Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Subiektywna parada kanalii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy z nas ma taką swoją listę. Temu draniowi zawdzięczam to, a temu z kolei tamto. Popatrzmy na tych moich,

 

 

 

 

 

 

Obyś żył w ciekawych czasach.Moc tego przekleństwa moje pokolenie zna aż za dobrze. Przewalała się przez Polskę burza historii i jak dzisiaj można ocenić, nie wyszło nam to na dobre. Wprawdzie wojny nie przeżyliśmy, ale innych bezeceństw było aż zanadto.

 

Zacząłem się zastanawiać, który z tych drani, władców Polski, najbardziej mi się przysłużył. Osobiście mojej osobie, ale także, jestem przekonany, milionom rodaków. Tak właśnie powstał poniższy spis kanalii. Nie daję żadnemu palmy pierwszeństwa, bo wszyscy są sobie równi. Wszyscy niszczyli kraj i naród, jak tylko się dało. I wszystkich powinna spotkać kara, gdyby tylko istniała praworządna Polska.

Ułożyłem więc ich chronologicznie, tak, jak w kolejnych etapach mojego życia szkodzili. Nie sięgam do Bieruta i Gomułki, bo wtedy jeszcze byłem gówniarzem i nie mogłem prawidłowo ocenić tych agentów. Zaczynam więc od lat siedemdziesiątych, praktycznie, końca tych lat.

 

Czy generał armii, prezydent Wojciech Jaruzelski jest najgorszy w grupie tej swołoczy? Wewnętrzne przekonanie mówi mi, że chyba tak. Dał on praktycznie całemu narodowi dziesięć lat czarnego średniowiecza. W zemście za naturalny odruch ludu, chcącego sobie polepszyć życie, nic innego; nikt przecież ustroju nie obalał, złamał kraj wojskową dyktaturą, stanem wojennym, upokorzeniem biedą i głodem. Sztucznie wywołał niedobory wszystkiego, a ludzi pohańbił kartkami na zakupy.

Nagle, w grudniowy poranek, cofnęliśmy się 35 lat, do okupacji. Czołgi w miastach, godzina policyjna, armia w telewizji.

Te dziesięć lat Jaruzelskiego, tchórza i agenta, bezwolnej marionetki Kremla, to 10 lat życia bezpowrotnie stracone. Zamiast się rozwijać, pięknie się zwinęliśmy. To powinny być najlepsze lata w moim życiu. Niestety, była to walka o przetrwanie, marna egzystencja chyba wszystkich.

Oddaj mi draniu 10 lat!

 

Niestety, gdy się okazało, że już dalej się nie pociągnie, bo Sojuz rozsypywał się w gruzy, z Jaruzelskim zwąchali się cwaniacy, niby to, jak nam oczy mydlono, z przeciwnej strony barykady. Z tej całej bandy, zwącej siebie "opozycją", a która była zabawą znudzonych dzieciaków partyjnych bonzów i zidiociałych profesorów, najbardziej złowieszczym był Adam Michnik. To najprawdopodobniej on, ze swoim przyjacielem po przeciwnej stronie, krwawym generałem Kiszczakiem, zmontował farsę dla maluczkich, szumnie nazwaną okrągłym stołem. Przy stole, w świetle jupiterów i na oczach kamer, pieprzyło się o wzniosłych duperelach, podczas gdy w kuluarach dokonywał się faktyczny podział łupów. To dla was, a to dla nas. Rabowano i sprzedawano kraj i naród. Jak to teraz wyraźnie widać, dla narodu przeznaczono figę z makiem. Adam Michnik, kryptokomunista i lawirant moim zdaniem, nie pchał się do pierwszych szeregów polityki. On sobie wyznaczył pozostawanie w cieniu, rząd dusz i pieniądze. Pan nadredaktor najbardziej plugawego dziennika jest faktycznym twórcą całej polskiej lemingozy. To on, mącąc w głowach, relatywizując, kłamiąc i oszukując, przykrył Polskę mgłą półprawd, mitów i neoliberalnych bzdur. Wrogów wykańczał bezwzględnie milionowymi procesami. A pozostałymi gardził. Tak jak wściekły nie-Polak może gardzić Polakami.

Jemu to zawdzięczamy następne 25 lat ciemnoty i tandety. Jemu też zawdzięczamy, że naród podzielił się na długie lata na patriotów i na tych, którym wszystko jedno, byleby tylko micha była pełna. Jest ciągle idolem Młodych, Wykształconych, z Dużych Miast. Czyli, najbardziej

zdegenerowanej części społeczeństwa.

 

Poufne ustalenia okrągłego stołu, te, dotyczące łupienia i grabieży, nie mogły by być tak wspaniale zrealizowane, gdyby nie postawiono na czele fanatycznego i bezwzględnego człowieka, jakim był Leszek Balcerowicz.

W niesłychanie krótkim czasie pozbawił państwo majątku – dobra wspólnego, dzieła narodu, a zwykłych ludzi pozbawił kasy. Ten zapiekły monetarysta nigdy nie pomyślał o losie zwykłego człowieka, nigdy nie chciał, by ludziom żyło się lepiej. Zadbał tylko bardzo dobrze o to, by jego zleceniodawcy i mocodawcy, krajowi i zagraniczni, nabili sobie portfele. Był, jak pożoga, jak Potop Szwedzki – wszędzie pozostały zgliszcza i nędza. No i oczywiście około setki nuworyszy, najczęściej wybranych agentów, którzy nagle stali się wielkimi posiadaczami. To właśnie polska transformacja a la Balcerowicz.

Tak, jak przez Jaruzelskiego straciłem dobrą pracę, tak Balcerowicz doprowadził mnie do ruiny.

 

Na zgliszczach reformy Balcerowicza wspaniale czuł się przywódca aferałów Jan Krzysztof Bielecki. Już bez specjalnej obłudy kombinował i wyprzedawał srebra rodowe biednej ojczyzny. Afera i korupcja to był modus operandi jego grupy. Niszczyli, co jeszcze tylko dało się zniszczyć.

A najgorsze, że ma teraz godnego kontynuatora, swojego ucznia, u którego siedzi teraz w małym pokoiku, tuż obok głównego gabinetu.

 

Od siedmiu lat niszczy nas człowiek, który nigdy nie powinien być dopuszczony do żadnej władzy. To, jak wielu przypuszcza, osobnik chory. To właśnie Donald Tusk. Prawdziwy anty – Midas. Czego się dotknie zamienia się w gówno. Również idol przygotowanych i wytresowanych przez Michnika lemingów. Bo pozwala żyć, pozwala kombinować, czyli kraść. Stąd najdroższe drogi, stadiony i koleje na świecie. Stąd minister z kolekcją ekskluzywnych zegarków. Żona ubierająca się z pieniędzy podatników. A co? Rządzenie według niego polega na robieniu, co się chce, byleby tylko posłusznie wypełniać polecenia wschodnich i zachodnich nadzorców. Przez te 7 lat swoich i swojej kliki rządów doprowadził państwo do praktycznej ruiny. Zadłużył nawet nasze prawnuki. Nic w kraju nie działa jak należy. Kraj leży na łopatkach – polityka socjalna nie istnieje, służba zdrowia zrujnowana, wojsko nie istnieje, wymiar sprawiedliwości zniszczony, oświata zbankrutowana.

Co by tu jeszcze proszę państwa spieprzyć? To ulubiona piosenka Tuska.

 

Oczywiście, wiele wybitnych osobistości pominąłem. Lecz tak jakoś mi się wydaje, że wymienieni przeze mnie to kamienie milowe upadku Rzeczypospolitej. To najwięksi wrogowie Ojczyzny. Demokratyczne państwo z tradycją znalazłoby dla nich wszystkich odpowiednią karę – nie tylko trybunał stanu, ale także kryminalną.

 

Ile taki kraj, jak Polska musi wychodzić z szamba? Ilu złodziei i kombinatorów stanie jeszcze na czele państwa, by roztrwonić te okruchy, które pozostały?

 

Czy nigdy nas nie spotka sprawiedliwość?

 

 

 

KOMENTARZE

 • No popatrz
  to mamy tych samych łachudrów w tym samym rankingu.
  Ale odpowiadając na Twoje pytanie o sprawiedliwość - to bym nią nie liczył.

  Pozdrowionka!
 • @
  "Donald Tusk. Prawdziwy anty – Midas. Czego się dotknie zamienia się w gówno...."

  ha ha ha...wyłapałem chyba kwintesenje w Twoim poście...pozdoba mi się...5* pozdrawiam niepoprawnie
 • @ autor
  "Oczywiście, wiele wybitnych osobistości pominąłem. Lecz tak jakoś mi się wydaje, że wymienieni przeze mnie to kamienie milowe upadku Rzeczypospolitej. To najwięksi wrogowie Ojczyzny"

  A ja myślę, że gorsi byli i są ci, których zupełnie nie widać, których nazwisk nie znamy, którzy stoją gdzieś w cieniu a którzy mają pieniądze, mają informację, mają wizję i mają tych, którzy w ich imieniu będą robić za małpy do pokazywania. I oni są naprawdę groźni, bo przy następnym rozdaniu znów będą grać znaczonymi kartami i rozdzielać role.

  Wśród wymienionej przez Ciebie plejady myślę, że prawdziwych decydentów było dwóch: generał i nad-redaktor.

  Reszta to wykonawcy ról im przypisanych, aczkolwiek dobrani zostali przez reżysera znakomicie. A głównym kryterium doboru był brak jakichkolwiek zasad moralnych i wredność charakteru, a także nienawiść do Polski.
 • Bolek
  A gdzie Bolek? Kreatura i kanalia.
 • @Mind Service 14:42:51
  To są postaci wybitne w swoim rodzaju. Po prostu rzucają się w oczy.
  Oczywiście negatywnie.

  Masz rację, nie ma dla nich sprawiedliwości.

  Pozdrawiam
 • @trybeus 14:44:49
  Tusk jest jedyny. Ciekaw co historia będzie o nim opowiadać.
  Ale my to mamy na żywo.

  Pozdrawiam
 • @Ewa Rembikowska 14:47:25
  O tak... jest cała rzesza niespersonifikowanych. Bez twarzy. Oczywiście oni są najgorsi.

  Cel im przyświeca jeden - zniszczyć ten kraj.
 • @gallux 15:57:40
  Widzisz, Bolek był za głupi, by dużo naszkodzić. To raczej figura z kręgu pajacy.
 • @Autor
  Janusz ukłony za doskonały tekst .Chociaż tyle można ale to już nie długo ....
 • @Skanderbeg 16:08:50
  W stanie wojennym przywileje???

  Ile miałeś wtedy lat?
 • @. . 16:38:34
  Nie miej takiej pewności...

  Licho wie, co gdzie przenika.
 • @Witkacy 17:43:46
  Właśnie - chociaż tyle, co sobie popiszemy.

  Ale moze ktoś nowy przeczyta?
 • Spawacz
  Od lat 60-tych działał w Sztabie Generalnym i był szefem MON. Byłem w wojsku w połowie lat siedemdziesiątych i mogłem obserwować "dorobek" Spawacza. Fatalne szkolenie w wykonaniu kadry oficerskiej, oparte o konspekty pisane przez co sprytniejszych kaprali, szkolenie zawieszone na rzecz wykonywania robót remontowo-budowlanych tytułem startowania JW w jakimśtam konkursie, szalejąca fala i "rezerwa", dwuwładza po linii zawodowej i politruckiej. Najlepsze podsumowanie jakości kadry oficerskiej dał mi nieświadomie szef służby mundurowej, który wydając nam sorty mubdurowe jęczał:
  - Skąd ja, !@#$%, mam wziąć dla tych łebaczy hełmy od 58 do 60.

  A jak odchodziłem, to tow. Spawacz miał zarządzić, że nie będzie już "kostek", a będą wieszaki na mundury i zasłonki w salach żołnierskich.
 • @jazgdyni 18:10:58
  W panteonie kanalii powinien być premier bez matury , Mazowiecki.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni
  Ewa Rembikowska ma rację: to są tylko wisienki na torcie. Z wyjątkiem Michnika i Kiszczaka. Jaruzel w drugim szeregu.
 • @@@
  A co powiecie na taką kanalię chociażby?:

  Najważniejsze dzieło Mrożka
  "Wszyscy 'bohaterowie' procesu korzystali z praw obywatelskich, byli osobami i instytucjami w Polsce, wewnątrz narodu. I wszystkie swoje wysiłki skierowali przeciw Polsce, przeciw narodowi.
  Z tej zasadniczej, najgłębszej przestępczości, odgałęziają się wszystkie przestępstwa.
  Z tego wynikła postawa oskarżonych w czasie procesu, stąd zbutwiałe 'idee' i śmierdzące motywy, stąd rozpaczliwa bezradność, ilekroć usiłowali oni uzasadnić swoje działanie.
  Występowali zawsze – i musieli to stwierdzać – w imieniu amerykańskiego wywiadu, w imieniu interesów politycznych Watykanu, w imieniu interesów rządu Adenauera. Występowali – jeżeli mówić o motywach osobistych – w imieniu osobistego zarobku na zdradzie, a jeśli można mówić o jakiejś sprawie ogólnej, to ich sprawa, sprawa, za którą odpowiadali przed sądem, była sprawą rewizjonistów hitlerowskich, sprawą kardynałów robiących interesy na obrotach bankowych, sprawą militarystów amerykańskich, sprawą imperialistów, sprawą byłych obszarników polskich... Te sprawy określiły postawę swoich popleczników.
  Czy można wobec tego się dziwić, że ich postawa, postawa oskarżonych i niektórych świadków w procesie krakowskim – nie budziła innego uczucia poza uczuciem głębokiej pogardy? Przecież nie można stać z podniesionym czołem, kiedy działa się w imieniu i interesie ludobójców. "

  To napisał na okoliczność procesu kurii krakowskiej i myślę, że ten właśnie debiut otworzył mu drzwi do sławy.
  DJANS11:46

  To koment DJANS pod ostatnia notką Coryllusa.

  Takich kanalii w sztuce, literaturze, filmie jest od czorta i trochę. Fetowani do dzisiaj. a już zwłaszcza na okoliczność śmierci. Oraz po niej - vide: Szymborska.
 • @Venco 18:09:13
  Pewnie, że chcielibyśmy coś zrobić...
  Na razie nie pozwalamy zapomnieć. Będziemy przypominać. Będziemy piętnować. Ludziom bardzo szybko pamięć mija. I mija też gniew.
 • @topstopjuve 18:42:19
  Otóż to - każdy ma swoją listę. Bolek to, jak napisałeś, kukiełka. Prowadzony na pasku podrzędny cwaniaczek. Gorsi są ci co ten pasek trzymali.
 • @Andy 51 20:57:29
  Mazowiecki był zbyt słaby, by odgrywać decydującą rolę. To też marionetka Michnika.
 • @KOSSOBOR 23:52:07
  Myślisz, że Jaruzel był całkiem uzależniony od Kiszczaka? Czy ja wiem...
  Może później, bo stan wojenny wprowadzał i realizował sam Jaruzelski.
 • @KOSSOBOR 23:52:07
  Jeszcze dodam - dobrze wiemy, że najgorsi byli ci, których nazwisk nie znamy (lub choćby płk. Leśniak). Ale to własnie te "wisienki na torcie" są symbolem i ich trzeba napiętnować. Żeby w przyszłości takie kanalie się zastanowiły dwa razy.
 • @KOSSOBOR 23:57:20
  Podaj link do tej notki, proszę.
 • @autor
  Jak Hania mówi jeszcze Kiszczak - faktyczny twórca okrągłego stołu.

  Przypuszczam, że ciekawe smaczki by wyszły, gdyby przeanalizować na podstawie KRS powiązania osób z różnych firm wygrywających przetargi, banków i firm ubezpieczeniowych. Straszna robota, ale efekty mogły by być bardzo ciekawe.
 • @Ewa Rembikowska 06:53:51
  Masz rację, tak właśnie została utworzona sitwa - Układ, jak kiedyś pisałem. Wzajemnie powiązana struktura. Bardzo trudna do rozbicia. Hermetyczna wprost. Oni trzymają wszystkie sznurki. Do dzisiaj. Od nich zależy, czy Tusk przetrwa, czy upadnie. To właśnie wtedy (okrągły stół) usnuli taką sieć.
 • @Ewa Rembikowska 06:53:51
  Kiszczak - anioł stróż Bolka. Potwierdziła to żona Bolka w swojej "książce", w której bardzo ciepło wyrażała się o Kiszczaku. Tam również można znaleźć informację o niezwykłym szczęściu Bolka w grze w Totolotka.

  Sam Kiszczak parę lat temu w wywiadzie powiedział, że w rządzie i około niego jest tylu byłych współpracowników SB, że gdyby ludzie się o tym dowiedzieli, to wywołałoby to istne trzęsienie ziemi. Część archiwów SB do tej pory ma klauzulę "tajne".
 • @gallux 09:02:47
  I popatrz, jak Kiszczak jest nietykalny. Nawet opinia publiczna o nim milczy.
  Człowiek pod ochroną.
 • @jazgdyni 06:29:02
  Na moje oko - od początku. Tu nie ma, że można samopas. Ktoś musiał mieć na niego papiery i smycz. Z kolczatką.
 • @jazgdyni 06:34:04
  Poszukaj na salon24, wczorajszy post C., na jego blogu tamże.
 • @jazgdyni 09:57:30
  Jaka "opinia publiczna"? "Opinia publiczna" w całości należy do Kiszczaka.
 • @
  Być może kiedyś się dowiemy, ilu było w naszych ministerstwach takich nie znanych szerokiej opinii publicznej "bibliotekarzy" jak ten z okresu międzywojennego.
  http://poszukiwania.nowyekran.net/post/58387,jak-to-dzisiaj-sie-odbywa
 • @Ewa Rembikowska 10:29:22
  Znakomite! 5*!
  Ziemia jest pod szczególną pieczą masonerii - w założeniach mają odebranie ziemi ludziom.
 • @jazgdyni
  "Subiektywna parada kanalii" to już dość dawno zdekonspirowana grupka halabardników ....

  .. ważni i niebezpieczni są ci, wciąż uchodzą za zbawców bohaterów narodowych a naprawdę to szujstwo i sowiecka swołocz.
 • --------- wspólny mianownik -POLSKA
  http://niezaleznatelewizja.pl/2013/06/stop-nwo-26-06-2013/
 • Inni TW juz takie mają
  https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/993301_404280376349357_1957755492_n.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej