niewygodne bo albo chcą przejąć kontrolę nad publicznym dyskursem albo nie są w stanie obronić swoich racji pod artykułem. W takim przypadku, jak sądzę, minęli się z powołaniem i nie powinni pisać bloga a raczej zacząć wydawać swoją gazetę, gdzie nie musieliby odpowiadać na żadne "upierdliwe" pytania.

  Ja w swojej naiwności sądziłem, że odpowiadanie na pytania i zarzuty ( często kierowane pod niewłaściwym adresem ) jest wyrazem szacunku dla użytkownika NE.
  Okazuje się jednak, jak napisał to pewien bloger, że jest :
  " ... to nie tylko brak profesjonalizmu ale i brak ... ( no właśnie) "

  W sumie racja. Po co przejmować się tym co piszą użytkownicy ?

  Inni są jeszcze bardziej dosadni w swoich ocena : jedna z blogerek jest tu tylko po to, żeby " wychowywać idiotów" a inny znów pisze :
  "... po prostu ambitniejsze artykuły będę zamieszczał gdzie indziej, nie uchodzi rzucać pereł między wieprze."

  Ci "idioci" i "wieprze" to jak się domyślam, pozostali blogerzy.
  Ocenę pozostawiam Wam.
 • @radzioron 11:12:59
  " ...chyba założę tu bloga :)'

  To na co czekasz :)
 • @jazgdyni 10:55:47
  Coś już napisałem o Bramie Kresów
  http://si.nowyekran.net/post/8391,przylaczmy-etos-kresow-do-ojczyzny
  http://si.nowyekran.net/post/95550,dobrosiasiedztwo-prawdy-czy-miedzynarodowka-klamstwa
  a coś jeszcze będzie :)

  Generalnie chodzi o wyjście z zaklętego kręgu kłócenia się z Ukraińcami o "polskie ślady we Lwowie". Tu nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy, mogą liczyć na znacznie więcej naszego zrozumienia i empatii, niż my możemy liczyć od naszych wschodnich sąsiadów: Ukraińców, Białorusinów, Litwinów.

  Żal, że jest jak jest, ale jest jak jest.

  Zatem aby nie tracić czasu, aby nie kręcić się w koło za własnym ogonem, dwa lata temu zaproponowałem mieszkańcom Jarosławia, Lubaczowa i Przemyśla wspólną ofertę turystyki edukacyjnej "Brama Kresów".
  Wtedy mówiono mi, że ówczesny Marszałek Województwa Podkarpackiego nigdy się na Bramę Kresów nie zgodzi. Dziś jest nowy Marszałek Województwa Podkarpackiego ...
 • @SpiritoLibero 11:16:47
  "To na co czekasz :)"

  Na kod zaproszenia :)
 • @IvanKruk & radzioron
  Napiszcie do mnie na

  j.ruszkiewicz@nowyekran.net

  to wam wygeneruję.

  Tylko nie rozrabiać mi tu :)

  (Jeśli jesteście heretykami, palikociarzami czy innymi idiotami to na Waszym miejscu bym się zastanowił ... :)
 • @SpiritoLibero 11:08:02
  >Mogą być kontrowersyjne i prowokujące do dyskusji.
  >O to w sumie przecież nam wszystkim chodzi.

  To ja wymiękam. Taki "profil" maja onety, wipy i in. pudelki, natematy etc. taki profil miała ściepa i cale stado polskojęzycznych grup dysk. przez całe lata. Efektem był, i jest, ów brak jedności, gdyż pryncypium jest forowanie własnego zdania kosztem odnalezienia mądrości. Być może bierze się to stąd, że autentycznie twórczy ludzie są kompletnie poza netem, a tu co najwyżej sporadycznie zaglądają. I czem prędzej zmykają.
 • @Andy 51 09:26:50
  " Niestety Redaktor Naczelny nie ustosunkował się do mojego komentarza i dalej mamy to co mamy."

  Przepraszam jeśli coś mi umknęło. Ale to nie zła wola, zapewniam.
  Postaram się nadrobić zaległości.
 • @jazgdyni @Andrzej Madej
  Mówiąc o stronie głównej portalu blogerskiego można wyróżnić takie składowe.

  1. Centralizm - strona główna jest silnie moderowana, znaczny udział polecanych
  · odpowiedzialność autorytatywna (redaktor, moderator, admin decydują o promocji tekstu)
  · odpowiedzialność demokratyczna (liczba odsłon, komentarzy, ocena i inne są podstawą do promocji tekstu)

  2. Pluralizm - strona główna daje miejsce dla kilku grup opiniotwórczych, takich jak KD, KK, CP odpowiadającym różnym kręgom bądz grupom zainteresowań; grupy te wyłaniane są po zgłoszeniu odpowiedniej ilości zainteresowanych
  · jedna strona główna pod jedną domeną
  · wiele stron głównych, osobne domeny

  O ile dobrze rozumiem jazgdyni opowiada się za centralizmem (w wersji autorytatywnej) aby łatwiej kontrolować opiniotwórczość portalu. Idealnie gdyby to pański klub stanowił główny nacisk na linię redakcyjną. To jest zrozumiałe.

  Wolałbym bardziej pluralistyczne rozwiązanie. Dwie (i więcej) domeny główne (nowyekran.net i neon24.pl) prowadzące do różnych stron głównych to jest krok w stronę tego gorszego pluralizmu. Charakteryzuje się on decentralizacją, a więc brakiem skupionej siły opiniotwórczej.

  Ponieważ chodzi nam o wywieranie wpływu na rzeczywistość przez jak najlepsze treści i koncepcje to centralizm jest niezbędny. Nie chcę jednak wersji autorytatywnej.

  Centralizm w wersji demokratycznej też nie jest najlepszym rozwiązaniem bo równa do przeciętności albo wręcz bylejakości.

  Idealnym rozwiązaniem jest jedna strona główna z miejscem dla kilku klubów. Pozostawia to silną opiniotwórczość i zapewnia niezbędny pluralizm. Kluby też ścierają się ze sobą tworząc lepszą jakość.

  Wersja dwóch stron głównych jest krokiem (rozpaczy) przeciwko dominacji centralizmu autorytatywnego - betonu (bez odniesień do konkretnego klubu!). Czyli pod jedną domeną będzie beton a pod drugą pluralizm w wersji demokratycznej albo chronologicznej (tylko nowe).

  Tak to widzę chociaż nie wiem czy tu się co kolwiek zmieni.
 • @DelfInn 11:49:03
  A żeby już było całkiem otwarcie i jasno (?), dodam, że priorytet dyskusji w kontaktach m. ludźmi, pojmowany jako cel a nie metoda, jedna z wielu, nie zawsze też najlepsza, jest charakterystycznym śladem eskimosa w okresie gończym...
 • @
  Kilka osób napisało powyżej, że chciałoby jakiejś "linii redakcji" - czytelnej. Mam ogromny dystans do tak postrzeganego nE. Ponieważ blogerzy nie mają żadnego wpływu na ową "linię", przeto np. będą postrzegani jako POPIERAJĄCY różne, różniste pomysły niektórych zapaleńców. Osobiście nie mam przyjemności, aby być kojarzoną z rozmaitymi "cywilizacjami", kościołami narodowymi, walką z KK etc.. Ergo - wolałabym, aby nie było żadnej "linii redakcji", a nE był po prostu portalem blogerskim. Wówczas nie muszę walczyć ze wspomnianymi wyżej zapaleńcami w sprawach mi obcych - po prostu omijam takie notki. Gdy jednak wejdą na pudło - będę musiała zdystansować się od nich albo w komentarzach, albo oddzielną notką. Szkoda mi na to czasu i życia.
  To nie powinno być miejsce na "wodzu, prowadź". Absolutnie nie!
 • @mirakles 11:53:32
  " Wersja dwóch stron głównych jest krokiem (rozpaczy) przeciwko dominacji centralizmu autorytatywnego - betonu (bez odniesień do konkretnego klubu!). Czyli pod jedną domeną będzie beton a pod drugą pluralizm w wersji demokratycznej albo chronologicznej (tylko nowe)."

  nie wiem skąd wziął się pomysł, że będą dwie SG.

  NIE BĘDZIE DWÓCH SG

  Krytyka, z jaka spotkał się pomysł zmiany domeny na NEon24.pl każe zastanowić się głębiej nad tą sprawą.
  Otrzymuję różne, często przeciwstawne opinie.

  " 2. Pluralizm - strona główna daje miejsce dla kilku grup opiniotwórczych, takich jak KD, KK, CP odpowiadającym różnym kręgom bądz grupom zainteresowań; grupy te wyłaniane są po zgłoszeniu odpowiedniej ilości zainteresowanych
  · jedna strona główna pod jedną domeną
  · wiele stron głównych, osobne domeny"

  Ja jestem za tą opcją. Ale pod jedną domeną i z jedną SG.
 • @KOSSOBOR 11:57:15
  " Ergo - wolałabym, aby nie było żadnej "linii redakcji", a nE był po prostu portalem blogerskim. Wówczas nie muszę walczyć ze wspomnianymi wyżej zapaleńcami w sprawach mi obcych - po prostu omijam takie notki. Gdy jednak wejdą na pudło - będę musiała zdystansować się od nich albo w komentarzach, albo oddzielną notką. Szkoda mi na to czasu i życia.
  To nie powinno być miejsce na "wodzu, prowadź". Absolutnie nie! "

  Dokładnie tak !
 • @jazgdyni
  A tutaj masz kilka przykładów "poziomu" osób, mających tworzyć nową linię ideową i programową NE:


  @Jerzy Wawro 19:55:17
  Chyba jednak jest pan wyraźnie ograniczonym judaistą:
  jednym z najbardziej perfidnych praw wymyślonych przez judaizm jest : "czyńcie ziemię sobie poddaną".
  Tego nie ma w Ewangelii tylko ST.

  Dobrze, że pan pokazał jakiej jest proweniencji; to kończy potrzebę dalszej dyskusji.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 14.07.2013 21:28:21

  @Ranger 21:21:23
  W mojej wsi Rangery już idą spać.
  Zaraz będę chodził i sprawdzał, czy nogi umyte.
  A fuj, Ranger, ręce na kołderkę. To nieładnie tak.. i jeszcze zasiusiany. No fuj...
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 14.07.2013 21:34:56

  @ekoludek 22:54:12
  No właśnie; jeśli są twierdzenia (Rebeliantka), że Polak musi być katolikiem, to jest "rozkrok". I z to jestem tak opluwany.
  Ale tak samo "Polska to nienormalność" - gdyż wtedy "ci normalni" mają prawo narzucać nam swoje wizje.
  Dlatego konieczne jest zdefiniowanie polskości, aby g... nie czepiało sie okrętu.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 15.07.2013 07:35:11

  Nb. nigdy nie twierdziłam, że Polak musi być katolikiem. Sprzeciwiałam się wyłącznie fałszywemu przedstawianiu doktryny katolickiej oraz roli KRK w polskiej historii. Jestem też przeciwna czynieniu z koncepcji powołania kościoła narodowego w Polsce linii ideowej NE.

  Za to jestem nazywana "g... czepiającym się okrętu" i podobnymi finezyjnymi sformułowaniami..
 • @Rebeliantka 12:01:40
  " ... czynieniu z koncepcji powołania kościoła narodowego w Polsce linii ideowej NE.'

  Nie istnieje taka koncepcja na NE.
 • @SpiritoLibero 12:10:09
  To dobrze, że nie istnieje. Mam nadzieję, że nie oszukujesz w tej chwili. Bo jeszcze do niedawna istniała.
 • @Rebeliantka 12:15:33
  " Mam nadzieję, że nie oszukujesz w tej chwili. Bo jeszcze do niedawna istniała. "

  Nic mi o tym nie wiadomo.
 • @SpiritoLibero 11:59:12
  // NIE BĘDZIE DWÓCH SG //
  A jak się większa część blogerów dogada i stwierdzi że będzie albo zacznie produkować spam w ramach protestu to co zrobisz - dyktatorze?

  // nie wiem skąd wziął się pomysł, że będą dwie SG. //
  Odpowiedź jest w tym co przytoczyłeś i strachu przed propozycją przechowalni. Nie ma obecnie nawet podstrony z wyłącznie nowymi notkami. Trzeba by kombinować z rss-em. Nie wszyscy chcą mieć coś polecane. Jak ktoś tu jest dłużej to sobie sam poleci i na podstawie chociażby autora przesieje.

  // Ja jestem za tą opcją. Ale pod jedną domeną i z jedną SG. //
  I to jest budujące ale za niechlujnością już nie jestem. Pisałem wcześniej o nie aktualnej stronie owas i linkowaniu 3obiegu. ←

  http://www.sklep.nowyekran.net/modules/editorial/homepage_logo.jpg
 • @gallux 09:39:49
  "Mogę to jeszcze raz powtórzyć, ale uzupełnione o rozwiązanie, otóż na pudło powinny trafiać notki osobiście wybrane przez naczelnego." - mnie to osobiście nie przeszkadza, mogą "na pudle" wisieć posty wybrane przez naczelnego, przynajmniej nikt się nie będzie przyczepiał adminów że promują odgrzewane kotlety w postaci postów p. Wojtasa (nawiasem na prośbę/polecenie naczelnego).
 • @mirakles 11:53:32
  Chyba się zgadzamy, że przy aspiracjach ograniczonych do maksymalizacji czytelnictwa, gdzie kluczowe są aktualność i atrakcyjność, model autokratyczny (scentralizowany) jest najbardziej efektywny. Ale traci on efektywność gdy zależy nam też na wpływie na opinie, czyli wpływie na rzeczywistość. Do czego zobowiązuje nas łacińska wolność.

  Wtedy pojawia się potrzeba przeplecenia aktywności w różnych płaszczyznach komunikacji. Wszystkie "podwieszone" portale mają to przeplecenie w pakiecie, dzięki "WSI", "SKOK-owi" czy czemuś takiemu. Nowy Ekran, wbrew plugawym opiniom, nie ma tego przeplecenia, więc musi sobie jakoś poradzić własnymi siłami.

  Skoro nie ma też kasy, proponuję banki ofiarności, banki potencjałów pracy społecznej, które będzie stać na wypracowywaniu opinii na tyle istotnych, że będzie z nich co najmniej konferencja, może marsz albo i co innego. Trzeba przy tym uważać by nie ruszać z motyką na księżyc (tu NE ma bogate doświadczenia).

  Ale doświadczenia uczą pokory. Klub Dyletanta ma pokorę. Mógłby być macierzą reguł do rejestrowania i promocyjnego wspomagania takich inicjatyw. Tak by dzięki sprzęgłu KD, pomiędzy konkretnymi ważnymi dla Polski zagadnieniami a administracją (władzą) NE, nie trzeba się było szturchać z klikalnością czy ze znajomymi królika.
  No i KD musiałby temperować megalomańskie aspiracje, by nie dawać się wpisać w poprawianie Pana Boga w dziele stworzenia świata.
 • @mirakles 12:26:29
  " A jak się większa część blogerów dogada i stwierdzi że będzie albo zacznie produkować spam w ramach protestu to co zrobisz - dyktatorze? "

  Niech się dogadują, takie ich prawo.
  A spam ? Jak wszędzie. Będzie traktowany jak spam (wiesz co się robi ze spamem, prawda ?)

  " ... i strachu przed propozycją przechowalni."

  Moje obiekcje co do " przechowalni " podałem wyżej. I zapewniam Cię, że to nie strach.

  " Nie ma obecnie nawet podstrony z wyłącznie nowymi notkami"

  A trzecia kolumna to pies ?
 • @SpiritoLibero 12:43:52 & @All
  Trzecia, prawa kolumna to beznadzieja. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, pojawiają się w niej automatycznie najnowsze posty. Wystarczy że ktoś opublikuje 10 postów z rzędu aby zajął na jakiś czas część tej kolumny. Jeśli będzie to osoba z aeropagu, to posty na SG są wyświetlane podwójnie, z lewej, i prawej strony, - strata miejsca.

  Póki nie będziemy mieli do czynienia z czynami, póty wszelkie za i przeciw można mnożyć w nieskończoność, a SG jak pozostaje bez zmian, tak pozostaje bez zmian (i nie mam tu na myśli postów, bo te się zmieniają).
 • @Andrzej Madej 09:41:03
  Chciałoby się odpowiedzieć wieszczem:
  "Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga. Łam czego rozum nie złamie".
 • @Pluszak 12:49:39
  " ... SG jak pozostaje bez zmian, tak pozostaje bez zmian "

  Właśnie...
  Pewna osoba zobowiązała się pomóc w tej kwestii ale chyba zapomniała...
  Sam zresztą wiesz...

  " Wystarczy że ktoś opublikuje 10 postów z rzędu aby zajął na jakiś czas część tej kolumny."

  Dlatego wyżej w komentarzu zaproponowałem wrzucanie nie swoich tekstów na rubrykę - Polecane. Ale ją też trzeba zrobić...
 • @SpiritoLibero 11:52:40
  Ok. mnie piszącemu na portalu od samego początku , zależy na odbudowie dawnej pozycji nE.
 • @Pluszak 12:41:15
  Licznik odsłon nadal sobie...
 • @Rebeliantka 10:35:15
  Licho jedne, w cytatach użyłem złych znaków i tekst się pomajtał i musiałem usunąć (tzn. moją odpowiedź).

  więc pokrótce:

  Beton, to skostniali, w tym co robią, zazwyczaj marnie, przeciwnicy podnoszenia standardów portalu. Parę osób, które opanowało wszystkie tematy i piszą, piszą...

  Nie sądzę, że po tym tekście pojawi się dużo dobrych, nowych tekstów. Ale należy apelować, bo wygląda na to, że sporo kolegów spoczęło na laurach i pisze bzdety (z reguły przepisując innych).

  Kontrowersyjne dyskusje są solą dobrej witryny. Ale nie obrzucanie się epitetami.

  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 11:08:02
  "Internet jest medium interaktywnym..."

  I to jest właśnie sedno. Wielu tu było takich "niby dziennikarzy". Nie zniżali się do dyskusji z tłuszczą komentatorów. Niektórzy nadal nie potrafią zapanować nad emocjami, gdy ktoś się z nimi nie zgadza. Ot, każdy ma pewne braki...
  Portal społecznościowy to kompletnie nowe medium. Nie ma jeszcze wypracowanych zwyczajowych ram. Wiele się miesza i bałagani.
  Cieszę się, że widzisz potrzebę wspierania tekstów (i blogerów autorskich). I też jestem za promowaniem kontrowersji.
  Jedyne co powinno być bezlitośnie zwalczane, to nuda i wtórność.
  Niektórzy też nie rozumieją roli prowadzenia blogu i piszą, nawet często bardzo mądre, lecz w sumie rozwlekłe prace magisterskie. Wątpię, czy one są dokładnie czytane do końca.
  W internecie trzeba wypracować nową formę. Coś na kształt krótkiego felietonu.

  Bardzo fajnie, powiem raz jeszcze, że wspólnie myślimy o podnoszeniu standardów tego,bądź co bądź, naszego portalu.

  Pozdrawiam
 • @radzioron 11:12:59
  Dziękuję.

  Na co czekasz z założeniem bloga, jak masz coś ciekawego do powiedzenia.

  Do roboty ! ;)
 • @Rebeliantka 12:08:42
  W Jasienicy ludzie przestają wierzyć i KK, stają w obronie swego Proboszcza.

  Kruczki prawne atakują Polaków.
  http://mikro-makro.nowyekran.net/post/95593,kto-ma-korzysci-z-kruczkow-prawnych-i-mnogich-bledow
 • @DelfInn 12:56:01
  Licznik odsłon, zasłanianie długich tytułów przez grafiki na pozycjach 2,3,4 - ja to wiem, sygnalizowałem wielokrotnie, ale póki co realizacja czeka.... i czeka...
 • @SpiritoLibero 12:53:51
  Kiedyś prawą kolumnę SG można było układać odręcznie, ale zostało to zmienione na automat. Stosując prosty trik można łatwo znaleźć się na szczycie tej listy.
 • @Andrzej Madej 11:30:12
  Zapewne poczytam

  Jednakże to dosyć skomplikowana sprawa. Jeszcze ponad sto lat temu nie było żadnych "Ukraińców" i "Ukrainy". To Habsburgowie sobie tak wymyślili.

  A państwo Białoruś?

  Problem jest taki, że ci "nowi" mają tak mało pokory, a nas posądzają wyłącznie o imperialne zapędy.
 • @DelfInn 11:49:03
  Wiesz, wszystko zależy na jakim poziomie są kontrowersje.

  Czyż mam ci przypomnieć twoje zajadłe i niemal krwawe dyskusje między tobą a circ na Legionie?
 • @mirakles 11:53:32
  Wiele tygodników opinii, jeszcze przed przejęciem przez typków pokroju Lisa, próbowało stworzyć coś takiego rozdzielonego. Pamiętam, cyba było Wprost i Wprost Light. To się specjalnie nie przyjęło. Ludzie sobie wybiorą jedno i tam będą wchodzić tylko (oczywiście oprócz największych zapaleńców i nieuleczalnych maniaków).

  Zmiękczyłbym określenie autorytatywny. To za mocne i nie całkiem o to mi chodzi. Może "powszechnie akceptowalne"?
 • @KOSSOBOR 11:57:15
  To "wodzu prowadź" ja odebrałem jako silną ironię. Ty nie?
  Linia portalu nie oznacza drobiazgowego kodeksu i przynależności do jakichś "cywilizacji".

  Czy jak powiemy, że ma być propolska i tradycyjno - konserwatywna to wystarczy?
 • @jazgdyni 13:01:42
  To ciągle nie powód, byśmy pozwalali na poniewieranie się etosu Kresów po różnych "politykach historycznych". To zbyt ważna to rzecz dla tożsamości naszej Europy Środka.
  Dla Europy oddychającej pełnią dwóch płuc.
 • @Rebeliantka 12:08:42
  Tylko mi przykro i głupio za człowieka, który lansuje coś, co nazywa cywilizacją polską.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 13:04:13
  Dawaj.
 • @jazgdyni 13:15:44
  Nie. Interesy obce aby wyjść na swoje mogą być całkiem propolskie a użycie tej czy innej ideologii może wystarczyć.
 • @Pluszak 12:49:39
  Też uważam, że powoli pora przejść do czynów.

  Ps. Odnośnie trzeciej kolumny już napisałem Cubee - tylko dolna połowa trzeciej kolumny na NAJNOWSZE WPISY. A tam tylko tytuł i autor.
  I mamy sporo wolnego miejsca.
 • @Andrzej Madej 13:16:06
  Właściwie to prawda. Nie ma spójnej polityki kresów.
  W tych rocznicowych dniach parokrotnie zostałem zapytany: - "A co to właściwie jest ten Wołyń?". Dosłownie.
  To jest potężna robota i kupa rzeczy do odtworzenia. Lecz zaraz będą ataki o resentymenty, a nawet rewizjonizm.
 • @Andy 51 12:52:43
  Dziś wolę czwartego z wieszczów.
  Ale i pierwszy, nie od parady.
 • @DelfInn 13:25:30
  Przecież w większości łatwo możemy wyczuć, jak ktoś nam fałszem zajeżdża.
  Pamiętasz tych, co chcieli, a jakże, propatriotycznie, ukraść rotmistrza Pileckiego? I jak szybko zostali zdemaskowani?

  Ludzie myślą. Zaufaj.
 • @Pluszak 12:41:15
  Teraz rozumiem dlaczego moje nawet najlepsze notki były systematycznie wrzucane do piwnicy.
  Taka linia ideowa.
  Dobrze, że się Pan ujawnił ze swymi preferencjami.
  Będę o tym pamiętał.
 • @jazgdyni 13:34:01
  I ile jeszcze masz zamiar na tym wyczuciu, rozgrywanym przez obcych, jechać? I dokąd?
 • @jazgdyni 13:31:03
  Dlatego Aleja Róż Solidarności jest po zachodniej stronie Bugu, dlatego trzeba przypominać Posłanie Zjazdu Solidarności z września 1981 no i bronić praw narodów do samostanowienia. W tym praw Polskiego narodu do kultywowania ciągłości rodowodu politycznego.

  W wymiarze polityk międzypaństwowych to sprawy trudne, o ile nawet nie beznadziejne. W wymiarze międzyludzkiej kultury pamięci, to możliwe.
  Przecież widać, że ludzie szanujący wolność bliźniego, mają ciekawość jego prawdy.
 • @jazgdyni 13:19:03
  A mnie jest głupio, ze człowiek podający się za Polaka, koniecznie chce wszystko robić na klęczkach i nie ma żadnego szacunku dla Przodków. Chyba, że jest tylko polskojęzyczny.
  Cóż "z polskimi jajami" to trzeba się urodzić.

  PS. Mógłbym uważać Pana za kogoś normalnego, gdyby wskazał Pan powody dla których uważa, w konfrontacji z podanymi w CP, że CP nie istnieje jest to tylko mitomańska mrzonka.
  Tymczasem nikt z całego wszego stada nie potrafił podważyć argumentów, a jedynie przechodzi do inwektyw.
  Dlatego uważam was za durniów, albo swołocze. Wasz wybór.
 • @DelfInn 13:43:53
  Więc co proponujesz?
 • @Andrzej Madej 13:46:16
  Jako, że jestem tuż za miedzą Gdańska, trochę się boję tych historii.
 • @Rebeliantka 12:08:42
  Niech pani nie bierze tak wszystkiego do siebie; dla mnie jest pani jedną z wielu blogerek, które nie mają zbyt dużo do powiedzenia, co kamuflują zaciekłą nienawiścią. Bo śladów krytycznej argumentacji brak.
  Takich na kopy można w każdym maglu spotkać.

  Napisała Pani jakąś notkę ostatnio, ma jakiś pomysł?
  Jedyna aktywność to plucie do spółki z bratem na mnie.

  PS. To może przedstawi pani te pozytywne wpływy KRK na Polskę. Np. stosunek do powstań narodowych? Są przecież dokumenty na ten temat.
 • @
  ...cosik się mi wydaje. że w Nowym Kurniku niedługo wybuchnie wojna secesyjna ..radzioron blogerem ...hłe hłe hłe...chyba muszę zacząć ostrzyć dziób i szlfować ostrogi ...hłe hłe hłe

  http://0.s.dziennik.pl/pliki/2982000/2982115-walki-kogutow-koguty-meksyk-643-482.jpg
 • @trybeus 13:58:52
  Zwykłe walki kogutów to filipińska specjalność, z którą mam na codzień do czynienia.
  Może byś tak wymyślił, np. walki kogutów w kisielu? ;)))
 • @trybeus 13:58:52
  ".radzioron blogerem ...hłe hłe hłe...chyba muszę zacząć ostrzyć dziób i szlfować ostrogi ...hłe hłe hłe "

  Każdy powinien dostać szansę :)))

  A Wy się znacie ?
 • @SpiritoLibero 12:20:34
  Może jednak zechcesz odnieść się do ponizszego komentarza Wojtasa? Czy prowadziłeś z nim rozmowy na temat kierowania przez niego planowaną zakładką Polska racja Stanu?

  • @OHV 18:20:47
  Dlatego jako warunek prowadzenia zakładki PRS postawiłem sprawę zamieszczania tam tekstów i komentarzy wyłącznie pod własnym nazwiskiem . Można dodawać nick dla rozpoznania.

  Zgadza się Pan?
  Krwawy cień Bandery
  Krzysztof J. Wojtas 11.07.2013 19:43:25

  Czy jeśli takie ustalenia były i są one nadal aktualne, to czy możesz się odnieść do poniższych przykładowych cytatów z Wojtasa? Bo mnie niepokoją zachowania polegające na odmawianiu szanowanym blogerom uczuć patriotycznych, zamiar "odrzucenia wielu podstawowych założeń przyjętych przez największe umysły - Akwinatę, czy Augustyna o późniejszych nie wspominając", zmanipulowane (poprzez użycie niereprezentatywnych przykładów) stanowisko, iż: "Całe pokolenie skażone komunizmem nie nadaje się do odbudowy Polski. Problem, że pokolenie "postkomunistyczne" - tym bardziej", dziwne twierdzenia o tym, ze trzeba definiować "polskość", grożenie Pluszakowi, zakaz publikowania w zakładce Polska Racja Stanu pod nickiem, itp. "pomysły". Możesz się do tego odnieść?

  A tutaj cytaty z Wojtasa:  • @KOSSOBOR 12:38:40
  Myślę, że mogę, Szanowna Pani.
  Tylko proszę zaznaczać, że polskość dla Pani jest pustym słowem.
  Niedawno napisała Pani notkę, która na to dość jednoznacznie wskazuje.
  Zatem nie mam nic przeciwko Waszym zwyczajom pod warunkiem, że przestaniecie się podszywać pod polskość.
  Bycie Polakiem - to nie obowiązek - to wybór.
  Do Klubu Dyletanta
  Krzysztof J. Wojtas 30.06.2013 12:48:54


  • @von Finov 19:07:40
  Już pisałem. Po pojawieniu się zakładki PRS - przedstawię cykl notek prezentujących ideę w szerszym opisie.
  Ta kwestia nie będzie pominięta.
  "Do nauki jedzenia bezów"
  Krzysztof J. Wojtas 08.07.2013 01:19:30

  • @IvanKruk 22:17:06
  Sprawa rozumienia miłości - trudny problem, który staje się jasny dopiero na poziomie syntaktyki filozofii.
  Nawet na poziomie cywilizacji jest jeszcze "obrośnięty" wieloma błędnymi skojarzeniami.
  W każdym razie - przedstawiam swój punkt widzenia n poziomie cywilizacji i muszę sam sobie tłumaczyć dodatkowe kwestie. A po wejściu na wyższy poziom uogólnieni - to staje się oczywiste.
  Tak to odbieram.

  Ale dlatego napisałem, że planuję ok. 30 notek, aby przedstawić całość, bo to odrzucenie wielu podstawowych założeń przyjętych przez największe umysły - Akwinatę, czy Augustyna o późniejszych nie wspominając.

  Krok, po kroku.
  Cywilizacja Polska
  Krzysztof J. Wojtas 10.07.2013 08:28:41
  • @OHV 09:15:52
  Całe pokolenie skażone komunizmem nie nadaje się do odbudowy Polski.
  Problem, że pokolenie "postkomunistyczne" - tym bardziej.

  Co nowego do polityki wkładają JK, Miller, Tusk, czy Kwaśniewski? A co próbowali zrobić ludzie ZChN, co Marek Jurek.
  I wreszcie - co nowego jest w myśli Winnickiego, Zawiszy czy Bosaka? (ten ostatni jest najbardziej sympatyczny).

  I na koniec.
  Może najpierw określmy, czym ma się kierować Polska Racja Stanu a dopiero później oceniajmy, kto się nadaje, a kto nie.
  Krwawy cień Bandery
  Krzysztof J. Wojtas 11.07.2013 12:50:15
  • @OHV 18:20:47
  Dlatego jako warunek prowadzenia zakładki PRS postawiłem sprawę zamieszczania tam tekstów i komentarzy wyłącznie pod własnym nazwiskiem . Można dodawać nick dla rozpoznania.

  Zgadza się Pan?
  Krwawy cień Bandery
  Krzysztof J. Wojtas 11.07.2013 19:43:25

  • @OHV 21:44:58
  Tekst i dyskusje na temat Polskiej Racji Stanu winny być jawne . Także w odniesieniu do osób pragnących przekazać swoje zdanie.
  Nie powinno być żadnych wulgaryzmów i żadnych celowych nakierowań na błędną drogę. Czyli rozważania osób poważnych. Nie powinno też być treści mogących stanowić powód do oskarżeń, gdyż Polska Racja Stanu nie powinna być kierowana przeciw komukolwiek, czy czemukolwiek.

  Ten stan jest dużo łatwiej osiągnąć przy jawności - jawność jest bronią.
  No chyba, że ktoś wstydzi się (lub boi) okazać, że jest Polakiem.
  Tyle, że wtedy jego zdanie byłoby, z założenia obarczone skazą, a takich wtrętów nie potrzeba. Są zbędne.
  Krwawy cień Bandery
  Krzysztof J. Wojtas 12.07.2013 07:20:17

  • @Ranger 16:54:49
  "jeszczem nie widzial Polaka, ktory by odrzucal polskosc"

  Zgoda.
  Ale czy widział Pan inne nacje udające polskość?
  Jakoś takich ostatnio się namnożyło... co jakiś obwieś, to mówią "polak".
  Polskość to religia w która Polacy wierzą
  Krzysztof J. Wojtas 13.07.2013 19:57:00

  • @Nathanel 17:37:23
  Dlatego dążę do dyskusji na ten temat.
  Wskazuję swoje opcje, ale nie znaczy, że uważam je za dogmat; jeśli ktoś poda logiczne argumenty...

  Natomiast chciałbym, aby tu, na NE , polskość została zdefiniowana.
  To byłby sukces NE i nas wszystkich.
  Polskość to religia w która Polacy wierzą
  Krzysztof J. Wojtas 13.07.2013 20:01:56

  • @Nathanel 19:31:03
  Cóż.
  Moim zdaniem czym innym jest posiadanie polskiego obywatelstwa, a czym innym bycie Polakiem. I nie chodzi tylko o kwestie etniczne - raczej o etyczne.
  Polskość to religia w która Polacy wierzą
  Krzysztof J. Wojtas 13.07.2013 20:09:08

  • @Pluszak 22:23:50
  Zastanawiam się nad pańską rolą; jakoś przy Pana adminowaniu istniał trend spadkowy wejść na NE, teraz, przy SL liczba odwiedzin rośnie.
  Czy to ma związek wynikający z doboru tekstów i preferencji?
  Wszystkie herezje Wojtasa
  Krzysztof J. Wojtas 13.07.2013 22:47:09


  • @IvanKruk 10:29:23
  ……….
  Dlatego zaproponowałem , aby w zakładce PRS (jak powstanie), były teksty i komentarze wyłącznie podpisane nazwiskiem. Reszta - do wycięcia.
  Raz, że to poprawi kulturę dyskusji (chciałbym też używania polskich form grzecznościowych), a dwa, że osoby wstydzące się nazwiska zawsze mają skazę "podstępnego" myślenia. Tacy ludzie nie są w stanie pozbyć się tej wady, a Polskę można odbudować tylko prawdą i jasnym stanowiskiem.
  Oczywiści - można będzie dodać swój nick - dla wskazania ciągłości, ale osoby chcące zerwać ze starymi nawykami powinny założyć nowe konto.

  Sam chyba 3 lata temu przestałem używać nicka - właśnie z tych powodów.
  Zmiany na NE - to doskonała okazja do przebudowy - także własnej.
  ……….

  Odmienić los Polski? Nie myśleć „Systemem”! cz.II
  Krzysztof J. Wojtas 15.07.2013 12:24:44

  • @Pluszak 07:28:10
  Myślę, że udział adminów w dyskusjach jest potrzebny - w ten sposób można się zorientować w ich preferencjach ideowych.
  Stanie się jasne jakie notki będą preferowane podczas ich dyżuru.

  Tylko, czy to jest zgodne z linią portalu?
  To też należałoby określić i ewentualnie zmienić albo linię programową, albo adminow.
  Nowy Ekran czy Nowa Szuflada ?
  Krzysztof J. Wojtas 15.07.2013 07:48:47
 • @jazgdyni 13:51:18
  Wysadzić istniejące podstawy - proste. W skrócie idzie o rewizję neoplatońskiej koncepcji świata i człowieka na rzecz oglądu realistycznego. Circ przybliżała to Guzem, ja Gogaczem. To nie jest niewykonalne. Wymaga pracy - tylko tyle.
 • @autor
  no, cóż, każdy patrzy po sobie...
 • @Rebeliantka 14:14:48
  Widzę, że znowu się "tykamy". Czy to tylko w jedną stronę ?

  " Czy prowadziłeś z nim rozmowy na temat kierowania przez niego planowaną zakładką Polska racja Stanu? "

  CP będzie jedną z zakładek PRS.
  Nie będzie tam KK bo ta zakładka jest wydzielona i ma honorowe miejsce na SG.
  Będą natomiast zakładki zawężające temat dyskusji, Np :
  - szkolnictwo
  - wymiar sprawiedliwości
  - gospodarka
  - służba zdrowia
  itd.

  Pan Wojtas będzie kierował zakładką CP ijeśli wprowadzi tam zasadę jawności to jego prawo.

  Czy moja odpowiedź rozwiewa Twoje wątpliwości ?
 • @radzioron 14:18:24
  " A razem to jest was już cosik około 60tki :)

  Skąd Ty tyle szabelek masz?...

  A Koguta trybeusa nie kąsaj. Zacny kogut.
 • @DelfInn 14:16:46
  Zmienić neoplatoński światopogląd circ? Masz taką moc? ;)
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:55:48
  Wie Pan, co? Pańskie agresywne ataki na mnie, Wawro, Skandenberga, Zdzicha, Mind Servicea, Kossobor i wielu innych, których jedyną "winą", jest to, że nie są piewcami Pańskiej koncepcji, którą nie wiadomo dlaczego nazwał Pan CP, są czytelne dla każdego, kto ma choć trochę doświadczenia w internecie.

  Próbuje Pan sobie nadać rolę wybitnego teoretyka i społecznego lidera, której większość internautów nie akceptuje. Nawet przy pomocy sztucznych zabiegów ze strony Pańskiego przyjaciela Spirito Libero ma Pan zaledwie około 380 odsłon na notkę, mimo że wyprodukował ich Pan już ponad 230.

  Może na tym poprzestańmy. Dla porównania tylko dodam, że u mnie tych odsłon jest średnio 2 tysiące, a całkowita liczba odsłon jest trzy razy większa niż Pańska.

  Nb. moje notki są najczęściej poprzedzone dogłębnym badaniem spraw na podstawie materiału aktowego oraz porównywania go z oficjalnymi stanowiskami w kontrowersyjnych sprawach publicznych, uzyskanymi na na podstawie przepisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Mogę tylko dodać, że rzecznicy prasowi tych instytucji nie uważają moich pytań za łatwe, a uzyskiwane informacje są uważane przez opinię publiczną za ważne.

  To by było na tyle.
 • @jazgdyni 13:53:24
  Nic na siłę, Kapitanie ...
 • @jazgdyni
  Jest problem. Tu nie chodzi o to że ktoś ma jakiś pogląd, że chce go
  przedstawić lub do niego nakłonić, tu chodzi o to że łazi i grozi, od czci
  i wiary odsądza, śmie decydować (w zadufaniu) kto Polak a kto polskojęzyczny. Był już taki jeden co własną religię, wygodną dla rzeszy
  wprowadzał, mitologię tworzył, ludzi na uber/unter dzielił.
  Cywilizacja Rzymska Narodu Polskiego ! O @$%&*!
 • @SpiritoLibero 14:24:00
  Chciałabym jeszcze wiedzieć, czy Wojtas wygraża Pluszakowi za Twoją wiedzą i zgodą?
 • @Rebeliantka 14:14:48
  A z czym sie Pani nie zgadza?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:49:02
  Napisałam to. Proszę uważnie przeczytać.
 • @Rebeliantka 14:34:51
  W USA najpopularniejsza jest Myszka Miki; to dopiero przywódca.

  PS. Nudzi Pani.
 • @cyborg 14:39:01
  Widzę, że siły ciemności się grupują.
  I tak przegracie.
 • @jazgdyni 14:30:43
  Wszyscy żyjemy w neoplatonizmie. Licytowanie u kogo jest go ile, u Ciebie, czy u mnie, u circ czy u Wojtasa jest bezprzedmiotowe, wobec konieczności wyjścia z tej głębokiej...ciemnicy. Albo będzie portal do tego, albo się będziemy pogrążać (przy radosnej pomocy naszych ukochanych wrogów).
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:52:24
  Bardzo zabawne. Myśli Pan, że mitoman nieskończony kogokolwiek przekona?

  Na szczęście nie.
 • @Rebeliantka 14:44:28
  " Chciałabym jeszcze wiedzieć, czy Wojtas wygraża Pluszakowi za Twoją wiedzą i zgodą?"

  Gdzie "wygrażał" ?
  Proszę o cytat.

  ( mam nadzieję, że nie będzie to tak jak "grożenie śmiercią " Mindowi... )
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:40:21
  Chyba raczej nic Pan nie rozumie :P i nie wiem czy ma sens dalsza dyskusja. Pana posty są promowane, ostatnio nawet bardzo często, co niektórym blogerom się NIE PODOBA. Więc w czym problem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:53:29
  No proszę. Nawet dar prorokowania Pan posiada. To jest dopiero nudne.
 • @Rebeliantka 14:44:28
  Może p. Wojtas kandyduje na stanowisko szefa adminów lub jakieś inne? Jak coś to mogę ustąpić :D
 • @SpiritoLibero 14:26:24
  ...tutaj język miłości radziorona ...chyba otworzyłeś puszkę pandory, ale spoko będą dyskusje jak diabli hłe hłe hłe...

  radzioron:

  Głos rozsądku...

  ...na tej tutejszej "neosanhedrynowej" puszczy.
  A banda zmanipulowanych (i urabianych od dziecka) jałopów wyje o jakiejś intrinizacji urojonego; dwutysiącletniego trupa na króla Polski.
  A prawda jest taka ze to co w artykule robią z powodzeniem do dzisiaj; przykładem "akcja wawel" i naród śliczniutko podzielony.

  nadużycie link skomentuj

  radzioron 30.05.2013 12:01:45
 • @radzioron 15:03:40
  ...he he he to ci rednacz zrobił "dobrze "...widzę , że już szczytujesz, to taki pogański megaorgazm...hłe hłe
 • @Skanderbeg 14:14:55
  Może dyskusję zaczniemy w zakładce CP? Chyba to nie jest właściwe miejsce.
 • @All
  Chyba gdzieś w tym wszystkim zapodziała się tolerancja i dystans. Jakiż problem zbudować więcej klubów, takich jak Klub Dyletantów? Sądzę że chyba żaden. Niestety można odnieść wrażenie że zamiast tolerancji i dystansu następuje raczej kumulacja fali złości, trzaskania drzwiami, a "bitwa" po pozycję pierwszą zwaną potocznie "pudłem" trwa.
  W tym największy jest ambaras aby dwoje chciało na raz, ale gdzie dwie osoby tam trzy zdania. Może po prostu ktoś musi tupnąć nogą i powiedzieć robimy, tak, tak, i tak, i faktycznie robimy, a nie tylko mówimy że robimy, bo pisanie pustych frazesów nie prowadzi do niczego dobrego.
 • @jazgdyni
  Won z pudła ! Resztek bananów nie wydziobywać !
  710 odwiedzin 121 komentarzy i... starczy ! Won !
 • @SpiritoLibero 15:02:52
  Powyżej już dałam dwa takie cytaty. Nie zauważyłeś, więc zacytuję ponownie jeden z nich:

  • @Pluszak 07:28:10
  Myślę, że udział adminów w dyskusjach jest potrzebny - w ten sposób można się zorientować w ich preferencjach ideowych.
  Stanie się jasne jakie notki będą preferowane podczas ich dyżuru.

  Tylko, czy to jest zgodne z linią portalu?
  To też należałoby określić i ewentualnie zmienić albo linię programową, albo adminow.
  Nowy Ekran czy Nowa Szuflada ?
  Krzysztof J. Wojtas 15.07.2013 07:48:47
 • @radzioron 15:03:40
  Konan zadziorny !
  Lepiej powiedz jak to możliwe:
  0 postów
  76 komentarzy
  4 odsłon
  Kto Cię odsłaniał, i po co ? Jeszcze się przeziębisz od tego odsłaniania.
  No dobra ! Witamy. Broń się sam.
 • @trybeus 15:10:48
  Radzion ma ostry języczek podobnie jak TY.

  Dacie sobie radę... :)))
 • @Rebeliantka 15:22:52
  I gdzie tu widzisz "wygrażanie" ?
 • @Ranger 15:20:51
  לזיין אותך
 • @Pluszak 15:05:03
  Skoro dalsza dyskusja nie ma sensu, to dlaczego stawia Pan problem?

  Mnie też nie zawsze podoba się (podobała) polityka redakcyjna. Ale ja tego nie upubliczniałem.
  Pan zaś to zrobił.
  W efekcie jak wygląda chełpienie się Rebeliantki ilościami wejść, jeśli można stwierdzić, że zawiaduje o tym windowanie na SG; kiedy przestałem być lokowany w piwnicy - nagle moje notki stały się poczytne.
  To dosyć jednoznacznie wskazuje na pański udział w tym procederze.

  Tyle, że w sumie - nie jest to dla mnie aż takie ważne. mam z czego żyć, a i tak zamierzam założyć własny portal prezentujący CP. Stracić może tylko NE.
  Portal bez idei - to tylko towarzystwo wzajemnej adoracji. Inaczej - dyletanci. Czyli - w koło Macieju o dupie Maryni.
 • @Pluszak 15:08:35
  Właśnie ;) Wyraźnie mu przeszkadzasz w planach :)
 • @SpiritoLibero 15:26:23
  Tutaj widzę:

  "To też należałoby określić i ewentualnie zmienić albo linię programową, albo adminow".

  Wojtas pisze o jakiejś linii programowej, do której Pluszak ma nie pasować. To jest jakaś linia programowa? Znana Wojtasowi, a reszcie blogerów nie?
 • @Rebeliantka 15:31:14
  Mam wrażenie, że jesteśmy z innych planet ( albo pochodzimy od innych małp...)

  Jeśli to co cytujesz jest "wygrażaniem" to gratuluję wrażliwości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:27:12
  Znowu Pan zmyśla. Moje notki tylko 3 razy w historii były na pudle, a średnia odsłon wynosi prawie 2 tysiące. Może tylko w 30 % znajdowały się one na "dwójkach".

  A Panu nawet "jedynka" przez prawie 2 dni wykreowała tylko 1127 odsłon ;)

  To tak gwoli ścisłości, na temat, który Pan sam wywołał.
 • @SpiritoLibero 15:35:16
  Dziękuję za docenienie.
 • @radzioron 15:33:58
  dodatek. zglosilem do moderacji nie komentarz ale usera. mam nadziej ze Sl nie zapomnial o swojej deklarcji o tym kto i co nie bedzie tutaj obrazane.
 • @Rebeliantka 15:36:29
  To jeszcze niech Pani policzy ile razy wcześniej byłem na pudle i ile razy na 2.

  Mnie szkoda na to czasu, ale może to ważne...
 • @DelfInn 15:39:34
  ...good job !!!! :))
 • @SpiritoLibero 11:08:02
  Proponuję dla notek, które nie są notkami autorskimi znaleźć miejsce na SG pt. Blogerzy polecają
  ----------------------
  POPIERAM! JESTEM ZA KULTURALNĄ, POLSKĄ ORYGINALNOŚCIĄ!
  Wydaje mi się, że pozytywne przykłady można dawać polskim czytelnikom promując autentyczne, uczciwe teksty. Chrońmy zasoby polskie przed amerykańskim imperializmem kulturowym!

  Od dawna popieram każdy pomysł eliminacji tłumaczeń z angielskiego bez podania źródła. Nathanel - ten, który też publikuje w wychodku 3O ma taką tendencję programową, oraz Ranger.

  Oni zajmują ważne tematy, przykrywając je zamiast prawdziwej informacji banialukami, podając czytelnikom błędne lub nieistotne obrazy. To nie chodzi o spłycanie tematów, tylko o programową, nieetyczną, dywersyjną robotę ogłupiania Polaków.

  Nowy Ekran miał podawać lepsze, głębsze informacje - natomiast promuje aktualnie notki z pełną dezinformacją, takie jak od Nathanela i Rangera. Ich notki to niebezpieczne, radioaktywne odpady i trzeba by je zakopywać głęboko, a nie promować na SG.

  POPIERAM w pełni eliminację tłumaczeń i wklejeń z pozycji 1,2,3 i na środkowej kolumnie.

  POPIERAM teksty samodzielnie pisane przez blogerów. Na teksty i samodzielne tematy potrzeba o wiele więcej czasu niż na wklejanie tekstów z innych portali. Przeglądy są dobre, ale proponuję też dla nich znaleźć osobne miejsce. Np Flesz lub Flash dnia, przekrój tygodnia, panorama miesiąca itp.

  Może potrzebny jest warunek na SG - by teksty były samodzielnie pisane.

  Dalszy problem to notki pisane bez użycia polskich znaków diakrytycznych. One nie powinny w ogóle mieć wstępu na SG! Jeżeli podejmuje się dyskusję o polskości- to pisanie po polsku jest wymogiem podstawowym.

  Nie raz już pisałem, że tendencja do zachwaszczania języka polskiego jest wielowarstwowa. Np. Francuzi ustawowo walczą z niszczeniem ich języka przez angielski, który ma prawo zajmować w programach radia i telewizji tylko parę procent ( tu nie pamiętam dokładnej liczby).

  Puszczanie notek bez polskich znaków- jak u Rangera, Barabary, czy Slepej Manki uważam za szkodliwe dla wizerunku nE. Należałoby do zadań redakcji nE wartościowe informacje PRZYPASOWYWAĆ do standardu polskiego pisma. SL nie masz się, co obawiać o większą pracę.

  U Rangera zauważyłem podejmowanie - zajmowanie wartościowych tematów, po to by czytelników fałszywymi informacjami okłamywać, dezinformować - dlatego notki RANGERA powinny być zablokowane dla SG i środkowej kolumny z automatu.

  Przypominam:
  Nowy Ekran powstał po to by stanowić alternatywne źródło informacji przeciwko dezinformacji i propagandzie mass mediów oraz rządowych źródeł informacji.

  Panie i Panowie po to są podawane adresy absolutne, czyli pełne linki by z nich korzystać. Tam gdzie linki się zmieniają można wstawić artykuł w przypisach, ale proszę was walczcie z kulturalną tandetą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:43:09
  Ależ Szanowny Panie, zadałam sobie ten trud tylko w związku z Pańskim pytaniem. Cytuję:

  @Rebeliantka 12:08:42
  Niech pani nie bierze tak wszystkiego do siebie; dla mnie jest pani jedną z wielu blogerek, które nie mają zbyt dużo do powiedzenia, co kamuflują zaciekłą nienawiścią. Bo śladów krytycznej argumentacji brak.
  Takich na kopy można w każdym maglu spotkać.

  Napisała Pani jakąś notkę ostatnio, ma jakiś pomysł?
  Jedyna aktywność to plucie do spółki z bratem na mnie.

  Więc odpowiedziałam Panu nt. aktywności:

  "Próbuje Pan sobie nadać rolę wybitnego teoretyka i społecznego lidera, której większość internautów nie akceptuje. Nawet przy pomocy sztucznych zabiegów ze strony Pańskiego przyjaciela Spirito Libero ma Pan zaledwie około 380 odsłon na notkę, mimo że wyprodukował ich Pan już ponad 230.

  Może na tym poprzestańmy. Dla porównania tylko dodam, że u mnie tych odsłon jest średnio 2 tysiące, a całkowita liczba odsłon jest trzy razy większa niż Pańska.

  Nb. moje notki są najczęściej poprzedzone dogłębnym badaniem spraw na podstawie materiału aktowego oraz porównywania go z oficjalnymi stanowiskami w kontrowersyjnych sprawach publicznych, uzyskanymi na na podstawie przepisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Mogę tylko dodać, że rzecznicy prasowi tych instytucji nie uważają moich pytań za łatwe, a uzyskiwane informacje są uważane przez opinię publiczną za ważne".

  Przecież chciał Pan wiedzieć.
 • @Ranger 15:57:13
  " ... to skrzyzowanie qurvvy z oslem - odporny na nauke jak osiol i nie do zaje6bania na poligonie :) "

  A może tak troszkę delikatniej ?...
 • @adevo 15:52:31
  >Na teksty i samodzielne tematy potrzeba o wiele więcej czasu niż na wklejanie tekstów z innych portali.

  Ba! Niektóre są publikowane zanim w rozumie autora dopełni się czas potrzebny na ich opracowanie...
 • @Ranger 16:09:12
  W marynarce ? Pierwsze słyszę...
  Byłem sportowcem.

  A zwróciłem uwagę bo są tutaj kobiety ( i może dzieci, w końcu są wakacje...)
 • @cyborg 14:39:01
  Mam identyczne zdanie jak ty i nieraz dawałem temu wyraz.
  Facet jest megalomanem, a pojęcie cywilizacji polskiej jest śmieszne (vide moje czym lepszy Lech, niż Czech i Rus)
 • @SpiritoLibero 16:11:35
  czy ew. nieobecnosc kobiet i może dzieci uzasadniałaby tolerowanie kapralskich narowów?
 • @DelfInn 15:01:44
  To ja ci powiem, że z neoplatonizmem jest mi zupełnie w poprzek.
  Stąd mnie circ z paradygmatem i prawdą tak swędziała.
 • @DelfInn 16:22:26
  Nie. Ale byłoby łatwiejsze do zaakceptowania.
 • @SpiritoLibero 16:03:19
  ..spoko Kogucie Spirycie...dziobobicia to moja specjalność...niech że sie Kogut Rendżer wypatroszy co mu siedzi na wątrobie...he he he
 • ------------------
  http://www.youtube.com/watch?v=1mbkZehjvQc
 • @cyborg 15:17:48
  Okej, już schodzę...
 • @Ranger 15:57:13
  ...dobrze, że się obracasz, gdziebyś się nie obrócił rzyć zawsze będzie z tyłu...hłe hłe hłe

  http://www.gigante.pl/pliki/grafika/obraz/4/gigante.pl_obraz_1212604185.jpg
 • @jazgdyni 16:23:04
  e tam, czepiasz sie. (ile juz mamy? ;)))
 • @SpiritoLibero 16:24:49
  Doprawdy? Od kiedy to kapralowi wolno mówić w obecności oficerów bez rozkazu? ;>
 • @adevo 15:52:31
  Dziękuję za poparcie.

  Bardzo konkretne i stanowcze. Witam z uznaniem.
 • @Ranger 15:57:13
  Wylecisz z dyskusji jak nie opanujesz się. To nie chamowo.
 • @SpiritoLibero 16:11:35
  Widzisz?! To jest nieuchronne!

  Każda dyskusja przeradza się w pyskówę. Tworzą się pary miłosne, które piją sobie z dzióbków.

  Trzeba będzie sobie dokładnie powtórzyć Regulamin i może też tam co nieco zmienić.
 • @jazgdyni 16:40:17
  Eh...
  Co mam Ci powiedzieć ?...
 • @jazgdyni 16:40:17
  >Każda dyskusja przeradza się w pyskówę. Tworzą się pary miłosne, które piją sobie z dzióbków.

  No mówiłem - neoplatonizm! :)))
 • @radzioron 17:27:27
  Gdzięż, u kogółż? A przede wszystkim - uzasadnienie. Ban bez uzasadnienia, to jest kaprys panienki w sztruksach. Nosisz sztruksy, złotko? Latem??? Fuuuuj!
 • autor i reszta swiata
  Proponowałbym więcej (nawet przedruków) opracowań na temat odkryć,ośiągnieć ,wynalazków.Brakuje takich tematów ,myślę
  że temat elektrowni węglowych byłby zamknięty gdyby udostępniano publicznie możliwości zagazowywania węgla (czyste spalanie) czy też
  przerabianie na energie w urobisku bez wydobywania.Mamy setki
  nowoczesnych myśli technicznych i możliwości oraz klamkę na te tematy.
  Więcej publikacji dostępna wiedza i ludzie nie dadzą się oszukać.
  Nie zgodzą się na wciskanie ciemnoty i starych zachodnich nic nie wartych technologii ,w które tam zainwestowano i się nie sprawdzają lub rynek nimi jest przesycony. Na pewno nie nadają się w POLSKICH warunkach klimatycznych czy technologicznych oraz surowcowych.Są NIE
  OPŁACALNE.
 • Tak tylko pytam...
  @jazgdyni

  Przeglądałem Pański tekst i jedno mnie zastanowiło...
  cyt. "Ludzie piszący, ale nie blogerzy. Przewodzi im najpłodniejszy multiplikator tekstów, rzadko originalny, gość z poza kraju, który, albo jest emerytem, albo "

  Jest Pan hackerem, czy "ktoś" udostępnił Panu adresy IP użytkowników NE?
  Czy adresy IP na NE są ogólnie dostępne dla osób postronnych?

  Skąd Pan wie, kto pisze z poza kraju?

  Widać MOSSAD zeszedł na psy...
 • @latajace skrzypce 19:20:59
  Jestem za :)
 • @Talbot 19:23:12
  sam mowil. z tego mowienia naszego ten mosad wszystko wie, ze siebie nic bo to lenie som :>
 • @Talbot 19:23:12
  Skąd Pan wie, kto pisze z poza kraju?
  Mozna wywnioskowac jak ktos np;( ja) czesto nie uzywam polskich liter szybko piszac z braku czasu.Albo nie umie ich używać!
  pozdrawiam.LS
 • @latajace skrzypce 19:37:07
  Tylko, że....

  Ten wpis dotyczył mojej osoby.

  @jazgdyni jest wkurzony, że taki Talbot pisze herezje zahaczające o ezoterykę, zamiast cytować dzieje wszystkich świętych i Talbota wpisy lądują czasami na tzw Pudło. Ale tak to już jest z fanatykami religijnymi.
 • @latajace skrzypce 19:37:07
  BTW, chyba powinno spoza skoro po ma byc rzeczywiście zza?
 • @latajace skrzypce 19:20:59
  Ja ubolewam, ze tematyka techniczna i naukowa ostatnio kuleje.
  Mieliśmy świetny cykl o nowych metodach produkcji energii, o magazynowaniu energii, o zimnej fuzji. Sigma precyzyjnie śledzi temat elektrowni jądrowych. Niestety, nie ma specjalistów w tematyce węgla kamiennego i brunatnego.

  Pozdrawiam
 • @Talbot 19:23:12
  Nie ma nic strasznego proszę pana. Ludzie sami podają skąd piszą.
  Mniej więcej wiem, kto pisze z terenu USA, a kto z Niemiec. Nikt nie robi z tego zazwyczaj tajemnicy.
  A o panu nie wiem nic.
 • @Talbot 19:49:17
  Ale strzał zza węgła karabinem z krzywą lufą!

  Talbot nawet przez moment nie przyszedł mi do głowy. Czytuję go, nie wiem czy komentowałem.
  Ten, którego miałem na myśli nie pokazał tu się dzisiaj.


  Ps. Nic nie mam przeciwko ezoteryce i nie jestem fundamentalistą.
 • @jazgdyni 20:13:02
  >Nic nie mam przeciwko ezoterce i nie jestem fundamentalistą.

  No cóż, nikt nie jest doskonały...;-)
  Ale można się wydoskonalać! Sursum corda! :-)
  No jest taka opcja... Wiecznie żywa! :-)
  Wcale nie zza węgła - ale wprost dana. Starczy wziąć.
  Zupelnie jak z tym węglem. Że się nikomu nie chce dawać zdań spec. o tym, nie znaczy, że spec. od tego nie ma. Skrzypce dobrze grają na tę nutę upowszechaniania tego co ukryte, schowane, zakryte, zalane, zakopane...
 • @DelfInn 20:28:37
  Właśnie dzięki takim, jak ty, staram się każdego dnia coraz bardziej doskonalić.
  Serio.
 • @Ranger 20:25:28
  Zajrzałem, skomentowałem.
  Zatoka Gwinejska, jeżeli chodzi o wody, to jeszcze na szczęście małe łotrzyki. Nie zorganizowany biznes, jak Somalia.
  Atakują głównie na kotwicowiskach. A tam wszyscy są coraz lepiej przygotowani.
 • @Talbot 19:49:17
  ..niech se Talbot nie przybiera do głowy..talbot sam się podstawia jako menczennik ezoterryczny...takie następne wcielenie @Antymaterialny..ale tak to już jest z fanatykami UFO..:))))pozdrawiam niepoprawnie
 • @jazgdyni 20:34:02
  Gutan!!! Sigma! Powiedz munożesz! Ech... :)))
 • @latajace skrzypce 19:20:59
  Kochaneńki ! Dawniej tak tu było, warto było przysiąść fałdów i coś
  przetłumaczyć. Wybacz ale obecnie jak ściągam faceta który tu razem pisał,
  a on ma 18 odsłon i jednego (mojego!) komenta ?!
 • Do wszystkich
  Skoro jest podejrzany areopag, w którym zamieszcza się często posty na zasadzie znajomych Królika, to proponuję zamieścić również rubryczkę popularne posty, choćby tylko z tytułem, nickiem blogera, datą publikacji, ilością komentarzy (a może odsłon?) i może być jeszcze średnią oceną. Może być to notowanie z tygodnia i miesiąca, a nawet roku lub od początku nE.
  Coś takiego mają na NP. Stanowi to wizytówkę portalu, a jednocześnie nowy czytelnik może się zorientować czym żyją tu blogerzy.

  Wy tu piszecie o specjalistach od węgla, ale któż śmiałby stanąć w szranki z największymi specjalistami w tej materii, którzy rozłożyli tę dziedzinę gospodarki dokumentnie, a mianowicie byli naukowcy, Buzek & Steinhoff, obaj ze Śląska.
  Dla kontrastu podsyłam aktualną piosenkę napisaną przez górnika z USA, Jimmy'ego Rose'a, o wymownym tytule "Coal Keeps The Lights On". A przecież oni, mają ropę i gaz, łupki bitumiczne i gaz łupkowy, węgiel i energię jądrową, a piszą piosenki o węglu.
  Chętnie posłuchałbym piosenki pt. "Węglu mój" w wykonaniu honorowego hutnika i górnika PRLu, obecnie emerytowanej (wcześniejsza emerytura) Maryli Rodowicz.
  http://www.youtube.com/watch?v=uALyCLBnv20
 • @tadman 21:19:37
  Tadmanie

  my tu takiego talenta przyjęlibyśmy z wszystkimi honorami.
  Ale najwidoczniej, w zemście za Gierka, węgiel jest tematem be.
 • @jazgdyni 22:05:40
  KOSSOBOR przypomniała, że niedawno grinpisiaki właziły na turoszowskie kominy i krzyczały, że węgiel jest be, bo zabija i w tym celu postawiły masę symbolicznych krzyży. A te gupie Amerykuny o tym nie wiedzą i śpiewają, że węgiel w czymś im pomaga.

  Talent to on ma do beczenia w stylu Willy'ego Nelsona. ;)
 • @jazgdyni 22:05:40
  Były kiedyś audycje w RM ze specami od wegla. Glowa mala co gadali.
 • @tadman 22:18:14 & Delfinn
  Ten węgiel wpisuje się w systematyczną destrukcję polskiej gospodarki. Wszystko to, co kiedyś stanowiło o naszej sile trzeba zniszczyć. Zniszczono skutecznie stocznie budowlane, zniszczono przemysł odzieżowy i niszczy się kopalnie, Niektóre Czesi wykupują za bezcen i ciągną z nich zyski.
  To jest cały destrukcyjny scenariusz. Zniszczyć przemysł, a ludzie do roboty za granicę.
 • @jazgdyni 05:19:03
  Niemcy na gwałt stawiają elektrownię węglową ! Przyczyna ? Nie brak mocy.
  Przyczyna polityczno-administracyjna. Mają luz w emisji CO2.
  Muszą dociągnąć do limitu, lub lekko przekroczyć by innym obcięto to
  czym handlują, a sobie utrzymac limit tanim kosztem.
  To wszystko zbyt mało (informacji) by pisać notkę pod którą podpisze się
  sześć osób a przeczyta trzydzieści.
  Można w zasadzie dodac ciekawostkę: natychmiast po tym jak sz.p.Tusk
  oświadczył ze osobiscie dopilnuje budowy bloków energetycznych w Opolu,
  akcje spółki energetycznej spadły o 8% i nie moga się dźwignąć.
 • @@@
  Powrócę do tego tekstu za jakieś trzy miesiące. Szanowni redaktorzy i administratorzy łaskawie przyznali rację i zgłosili wolę zmian.
  Trzymam ich za słowo.
  Zobaczymy, co się stanie z naszą Stroną Główną.
 • @jazgdyni 09:54:14
  A zgłosiłes że "pole aresowe" nie moze być słupem ogłoszeniowym ?
  Tylko pisemne, przemyślane wypracowanka.
  Poza tym zgłaszałem kiedyś że nieobecni autorzy (jak JKM!) powinni być oznaczeni innym kolorem bo nie biorą udziału w dyskusji nad własnym
  dziełem.
 • @cyborg 10:47:56
  Niestety, nie zgłosiłem.
  Faktycznie, powinna być osobna kategoria, dla ludzi, którzy nie prowadzą dyskusji. Bo to przecież nie blogerzy.
  Nie cierpię też takich komentarzy, jak GPSa, który pisze: - "ja już o tym pisałem tu i podaje link". To żadna dyskusja tylko promocja.
 • Witam, witam i jeszcze raz witam
  Chyba nam wszystkim przymusowa przerwa dała wiele czasu do przemyśleń. Jak zwykle trafnie. Niektórzy traktują pisanie jak pracę na akord często ilość nie popartą jakością. Co do tematów to chyba głosne medialne tematy będą na topie i chyba być powinny, problem w tym aby nie były tępo kopiowane z innych portali, lecz jak napisałeś poparte swoim oryginalnym spojrzeniem. Pozdrawiam wszystkich DYLETANTÓW i mam nadzieję do napisania częściej.
 • @pasmail 08:19:26
  Witam i pozdrawiam

  Oczywiście nie da się nie pisać o najważniejszych sprawach które absorbują media. Ale trzeba starać się wnieść coś nowego, swój punkt widzenia.
  To nie moze być pisanie dla pisania.
  Tekst winien nieść pewne przesłanie.
 • ???????
  A gdzie mój poprzedni komentarz ?
 • @pasmail 08:34:01
  To tutaj komentarz ci znikł?!

  Nic z tym nie miałem do czynienia.
  Jakiś błąd techniczny???

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej