Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Spamerstwo a kultura w sieci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Filozofia życia, którą zaprezentowałem w poprzednim tekście wymaga pewnej kultury. Tego niestety jeszcze na portalach dyskusyjnych brak

 

 

 

 

 

Wczoraj opublikowałem tekst //jazgdyni.nowyekran.net/post/97432,dyletanci-kontra-niewolnicy-idei

Zawarte w nim były rozważania dotyczące otwartego i świadomego podejścia do rzeczywistości, w opozycji do doktrynerskiego, wąsko pojętego kształtowania tejże rzeczywistości. Były to rozważania ogólne, w niewielkim tylko stopniu związane z tym, co dzieje się na Nowym Ekranie.

To jeden z moich tekstów, gdzie przedstawiam pewną filozofię życia. Obrazowo mówiąc – potrzebę chłonięcia życia jak gąbka, aby potem, w swoim własnym umyśle wyrobić sobie opinię, pogląd, czy wizerunek. I się cieszyć. Tak, cieszyć się z tej różnorodności przeżyć, tego nieustannego bombardowania receptorów impulsami. I się uczyć, pogłębiać się i poszerzać swoje horyzonty. Jako przeciwieństwo zademonstrowałem skoncentrowanie się na jednej idei i poświęcenie jej wszystkich swoich myśli i wysiłków.

Wniosek – pierwsza postawa wzbogaca nas nieustannie, a druga zubaża.

I tyle.

Miałem nadzieję na dobrą merytoryczną dyskusję. A co się porobiło?

 

Mamy teraz godzinę 7 następnego dnia, dobę po napisaniu notki.  1135 wejść, co jest satysfakcjonujące i 169 komentarzy, co niestety satysfakcjonujące nie jest. Dlaczego? Ano dlatego, że 70% tych komentarzy to zwykły spam. Rozważania i dyskusje poboczne, nie mające nic wspólnego z przedstawionym tematem. Dyskutowano o sprawach personalnych, o roli poszczególnych blogerów na portalu. Dyskutowano o prawie autorskim, co jest rzeczywiście bardzo ważnym tematem, ale dlaczego pod moim tekstem? Takich kwiatków było więcej.

 

Niestety, najwięcej zarzutów mam do redaktora Spirito Libero. On po prostu ukradł mi dyskusję. I to nie pierwszy raz. Zapewne zaraz usłyszymy, że to był bloger Spirito Libero a nie redaktor. Nieprawda. Tak być nie może. Cokolwiek by nie napisał to będzie redaktorem portalu. I tutaj nasuwają się poważne wątpliwości. Czy przyjmuje on rolę moderatora? Tak przecież by wypadało i tego się po nim spodziewałem.

Niestety, w tym wypadku przyjął on rolę anty – moderatora. Rozjechał dyskusję gąsienicami swoich uwag.

Osobiście wyrobiłem sobie taki pogląd, że jemu, od czasu jak został redaktorem, chodzi wyłącznie o ilość, a nie jakość. Dlatego stał się fanatykiem gorących dyskusji. Lubi umieszczać jątrzące i prowokujące komentarze, aby podnieść temperaturę, nie zwracając uwagi na meritum.

Mnie się to nie podoba. Nie jestem zatwardziałym amatorem klikalności. Wolałbym byśmy podyskutowali o tym, co napisałem.

 

Potrzebny jest moderator, a nie stronniczy redaktor, lubiący toczyć małe potyczki. To powinien być ktoś maksymalnie obiektywny, kto jest w stanie wznieść się ponad aktualne spory i przywołać błądzących do porządku, kontrolować kulturę wypowiedzi i nadzorować spam i trolling. Wiele portali moderuje dyskusje. Autor przecież nie jest w stanie siedzieć wiele godzin przed komputerem i pilnować swojego tekstu. W ostatecznym przypadku może całkowicie olać dyskusję.

 

Podsumowując, prowadzenie portalu dyskusyjnego nie jest łatwą sprawą. To przecież jeszcze ciągle wiek niemowlęcy i rozbrykane przedszkole często wymyka się spod kontroli. Mam nadzieję, że to będzie się docierać i powoli dojrzałość zacznie przeważać. Właśnie dlatego wszyscy uczymy się kultury. Całkiem nowej i mam nadzieję, że lepszej.

KOMENTARZE

 • Nie jestem przekonana, czy kultury można sie nauczyć.
  To moje subiektywne zdanie, ale... to trochę jak z inteligencją - albo jest, albo.... i nic nie poradzisz :)
  Czytam ten portal niemal od początku i nigdy nie zauważyłam chamstwa w wykonaniu autora.
  Znam wielu prostych, kulturalnych ludzi i znacznie więcej wykształconych chamów.
  Jest też znamienne, że np. ktoś kto zdobył wykształcenie np techniczne, z racji tego, uważa się za eksperta od wszystkiego noooo a już w temacie zbawienia Narodu, to nikt mu nie podskoczy.
  Takie proste rady, które mądre matki przekazują nam w dzieciństwie - nie przerywaj, kiedy ktoś mówi - szanuj innych.....
  Chodzi mi o to, że jednak kultura to rzecz wynoszona jak to mówią " z domu" i to jest sprawa pokoleń niestety.....
 • @Astra 08:36:53
  Masz rację co do kultury przez duże K.
  Jednakże ja tutaj myślę o pewnych obyczajach i zachowaniach, jakie powinny się przyjąć w blogosferze.

  Jak widać, w internecie typowym jest mówienie do siebie po imieniu, a właściwie po "nicku". Jeden tu dosyć ważny bloger, wprost żąda by zwracać się do niego Pan. I to z dużej litery. Śmiem twierdzić, że jest on niekulturalny. Bo występuje przeciwko powszechnie przyjętemu obyczajowi. Ale pies go drapał. Bardziej przykre jest unikanie odpowiedzi na proste pytania i nagminne przekrzykiwanie się.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 08:53:13
  Ten, który wymaga żeby zwracać się do niego per Pan, nazywa nas "łyżeczkowymi bloggerami".
  No cóż, niech i tak będzie. Cepy i słoma vs łyżeczka.
 • @jazgdyni 08:53:13
  Mam znajomego, z którym często się nie zgadzam - zawsze z uśmiechem mówi, że "można się różnić pięknie".
  Co do tego blogera,, czy on jest ważny ??
  Jest takie złośliwe powiedzenie, że na "Pana" to trzeba wyglądać - no czy ja wiem...... ten wygląd. :) podobno z gustami sie nie dyskutuje :))
 • @SpiritoLibero 09:56:28
  Żadnej rzeczowej odpowiedzi nie uzyskałem.
  Moja opinia o twojej roli na nE jest zbieżna z opinią Janusza.
  Nadużywasz władzy. Nie da się być jednocześnie Blogerem i Adminem. Jesteś stroną. Masz do tego prawo. Ale będąc stroną nie możesz mieć prawa do moderowania.
  Ja się już wypowiedziałem, nie mam ochoty odgrzewać ponownie dyskusji.

  W Sopocie pada i to jest dość przykre, bo w planie miałem penetrację plaży w Gdyni w poszukiwaniu meksykańskich zębów przednich:-)
 • @SpiritoLibero 09:56:28
  Sipirito, chłopie, ty świadomie, czy nieświadomie przyjąłeś rolę cyngla Nowego Ekranu. Domyślam się motywów. Nawet nie mam tego za złe, bo pobudzasz reakcję gnuśnych ryb w stawie.
  Jednakże musisz częściej występować w roli arbitra. Pohamować swój naturalny instynkt fajtera i przywdziać poważną togę sędziego pokoju.

  Oczywiście, tutaj warto się zastanowić, bo może autor tekstu właśnie liczy na pyskówkę. Więc może zastosować procedurę prośby autora o moderację dyskusji? No nie wiem. Pomyśl.
 • @gallux 09:28:39
  Łyżeczką robi się ble, ble, a cepem i słomą tworzy się nową cywilizację. Interesujące...
 • @Astra 09:44:59
  Ja używam "Pan", gdy kogoś nie znam i okazuje się, że osoba w moich oczach jest godna szacunku i że tak powiem, wiekowa. Oczywiście w internecie. W życiu jest nieco inaczej.
  Np., nie wiadomo dlaczego zwrot "dobry człowieku" uważany jest za bardzo obraźliwy ;).
 • @jazgdyni 10:10:19
  Ja to widzę inaczej. Łyżeczka kojarzy mi się z dobrymi manierami vide jeść bezę łyżeczką. Cepy i słoma kojarzą mi się jednoznacznie z prymitywnym sposobem młócenia.
 • @jazgdyni 10:13:28
  W Conradinum miałem wykładowcę teorii kadłuba okrętowego, na którego z racji wytwornych manier mówiliśmy Hrabia. On - do nas nieletnich młokosów - zwracał się per Panowie.
 • @gallux 10:15:21
  Nie, no oczywiście, ja tak samo to widzę, tylko tych paru naszych zapiekłych i poważnie zakręconych wrogów tak uważa.
  To jest symptomatyczne, że dobre maniery są tak znienawidzone. A przy tym tyle się mówi o tradycji szlacheckiej naszego narodu.
 • :)
  Moim zdaniem pan tamtego tekstu nie napisał po to, aby wywołać dyskusję tylko, żeby pod pana tekstem pana znajomi mogli krytykować w sposób niekulturalny Nowy Ekran i jego pracowników.
 • @jazgdyni 10:13:28
  Dlatego napisałam, że to złośliwe powiedzenie, ale nie mogłam sobie odmówić..... co tam :)
  Jak szanować kogoś, kto twierdzi że np. jesteś polonofobem i trzeba z nim zrobić porządek. Tamta dyskusja była żenująca....
 • @gallux 10:04:51
  Gallux a jaką ty chcesz uzyskać odpowiedź?

  Przecież są takie miejsca w sieci, gdzie od rana do wieczora obrzucają odchodami PO i jego bandę a PiS wychwalają pod niebiosa. I tam jakoby nie ma żadnej cenzury, a poza tym już ci kiedyś pisałem chorążyno z PRL-u obecnie popierający PiS, że najpierw poprawę trzeba zaczynać od samego siebie a nie od innych, a przy tym jeszcze trzeba zachowywać się kulturalnie.

  Tobie tego brakuje.
 • @Paweł Tonderski 10:28:02
  Cóż powoduje, że podejrzewa mnie pan o taką perfidię? Własne przykłady z życia?
  Proszę wybaczyć, ale trafił pan na człowieka prostolinijnego.
 • @Paweł Tonderski 10:31:09
  Jeszcze jedna taka osobista wycieczka z bluzgiem i wylatuje pan z hukiem.
 • @jazgdyni 10:36:45
  Daj mu się wyszumieć. Jedyne co potrafi to sprytnie, niczym małpa, obracać cepem żeby se nie rozkwasić czerstwej buzi.
  Przekomiczne jest kiedy taki komiśniak wpada tam gdzie go nie oczekują i zaczyna pouczać:-P
 • @jazgdyni 10:36:45
  Jesteś hipokryta, zejdź z tego statku na którym ci tak źle, zamiast udawać człowieka, który chce wszystkich pogodzić, trzymając w tym samym czasie nóż za swoimi plecami.

  Gdzie pan w moim komentarzu dostrzegł bluzg?

  Pierwszym zadymiarzem i rozłamowcem na tym portalu jesteś ty, twoje teksty mają temu służyć. :))))

  A chamem który wielokrotnie zachowywał się w sposób skandaliczny na tym portalu jest gallux europejczyk i peerelowski wojskowy..., który obecnie walczy z postkomuną w Polsce zza granicy...

  A twoje bany mam gdzieś.
 • @jazgdyni 10:35:27
  Nic, wystarczy poczytać pana teksty, to nie jest pierwszy tekst o tym samym, trzeba coś na tym portalu zmienić, najlepiej jakby go w ogóle nie było, a kultury to z łaski swojej niech pan najpierw uczy się sam.

  Przypominam panu, że nie jest pan na okręcie tylko jest pan w porcie.
 • @Paweł Tonderski 10:55:41
  Zmień berecik na bardziej luźny, bo ten, który nosisz obecnie, tamuje ci dopływ krwi do mózgu.
 • @Paweł Tonderski 10:55:41
  Dobry człowieku, przychodzisz w gości na mój blog i zaczynasz się awanturować. Nie można powiedzieć, że trafił pan tu przez przypadek, bo jest długa historia pańskich awanturniczych odwiedzin. Po co pan to robi, jeżeli nie odpowiada panu ton moich tekstów? Znaczy jesteś pan awanturnik szukający zaczepki.
  Gdyby to byłoby u mnie w domu, już wziąłbym pana za kołnierz i wyrzucił za drzwi. Tam, na gumnie pańskie miejsce.
 • @jazgdyni 12:20:16
  Na dodatek jest kłamcą. Wyraził się o mnie:

  "A chamem który wielokrotnie zachowywał się w sposób skandaliczny na tym portalu jest gallux europejczyk i peerelowski wojskowy..., który obecnie walczy z postkomuną w Polsce zza granicy..."

  Wcześniej nazwał mnie "chorążyną":-)
  Ciasny berecik i filcaki wyraźnie mu zaszkodziły. Nigdy nie byłem peerelowskim woskowym. Byłem przez dwa miesiące słuchaczem WSOWRiArt. w Toruniu w stopniu kanoniera podchorążego. Tonderski jest zbyt tępy i nie odróżnia chorążego od podchorążego.
  Po drugie wymyślił sobie, że pisząc pozostaję obecnie poza granicami kraju. Otóż ostatni raz bawiłem za granicą w 1991 roku. We wrześniu jadę na 7 dni do Paryża. I tyle tej mojej zagranicy:-)
  Nie dość, że tępy, to przy okazji paszkwilant.
 • @gallux 12:37:33
  A co z www.bibuła.com ?

  Zmartwychwstała czy miałem omamy ?...
  (Tym bardziej, że znalazłem tam jeden z moich ostatnich artykułów ... Więc chyba omamy...)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  PS. Przepraszam autora za off topic.
 • @jazgdyni 12:20:16
  Na pana blogu odbywają się notorycznie kłótnie i bitwy oraz niewybredna dyskusja pod tym samym przewodnim tytułem - Trzeba dokopać NowemuEkranowi.net i jego pracownikom.

  Udział w tych tzw. dyskusjach biorą ciągle ci sami ludzie, jest ich kilku, mają ciągle coś do zarzucenia temu portalowi, jednak z nieznanych mi przyczyn ciągle tutaj siedzą, chociaż jak wynika z ich komentarzy bardzo się tutaj im nie podoba.

  Niech pan przynajmniej przestanie udawać.
 • @SpiritoLibero 12:44:35
  Nie wiem co z Bibułą. Wkleiłem ci komunikat z ich strony o zawieszeniu działalności.
  Ja również pozdrawiam.
 • @gallux 13:09:51
  Ale nie sprawdzając nawtykać musiałeś.

  W każdym razie dziękuję za szczere przeprosiny :)
 • @SpiritoLibero 13:11:38
  Nie jestem upartym osłem, jeżeli się mylę to staram się to sprostować. Nikt nie ma patentu na nieomylność. Ani ja, ani Ty, ani Janusz.
  W spokojnej dyskusji wiele rzeczy można wyjaśnić, wiele zrozumieć takimi jakimi są, a nie takimi jakimi nam się wydają.
  Jak zapewne zdążyłeś zauważyć ja tu się nie deklarowałem jako Polak-katolik. Nie podoba mi się pisanie o Kościele jako o watykańskiej sekcie, czarnej mafii itp. Dlatego zawsze będę zajmował w tej sprawie jednoznaczne stanowisko, w obronie wiary.
 • @gallux 13:23:29
  Nic nie sprostowałeś.
  Szedłeś i idziesz w zaparte.

  A swoją drogą jeśli Bibuła, portal wyraźnie katolicki, posiłkuje się moimi tekstami to nie jest ze mną tak źle...
 • @gallux 13:09:51
  Było głośno o zawieszeniu tej strony. Miała pozostać jako archiwalna. Teraz, tak na szybko popatrzylam, chyba ją reaktywowano. A o tym było cicho. Ja dowiedziałam się o tym teraz.
 • @SpiritoLibero 13:31:49
  Człowieku odpuść. Dla dobra sprawy całą rzecz ujmę tak:

  PRZEPRASZAM BLOGERA I WICE REDAKTORA PORTALU "NOWY EKRAN.NET" ZA TO, ŻE W DNIU WCZORAJSZYM POSĄDZIŁEM GO O CELOWĄ PRÓBĘ ZNISZCZENIA PORTALU BIBUŁA.COM.
  CHCĘ DODAĆ, ŻE JEST MI Z TEGO POWODU NIEZWYKLE PRZYKRO, MAM MORALNEGO KACA I NIE WIEM CZY SOBIE Z TYM PROBLEMEM ZDOŁAM PORADZIĆ. JESZCZE DZIŚ UDAM SIĘ DO OKULISTY I PSYCHIATRY.
  GALLUX
 • @OZ
  1) tamta dyskusja nie miała szans się rozwinąć, jak i wiele innych, ze wzgl. na zaistnienie wątku pobocznego, którego materia przeważyła nad tą z wątku głównego. Tak się zdarze. Notkę zawsze można napisać na nowo o tym samym, a nawet zrobic kopię, poprzednią całkiem odpuszczając. Lub raczej właśnie niecałkiem, skoroludzie uznali, że tamta bieżączka była dla nich ważna. Taka jest sieć i tak zachowują się wątki na forach niemoderowanych lub z min. moderacją,

  2) w sieci obowiązuje netykieta. kropka. dopiero na drugim miejscu lokalne regulaminy i prawa m.narodzowe czy państwowe. jeśli nie będziemy bronić netykiety, wkrótce taki np. Boni wlezie nam na łeb; proponuję nie zapominać o lekcji z ACTA. Do tego zaś *każdy* kto się udziela w sieci ma tylko 3 obowiązki:
  - znać netykietę jak paciorek,
  - przestrzegać netykiety jak dziesięciu przykazań,
  - przekazywać ją innym użytkownikom jak dobrą nowinę.

  Cała reszta podlega wolnej woli człowieka, o ile nie jest zakazana lub nakazana (o czym wyżej).
 • @SpiritoLibero 12:44:35
  Zaczepny jesteś Spirytusie - jak mówię prawdziwy cyngiel. ;)))
 • @Paweł Tonderski 12:49:54
  Niech mi pan nie stara się tłumaczyć.
  Pan kompletnie nie rozumie moich tekstów. Kompletnie.
 • @gallux 13:37:44
  No już jest super :)

  Radę sobie dasz, do specjalistów nie musisz się udawać :)

  Z poważaniem...
 • @jazgdyni 13:40:18
  Obronę nazywasz zaczepnością...
  Jakieś pomieszanie pojęć...

  Ale już zmykam, sprawa wyjaśniona :)
 • @OZ
  3) kwestia kultury zachowań w sieci podlega restrykcjom netykiety, nawet wtedy jeśli ktoś wie, że jest kwestią dobrego wychowania, że jajecznicę je się łyżeczką.
 • @SpiritoLibero 13:47:40
  Przestańcie się podszczypywać. Dorośli faceci!

  Może byś powiedział, jaka jest twoja opinia o moderowaniu?
 • @SpiritoLibero 13:47:40
  Hejże, hola! Sprawa nie jest wyjaśniona do końca. Właśnie na Allegro zamówiłem wór pokutny i worek popiołu. Mam też zamiar ogłosić trzydniowy post na okoliczność zadośćuczynienia Waszmości.
 • @jazgdyni 08:53:13
  >Jak widać, w internecie typowym jest mówienie do siebie po imieniu, a właściwie po "nicku"

  Kiedyś dyskutowałam z tym panem na ten temat. On nie przyjmuje żadnych argumentów. Ma być tak, jak On uważa.
 • @jazgdyni 13:50:33
  O moderowaniu? Oto najnowszy przykład:
  Właśnie na SG wisi artykuł pt. "Rządzą nami ludobójcy". Artykuł dotyczy fali samobójstw w Polsce.
  Pod artykułem, jako pierwszy, pojawił się wpis tego co to już wiecie, którego fragmenty przytoczę w tym miejscu:

  "W nie tak odległej dyskusji z Izą (rozsądna osoba - co ona robi wśród dyletantów?)"

  "A teraz męskie pokurcze namawiają do "jedzenia łyżeczką", aby przypadkiem żołądek im nie odmówił posłuszeństwa"

  Mamy tu do czynienia z ewidentną próbą sprowokowania któregoś z Dyletantów do kolejnej naparzanki. Oczywiście nikomu do głowy nie przyjdzie wysłać lakonicznej w treści depeszy:
  "Weźcie i się raz na zawsze odpitolcie od KD!"
  Ten ktoś ma poważne problemy podobne do małego jasia, któremu wszystko kojarzyło się z dupą. Temu komuś wszystko kojarzy się z Dyletantami. Czy to jest normalne zachowanie dorosłego faceta?
 • @jazgdyni 13:50:33
  Moja opinia?

  Wielokrotnie o tym pisałem.
  Maksimum wolności i zero tolerancji dla chamstwa i trollowania.
  Ale to jedynie w wymiarze portalowym.

  Na moim blogu zostawiam nawet najgłupsze i najbardziej obraźliwe komentarze. Niech się autor wstydzi.

  To tak w dużym skrócie.
 • @gallux 13:55:16
  Niepotrzebnie kpisz i jątrzysz.
  Chyba, że to co napisałeś nie było szczere...
 • @Autor
  Dobrze, że o tym napisałeś. Nie da się siedzieć jednocześnie na dwóch koniach. Trzeba coś wybrać. Wybór jest jednoznaczny -- stanowisko. Tutaj przypomina się Andarian. Miał cierpliwość (konieczna tutaj cecha), był obiektywny, nie miał swoich sympatii. Szkoda, że tutaj go nie ma.

  Można popełniać błędy, ale też trzeba się uczyć na tych błędach.
 • @leoparda 14:04:28
  Uważam podobnie. Asymetria polega na tym, że biorący udział w dyskusji Admin może usuwać wpisy, które w jego mniemaniu są obraźliwe bądź niemerytoryczne. Po stronie przeciwnej rodzi się poczucie niesprawiedliwości. Przy tak dużej różnorodności postaw i poglądów o konflikt nietrudno.
  Tam brakuje kobiecej ręki i głowy:-)
 • @gallux 14:13:47
  To na czym wg. ciebie ma polegać ta moderacja ?
  Tutaj admini nie nadużywają nożyc. Reagują jedynie na zgłoszone nadużycie. A i to nie oznacza, że komentarz jest automatycznie kasowany.

  Czy chodzi ci żeby było tak jak Kali ?
  Pewna grupa osób zadanie pytania traktuje już jako "obelgę", znam z autopsji...
 • @SpiritoLibero 14:21:23
  Czy możesz mi odpowiedzieć na to co napisałem o 14:00:48?
  Artykuł jest o samobójstwach, ale jeden taki niewymowny, używa sobie na Dyletantach. Czy tak będzie tu stale? Chętnie poznam Twoją opinię.
 • @Ranger 14:26:22
  http://wir.pl/img/upload/20120814112729_b.jpg
 • @gallux 14:29:26
  Czytałem i nie widzę nic niezwykłego. Jesteście po jednych pieniążkach. Tylko, ze dyletantów jest więcej.
 • @gallux 14:13:47
  >Asymetria polega na tym, że biorący udział w dyskusji Admin może usuwać wpisy, które w jego mniemaniu są obraźliwe bądź niemerytoryczne.

  Według mnie jakikolwiek admin nie bierze udziału w dyskusjach na blogach. Są wyjątki od tego, kiedy pada zapytanie w takiej dyskusji pod jego adresem. Wtedy może odpowiedzieć tylko wyłącznie w tej sprawie, oczywiście bez emocji. Zresztą tego się tutejsi admini raczej się trzymają.

  Natomias nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że członkowie redakcji mają takie same prawa jak administratorzy? Jeśli tak jest, to ja tego zupełnie nie rozumiem.

  >Przy tak dużej różnorodności postaw i poglądów o konflikt nietrudno.

  Tak, dlatego do tej funkcji moderatora/administratora (tutaj to chyba zamienne) należy mieć odpowiednie psychiczne predyspozycje. Nie jest ważna płeć.
 • @Ranger 14:26:22
  Zacznij pisać do kogo się zwracasz.
  Czy brak odwagi?
  Komentarze są dość obelżywe.

  Ale to zostawiam już w gestii gospodarza bloga. On jest przecież taki czuły na formy...
 • @SpiritoLibero 14:42:20
  OK. Mimo wszystko uważam, że un sam jeden z cepem może więcej, niż 100 Dyletantów z łyżeczkami. Pokładam ufność, w cokolwiek złudnej nadziei, że mu kiedyś tam przejdzie.
 • @gallux 14:48:03
  Ja mam nadzieję, że wszystkim przejdzie :)
 • @leoparda 14:44:53
  Kobiety są mniej awanturne. Widać to na przykład przy grze w brydża. One tę grę traktują jako możliwość porozmawiania sobie lub jako wydarzenie towarzyskie. Natomiast faceci do gry podchodzą nadmiernie osobiście i emocjonalnie, przegrana jest dla nich ciosem wizerunkowym:-)
 • @Paweł Tonderski 14:53:21
  "TAK WŁAŚNIE PO PATRIOTYCZNEMU DZIAŁACIE, A JAK WAM SIĘ PISZE ŻEBY SIĘ SPOTKAĆ, ŻEBY PRZEDE WSZYSTKIM SIĘ POZNAĆ, ŻEBY ZACZĄĆ DZIAŁAĆ WSPÓLNIE DLA DOBRA NASZEGO PAŃSTWA, NARODU I NASZEJ OJCZYZNY TO WAS NIE MA, ZAWSZE ZNAJDZIECIE JAKĄŚ WYMÓWKĘ, I TAKĄ OTO ROBOTĘ CZYNICIE DLA DOBRA POLSKI."

  Nie rób scen, miły. Myli się wam portal opinii z portalami randkowymi. Przy okazji sam sobie zaprzeczasz. O czym niby ja, zadeklarowany pisior, miałbym rozmawiać z kimś takim jak ty? Dobro Państwa i Narodu to są rzeczy bardzo względne, nie ufam ludziom, którzy zbyt często machają tymi hasłami.
  Jest też między nami jedna, ale zasadnicza różnica. Otóż ciebie jest pełno w Necie, narodowy szczecin, 3obieg i chgw gdzie jeszcze.
  Ja, w odróżnieniu do ciebie, trzymam się Nowego Ekranu.
  Twoje opinie dotyczącego naszych prac wiszą mi centralnie, jak kilo kitu. Spuściłeś sobie z krzyża, wykrzyczałeś co cię boli i siur:-)
 • @Ranger 14:56:26
  Już nawet w Eretz można dostać klawiatury z polskimi znakami.
 • Nie oceniałbym tak surowo Spirito
  dzieją się tutaj rzeczy niepokojące i wygląda na to, że on ma szczerą chęć naprawy tego co inni popsuli. Ale niewielu mu chce pomóc. Ten artykuł niestety wpisuje się w taki zły schemat.
 • @Amos 15:16:43
  Jakim sposobem się wpisuje i co jest złym schematem?
 • @gallux 14:53:45
  >przegrana jest dla nich ciosem wizerunkowym:-)

  To chyba jest To. Dlatego tak zażarcie co niektórzy bronią swoich racji i nie nie przyznają się do tego, gdy tej racji nie mają :(
 • @leoparda 15:52:50
  Napisałem tak, bo mam doświadczenie w tej materii. Grywałem parami - ja z żoną vs Teść i Teściowa. One sobie beztrosko paplały, często dochodziło do sytuacji, że traciły kontrolę nad licytacją i wistem.
  Przykład:
  Teściowa: Kto zagrywa?
  Teść z zięciem: grrrrr Pytek!!
 • @Amos 15:16:43
  Wprost przeciwnie - bardzo chcemy pomóc. Klub Dyletantów juz raz ratował Nowy Ekran i jest w nim mocno osadzony, praktycznie od początku istnienia portalu.
  SL ma nasze pełne poparcie. A że nas nie lubi, to już inna sprawa.
 • @jazgdyni 16:15:25
  Wydaje mi się, że jest na odwrót.
  Tu był taki długi komentarz ale go nie widzę. Czyżby redakcja ocenzurowała?
 • @Amos 16:23:47
  Witaj Nowy Kolego Blogerze.
  Widzę, że jesteś tu nowy, swoją przygodę z NE zacząłeś 2.07.2013 roku. Tak po ludzku powiem, że to dobrze i źle. Sprzeczność pomiędzy złem, a dobrem jest tylko pozorna. Dobrze, bo jesteś wolny od sympatii i animozji; źle, bo nie masz dostatecznej wiedzy o tym wszystkim co działo się tu przez ostatnie trzy lata, od początku powstania NE.
  Wszystko jest jeszcze przed tobą. Gdybym miał doradzać, nawet gdybyś rad nie potrzebował, to mimo wszystko zalecam umiar w ocenach. Pisz, bierz udział w dyskusjach i obserwuj. Refleksje zostaw na później. Im więcej sprawdzonych informacji, tym lepsza decyzja.
 • @gallux 16:47:50
  Dziękuję za miłe słowa. mało piszę, więcej czytam i się przyglądam. Jeśli moje zdanie uważasz za przedwczesne i nieobiektywne no to nic nie poradzę.
  Jestem życzliwie nastawiony do tego miejsca i ludzi tutaj piszących.
 • @Ranger 17:01:26
  Jeśli chodzi panu o tolerancję jako politykę tego portalu to zgadzam się.
 • @gallux 15:03:57
  ALE CO TY KOMENTUJESZ TWÓJ KUMPEL Z GDYNI JUŻ MÓJ KOMENTARZ USUNĄŁ, A PODOBNO TAK SIĘ BRZYDZICIE CENZURĄ, Z KTÓRĄ TAK WALCZYCIE?
 • @Amos 17:05:43
  :-)
  Pozwól, że się przedstawię. Sopociak z urodzenia, pisior z wyboru, ojciec dwóch córek, dziadek dwóch wnuczków i trzeciego w drodze, biały, wierzący, lat 61. Homofob, faszysta, moher, dinozaur na wyginięciu.
  Zadałem sobie trudu i przeczytałem twój debiutancki wpis na NE "Jesteśmy już niepotrzebni". Myślę podobnie. Podoba mi się również dobór czcionki, może to nie jest grafologia, może to zbyt pochopny wniosek, ale mówi mi, że masz sprecyzowane poglądy. Zauważ, że to ja pierwszy w tym miejscu zwróciłem uwagę na dobór czcionki. Drugą informacją jest to, że najpierw tekst edytujesz w Wordzie (?). Znaczy się jesteś staranny, to też pozytywna cecha charakteru.
  Życzę satysfakcji z pisania.
 • @Paweł Tonderski 17:07:40
  Nigdzie nie pisałem, że brzydzę się banowaniem. Mało tego, uważam że to bardzo skuteczne narzędzie w walce ze spamerami, wariatami i intruzami:-)
 • @Amos 16:23:47
  BĘDZIE PAN POPIERAŁ PIS, będzie pan pisał w sposób pochlebny o PiS-e BĘDZIE WSZYSTKO DOBRZE, I ZOSTANIE PAN PATRIOTĄ.

  GALLUX POWIEDZIeli*!

  Ale hasbarowiec Ranger pana od razu rozszyfrował, nic z tego, to miejscowy wywiadowca z Mossadu. :)

  Jarosław! Macierewicz! Jarosław! Jarosław!
 • @Paweł Tonderski 17:25:04
  A tobie co? Masz atak? A czopków już próbowałeś?
 • @Paweł Tonderski 17:25:04
  A co wywnioskował Ranger ? Bo nie rozumiem.
 • @Amos 17:42:58
  To, że pan tutaj nowy i od razu pan wiedział, nie wiadomo skąd, że Ranger pisząc nie używa znaków diakrytycznych.

  To wielki wywiadowca, a pan Gallux przyciśnięty zaczyna pokazywać swoją prawdziwa kulturę i obyczaje. :)

  Mówię panu z niego kulturalny gość jak cholera.
 • @Paweł Tonderski 17:50:15
  Panie Tonderski!

  Bój się pan Boga i nie zaczepiaj mi pan gości! Następnym razem nie dostanie pan nic do picia.
 • @jazgdyni 19:30:28
  Wróciłem właśnie z Sopotu, a konkretnie to z koleżanką małżonką moczyliśmy stopy w sopockiej solance. Na ławce obok nas przysiadła para młodych ludzi z dwójką pociech. Starszy czterolatek i młodszy półtora roczny. Miejsce stałego pobytu Mielec. Pierwszy raz w Sopocie. Zagaiłem rozmowę zaczynając o wiek dzieci, a potem samo jakoś poszło. Gawędziliśmy tak sobie blisko z godzinę, oni młodzi, przed trzydziestką, my dwa razy starsi. W pewnym momencie pytam się ich:
  A Pawła Tonderskiego znacie?
  No, jakoś nie obiło nam się o uszy. Chodzi panu o tego dilera bzdur i pomówień?
  Coś koło tego.
  Panie, takimi jak on, to świat jest nasycony do bólu.
  A to dziękuję bardzo, odpowiedź mnie satysfakcjonuje.
  Dwa różne światy, tam Mielec, tu Sopot, tam młodzi Rodzice, tu stare pierniki, ale jaka zbieżność poglądów!:-)
 • @gallux 22:24:54
  Jak widać, osobnik ten bardzo dba o swoją sławę. Nieważne, czy dobrą, czy złą.
  My też już go znamy.
 • @jazgdyni 05:34:39
  Pieniacz i mitoman, ot co:-)
 • @gallux 22:24:54
  ...ha ha ha...czemu nie spytałeś, czy zna takiego gościa z cepem i kosą, rano skoro ino oczęta otworzy pije cytryńcówkę, a popołudniu stawia tarota i wróży z fusów po porannej kawie, a wieczór spogląda w gwiazdy i planuje cywilizacje dnia następnego...miałbyś przy okazji kłiz międzymiastowy :-)))...pozdrawiam niepoprawnie
 • @jazgdyni 05:34:39 Dlaczego usuwasz komentarze?
  Niech pan wreszcie skończy swoją rozbijacką działalność na tym portalu.

  I niech zacznie się pan zachowywać, jak szlachetny i honorowy Polak.

  Przede wszystkim to pan jest gościem pana Opary (zdaje sobie pan z tego sprawę?), jednak udaje pan dobrze wychowanego i kulturalnego, i że panu w pana domu, na pana blogu można wszystko, jednak przez ten cały czas bez żadnej żenady sra pan na dywan pana Opary, będąc gościem jego portalu i jeszcze pan udaje przy tym głupa, i zaczyna pan pouczać innych, jak mają się zachowywać?

  Hipokryzja do kwadratu.

  Zaraz po tym pojawiają się na pana blogu zawsze ci sami kulturalni i obyci, gallux postkomunistyczny chorąży, ten od kur i kogutów i jego kurzej sagi, który jest na garnuszku w PiS-e i inni pisowscy wyjadacze i patrioci, z "niezależnej i niepoprawnych", którym tak na ich sercach, jakoby leżą dalsze losy tego portalu, który ich zdaniem, wyrażacie do bardzo często w swoich komentarzach jest opanowany przez WSI i ubecką agenturę...

  To doprawdy wielka kultura i obycie...

  I jeszcze na dokładkę, żeby tego było mało, kilku z was wchodzi tutaj pod innymi loginami i psuje ludziom krew, inni natomiast obrażają się na to miejsce, po czym tutaj wracają, aby dalej krytykować i obrażać innych, ale w kulturalny sposób...

  Na przykład w taki:


  @jazgdyni 18:16:39
  Najwyraźniej Nowy Ekran chce się wytaplać w błocie, jaki ci niedowarzeni szczyle, którzy spóźnili się o całe 44 lata i wydaje im się, że są na festiwalu rockowym:)
  Dziady kontratakują
  gallux 05.08.2013 18:28:30

  Zresztą przeglądając komentarze Galluxa nie ma w nich odrobiny merytorytoryki, cały czas atak i personalne wycieczki, zero konkretów, to jeden z ważniejszych i znamienitych spamerów na tym portalu.

  To jednak nie przeszkadza autorowi teksu, on to ma w gdzieś...

  p.s.

  Pomijając chamstwo galluxa, obłudę i hipokryzję, którą wykazuje się na każdym kroku, zresztą tak samo, jak autor tego kolejnego paszkwilu na temat jakoby chamstwa, które jest obecne w sieci, w domyśle na NowymEkranie pana Opary, i że trzeba z tym coś koniecznie uczynić, bo inaczej portal upadnie i odejdą z niego najbardziej zaangażowani i aktywni blogerzy trybeusz, on, gallux i inni pisowcy, którzy nie napisali, jak do tej pory żadnego wartościowego felietonu, który by wyszedł spod ich klawiatury...

  Oprócz przedruków i zwykłego spamu, który wyprodukowali.

  To jest dopiero trolling i spamowanie, was powinno się z tego miejsca usunąć, a nie pozwalać na wieszanie waszych felietonów w treściach polecanych przez ten portal, w miejscu eksponowanym, jednak wam i tak za mało.

  Ponieważ waszym zdaniem trzeba usunąć innych, waszym zdaniem na przykład trzeba usunąć Wojtasa wroga ludu pisowskiego i Spirito, to jest dopiero kultura.

  A powinno być na odwrót, chociażby z tego powodu, że wy cały czas ten portal krytykujecie a robicie to nie z powodu waszego zatroskania o przyszłe losy tego portalu tylko dlatego, aby dokopać ludziom, którzy ten portal stworzyli...

  Jest to jednak moja subiektywna opinia na wasz temat, a więc być może niesprawiedliwa ocena waszych dokonań na tym portalu...

  p.s.

  Odszedłbym z portalu, który uważałbym za WSI-owy i postkomunistyczny, opanowany przez dawną ubecję, podkreślając to w swoich komentarzach w zasadzie na każdym kroku, tak jak wy to czynicie, że jest się przeciwnikiem tamtych ubeckich i komunistycznych czasów, a teraz jakoby walczy się z komuną w Polsce, jeden oficer peerelowskiej marynarki handlowej, drugi ateistyczny chorąży LWP... Czy to nie jest czystej wody pisowska hipokryzja i obłuda?

  A trzeci politruk pisowski od chanukowego świecznika, ściany płaczu, i innych żydowskich pisowskich dokonań, w czasie gdy PIS rządził Polską, pomijając to, że przy każdej okazji PiS chce zawłaszczyć marsze i inne narodowe nacjonalistyczne dokonania ONR-u MW i innych organizacji narodowo-katolickich, chce je zawłaszczyć i przejąć, w tym samym czasie nie czyniąc nic, a dokładnie czyniąc bardzo dużo złego poprzez wyzywanie ludzi z ONR-u i MW od bolszewickich zdrajców i agentów sowieckich...?


  TAK WŁAŚNIE PO PATRIOTYCZNEMU DZIAŁACIE, A JAK WAM SIĘ PISZE ŻEBY SIĘ SPOTKAĆ, ŻEBY PRZEDE WSZYSTKIM SIĘ POZNAĆ, ŻEBY ZACZĄĆ DZIAŁAĆ WSPÓLNIE DLA DOBRA NASZEGO PAŃSTWA, NARODU I NASZEJ OJCZYZNY TO WAS NIE MA, ZAWSZE ZNAJDZIECIE JAKĄŚ WYMÓWKĘ, I TAKĄ OTO ROBOTĘ CZYNICIE DLA DOBRA POLSKI.
 • @gallux 08:26:06
  Sam jesteś pisowski zadaniowiec udający polskiego patriotę.
 • @Paweł Tonderski 10:30:07
  ..a co ześ Tonderski, nie było w nocy bar-bara, żeś taki rozpajerzony ??

  ..masz coś do moich kurczaków ...hę ?

  ps." zaangażowani i aktywni blogerzy trybeusz, on, gallux i inni pisowcy, którzy nie napisali, jak do tej pory żadnego wartościowego felietonu, który by wyszedł spod ich klawiatury..."
  ..taaa, dla siejącego jadem Tonderskiego nic nie jest wartościowe...najwartościowszy jest wróżbita z cytryńcówką...pasowałoby kochany, żebyście już ujawnili skład waszej cywilizacyjnej nowoekranowej ekipy , w sumie to już się klarujecie, ale moze by tak już oficjalnie sie przedstawić ...co?? pozdrawiam niepoprawnie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej