Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

"Normalne" mordobicie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie daliśmy sobie po gębie. Ekrany i kabelki nas chronią. Ale, gdybyśmy byli oko w oko, to nakładlibyśmy sobie po buzi?

 

 

 

 

 

Raz po raz szpalty Nowego Ekranu są miejscem gwałtownych dyskusji, gdzie wymiana zdań wykracza poza ramy kulturalnego sposobu rozmawiania. Jest to w pewnym sensie zjawisko naturalne.

Istnieje pewne grono blogerów, którzy świadomie prowokują nawalankę i grupa komentatorów, która tylko czyha na odpowiedni tekst, żeby się trochę powyżywać. Można powiedzieć, że to taki sport, taka ustawka. Tworzą się ciągle te same pary, które się wzajemnie obrzucają błotem, pomiatają i ośmieszają. Czasem nawet dochodzi do gróźb karalnych.

To jest internetowa normalka. Autorowi wpisu właśnie o to chodziło, ma dobrą klikalność, a że dyskusja nie ma żadnego merytorycznego sensu to już nieważne.

 

Jednakże czasami jest inaczej. Autor tekstu, świadomie, czy nieświadomie, poprzez konstrukcję swojego wpisu, dwuznaczność, albo kontrowersyjne tezy wprost zaprasza do słownych nawalanek.

Świadomie tą metodę stosował często pewien popularny bloger, dzisiaj można już powiedzieć pisarz i udawało mu się to tak długo, aż wszyscy zrozumieli, że jest to jego sposób na promocję swoich prac. Z podziwem muszę przyznać, że cel swój osiągnął. Po tej akcji książki jego bardzo dobrze się sprzedają.

 

Cóż jednak robić, gdy dobry bloger, pretendujący do elit, tak skonstruuje swój tekst, postawi w nim kontrowersyjne tezy i w ten sposób mimowolnie powoduje, że dyskusja przestaje być merytoryczna i zamienia się w walkę.

Oczywiście redakcja się cieszy, bo wzrasta oglądalność; nawet często sama dolewa oliwy do ognia.

I często też tak jest, że sam autor tego wpisu występuje jako agresywna strona dyskusji. Do upadłego stara się bronić swoich wątpliwych tez.

Wszystko jest dobrze, gdy to mieści się w zakresie normalnej erystyki. Dyskusja jest starciem, a różnica zdań zmusza do poszukiwania coraz lepszych argumentów. Niestety, zazwyczaj przeciwnicy okopują się na swoich pozycjach i zamiast argumentami zaczynają się przerzucać inwektywami. Na koniec nie ma w tym żadnego sensu. Padają coraz grubsze wyrazy, ba, nawet obelgi i zaczyna się banowanie nieprawomyślnych.

Istotną rolę odgrywa też stygmatyzowanie przeciwnika; przyczepianie mu etykietki, jak znak za okupacji przyszyty na piersi.

Ostatnio furorę robi etykieta "żydokomuna" versus "prawdziwy Polak".

Nie ważne jakie argumenty stawiasz i czy masz rację, czy nie, jeśli jesteś przeciwko, to jesteś żydokomuna. W ostatnie takiej nawalance okazało się, że 80% dyskutantów to właśnie żydokomuna, wobec nielicznej garstki "prawdziwych Polaków".

 

Takie stawianie sprawy ośmiesza autora, a mnie przejmuje niesmakiem. Stygmatyzowanie bierze się z piaskownicy i jest ulubioną metodą wszystkich gównianych mediów, które przecież tak mamy w pogardzie. Wyglada na to, że liczne grono blogerów po cichu, pod stołem pilnie te trefne gazety przegląda i wiele się z nich uczy.

 

Gdy piszę tekst, to biorę odpowiedzialność za wszystkie słowa w tym tekście. Oczywiście, jak najbardziej chcę mieć pod nim szeroką i głęboką dyskusję. I moim koniecznym obowiązkiem i przywilejem jest moderowanie komentarzy pod własnym tekstem. Trzeba to robić taktownie, ale i stanowczo. W tej moderacji objawia się cała kultura i klasa piszącego. Oczywiście jest to pewien wysiłek, bowiem trzeba dokładnie zrozumieć, o co komentatorowi chodzi. Czasem nawet warto dopytać, aby nie popełnić pomyłki. Niestety, nie każdego na to stać. Często zacietrzewienie zasnuwa mgłą oczy. Narasta konflikt.

 

Bardzo często taki konflikt jest wydumany. To tylko wzajemne niezrozumienie i nieumiejętność prawidłowej komunikacji. Głupie słowa, nad którymi się nienależycie panuje. Werbalizacja własnych myśli nie każdemu jest dana w stopniu zadowalającym.

 

W konflikcie rozum idzie spać i rządzą upiory – emocje. Nie ważne, by odpowiedzieć celnym argumentem, ważne by przeciwnikowi dopiec. Obrazić w skali od 1 do 10. Spektrum obelg jest bardzo szerokie. Przyznam, że w tym jesteśmy podobni do Włochów; oba narody kweciście i wyuzdanie okładają słowami przeciwników.

Mówię o przeciwnikach w dyskusji. Bo trolle to od razu walą z grubej rury. Jednakże strony konfliktu już nie dyskutują, tylko starają sobie dokuczyć. Im boleśniej, tym lepiej.

 

Co jest? Potrzeba emocjonalnego rozładowania? Wrodzona kłótliwość narodu? Niska kultura osobista? Chyba wszystko po trochu.

 

Dyskusja się kończy, naturalnie umiera, gdy opadły emocje. A najgorsze w tym jest, że już nikt nie pamięta, o czym właściwie był inkryminowany tekst.

KOMENTARZE

 • @ autor
  Podziały występuja nie tylko na linii żydokomuna-prawdziwipolacy !
  Istotny, jeżeli nie najistotniejszy jest udział unoszącej się w błękitach nad nawalającymi ; elitki ateistyczno-logicznej. Na niej można polegać jak na .....
  Złośliwi stalkerzy upozowani na waritów dokonuja "tłumaczeń",
  nam durniom tłumacząc co po angielsku lub polsku miał do powiedzenia
  inny wynajęty stalker.
  Problemem jest to że stalkerzy zaczynają wieść prym na portalu, wypierając
  czytelników. Buduje się portal nawalankowy ! Nawet odpowiedzi redakcji są
  wyłącznie w trybie nawalankowym, nigdy merytorycznym
 • @cyborg 09:23:24
  Acha !
  Wszedłem na notkę z poziomu klubu dyletanta, ze strony głównej mieli, mieli i nie chce.
 • Rzecz dotyczy większości naszych Rodaków
  Brałem kiedyś udział w spotkaniu wspólnoty. Sprawa ważna, bo chodziło o nasze pieniądze. Niestety, dwie osoby zaczęły wyciągać jakieś mało istotne pierdoły, bzdet, które można było załatwić wprost u Administratora. Nie jest to przykład odosobniony, przykładami mógłbym sypać jak z rękawa.
  W takim przypadku potrzebny jest moderator, który udziela bądź odbiera głos.
  Na portalu będącym sumą wielu blogów moderowanie staje się nieskuteczne. Pisanie o tym jest głosem wołającego na puszczy. Pozostaje ignorowanie i uniemożliwianie sikania po nogawkach.
 • @gallux 09:37:19
  Fajno! Tyle tylko że czasami do władzy na portalu dopcha się grupa
  uważjąca że masz obowiązek udostępniac swoje nogawki do obsikiwania !
  Wywalenie oszczynogawki to niby cenzura, mało tego, masz obowiązek
  udostępnić własną notke do "prowadzenia innego wątku", lub "musisz
  najpierw opowiedzieć sie czy jesteś członkiem Cywilizacji Obsikiwackiej",
  zanim pozwolą Ci merytorycznie porozmawiać.
 • Nie zgadzam się!!!
  No i mamy drakę :-)
  Naprawdę niewiele potrzeba, oj niewiele. Wystarczy dać wolną rękę miłości własnej a szybko wyradza się w zapatrzenie w siebie - a nie w Boga i bliźniego, w perspektywę poświęcenia i rzeczowej, konkretnej miłości, jak na przykład ta opisana przez Ciebie w poprzedniej notce. Wszelako miłość jest tematem... tabu. A właściwie zagadnieniem okupowanym. Nie podoba się wszelkiej maści upadłym nihilistom ani piękno, ani dobro, ani prawda, ani, oczywiście, miłość. Nie podobało się nigdy, jak mówią o tym w Piśmie wielokrotnie. Takie są realia. Dlatego, aby wydobyć człowieka z tego upadku potrzebna jest dobra filozofia personalistyczna, potrzebny jest powrót metafizyki i skierowany na dobro człowieka, jakim jest mądrość, program wzajemnego się wychowywania. Czy takie rzeczy są tutaj poruszane? Czasem coś się przemknie - szybko, jak nocny złodziej. Taka sytuacja nie jest tylko tutaj. Jest taka w całym polskim necie i, oczywiście, poza nim. W efekcie rząd zarządza inwigilację internetu, inwigilację chodników i szos, inwigilację naszych kieszeni i, oczywiście, inwigilację rodzin. Bo w sytuacji jaka jest, jest samosięrządem, a nawet, jak poetyzują niektórzy, nierządem. Czy gdyby tutaj pojawiły się wartościowe teksty, których autorzy mieli by na tyle kultury i zrozumienia dla cudzej ułomności, by nie rozpętywać jatek, podniosłaby się nam kultura? pewnie nie od razu, nie z dnia na dzień. Ale na pewno rząd by się wściekł. I nie tylko on!
  Mierzmy wysoko! Zawsze i jak najwyżej!

  Sursum corda!
 • @cyborg 10:13:36
  Jestem tu od początku i mniej więcej wiem z kim można tu rozmawiać, a kogo grzecznie wziąć za buzię i fora ze dwora:-)
  Piszę kiedy mam ochotę i coś do powiedzenia, nie interesuje mnie wyłącznie ruch w postaci klikalności, to droga donikąd. Ja tu nie zarabiam ani nie robię kariery. Te rzeczy mam już za sobą. Stać mnie na własne poglądy.
 • kwestia wychowania
  Kwestia wychowania. Kiedyś było bardziej nastawione na współpracę i zrozumienie. Wraz z wejściem do Polski koncernów międzynarodowych rozpoczęła się era bezpardonowej rywalizacji, pogrążania przeciwnika, gardzenia łosiami, którym trzeba wcisnąć szajs jako złoto, gdzie liczy się jedna zasada: moje musi być na wierzchu a resztą trzeba manipulować.
  Ludzie wzorce zdobyte na szkoleniach z asertywności, technik wpływu, sprzedaży, negocjacji przenoszą potem do życia codziennego. Na blogi również. Człowiek niestety nie jest w stanie wyjść poza wyćwiczone i utrwalone nawyki.
 • @DelfInn 10:28:55
  A ja mam do pana szczególną uwagę. Tudzież do środowiska, z którym jest pan związany.

  Proszę zauważyć, że to właśnie katolicy, a i Pan w szczególności - nie podejmujecie dyskusji na ważne tematy a zastępujecie to, często brutalnym, nakazem - siedź na d... i módl się, a nie pyszcz.

  Jeśli ludzie Kościoła stosują takie metody "dyskusji" to czego spodziewać się od innych?
  Bo okazuje się, że częściej w krytykach Kościoła można znaleźć uzasadnienie dla zarzutów.

  Proszę przejrzeć blogi; czy u Rebeliantki są uwagi merytoryczne na zarzuty, czy Górzyński przedstawia jakąś myśl poza zamieszczaniem fragmentów KKK?
  O Circ to nawet nie warto wspominać bo to między okresem, a menopauzą.

  A pod Pana ostatnią notką zadałem pytanie i... brak jakiejkolwiek reakcji.
  Czyli metoda: my was bedziemy pouczali, a wy macie słuchać i nie pyskować. A jak nie to ban, bicz i włosiennica.

  Zatem. Jeśli z NE chcemy zrobić dobry portal - to nie może być tematów tabu, a dyskusja winna opierać się na argumentach merytorycznych.
  I to dotyczy wszystkich. Mnie też, bo czasami, co przyznaję, też nie potrafię poskromić pióra. Zwłaszcza wobec debilnych uwag.
 • @Jazgdyni
  Raczej ciężko mówić o naprawie kraju gdy "para idzie w gwizdek". Każda zadyma, słuszna czy niesłuszna daje upust pary, ale gdy tej pary zejdzie zbyt wiele to może nie być siły na inne działania. A karawana i tak jedzie dalej, tylko niekoniecznie w dobrym kierunku.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:06:19
  "O Circ to nawet nie warto wspominać bo to między okresem, a menopauzą."

  Brawo. Gdyby nie było to napisane akurat pod tym artykułem, to może uszłoby mojej uwadze. Poza tym, gdyby chcieć rozebrać to zdanie merytorycznie, to albo okres, albo menopauza. Brak znajomości fizjologii kobiecego ciała, to trochę kompromitujące. Nieprawdaż.
 • jazgdyni
  Cześć Janusz,
  pewnikiem znane Ci jest słowo prowokator, mocno mi się wydaje, że jest kilku takich na tym portalu. Przypuszczam , że są też tacy , którzy spełniają swoją powinność gdyż są na służbie. Na takie postacie jest lekarstwo, trzeba traktować ich jak powietrze i nie wdawać się z nimi w utarczki.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:06:19
  Panie Krzysztofie,

  Kwestia perspektywy. Nie tej, od której się wychodzi lecz tej, ku której się zmierza jest zasadnicza. I o tym był mój komentarz, jako dopowiedzenie do notki. Ocena naszych zachowań nie jest dla nas łaskawa, o ile ma być prawdziwa. Katolicyzm jest jedyną perspektywą praktyczną, dającą jakąkolwiek nadzieję na gruntowne przeobrażenie człowieka w osobę ludzką. Także filozofie nawiązujące konstruktywnie do katolicyzmu, i z których on wzajemnie czerpie, są taką jedyną perspektywą. To jest moje zdanie. Zaś notki są po to, by je przemyśleć. Podobnie jak i komentarze są po to, by dopełniać obraz z notki. I to jest moja perspektywa prowadzenia bloga. Jestem świadomy, że każdy ma inną. I szanuję te indywidualne decyzje. Aczkolwiek ubolewam, że wiele z nich nie prowadzi do otwartego oglądu siebie, Boga, rzeczy, ludzi i świata. Ulegają zapętleniom i strzępieniom, dewaluacji. Nie może być inaczej, gdy na pierwszym miejscu w perspektywie swojego sumienia jest cokolwiek innego, niż Krzyż i Bóg.
 • @Andy 51 11:37:33
  Wiesz po czym ich poznaję? Po słabej znajomości, tudzież nieporadności w posługiwaniu się językiem ojczystym. Człowiek, który kocha Ojczyznę i czuje się dumny z bycia Polakiem, nie może sobie pozwolić na bylejakość.
 • @radzioron 11:55:44
  Widać, że twoją specjalnością są "baby pomiędzy, z zachwianą gospodarką hormonalną". No cóż, jeden woli blondynki, a inny jak mu nogi śmierdzą.
 • @gallux 11:50:18
  Czego wymagać od lokajów?
 • @Andy 51 12:03:11
  Sprawności fizycznej? Czy może umiejętności brania po pysku?
  :-)
 • @radzioron 12:06:32
  Weź dziecinko kajecik i napisz 1000 razy:
  H O R M O N
 • @DelfInn 11:46:35
  Widzi pan. perspektywa "katolicka" nie musi być jedyną.
  A przede wszystkim nie uprawnia do całkowitego zawłaszczenia nauki Chrystusa.
  W najlepszym razie można powiedzieć, że ta perspektywa najlepiej oddaje możliwości rozwojowe człowieka (czyli personalizm) w określonym regionie i czasie.
  I ja temu nie przeczę.
  Jednak w odniesieniu do Universum - to trochę za mało, a do tego , tak twierdzę i staram się wykazać, zaczęto bądź "iść drogą na skróty", bądź nawet zawracać.

  Przy takim ujęciu nie można twierdzić, że jedyna słuszna racja jest po naszej stronie a dowodem tego jest to, że wszyscy inni są głupi.
  A tak to obecnie wygląda.

  Przyznaję, że "perspektywa katolicka" jest wielkim dobrodziejstwem dla ludzi, ale też obecnie stała się zagrożeniem z uwagi na wspomniane elementy.

  Nie da się rozważyć zmian w Polsce bez nawiązań do Kościoła, ale nie jako systemu nadrzędnego nad polskością, a jako służebnego polskości.

  Myślę, że zacząć trzeba od odrzucenia roli Kościoła w formie narzuconej przez Konstantyna Wielkiego.
  Jest pan w stanie do tego się odnieść?
 • Duet Wojtas-radzioron
  Merytoryczne wypowiedzi radziorona w dyskusji o katolicyzmie - przykłady:

  „To takie buce z kibucu tu robią? Spadaj do kolebki swojego żydowskiego boga- won nad jordan”.

  „Jesteś typowym żydem konwertytą, ryjącym na zlecenie w umysłach zaszczutych przez was ludzi. Traficie kiedyś na te same stosy; które rozpaliliście...”

  „A z tego co piszesz; to taki z ciebie "polak" - jak ze mnie izraelita”.

  „PROCES BARANIE; TO MOŻESZ MIEĆ ZA TE SWOJE NAŹISTOWSKIE NAWOŁYWANIA”.

  „No i wyszła z trola typowa żydowska "roszczeniowość" jak coś nie pasuje to do twojego "żydowskiego" sądu. To ciebie watykańskożydowski pajacu w końcu Polacy osądzą... A jakże w imię twojego Jahwe”.

  „Bardzo byście chcieli; nie? Żeby to był wasz kraj? Niedoczekanie wasze.
  TAKIE CWANIAKI JAK TY Z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM...
  Gnazdka se tu nie uwiją...”

  „Napewno. Koniec końców się kiedyś skonsolidujemy, i pogonimy "kosami" jak to już w historii bywało. Ciekawe, że to nie tzw. ogół "wiernych" zaczyna takie "hucpy" - tylko zawodowi albo "usłużn"i neosanhedrynowcy- agitatorzy , którzy sobie sprawy nie zdają, jak dzięki religii się naszym Narodem "kręci".”

  „Wyrok baranie; to podpisałeś na siebie kolaborując z tymi którym zależy na rozbiciu Polski. Niedoczekanie wasze”.

  ---------

  A gdy zwróciłam uwagę na niewłaściwość takiego wypowiadania się, radzioron napisał:

  //Tam kobieto, była dyskusja ze zdrajcą Polski, który marzył o nowym średniowieczu. Takich "kwiatuszków" należało by natychmiast przebadać "na okoliczność" schizofrenii. Ty zdaje mi śię też całkiem wolna od tego nie jesteś. Tylko że w tamtym przypadku, medycyna może jeszcze coś zaradzić. W twoim; to już tylko "egzorcysta":)))))//

  http://netsociety.nowyekran.net/post/96283,a-wiec-wojna-3-strategie-obronne#comment_838420

  ----------

  No cóż, co najsmutniejsze, to brak reakcji na taki styl dyskutowania ze strony radziorona. Nie widzę też by Wojtas się sprzeciwiał. Widocznie jego "Cywilizacja Polska" (ta nazwa, to oczywiste nadużycie semantyczne) na takie zachowania zezwala. Bo są skierowane przeciwko katolikom, których zwalcza ;(((
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:19:06
  Bez bluzgania i wdeptywania Pana w glebę? No nie wiem, nie wiem... Lecę po kropelki! :-)))
 • do GALLUXA.
  Panie jesteś pan jedną z ostatnich osób na tym portalu, który ma prawo kogokolwiek uczyć dobrego zachowania.

  To pan bardzo często w swoich komentarzach posługuje się knajackim patologicznym językiem, tak więc niech pan skończy te nauki, a naukę dobrego zachowania i zwracania się z szacunkiem do innych osób, które nie popierają pana poglądów niech z łaski swojej zacznie pan najpierw od siebie.
 • @OZu
  No i widzisz. Tak to właśnie działa. Chcą się kłócić, to się kłócą. Mówisz, żeby nie bluzgali - wyśmiewają, prosisz o merytoryczne uwagi - wyśmiewają. I tak w kółko. Stracone pokolenia...
 • @DelfInn 12:34:24
  Cóż. Kiedyś zasiew był robiony w ten sposób, że przez pole przepędzano stado owiec.
  Czyli wdeptywano je w ziemię.
  Jesli dla dobra Polski - niech będzie.

  PS. Kropelki mam...
 • @Paweł Tonderski 12:37:16
  Poproszę o przykłady mojego "knajackiego, patologicznego języka". Tylko konkretnie.
 • A tutaj przykłady stylu Wojtasa
  @Jerzy Wawro 19:55:17
  Chyba jednak jest pan wyraźnie ograniczonym judaistą:
  jednym z najbardziej perfidnych praw wymyślonych przez judaizm jest : "czyńcie ziemię sobie poddaną".
  Tego nie ma w Ewangelii tylko ST.

  Dobrze, że pan pokazał jakiej jest proweniencji; to kończy potrzebę dalszej dyskusji.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 14.07.2013 21:28:21

  @Ranger 21:21:23
  W mojej wsi Rangery już idą spać.
  Zaraz będę chodził i sprawdzał, czy nogi umyte.
  A fuj, Ranger, ręce na kołderkę. To nieładnie tak.. i jeszcze zasiusiany. No fuj...
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 14.07.2013 21:34:56

  @ekoludek 22:54:12
  No właśnie; jeśli są twierdzenia (Rebeliantka), że Polak musi być katolikiem, to jest "rozkrok". I z to jestem tak opluwany.
  Ale tak samo "Polska to nienormalność" - gdyż wtedy "ci normalni" mają prawo narzucać nam swoje wizje.
  Dlatego konieczne jest zdefiniowanie polskości, aby g... nie czepiało sie okrętu.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 15.07.2013 07:35:11

  Nb. nigdy nie twierdziłam, że Polak musi być katolikiem. Sprzeciwiałam się wyłącznie fałszywemu przedstawianiu doktryny katolickiej oraz roli KRK w polskiej historii. Jestem też przeciwna czynieniu z koncepcji powołania kościoła narodowego w Polsce linii ideowej NE.

  Za to jestem nazywana "g... czepiającym się okrętu" i podobnymi finezyjnymi sformułowaniami..

  A dzisiaj Wojtas domaga się (cytuję z wypowiedzi do Delfinna):

  //Proszę zauważyć, że to właśnie katolicy, a i Pan w szczególności - nie podejmujecie dyskusji na ważne tematy a zastępujecie to, często brutalnym, nakazem - siedź na d... i módl się, a nie pyszcz.

  Jeśli ludzie Kościoła stosują takie metody "dyskusji" to czego spodziewać się od innych?//

  http://jazgdyni.nowyekran.net/post/96347,normalne-mordobicie#comment_839058

  Jak można prowadzić merytoryczną rozmowę z Wojtasem wobec jego stylu zobrazowanego przez wyżej podane cytaty (a to tylko skromny wybór)?

  Poza tym, co za perfidia, facet sam stosuje bezpardonowe ataki personalne (często seksistowskie), uniemożliwiając merytoryczną wymianę, a teraz jeszcze oskarża ofiary swojego stylu.

  Panie Wojtas, ja już z panem dyskutować nie będę. Co najwyżej mogę czasami napisać o Pańskich błędach i manipulacjach. W trybie opisowym, bez możliwości bezpośredniego dyskursu. Zrozumiał Pan? Szkoda mi czasu na Pański koncept.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:19:06
  Nie chodzi o rację. O racje to chodzi wszelkiej maści socjalistom. bo w tej perspektywie - płaskiej - postrzegają. Potem nazywają te pseudouczone wywody a to psychologią, a to kognitywistyką, a to memetyką itd itp - aż do całkowitego odmóżdżenia człowieka w tym celu, aby nim rządzić. Wyłącznie w tym. Nie miejcie złudzeń!
 • @Rebeliantka 12:48:23
  >Jak można prowadzić merytoryczną rozmowę z[...]

  Z kriokomory.
 • @gallux 12:46:35
  Nawet w ostatniej dyskusji przy rozmowie ze mną na temat własności ziemskich takim językiem pan się posłużył... Jeżeli pan nie znajduje w swoich wypowiedziach takiego języka, to znaczy, że pan w sobie nie ma nie tylko taktu ale i pokory, jednak wymaga pan od innych dobrego postępowania i kulturalnego zachowania.

  Mogę poszukać pana komentarze rodem z niepoprawnych i z niezależnej, którymi tutaj pan błyszczał, tylko po co?

  Tak samo zachowuje się pani circ i to od kiedy ją pamiętam. Było tutaj takich więcej, na przykład Grzymski, val i jeszcze kilku innych, dobrym przykładem są tutaj tzw. korwinowcy i liberałowie, którzy też nie przebierają w słownictwie...

  Czy tak powinni zachowywać się ludzie, którzy imię Boga i Jezusa oraz Kościół Katolicki w Polsce mają tak często na swoich ustach?

  Wiem, nikt z nas nie jest święty, a my jesteśmy tylko ludźmi... Jestem tylko ciekaw, czy wtedy gdybyśmy się spotkali osobiście wielu z nas byłoby tak samo hardych i "odważnych" w rozmowie ze swoimi "przeciwnikami"?
 • @Rebeliantka 12:48:23
  Czy pani nie dostrzega tego, że Ranger to zwykły cham i prostak, ale i zwykły prowokator, który wkleja artykuły z syjonistycznych światowych mediów?

  Pani broni Rangera tego anty Polaka?
 • @All w związku z @radzioron 13:00:07
  Jak wyobrażacie sobie dyskusję z radzioronem?

  Tu jest miejsce na reakcję Redakcji, nic więcej.

  Ale redakcja pochwala, a nawet jest zafascynowana.

  To się źle skończy dla NE.
 • @Paweł Tonderski 13:01:37
  Wciąż kwitnie mit o nierealności sieci, o anonimowości w sieci, o potędze sieci. Ba, wydaje owoce...
 • @DelfInn 12:48:29
  Najpierw drogi panie trzeba ustalić, co jest tym prawdziwym socjalizmem, i nie używać tego określania wobec swoich oponentów pejoratywnie, jako obelga, tak jak niektórzy wobec innych używają słowa faszysta, nazista czy antysemita...

  Socjalizm proszę pana w prostej drodze wywodzi się z liberalizmu, to po pierwsze i ostatnie...
 • @Paweł Tonderski 13:06:41
  Nie proszę Pana, nie bronię Rangera, tylko właściwego stylu wymiany opinii.

  Pan Wojtas oskarża innych o zły styl komunikowania się, a jest sam jego typowym przykładem. Pokazałam, jak się zwraca do różnych ludzi, o różnych ideowych przekonaniach.

  Wspólnym mianownikiem dla jego personalnych ataków jest to, że kieruje je pod adresem wszystkich swoich oponentów, niezależnie od tego "skąd przychodzą".

  To obrzydliwe, łącznie z mechanizmem projekcji, który stosuje. Własne przewiny bezpodstawnie przypisuje innym.
 • @Paweł Tonderski 13:01:37
  Postawiłeś mi dość poważny zarzut, że tu na nE używam "knajackiego, patologicznego języka".
  Więc albo podaj przykłady albo mnie przeproś. I nie pisz proszę o innych miejscach, bo tylko się tym kompromitujesz. Na niezależnych i niepoprawnych nie mam nawet konta.
 • @Rebeliantka 13:07:37
  Wcale.

  http://forum.computerbild.de/attachments/sicherheit/internetkriminalitaet-morddrohungen-21584d1306544809-dont-feed-troll.jpg

  Ja tam zgłosiłem nadużycie. Ale czy to kto czyta? Nie wiem...
 • @Paweł Tonderski 13:11:32
  a Pan myśli ze ja bezmyślnie ten wywiad z Kieresiem wstawiłem? O mores...
 • @Rebeliantka 13:07:37
  Przecież radzioran to człowiek najprawdopodobniej mający kontakty z Zadrugą, to nie jest droga pani cały ruch narodowy w Polsce, albo ma kontakty ze stowarzyszeniem Niklot, które odwołuje się do naszej słowiańskiej przeszłości.

  Jednak czy my mamy prawo odbierać im prawa do tego, że oni również kochają Polskę i chcą dla niej dobrze? Powinniśmy innych oceniać przede wszystkim na podstawie ich czynów i dokonań przez pryzmat spraw polskich a nie katolickich i watykańskich.
 • @gallux 13:15:48
  Samemu proszę tego poszukać w swoich komentarza, jest tam tego cała "kupa".
 • @Paweł Tonderski 13:21:41
  O, kolejny socjalista... I skąd to się bierze?... Chyba z lenistwa, bo przecież niemożliwe, żeby ludzie byli tak tępi!
 • @DelfInn 13:24:21
  Jak nie katolik to już nie Polak, to ma stanowić o tym, że to wróg Polski, że to kolejny socjalista?
 • @gallux 13:15:48
  Za co mam cię przepraszać, za te hektolitry pomyj, które wylałeś w swoich komentarzach na moją głowę?
 • @DelfInn 13:24:21
  Katolicy mają nawracać, mają chodzić do niewiernych i bisurmanów, ale nie mają ich obrażać i się obrażać na to, że oni nie chcą się nawrócić, bo w ten sposób niczego nie dokonamy.
 • @Paweł Tonderski 13:23:27
  Nie będę szukał, nie szukaj głupiego, nie ja stawiałem zarzut. W prawie cywilnym jest tak, że ciężar dowodu spoczywa na tym kto stawia zarzuty. Nie masz dowodów, to znaczy że łżesz jak bura suka. To znaczy również, że brzydko się bawisz, pomawiasz i oczerniasz, na dodatek zamiast się przyznać i przeprosić, to dalej brniesz w te swoje małe łgarstwa.
  Chyba poświęcę ci osobną notkę. Trzeba brać odpowiedzialność za własne słowa. Ja za swoje biorę, ty jak widać nie chcesz.
 • @DelfInn 12:48:29
  Tak naprawdę to nie o rację chodzi, a o cel najwyższy.
  Pytanie - czy jest to personalizm, czy zbawienie?
 • @Paweł Tonderski 13:21:41
  Nie mam ochoty szukać korzeni ideowych radziorona, ani się do nich odnosić.

  Uważam natomiast, że zarówno ten bloger, jak i jakikolwiek inny, nie ma prawa stosować podczas dyskusji - zamiast argumentów - obelg typu niżej podanych oraz obraźliwych sformułowań, naruszających uczucia religijne:

  „To takie buce z kibucu tu robią? Spadaj do kolebki swojego żydowskiego boga- won nad jordan”.

  „Jesteś typowym żydem konwertytą, ryjącym na zlecenie w umysłach zaszczutych przez was ludzi. Traficie kiedyś na te same stosy; które rozpaliliście...”

  „A z tego co piszesz; to taki z ciebie "polak" - jak ze mnie izraelita”.

  „PROCES BARANIE; TO MOŻESZ MIEĆ ZA TE SWOJE NAŹISTOWSKIE NAWOŁYWANIA”.

  „No i wyszła z trola typowa żydowska "roszczeniowość" jak coś nie pasuje to do twojego "żydowskiego" sądu. To ciebie watykańskożydowski pajacu w końcu Polacy osądzą... A jakże w imię twojego Jahwe”.

  „Bardzo byście chcieli; nie? Żeby to był wasz kraj? Niedoczekanie wasze.
  TAKIE CWANIAKI JAK TY Z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM...
  Gnazdka se tu nie uwiją...”

  „Napewno. Koniec końców się kiedyś skonsolidujemy, i pogonimy "kosami" jak to już w historii bywało. Ciekawe, że to nie tzw. ogół "wiernych" zaczyna takie "hucpy" - tylko zawodowi albo "usłużn"i neosanhedrynowcy- agitatorzy , którzy sobie sprawy nie zdają, jak dzięki religii się naszym Narodem "kręci".”

  „Wyrok baranie; to podpisałeś na siebie kolaborując z tymi którym zależy na rozbiciu Polski. Niedoczekanie wasze”.

  "Tam kobieto, była dyskusja ze zdrajcą Polski, który marzył o nowym średniowieczu. Takich "kwiatuszków" należało by natychmiast przebadać "na okoliczność" schizofrenii. Ty zdaje mi śię też całkiem wolna od tego nie jesteś. Tylko że w tamtym przypadku, medycyna może jeszcze coś zaradzić. W twoim; to już tylko "egzorcysta":)))))"

  Czy Pańskim zdaniem zadrugowiec ma prawo wyzywać ludzi, za to tylko, ze są katolikami, od buców, baranów, żydów-konwertytów, zdrajców Polski, cwaniaków z podwójnym obywatelstwem, schizofreników, etc?

  Ja uważam, że nie ma prawa i dziwię się, że Panu się to podoba.
 • @gallux 13:33:30
  A ja ci mówię na niezależną. :)))
 • @DelfInn 13:24:21
  "O, kolejny socjalista... I skąd to się bierze?... Chyba z lenistwa, bo przecież niemożliwe, żeby ludzie byli tak tępi!"

  Cóż. To jest właśnie ilustracja katolickiego podejścia do dyskusji, które tak bardzo przeszkadza Rebeliantce u mnie.

  Pomijając, że określenie "g... przyczepione do okrętu" było sugestią ogólną a nie skierowane przeciwko konkretnej osobie.
  No chyba, że ta osoba utożsamia się ze stawianymi zarzutami.
  Ale to już nie mój problem.

  Wniosek końcowy:

  Największym wrogiem polskości jest katolicyzm.
 • @Paweł Tonderski 13:38:04
  PAWEŁ TONDERSKI - MAŁY, ŻAŁOSNY KRĘTACZ.
  I ty chcesz budować Obóz Wielkiej Polski? Chyba z kłamstw i pomówień:-)
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:42:09
  Panie Wojtas, po raz kolejny daje Pan przykład manipulacji i obraźliwego stylu.

  Nie chce mi się z Panem rozmawiać, ale uściślijmy to:

  Ja nie odpowiadam za treść rozmowy miedzy DelfInnem i Panem i w ogóle się do niej nie odnosiłam, ani nawet jej nie śledzę.

  Pan natomiast, ponieważ jest Pan ze swojej rozmowy z DelfInnem niezadowolony:

  1/ próbuje mi przypisywać odpowiedzialność za dyskurs, w którym nie uczestniczyłam,
  2/ atakuje mnie Pan przy okazji ponownie jako katoliczkę, jak gdyby wszyscy katolicy na świecie mogli i powinni odpowiadać za wszystkie rozmowy w tym czasie toczone przez innych katolików z innymi osobami, co jest hipotezą po prostu - delikatnie mówiąc - skrajnie niemądrą,
  3/ wywodzi Pan z powyższego, że największym wrogiem polskości jest katolicyzm.

  Takie dedukcje, to oczywiste i skrajne manipulanctwo, dlatego Pan nie zasługuje na rozmowę.

  I proszę sobie dać już spokój z tymi kłamliwymi komentarzami na mój temat, bo to jest zwyczajny stalking, karalny od pewnego czasu w Polsce. Chyba nawet z urzędu.
 • @radzioron 13:48:06
  Słuchaj przedszkolaczku, ja z Tobą nie mam życzenia rozmawiać. Zajmuję się Twoim przykładem wyłącznie w celu zilustrowania internetowego chamstwa, które toleruje redakcja portalu.

  A Ty jesteś z redakcji, że wiesz, kto co usuwał, jeśli w ogóle to zrobił?
 • @Paweł Tonderski 13:26:39
  Panie! Czy może się Pan rozsupłać!? Dlaczego ja mam to robić za Pana? Lenistwo!
 • @Paweł Tonderski 13:31:13
  Nie obrażają! Jest odwrotnie! Sami są obrażani za głoszenie prawdy, za punktowanie kłamstw, za zachęcanie do cnoty tych, dla których cnotą jest wada! Apeluję o uczciwość w dyskusji!
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:42:09
  Prosił mnie Pan o odpowiedź - dostał Pan. A, że żyje Pan miazmatami rzeczywistości, a nie nią samą, to przeszedł Pan szybko do wystawienia oceny i to od razu oceny generalizującej... Jak na rasową kobietę przystało! ]:>
 • @radzioron 14:09:37
  Chłoptasiu, idź do piaskownicy, bo na poważnym portalu nie ma miejsca na rzucanie piaskiem w oczy.
 • @Rebeliantka 14:14:05
  Ciągle karmisz trolla. Weź telefon, zadzwoń do redakcji i zgłoś nadużycie - na korespondencję nie reagują, a ja tel nie mam.
 • @DelfInn 14:22:58
  Ani mi się śni. Niech Spirito Libero sam się ocknie.
 • @radzioron 14:33:01
  Ty partyjny, ze zwracasz się do mnie per "wy". Coś Ci się pomyliło, tu nie POP.

  I już Ci mówiłam, chłoptasiu, że nie mam życzenia rozmawiać. EOT.
 • @radzioron 14:46:05
  RTFM!
 • @Ranger 14:52:57
  GPS po prostu wkleja link - to uprzejme, bo można szybciej ominąć ;>
 • @Ranger 14:52:57
  Elita ekranowa nie potrzbuje zasad ani dyrektyw - oni mają wzorce takie jak ten
  http://www.youtube.com/watch?v=rmO8jy7sHeY

  i ten
  http://www.youtube.com/watch?v=_t8UJuYcfJY
  .

  Właściwie ujadanie i przemoc słowna jest ich jedynym celem.
 • @radzioron 14:58:04
  ROTFL!!!
 • @radzioron 15:07:10
  2BZ4UQT
 • @Ranger 15:15:24 PROTOKOLY
  Protokoły mają to do siebie że się o nich nie mówi tylko stosuje no i jeszcze musi być wola aby protokół był otwarty. Jak ujawiniłeś tajemnicę biznesową to mogę cie za to zamknąć chyba że NE zapewni ochronę prawną.
 • @Rebeliantka 13:58:20
  Nie zauważyłem u Pani żadnej uwagi merytorycznej na żaden z poruszanych tematów, a podstawowym stwierdzeniem w Pani wypowiedziach było i jest:
  "....Koniec. Kropka". A dalej - :" nie będę dalej z Panem rozmawiać".

  Po czym następuje tyrada.

  Zatem. Mnie Pani obecność nie przeszkadza, ale w dalszych publikacjach będę pomijał wszelkie nawiązania do Pani. Przestaje dla mnie Pani istnieć.

  PS. Moje uwagi są zgodne z zasadami obowiązującymi w zapisach prawa prasowego.
  Zatem jeśli miałyby być karane, to nie z urzędu, a z nierządu.
 • @DelfInn 14:13:30
  Cóż. Innej odpowiedzi nie można było się spodziewać.

  Obawiam się, że na tych zasadach nie można próbować przekształcania rzeczywistości w duchu nauki Chrystusa.
  Przykro to stwierdzić.
 • @gallux 15:24:25
  No ba. BTW,
  "
  radzioron
  Lipiec 29, 2013 o 1:11 pm | #54
  Odpowiedz | Cytat

  @Opolczyk

  Sie ma.
  Widziałem właśnie ze na NE też nie wyrobiłeś :) ))
  Dzięki za poparcie.

  Ps. Sorry za offtop, a na marginesie załóż tam bloga i dawaj swoje arty, trza to “katolictwo” popędzić z naszej ziemi.
  Pozdrawiam.
  "
 • @radzioron 15:42:42
  Zaprosić, to sobie możesz cep pana Wojtasa. Tam gdzie mieszkasz, znaczy w tych smutnych, ponurych podwórkach, staram się nie bywać. Zapach uryny i miejscowa patologia po prostu zraża. Ludzie bardziej ambitni wyrwali się z tego zaklętego kręgu alkoholizmu i narkomanii.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:53:21
  Proszę Pana,
  Ta dyskusja już dawno temu przestała być poważna, proszę o co najmniej tyle luzu, ile go ma Pan, SpiritoLibero, radzioron wobec katolicyzmu.
 • @Ranger 15:58:12
  Tak to jest jak na salonie za dużo tych ą i ę !

  PS Nie każdy nadaje się na rangera
  http://uashome.alaska.edu/~dfgriffin/website/patgarrett.gif
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:50:17
  Cieszę się szczerze, że podjął Pan decyzję, aby się ode mnie w końcu "odczepić". To rozsądne postanowienie, bo już Pańskie "uwielbienie" zaczynało być dla mnie wysoce nużące.

  Na pocieszenie Panu przypomnę, że Pan dla mnie przestał istnieć w sensie merytorycznym dużo, dużo wcześniej.

  A o prawie ma Pan żadne pojęcie, co jest już bez znaczenia, skro zaprzestanie Pan stalkingu.
 • @@@
  No i jak to u nas...

  Dostawca internetu wymarzył sobie modernizację od rana do godziny 16:00.

  I ja to wszystko muszę teraz przeczytać.

  Przepraszam
 • @cyborg 09:23:24
  I to mnie bardzo martwi.
  Zamiast o rzeczywistych problemach, madrości ze sztambucha i nawalanki.
  Coś jest na gwałt potrzebne.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 16:14:44
  Potrzebna jest mądra moderacja redakcyjna.
 • @gallux 09:37:19
  Masz rację, też byłem na takim zebraniu. Tylko, że oni wyraźnie chcieli ukryć przekręty pod pierdołami.

  Brak moderacji, więc autor wpisu musi być moderatorem

  pozdrawiam
 • @radzioron 16:02:35
  Czy to twój stary robi za "gdańskiego pirata"? Gratuluję, stał się "bohaterem" Internetu. A w domu, też mamusi przykłada kordelas do gardła?
 • x
  Ziew..

  To proponuje inny konkurs: Kogo to wszystko jeszcze interesuje/obchodzi?
  Głosować można anonimowo, dodając swoją ocenę gwiazdkami. Dowolną ilością gwiazdek. Liczy się sztuka głosującego. "Policzmy się", jak to mawiają niektórzy. Może nie szable, może kandelabry, maczugi, pałki, czy co tam jeden z drugim dzieży. Ile to sztuk jest jeszcze do roztrwonienia..
 • @DelfInn 10:28:55
  Tak, masz rację miłość jest tematem tabu. Lub choćby tylko wstydliwym. Zobacz ile pod tym było wejść.
  Podobnie zresztą jak zdrowy rozsądek. Dzisiaj "idą" hasła ze sztandarów im bardziej górnolotne tym lepiej.
  I lepiej się potem przypieprza z glana.

  Pozdrawiam
 • @autor
  Było nie prowokować :D

  Zabierz im grabki i łopatki, wiadereczkami sobie tylko guza nabiją :D
 • @gallux 10:36:41
  I to jest, jak najbardziej, godne pochwały.
 • @jazgdyni 16:16:53
  Nie moderuj. Zostaw. To jest właśnie zapis, na żywo, jak Blogerzy rozumieją treść twojego postu. Taśmy prawdy.
  Nawet cię podejrzewałem, że specjalnie wycofałeś się z moderacji bloga, żeby ludzie ujrzeli na własne oczy na czym polega "normalne mordobicie".
 • @Ewa Rembikowska 10:47:50
  Oczywiście kwestia wychowania i wewnętrznej wrażliwości.

  Mój asertywny zięć zawsze skręca w prawo, gdy ja mu mówię z fotelu pasażera ; - skręć w lewo.

  Pozdrawiam
 • @Pluszak 11:35:30
  No i powiedź - jak tu budować?

  Ludzie wolą się okładać, udowadniać i się kłócić. Nikt nie dąży do kompromisu.

  Straszne

  Pozdrawiam
 • @Andy 51 11:37:33
  Oczywiście!
  Ja mam tu namierzonych kilku prowokatorów, których jedynym zadaniem jest sprowadzanie każdej dyskusji na manowce. To bardzo wyrafinowane trolle.

  Może wkrótce zrobimy listę?

  Pozdrawiam
 • @radzioron 11:55:44
  Będziesz tu pierdoły opowiadał to wylecisz.
  Pilnuj się.
 • @Rebeliantka 12:32:54
  Do tej pory jeszcze go nie usunąłem.

  Ale mu się zbiera.

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 12:38:53
  Już się pary potworzyły...

  Dlaczego ludzie się tak nie znoszą ???
 • @Paweł Tonderski 13:11:32
  Jest tu sporo prawdy...

  Ludzie bezmyślnie używają kalek, fiszek i hasełek. Bez zrozumienia i kontekstu. Jak ta żydokomuna, lub choćby ten socjalizm.

  Myslenie schematyczne i hasłowe. A moze brak myślenia, tylko ślinotok?

  Pozdrawiam
 • @radzioron 13:25:58
  Pomyłka,

  jeszcze niczego nie usunąłem.
  Jak piszę, dostęp do internetu miałem zablokowany (UPC) od 10 do 16.
 • @Ranger 14:11:24
  Nie jesteś uczciwy.
  Często bezpodstawnie i po chamsku (fraud a propos tu nie pasuje) atakujesz uczciwą dyskusję, która ci nie pasuje.
 • @jazgdyni 16:32:46
  Odwrotnie. Właśnie się znoszą, zamiast uwspólniać. No cóż, jak ktoś ma duszę zrytą surrealistycznymi demonami Gigera, to co może mieć w głowie? Pustkę. A może nawet znacznie mniej...
 • @Torin 16:17:27
  No popatrz...
  6 godzin mnie pozbawiono internetu i co się porobiło???
  Krwawe jatki!

  Moderacja jest moim osobistym obowiązkiem, ale na technike noe ,a mocnych

  Pozdrawiam
 • @korwinista 16:21:01
  To za mało - wszystkich w kaftany, to sobie krzywdy nie zrobią.
 • @gallux 16:21:37
  Mówisz?!

  Taki eksperyment? to można by nawet jakąś pracę napisać.
 • Ale fajnie ! Otworzyli wariatkowo ;-)))))
  świry biegają luzem.

  Trzeba się przyłączyć ;-)))

  To prawie jak draka w portowej knajpie: najpierw jeden drugiemu nadepnie na odcisk i dadzą sobie po ryju a potem to już każdy każdego tłucze czym popadnie a "panienki" robią wspaniałe tło wrzaskiem na "wysokim C".
 • @Ptasznik z Trotylu 17:01:29
  Widzisz to co ja widzę???
  Nie było mnie od początku do czwartej i zdębiałem. Jeszcze się pozbierać nie mogę.
  Może to ten front atmosferyczny i upały?

  Tusek moze tylko stać i nic nie robić. Prawica ma potencjał... do autodestrukcji.


  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 14:28:06
  " Niech Spirito Libero sam się ocknie"

  A ja tu Wam po co ?

  Gdybym miał co niektórych uczyć kultury dyskusji to nie miał bym na nic więcej czasu.
 • @jazgdyni 16:28:09
  " To bardzo wyrafinowane trolle.

  Może wkrótce zrobimy listę?"

  Udostępnisz kopię ?
 • O ! Coś w tym stylu
  http://www.youtube.com/watch?v=IM1zMfsdPMA
 • @SpiritoLibero 17:13:22
  No pewnie!

  Opublikuję dużymi literami.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 17:05:18
  Nie bądź smutas.
  Marynarz jesteś czy nie ?
  Mój staruszek wziął kiedyś udział w takiej zabawie w Marsylii kiedy stali pod załadunkiem.
  Zaczęło się od tego ze "cudzoziemski" legionista potrącił greckiego marynarza a potem pikna bitka była. Wszyscy wylądowali w "dołku".

  To jest dobre dla zdrowia. Krew się uspokaja.
  I ja miałem kilka razy przyjemność udziału w czymś takim ale nie miało to nic wspólnego z morzem , bom piechociarz, Kolego.
 • @night rat 17:17:57
  Bardzo ciężko jest się dogadnać. Nawet przy najlepszej woli.

  To jest generalna nieumiejętność koncyliacyjnego dyskutowania.
  Walka... to co innego.

  Pozdrawiam
 • @Ptasznik z Trotylu 17:25:55
  Piechociarz kanonier powinieneś dodać.

  Też pamiętam parę takich barowych sytuacji... Ale już dawno, ze się zastanawiam, czy to ja byłem.
 • @jazgdyni 17:29:48
  No to masz o czym opowiadać wnukom.

  To ty byłeś ! Tylko teraz robisz się piernik i zapomniałeś ;-)))))))

  Albo uważasz że Ci nie wypada. ;-))
  śmiej sie z tego, Kolego.

  CO przeżyłeś, to Twoje. :-))))
 • To też dobre
  http://www.youtube.com/watch?v=2jwZh01x_vM
 • @Ptasznik z Trotylu 17:36:29
  Czy oni nie papugują naszego temperamentu?

  ps. kocham Kosturicę
 • @Ptasznik z Trotylu i inni
  Niezwykle głęboka analiza socjologiczna - z całkowitą nieumiejętnością określenia, kto bił, a kto się tylko bronił przed ciosami.

  Wszyscy są równo winni?

  Wystarczy tylko wstawić radziorona i Wojtasa na portal, i już pokrzywdzeni przez nich będą mieli tylko jeden scenariusz przed sobą - wiać z tego miejsca, jak najszybciej, tak jak to rozsądnie uczynił Wawro.

  Inaczej pobici zostaną wrzuceni do jednego worka z bijącym radzioronem, etc. i zachęcani do tego, by milczeli, bo inaczej przypisana zostanie im etykieta "prawica się kłóci".

  Szanowni Panowie, chamskie ataki personalne, może ukrócić tylko rozsądna redakcja, wyrzucając z portalu bezwzględnych prowokatorów. Innej drogi nie ma.
 • @Ranger 17:47:02
  Ładnie to pan napisał. Niezły kawałek prozy. Bez ironii.

  Ps. Tak, jestem naiwny.
 • @Rebeliantka 17:53:16
  Przyznaję rację.
  Jedni są bardziej winni, inni mniej.
  Tak jest zawsze.
 • @Rebeliantka 17:53:16
  " ... wyrzucając z portalu bezwzględnych prowokatorów. Innej drogi nie ma."

  Ja już jedną kandydatkę mam :

  "@radzioron 14:12:30
  A ty cytujesz autorów NIEKATOLICKICH.

  I co dalej idioto?"
 • @jazgdyni 17:58:44
  //Tak, jestem naiwny//

  - Witaj. Też jestem naiwny tak jak Ty. Ciągle wierzę w ludzi i w lepszy świat, w lepsze jutro...

  Pozdrawiam gorąco.

  Ps. Ten Twój tekst o miłości to był tekst pierwsza klasa. Tylko miłość się liczy. Choćby mała (kto to napisał: nie liczą się czyny, choćby wielkie, ale miłość, choćby mała) ?
 • @SpiritoLibero 18:03:40
  Mówisz o radzioronie? Myślałam, ze to facet.
 • @Rebeliantka 18:19:49
  Nie, domyśl się. Radzioron sam ze sobą nie dyskutuje.
  Ktoś inny ma taki soczysty styl.
  Ale Tobie to oczywiście nie przeszkadza...
 • @SpiritoLibero 18:23:42
  Nie wiem o kim mówisz. Chamstwa w żadnym przypadku nie popieram.

  Ale dyskutowanie z samym sobą nie jest przejawem grubiaństwa.

  Przejawem nieokrzesania i to - jak się wydaje - celowego, jest natomiast obrzucanie katolików słowami: buce, barany, żydy-konwertyty, zdrajcy Polski, cwaniacy z podwójnym obywatelstwem, schizofrenicy, etc, wyłącznie z powodu ich wyznania.
 • @Mind Service 18:10:00
  Wiara jest TERAZ! To co się odnosi do przyszłości, to nadzieja.
 • @DelfInn 18:49:47
  A widzisz!!!! Na moje wyszło!

  Papież Franciszek (tak, jak ja, a nie ty krzyczy - "Młodzi, idźcie robić raban na ulice!"

  I co pacyfisto?!
 • @SpiritoLibero 18:23:42
  Muszę przyznać, że ten knajacki sposób wypowiedzi circ DO NIEKTÓRYCH ma swój wdzięk. Dzień bez Jej "Ty idioto!" jest niemrawy i szary :-) Ma ten styl też walor edukacyjny. Wychowanek (mimo, że Ona się zarzeka, że nie jest przedszkolanką, lecz to na inną okliczność) natychmiast staje do pionu. Bo wielu, niestety, zamiast chodzić twardo po ziemi, fruwa bezwolnie niesieni fantazmatami współczesnych idei. Ku przepaści... Taki znak stopu ma więc i wymierną wartość duchową. A, że robi błędy? Tylko ten co nic nie robi, nie robi i błędów, po prostu w błędzie tkwi. Najczęściej pełen samozadowolenia. Czy ktoś z Państwa, kto krytykuje circ wyłącznie z jej język nieprzystojny, choćby spróbował wznieść się ponad i skupić na meritum, a w przypadku zauważenia błędu podjął próbę jego naprawy?
 • @jazgdyni 18:59:20
  Hę? To ja tu się męczę nad kolejnym pociskiem a Ty nawet po kisiel nie poleciałeś!? Leń! O tempora, o mores.. I jeszcze - Gdzie ci mężczyyyźni, prawdziwi tacy... nie chodzi mi yt coś - sorki :)
 • Terencjusz Maurus
  Pro captu lectoris habent sua fata libelli
 • @DelfInn 19:07:20
  Tak Delfinnie. Ja się skupiałem na meritum, o czym zresztą niedawno rozmawialiśmy.
  Z gruntu nie podoba mi się u niej wzięcie za patrona "Złotoustego" św. Bernarda (co do którego kościół ma pewne dyskusje zresztą).

  Mnie podpadła nie za język, tylko za betonowy dogmatyzm. Ale muszę być uczciwy, teraz jest nieco lepiej.
 • @. . 18:16:42
  nie-da-dzą trypnąć /nawet/ ....wieDzumLepij ="co w co...i co z czym"....


  ale nie-wiedzą chyba tego co mi dziadek rzekł /kiedyśTam/ a rzekł":

  - jak chcesz dowodzić ludźmi, pracować z nimi a już sądzić ich i o nich" (!)....to musisz być łachudrą /z urodzenia/ lub czystym kryształowo ! Tylko tak możesz /dodawał/ . *

  Dzisiaj wiem, ze miał rację . To podstawowy nasz SYSTEM Nr2 - ten do komunikacji otoczeniem naszym.... ma być PRAWIDŁOWY /zawsze/
  -----------------------------------------

  *...pytałem Dziadka jak być tym=no, ...."kryształowym" ?
  wtedy zawsze mi mówił: - sie nie martw....ludzie cię oświecą i w tem, jak sam nie-rozumiesz czym jest .....HONOR i SUMIENIE /własne /, Nie zawsze warto być sędzią i sądzić, kasować innych i sądzić z pozycji ...własnej niewiedzy /. Bo HONOR trza mieć i "gównianymi fuchami zajmować się w życiu NIE WARTO /za żadne gratyfikacje!/ ...OT-co..

  pozdrówko slem /misiu biały na śniegu/ mój ...Przyjacielaku
 • @Ranger 19:13:33
  Przyznam, że nie zrozumiałem kontekstu. 53 miliony to nie są duże pieniądze. Proszę się zapytać Rostowskiego.
 • @tfur-ja 19:14:34
  Są tacy, co już honor wyrzucili z naszej narodowej triady.
  Widocznie było nie po drodze.
 • @jazgdyni 19:19:05
  ale właściwie po-co-mi to napisałeś? /że wyrzucili/ ? a w ogóle to z jakiej "triady" mieli HONOR wyrzucać? jak w sumieniu i sercu siedzi każdego człowieka? A nie w Hasłach i triadach...Co tu ma być "po drodze" albo "nie-po-drodze"?
  Oświecić mnie chcesz? tesz?
  Dzięki
 • @Ranger 19:15:46
  O. I tu są już dwie kwestie. Bo cóż w takiej sytuacji czynić? Zwiesić uszy po sobie i odejść bez pyskowania; markując olanie? No nie honor przecież. Napyskować kobiecie? Tem bardziej! A może iść i narzekać innym jak to jędza i potwór jest? Czy w tym jest jednak sens? Czy to w ogóle męskie*? I druga kwestia - jak zatem zareagować konstruktywnie?

  *) (przpomnę: "facet" od łac. "facere" - działać, czynić; aczkolwiek nie tylko ksiązki mają swoje dzieje, wyrazy, słowa, pojęcia też, dlatego przywiązywanie się do wyrazów (jakkolwiek etymologia jest pewnym kluczem poznawczym) także powinno być poprzedzone dystansem, namysłem)
 • @jazgdyni 19:12:35
  Betonowy? Laboga! To jak nazwać mój?! >:-)))
 • " taka ustawka."
  Od 10 kwietnia 2010 roku karmieni jesteśmy większymi i mniejszym ustawkami.

  Weszło w krew komuszą.
 • @tfur-ja 19:38:45
  Jest taka triada BÓG - HONOR - OJCZYZNA.
  To jest wersja oryginalna i jedyna.
 • @DelfInn 20:00:54
  Żeby ci zrobić przyjemność powiem, że tytanowy,

  Pasuje?

  Ps, Tytanowy od tytanów.
 • @konserwatystka 20:29:58
  Prawda, nie ma już nigdzie prawdziwych, rzetelnych wiadomości.
  Nieustanna manipulacja.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 20:40:48
  Przymknę oko na te poganizmy :) A czy Ty wiesz, że Ży...eeee...znaczy ci no... specsajenstyfiści z Tel-Awiwu (l. 104) w Izraelu (l. 65) wydumali materiał twardszy od kevralu? Tworzywo może znaleźć szereg różnego rodzaju zastosowań. Będzie można z niego wytwarzać np. lepsze pancerze dla żołnierzy, kuloodporne szyby, implanty medyczne. Naukowcy wspomnieli nawet kosmicznej windzie, której budowa wymagałaby materiałów o niespotykanej dotąd wytrzymałości - choć jest to pomysł zaczerpnięty z literatury science fiction.
  Tymczasem na pierwsze produkty z nowoczesnego materiału trzeba będzie trochę poczekać. Podobnie jak na wzmacnianą diamentem amunicję.

  Tyle, że to info jest sprzed 3 lat. Ale, kto wie? Może już to gdzie testują...
 • @DelfInn 21:32:49
  Tytan cię rozczarował?! Fe, wybrzydalski...
  Z kevlaru mamy kaski do walki z pożarem. Kaski te robione są aż w Nowej Zelandii.
  Materiał o którym myślisz, to... węgiel. Tylko, ze w postaci tzw. grafenu, albo nanorurek.
 • @jazgdyni 20:38:15
  och, Januszu Ty Drogi........tego mi tłumaczyć przecie nie.trzeba/napisałem, Ci to../ nawet i gdzie ta "triada ma MIEĆ i ma ...>>>miejsce" ...Tam siedzi, albo ...jej tam niema /czyli w ogóle wtedy "TEJ-triady" niema !

  ale nie o-tem chciałem................................................

  Circ jest tu poniżana, niezasłużenie /klasycznie=systemowo wręcz/. Wielu wyrobiło sobie naNią /w sobie/, własny BODZIEC AWERSYJNY !
  Stało się to.....zupełnie NIEZASŁUŻENIE i po_wariacku - paradoksalnie !

  Jej notki są bardzo wartościowe, wiele wnoszą w nasze rozumienie i podnoszą samo-świadomość bezsprzecznie /też/ ...Ale kto to rozumie ?

  Co znaczą Jej "odzywki i bany"(?), wobec tych niezaprzeczalnych wartości jakie niosą Circ-notki-i-komentarze ? Sam powiedz w swoim sumieniu /bo HONOR masz też/ ? Trzeba widzieć jej komentarze "w danej chwili"/systemowo wręcz! w procesie danym, tylko w danym czasie/a nie odczytywać jako "ZASADĘ-jakąś" /w komunikacji wzajemnej/. ....Jak trafia na; manipulacje , durne wpisy=nie na temat etc...To WALI /na odlew/ i ...tyle ! Znasz to, no chyba znasz, dowiodłeś też nieraz ...;))))

  Ach - ja Ci to mówię - banowany wielokrotnie / ale ja to rozumiem/ popieram i...biję się w piersi. no, "chłop"jestem i Honor mam, a co, mam się do tego w godności swej nie przyznać ? Co ja "baba" jestem pamiętliwa jakaś , "czy-co"-TAKIEGO-"ść".....?

  Luuuudzie co wam..........? /odpadło czy COŚ zarosło na aMe(m...?/.


  Pozdrawiam Wszystkich
  Szczęść Boże
 • @jazgdyni 22:02:56
  Chyba nie tak miało być...
  https://www.youtube.com/watch?v=f5dsx122Ay4
 • @jazgdyni 22:02:56
  Mhm... Gdzie mogli to stestować (skoro informacja pojawiła się w Forbesie) 3 lata temu? Tylko tyle się zastanawiam.
 • @. . 22:41:16
  "acha,acha... akurat pobulgocze" w ciasnych REAKtORACH i moze EFEKT efektor wygeneruje i sprzężenie zwrotne /zmądrzeje/ ? .

  ...słaba nadzieja bo "garki" jako Reaktory CIASNEsą....(już nie mówie o "ich-pokrywkach";) ....
  bulgocze, bulgocze bulgocze....i z sykiem WYWALA zawartość ....ISTOTNĄ dla /danego/EFEKTU..........

  musi Gass... nie ten !?
 • @Mind Service 18:10:00 & OZ!
  http://delfin.nowyekran.net/post/71135,chrystus-chroni-przed-naiwnoscia
 • @. . 23:25:23
  morze-moze
  sam ...niewiem
 • @tfur-ja 22:16:31
  Przyznam, że doceniam wysiłek circ. Często się z nią nie zgadzam, gdyż jej zrozumienie chrześcijaństwa jest zbyt drastyczne, powiedziałbym - zakonu o surowej regule. A tak się przecież nie da wobec zwykłych ludzi.

  Nie mniej powinna ona tutaj stale pisać. Dobrze, że wróciła.

  Szczęść Boże
 • @gallux 22:28:57
  Nie jest źle...
  Pewien dokument pozostał.
 • @DelfInn 22:32:01
  Napiszemy o tym osobny tekst, bo to niezmiernie ciekawe i jest polski wątek.
  Moze grzecznie poprosimy Cyborga.

  Ps. Kiedyś redakcja obiecała zrobić Cyborga redaktorem zakładki Nauka i Technika. Ciekawe, jak to jest obecnie.
 • PODSUMOWANIE
  CBDO - tekst o nawalankach na blogu spowodował taką nawalankę.

  Z pobieżnej analizy takiego zjawiska daje się wyciągnąć parę interesujących wniosków:

  1. Gdy ukazuje się tekst, nieco kontrowersyjny, to "nawalacze", awanturnicy po prostu, ciągną do niego, jak pszczoły do miodu i czekają na swoją okazję.

  2. Tworzą się walczące ze sobą pary. Zazwyczaj są to dobrze znani sobie osobnicy, którzy korzystają z każdej okazji, żeby się naparzać. Ciekawe jest to, ze mimo całej wrogości, odwiedzają oni blogi przeciwnika, żeby zdobywać paliwo do kolejnej awantury.

  3. Naparzanie rzadko ma charakter merytoryczny i głównie koncentruje się na atakach osobistych.

  4. Istotna jest stygmatyzacja - przydzielenie oponenta do znienawidzonej grupy. Raz to są "katole", lub "watykańskie sługusy", innym razem "żydokomuna", lub "ruskie pachołki". Inwencja twórcza jest tutaj nieograniczona.

  5. Z przykrością stwierdzam, że język wzajemnych obelg jest ograniczony i dosyć prymitywny. Brak kwiecistości i smakowitości. Naparzacze zbytnio się nie wysilają.

  6.W dobrze rozwiniętej nawalance, rozum i zdrowy rozsądek zostają wyłączone. Cała wzajemna operacja jedzie na negatywnych emocjach. Nie ma litości.

  To tylko takie wstępne uwagi. Dodam jeszcze, że mój dostawca internetu, firma UPC, pozbawiła mnie dostępu na sześć godzin, od 10 do 16. To pozwoliło na samoistne, piękne rozwinięcie się nawalanki.
  Wniosek z tego taki, że dyskusje pod swoimi wpisami koniecznie trzeba moderować, inaczej nie wiadomo dokąd one zawędrują.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 06:44:26
  Niestety, to nie jest pogłębiona analiza.

  Istotą jest to, że NE nie dopracował się /jeszcze/ odpowiedniej moderacji redakcyjnej i jakichkolwiek sposobów rozwiązywania konfliktów pomiędzy blogerami.

  Konflikty w każdej działalności, w tym społecznej, są nieuniknione. Same się jednak nie rozwiązują.

  Można przyjąć taką metodę, żeby udawać, że konfliktu nie ma ( unikanie). Metoda ta polega na ignorowaniu lub pomijaniu kwestii istnienia konfliktu.

  Wśród innych możliwych sposobów rozwiązania konfliktu Blake i Mounton wyróżniają kilka dominujących:

  - przystosowanie – polega na rekonstrukcji własnego stanowiska, jednak nie w wyniku pełnej akceptacji poglądów drugiej strony, tylko dla pożądanej współpracy
  - rywalizacja – polega na przyjęciu postawy „wygrany-przegrany” i dążeniu za wszelką cenę do rozstrzygnięcia konfliktu na swoją stronę
  - kompromis – polega na znalezieniu rozwiązania przez częściową rezygnację z własnych potrzeb na rzecz adekwatnych ustępstw ze strony partnera
  - rozwiązywanie problemu – polega na szukaniu obustronnych korzyści wspólnego rozwiązania konfliktu potraktowanego problemowo.

  Na NE mamy w tej chwili ze strony redakcji do czynienia najgorszą z możliwych technik: pozornym pomijaniu kwestii istnienia konfliktu, gdy faktycznie dąży się za wszelką cenę do rozstrzygnięcia go na swoją korzyść. Owocuje to odchodzeniem kolejnych wybitnych blogerów z NE. Pozostają za to i zaczynają odgrywać coraz większą rolę prowokatorzy w stylu radziorona.

  To tyle okiem profesjonalisty.
 • @Rebeliantka 07:32:05
  Toteż stwierdziłem, ze to są tylko uwagi ad hoc, a nie analiza.

  Na impotencję redakcji, czyli brak moderacji systemowej, zalecam dżentelmeński obowiązek autora moderowania dyskusji pod swoim tekstem.
  Wczoraj nie było mnie 6 godzin i oto jaki rezultat.

  A jezeli chodzi o sztukę prowadzenia sporów, to niestety przedszkole tutaj mamy. No, dzieciaki w piaskownicy.

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 07:32:05
  Przepraszam !
  Wtrącam się by potwierdzić diagnozę. Wczoraj postanowiłem pozostać
  biernym obserwatorem tego co nagle rozgorzało pod tą notką.
  Myślę że stalkerzy jasno postawili sprawę : chodzi o usunięcie blogerów
  o poglądach katolickich. I to bynajmniej nie chodzi o "wojujacych" !
  Jeżeli przyjąć tę tezę za prawdziwą - zastosowana taktyka jest najlepszą.
 • @cyborg 09:08:01
  Dziękuję. Postawiłeś kropkę nad i.
 • @cyborg 09:08:01 & rebeliantka
  Nasilone ataki na Kościół zauważyłem również ja. Tak zmasowanych i wulgarnych ataków nie było dotychczas.

  Może to tylko zwykły przypadek, wtedy z góry przepraszam, ale wydaje mi się, że te ataki się nasiliły po nastaniu SL. Może czują cichą aprobatę.
  Równowaga w ten sposób została zachwiana.
 • @jazgdyni 05:51:30
  Chrześcijaństwo JEST trudne! JEST wymagające! JEST ZAWSZE nowoczesne! JEST źródłem wolności prawdziwej, nie zaś kłamstwem iluzorycznych wyborów m. dżumą a tyfusem, które to suflują człowiekowi współczesnemu plugawej maści sekty, mody, trendy i in. modernistyczne fałszywki. Papież mówił "Nie lękajcie! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!" Ilu otworzyło? No dobra, a teraz pytanie trudniejsze: ilu z nich otworzyło NA OŚCIEŻ?! Nie ma wyboru m. byciem człowiekiem wierzącym w Boga w Trójcy Jedynego a byciem nim po swojemu, częściowo, czy na chwilkę. Albo się bierze Boga w całości, ze wszystkimi konsekwencjami, albo się go ODRZUCA! Też w całości, ma się rozumieć.
 • @DelfInn 19:07:20
  Choć jeden domyślny.
  Rebelianta (tak błyskotliwa zwykle osoba) czasami ma dziwne blokady :)
 • @DelfInn 10:19:07
  Dobrze prawisz!
 • @Rebeliantka 07:32:05
  " Owocuje to odchodzeniem kolejnych wybitnych blogerów z NE."

  Proszę wymienić tych wybitnych, którzy odeszli w ciągu ostatnich czterech tygodni. Tak choć ze trzech "najwybitniejszych".

  NE jest portalem dla ludzi dorosłych i przede wszystkim myślących.
  Jeśli ktoś nie mieści się w tej formule to zawsze może zostać zaszczycony banem od zniesmaczonego blogera.

  Jakie to proste, prawda ?
 • @jazgdyni 10:06:52
  " .. ale wydaje mi się, że te ataki się nasiliły po nastaniu SL. Może czują cichą aprobatę."

  To już jest bzdurne pomówienie.

  Piszcie normalne notki a nie zajmujecie się biciem piany (NE to, NE tamto).
  Poziom portalu jest taki jak poziom piszących. A na razie jest mocno średni.
  Redakcja czy właściciel nie będą za was notek pisać.
  Ogarnijcie się trochę a nie jak baby w maglu.
 • @SpiritoLibero 10:40:42
  Przeprosiłem? Przeprosiłem!

  Ja jestem prosty, szczery człowiek i jak dotychczas ciebie lubię.
  Gdzieś w dyskusji padło, że Libero jest antykatolicki. Więc teraz analizując dokonałem takich skojarzeń.
  Oczywiście to może być kompletny fałsz.

  Ps. To nie jest bicie piany zauważ. Gdy napisałem poważną, smutną, ale jak mi powiedziano dobrą notkę, to miałem zaledwie 100 wejść i 12 komentów.
  Gdy tutaj poruszam istotne problemy prowadzenia dyskusji, to jest mordobicie i 1500 wejść. Ja to rozumiem, że ta kwestia kultury jest dla wszystkich istotna.
  Tu nie chodzi o NE, tu chodzi o towarzystwo blogerów, które się dopiero uciera i uczy się współżycia.

  Ps2. A redakcyjna moderacja by się przydała. Wiem, wiem - nie ma forsy.

  Serdeczności i się niezjeżaj. Jeżeli ktoś naprawdę chce dobrze dla NE to przecie wiesz, że to ja.
 • @jazgdyni 11:16:24
  " Gdzieś w dyskusji padło, że Libero jest antykatolicki."

  Łatkę zawsze łatwo przypiąć, już Gebbels o tym wiedział.

  Jedyne "anty" na jakie cierpię to antybolszewizm, antysyjonizm, antyglobalizm i anty - głupota.

  Moderacja to nie kwestia finansów a raczej zasad. Jak by wg Ciebie miała ta moderacja wyglądać ? Kto powinien poczuć się zagrożony?

  Najlepiej jeśli każdy będzie pilnował swojego podwórka (blogu).

  Redakcja jest od tego, żeby promować notki o profilu propolskim.
  Tylko, że każdy chce to pojęcie zawłaszczyć jedynie dla siebie. Jeden bardziej a drugi mniej.

  Dam Ci przykład - w weekend została zbanowana Circ i to ja wywalczyłem jej przywrócenie.
  Nie dlatego, że tak strasznie za nią przepadam.
  Sądzę jedynie, że są większe wartości do obrony na NE.
 • @SpiritoLibero 11:36:03
  "Najlepiej jeśli każdy będzie pilnował swojego podwórka (blogu)."

  Taką właśnie propozycję podałem.
  Czy ktoś z redakcji/administracji powinien śledzić bardzo aktywne dyskusje?
  Nie wiem. Nie znam się aż tak na zarządzaniu portalem.

  Twoje any- są pierwszorzędne i nic nam do tego.


  Powodzenia
 • @SpiritoLibero 10:26:43
  Seksistowskie ataki są - jak widać - zaraźliwe.
 • @SpiritoLibero 10:36:21
  Odpowiem w Twoim stylu: domyśl się.
 • @SpiritoLibero 10:40:42
  Co to fabryka, taśma produkcyjna czy co? A Ty kierownik, kontroler, jakości, czy coś podobnego?

  Tu się nie da wprowadzić dyscypliny wojskowej, panie SL. Tu trzeba bardziej pomysłowego motywowania.
 • @jazgdyni 11:16:24
  //Gdzieś w dyskusji padło, że Libero jest antykatolicki.//

  Oczywiście zaprzecza, a co ma robić?

  Chyba napiszę notkę pt. "Cepem w Święty Kościół Katolicki" lub coś podobnego. Jeśli będzie mi się chciało, oczywiście.
 • @Rebeliantka 13:43:36
  "Oczywiście zaprzecza, a co ma robić?"

  Oszczędź już sobie bo się kompromitujesz coraz bardziej.
  Ja ze swojej wiary nie muszę się nikomu tłumaczyć. Choć niektórzy tutaj muszą ją ciągle podkreślać (jakieś kompleksy, czy co ?)

  Gdzie ty "seksizm" dostrzegłaś w tym co napisałem?
  I czego mam się domyślać? (To że ty udajesz naiwną i nie potrafisz przyznać, że jedyną osobą używającą takiego knajackiego języka jest Circ to już nie moja wina).
 • @Rebeliantka 13:41:05
  " Tu trzeba bardziej pomysłowego motywowania."

  Mam cię jeszcze "motywować"... A jak? Czego sobie życzysz?

  Jakoś tak sie składa, że większość tych, którzy nie tracą czasu na bicie piany nie skarży się. Każdy robi swoje.
 • @SpiritoLibero 13:55:23 & Rebeliantka
  No wiecie!

  Jestem zgorszony....

  Żebyście jeszcze wy zaczęli się kłócić. Dwie wzorowe postaci, a podskakują jak reszta.

  Dajcie spokój.
 • @jazgdyni 14:28:39
  Ja spokojny niezwykle jestem.
  Ale mam tylko dwa policzki. Trzeci mi nie wyrósł...
 • @SpiritoLibero 13:52:57
  Aha. A te cytaty, to co?

  http://jazgdyni.nowyekran.net/post/96347,normalne-mordobicie#comment_839099

  http://jazgdyni.nowyekran.net/post/96347,normalne-mordobicie#comment_839110

  To nie jest knajacki język? Jest dopuszczalny, bo zastosowany względem osób broniących KRK?
 • @SpiritoLibero 13:55:23
  Rób, co chcesz.
 • @Rebeliantka 14:43:30
  Ty się jednak czepiasz. Radzioron czasami bywa mało finezyjny ale takie wyrywanie z kontekstu wypowiedzi jest często manipulacją.

  Poza tym na NE przyplątują się różni agenci ( także udający katolików) i z nimi można często stracić cierpliwość.
 • @SpiritoLibero 15:42:05
  Ty się już lepiej tą młócką zajmuj, niż oceną wypowiedzi blogerów. Tym bardziej, że zamiast rzetelnie oceniać, młócisz prawdę przy pomocy swoich katolickich resentymentów.

  Nie miej jednak złudzeń, prawda do Ciebie - jak bumerang - powróci, jakiegokolwiek byś cepa nie zastosował.
 • @Rebeliantka 22:16:31
  Co ? Nerwiki?

  Coś się dziś naczelni katolicy zapętlili, aż miło popatrzeć.

  Z was cacy katolicy jak z ... Teraz widać to coraz wyraźniej.

  A oceniam służbowo i tobie nic do tego.
  Na legionie tak piałaś z zachwytu nad notką, którą tu zamieścił Space a na NE co ? Zrozumiałaś w końcu, że wzajemnie wpuszczacie się w maliny.
  Zajmij się swoimi sprawami a od redakcji wara.

  (Teraz oczywiście urażona paniusia wysmaruje jakaś notkę protestacyjną albo donosik? Zabierz ty się lepiej za pisanie a nie za mącenie...)
 • @SpiritoLibero 22:35:19
  Wydawaj polecenia na młocce, redaktorku. Młodszym od siebie. I na korepetycje w sprawie dobrych manier się udaj jak najprędzej, dobrze radzę.
 • @Rebeliantka 23:01:39
  A ty już byłaś na takich korepetycjach ?
  Bo ja chyba przy niektórych tutaj zaczynam na psy schodzić... blogereczko :))
 • @SpiritoLibero 23:22:06
  Ja ich nie potrzebuję. W sprawie Twojego zejścia - jak to sam nazwałeś - na psy, należałoby się zgodzić. EOT.
 • @Rebeliantka 23:25:37
  Lubisz potaplać się w kisielu, co?
  Przestała bawić mnie ta rozmowa.
  Jest takie jedno powiedzenie na tę okazję ale oszczędzę sobie.
  Dobranoc :)
 • @SpiritoLibero 23:28:04
  Nie zrozumiałeś? Nie rozmawiam z Tobą.
 • @@@@
  ...// Dyskusja się kończy, naturalnie umiera, gdy opadły emocje. A najgorsze w tym jest, że już nikt nie pamięta, o czym właściwie był inkryminowany tekst. //.... {8-b
 • @cyborg 08:14:08
  Zgadzam się. Żadnych wniosków. Katolicy mogą być nadal bezkarnie wyzywani od buców, baranów, żydów-konwertytów, zdrajców Polski, cwaniaków z podwójnym obywatelstwem, schizofreników, etc, ich uczucia religijne obrażane, a katolicyzm przedstawiany jako wróg "polskości".

  A więc po to ta notka?
 • @Rebeliantka 12:19:43
  Notka jest zupełnie o czymś innym. Zapomniałaś jak każdy.
  Dyskusję o prześladowaniu katolicyzmu ty stworzyłaś.
  Miałem nadzieję, że będzie szersza. No cóż...
 • @Rebeliantka 12:19:43 & jazgdyni 13:00:36
  Zacytowałem ostatni akapit z oryginalnego tekstu, właściwie trzeba poprosić
  wszystkich o ponowne przeczytanie !
  Janusz, na początku były problemy z wejściem na notkę, wpisałem się ,
  równocześnie bojąc że pies z kulawa nogą nie tknie miejsca w którym
  mówią mu w oczy że jest rozrabiacz jak się wpisze.
  Jak widzicie taka niby samobójcza notka a potwierdza kilka obserwacji
  niewesoło rokujących na przyszłość.
 • @cyborg 14:50:35
  "... taka niby samobójcza notka ..."

  A dlaczego "samobójcza" ?

  Zdrowa i konstruktywna krytyka nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Wprost przeciwnie.
 • @jazgdyni 13:00:36
  „Jeden szlachcic na zgodę powszechną nie zważa.
  Patrz, wytknął głowę oknem z kuchni refektarza,
  Patrz, jak oczy wytrzeszczył, jak pogląda śmiało,
  Usta otworzył, jakby chciał zjeść izbę całą:
  Łatwo zgadnąć, że szlachcic ten zawołał: «Veto!»
  Patrzcie, jak za tą nagłą do kłótni podnietą
  Tłoczy się do drzwi ciżba, pewnie idą w kuchnię;
  Dostali szable, pewnie krwawy bój wybuchnie”.

  „Lecz tam, na korytarzu, Państwo uważacie
  Tego starego księdza, co idzie w ornacie —
  To przeor; Sanctissimum z ołtarza wynosi,
  A chłopiec w komży dzwoni i na ustąp prosi;
  Szlachta wnet szable chowa, żegna się i klęka,
  A ksiądz tam się obraca, gdzie jeszcze broń szczęka;
  Skoro przyjdzie, wnet wszystkich uciszy i zgodzi”.

  „Ach! Wy nie pamiętacie tego, Państwo młodzi,
  Jak wśród naszej burzliwej szlachty samowładnej,
  Zbrojnej, nie trzeba było policyi żadnej;
  Dopóki wiara kwitła, szanowano prawa,
  Była wolność z porządkiem i z dostatkiem sława!
  W innych krajach, jak słyszę trzyma urząd drabów,
  Policjantów różnych, żandarmów, konstablów;
  Ale jeśli miecz tylko bezpieczeństwa strzeże,
  Żeby w tych krajach wolność była — nie uwierzę”.
 • @cyborg 14:50:35
  Oj tak...
  Niektórzy to chyba wyssali z mlekiem matki. I są dumni z tego.
 • @DelfInn 16:58:39
  :)))) LOL
 • @jazgdyni 13:00:36
  Zaproponowałam, aby dyskutować o rzeczowych sposobach rozwiązywania konfliktów, do czego jest potrzebne zdefiniowanie, jakie różnice interesów i wartości występują między skonfliktowanymi stronami. A ponieważ jedna z głównych osi konfliktu przebiega obecnie pomiędzy katolikami, a mniejszością, która chce definiować polską rację stanu w postaci postulatu powołania jakiegoś kościoła narodowego, stąd ukierunkowanie dyskusji z mojej strony.

  Ale oczywiście, zamiast rozmawiać o konkretach, można dyskutować "ogólnie". I nic się nie zmieni na lepsze.
 • @jazgdyni 18:50:01
  Ba! :)...

  Słońce już gasło, wieczór był ciepły i cichy;
  Okrąg niebios gdzieniegdzie chmurkami zasłany,
  U góry błękitnawy, na zachód różany;
  Chmurki wróżą pogodę, lekkie i świecące,
  Tam jako trzody owiec na murawie śpiące,
  Ówdzie nieco drobniejsze, jak stada cyranek.
  Na zachód obłok na kształt rąbkowych firanek,
  Przejrzysty, sfałdowany, po wierzchu perłowy,
  Po brzegach pozłacany, w głębi purpurowy,
  Jeszcze blaskiem zachodu tlił się i rozżarzał,
  Aż powoli pożółkniał, zbladnął i poszarzał;
  Słońce spuściło głowę, obłok zasunęło
  I raz ciepłym powiewem westchnąwszy - usnęło.  A szlachta ciągle pije i wiwaty wznosi:
  Napoleona, Wodzów, Tadeusza, Zosi,
  Wreszcie z kolei wszystkich trzech par zaręczonych,
  Wszystkich gości obecnych, wszystkich zaproszonych,
  Wszystkich przyjaciół, których kto żywych spamięta
  I których zmarłych pamięć pozostała święta!

  I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem,
  A com widział i słyszał, w księgi umieściłem.

  Ha!
 • @Rebeliantka 03:50:26
  Wszystko jest okej, gdy dyskutant jest "zdefiniowany". Wielu świadomie nie chce określić i doprecyzować swojej postawy.
  Np. Wojtas i Nikander winni oświadczyć, tak, jesteśmy przeciwko kościołowi katolickiemu. Jeszcze inni - jesteśmy przeciwko PISowi, ale nie za PO.
  A tak jak jest, to wielu się ślizga.

  Inną sprawą jest język i obrzucanie przeciwnika inwektywami. To już kwestia kultury i właściwie tchórzostwa, bo właśnie tchórz niszczy i pomiata słownie przeciwnika.

  Jednakże Rebeliantko, zakładka KK istnieje i to jest pozytyw.
 • @DelfInn 04:29:42
  Powiem dwa razy - ha! ha!
 • @jazgdyni 07:16:21
  Myślę że temat trzeba będzie pociągnąć ! Rebeliantka ma rację, zarówno
  Ona jak i cyborg (właśnie dlatego takie pseudo), lubimy pracować na
  zdefiniowanych danych, protokole rozbieżności, faktach.
  Trochę spokoju będzie jak się pojadą integrować.
  ...// Np. Wojtas i Nikander winni oświadczyć, tak, jesteśmy przeciwko kościołowi katolickiemu. Jeszcze inni - jesteśmy przeciwko PISowi, ale nie za PO.
  A tak jak jest, to wielu się ślizga. //...
  Zgadzam się tylko częściowo!!
  Zadeklarować się powinni tylko ci "rozwijający sztandar" i zwołujący szable.
  Oni muszą pokazać co mają wypisane na sztandrze jak się nazywają.
  Muszą się zdeklarować. Ale od anonimowego blogera wara !
  Nie będzie mi właził na bloga watażka, poza tematem wytykał że jeszcze się nie zdeklarowałem do CP, a on się zastanowi, bo to co piszę to mu nie bardzo pasuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej