Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Dyletanci na Białoruś

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zastępca redaktora naczelnego czepia się. Czy to oznacza, że idą nowe porządki? Czy zaczną obowiązywać jednolite brunatne koszule, albo biało-czerwone krawaty?

 

 

Drodzy Dyletanci

 

 

Jak zapewne dobrze pamiętacie, zostaliśmy zaproszeni na Nowy Ekran przez poprzedniego redaktora naczelnego, który świetnie rozumiał nasze idee. Otrzymaliśmy naszą zakładkę. W ciężkich momentach zawirowań i niemalże upadku portalu stanowiliśmy siłe, która pozwoliła się NE podźwignąć. Nikt uczciwy tego nam nie odbierze. A zakładka, to nasze prawo nabyte.

 

Jednakże redakcja się zmieniła. I zmienił się też stosunek do Klubu Dyletantów. Tuba redakcji – Spirito Libero wystąpił właśnie z atakiem na działalność Dyletantów ( //spiritolibero.neon24.pl/post/97916,tylko-narody-o-silnej-tozsamosci-przetrwaja ) Jest to niepokojące i po prostu głupie. SL udowadnia, że kompletnie nie rozumie motywów naszej działalności i, co więcej, sam jest w sprzeczności z tytułem swojego tekstu – "Tylko narody o silnej tożsamości przetrwają".

 

Bo cóż my, Dyletanci, robimy? Właśnie cały czas, usilnie, budujemy silną tożsamość narodową. Budzimy świadomość dając przykłady polskości w całej swej różnorodności, historycznej i społecznej. Przykłady pozytywne i budujące. Celem tego jest głównie tworzenie silnej dumy narodowej i przywracanie godności. Poza tym, co jest oczywiste – "Dobry Polak, to mądry Polak".

 

Dodatkowo walczymy z absurdami naszej codzienności – fatalną władzą, idiotycznym ustawodawstwem, korupcją i cwaniactwem. Napiętnujemy wszystko to, co kładzie się cieniem na byciu dumnym Polakiem.

 

Czy kształcenie i wykształcenie, oraz dawanie ludziom coś do myślenia, jest działalnością godną potępienia przez zastępcę redaktora naczelnego? Czy żąda on od nas wyłącznie indoktrynacji i ideowych hasełek? Wygląda na to, że on kompletnie nie rozumie sensu rozwoju poprzez rozbudzanie świadomości.

 

Nie lubię się licytować, ale jestem przekonany, że nie ma na portalu takiej drugiej grupy ludzi, tak rozkochanych we wszystkim, co polskie, nasze. Trzeba być ślepym, by tego nie zauważać.

 

Jednocześnie zabezpieczamy sobie prawo do napiętnowania absurdów i bredni, które niestety też pojawiają się na tej witrynie. Wszędzie wokół nas, więc i również na NE trafiają się zakręceni demagodzy, którzy wcale nie chcą nauczać i tłumaczyć, tylko narzucać innym swoją, jedynie słuszną ideę. To zjawisko normalne. Ale trzeba je obnażać i wskazywać palcem, by ludzie nabrali do tego odpowiedniego dystansu. Czasy doktrynerskich demagogów powinny odejść do lamusa historii.

 

Dyletanci mają swoją zakładkę. Panuje na niej spory ruch. Jedyne czego pragniemy, to spokoju, mimo regularnie pojawiających się ataków, ze strony zakręconych fanatyków.

A teraz do nich przyłącza się zastępca redaktora naczelnego. I to w przełomowym momencie zmiany nazwy i logo portalu. Czy to coś oznacza? Czy to komunikat dla nas? Mamy rozpocząć poszukiwania nowej, przyjaznej okolicy?

Czy to wypowiedzenie wojny przez redakcję Klubowi Dyletantów?

Wyraźny i jednoznaczny przekaz należy się nam, jak małpie banan.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Janusz E. Kamiński / jazgdyni

KOMENTARZE

 • @REDAKCJA
  Coś znowu jest popieprzone.
  Nie mogę ani wkleić zdjęcia, ani zrobić poprawnej edycji. Tekst wpisuje się blokowo, nie tak, jak przygotowałem w wordzie.

  Czy zawsze muszą byc jakieś obciachy, gdy się prowadza zmiany?
 • Nigdzie sie stąd nie wynoście
  Zastępcę redaktora naczelnego zawsze można wymienić :)
  A Wasze posty są ciekawe, różnorodne, barwne.
  W ogóle nie pojmuję dlaczego zmieniono nazwę, te ciągłe zawirowania...
  Z portalu chcą zrobić portalik, zniszczyć markę o którą walczyliście po rozwaleniu NE.
  Zamiast art. Winnickiego mamy teraz Wojtasa... boższszszeee....
  To ma być niby narodowy portal ?? żarty sobie robią..
 • @Astra 09:29:21
  Witaj

  Ja też to tak widzę. Komuś bardzo zależy, aby ten portal rozłożyć na łopatki.
  Coś redakcja nie pojmuje solidnej, fachowej roboty.
  Nie wszyscy chcą wrzeszczeć na barykadzie. Ktoś musi myśleć.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 09:39:39
  Kto Dyletantem wojuje ten od Dyletanta ginie.

  Szacunek
 • Wieczna tułaczka ...
  A może założymy sobie getto gdzieś na południu Europy ?
  I cieplej i bliżej do Domu Chleba ...
 • @Andrzej Madej 10:42:34
  Witam

  Jestem osobnikiem osiadłym. Cenię sobie dobrą władzę i dobre sąsiedztwo.
  A tymczasem jeden rozrabiacz potrafi zepsuć całe środowisko.

  Tylko przykro z tego powodu.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 10:46:41
  Próbuje się zalogować, niestety nie mogę. Kolejne sztuczki Spirto i jego ferajny, może należy zacząć myśleć o zwijaniu żagli z tego portalu ?

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 10:46:41
  To napisałam u Spirytusa:

  @SpiritoLibero
  Oj, Spirytusie... Co ci się stało? Niczego nie rozumiem, a tę notkę postrzegam jako pisaną na jakieś zamówienie.
  Czyżby czas gwałtownie przyspieszył? Trzeba zagarniać ludzi pod Wojtasa? On tu, wśród blogerów, nie cieszy się specjalnym entuzjazmem, to znaczy - idea, jaką propaguje.
  O co Ci właściwie chodzi?
  Co złego - Twoim zdaniem - jest w Klubie Dyletantów, co skłania Cię do takich dziwnych notek?
  Czy pisząc o WŁASNOŚCI - nie jestem Polką? O, to może jest zasadnicze pytanie według mojej reguły rozpoznawania wciskanych nam na siłę idei i "polityków" - wodzusiów.

  Odpowiedz, proszę, bo zepsułeś mi od rana dzień. Idzie na to, że wszelkie zmiany na nE wiodą do jakiegoś kanału...
  nadużycie link skomentuj usuń
  KOSSOBOR 29.08.2013 11:51:34
 • @jazgdyni 10:46:41
  Jeszcze jedno: właścicielem nE jest p. Opara. Niechaj się uprzejmie wypowie, co sądzi na ten temat i czy nie życzy sobie na nE Klubu Dyletantów. Czy nE ma być dla Wojtasa i cepowania. To może być konkretny znak. No i jest jeszcze redaktor naczelny.

  Oczekujemy JASNEGO STANOWISKA pp. Opary i rednacza.
 • @KOSSOBOR 12:00:08
  Ich stanowisko jest jasne i było wielokrotnie wykładane - all that moves. Nawet samodzielną notkę temu poświęciłem ;-), ale chyba za trudna jest, mimo obrazków...:))
 • @jazgdyni 10:46:41
  Gdy w Google szukamy NowegoEkranu .net - na pierwszym miejscu wyskakuje KLUB DYLETANTÓW. Przekaż to, proszę, p. Oparze i Redakcji.
 • Trą się, ucierają się u góry,
  ale jak dotąd mielili raczej kolejnych Spirytusów niż blogerów.
  Żaden z tych Spirytusów nie był lojalny?
  Nie byli odpowiedniej proweniencji?
  Żaden z nich nie realizował skutecznie tego, czego od nich żądano?
  Bali się mokrej roboty?

  Musi być jakiś klucz tych szybkich zmian.
 • @tadman 12:25:54
  Albo...o, zgrozo...wytrych! :))
 • @KOSSOBOR 12:00:08
  Hi, hi, hi. W sprawie nieoczekiwanej kariery nikandra na 15.08.2013 zapytałem prywatnie p. RO o jego stanowisko i uzyskałem również prywatną odpowiedź z adnotacją o możliwości jej upublicznienia, co uczyniłem, choć przecież nie o to mi szło.
 • @DelfInn 12:30:39
  No, proszę nie rzucać niecnych podejrzeń na Redancje i Trzymaczy. :))
 • @KOSSOBOR 12:17:48
  Kwintesencją dyletanctwa jest wypowiadanie się o tematach, o których nie ma się pojęcia. A Wasza buta w uznawaniu tego za atut, drażni innych użytkowników.
  Proszę wyczyścić przeglądarkę, a ukaże się prawda odnośnie pozycjonowania google. Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 12:00:08
  ...pan Opara znów lakonicznie się oświadczy, że jest katolikiem i bliskie są mu wartości chrześcijańskie, jest patriotą i że Nowy Neon jest domem nas wszystkich ...bla bla bla i takie tam ...pozdrawiam niepoprawnie
  ps. moim zdaniem ...nie mają informatyków, tylko sami majstrują na otwartym sercu...po drugie trą, albo treją się na górze jak wspomniał Tadek...:))
 • @wk..ny 12:44:02
  ...oho ...lekki, pogański zwiad już wysłany ...kiedy główne uderzenie ??
 • @trybeus 13:18:17
  Zwiad ma zację, bo my ustawicznie włażąc na jaja.be brudzimy jajecznicą przeglądarkę, więc trzeba ją wypucować; u mnie w Chromie to CTRL + H i Wyczyść historię. Ale tego nie zrobię, bo bym nie wrócił w pewne miejsca.
  Niech se wypucuje swoją.
 • @jazgdyni
  Kiedy wycieczka? Iza naszym cicerone? Ile kosztuje? Kiedy wyjazd? Na ile?
 • @trybeus 12:47:35
  Kościół Świetlistego Bąbla w praktyce :))
 • @tadman 12:25:54
  Właśnie szukamy klucza. A nasz tutejszy PT Gospodarz poszedł chiiiba na spacer nad kaczystaw. OZu, jesteś tam? ;)
 • @tadman 12:31:02
  Jakiej nieoczekiwanej kariery Nikandra? Też kościół zakłada?
 • @wk..ny 12:44:02
  Powiem tak: jo, najlepiej dawać przepisy kulinarne, czyż tak? /No, czasem dajemy :) W każdym razie ja. A i kiedyś Jazgdyni pisał pięknie o śledzikach./

  Naprawdę Pan wk..ny uważa, że na niczym się nie znamy? Rozumiem, że Pan tę opinię opiera na swojej, dużej i ugruntowanej wiedzy? Skromność jest oczywistą cechą bogów - po prostu nie muszą niczego udowadniać ;)

  Pozdrawiam również i czekamy na Pańskie notki i aktywność publicystyczną i publikatorską.
 • @trybeus 12:47:35
  No cóś na rzeczy jest...
 • @wk..ny 12:44:02
  Był Pan łaskaw opublikować 6 postów. Słownie: SZEŚĆ.
 • @KOSSOBOR 14:42:28
  No, na 15.08.13 napisał posta, a właściwie przekleił ze wszechnicy wiedzy wszelkiej, czyli "Mitów i Faktów", a ktoś to umieścił w zakładce KK i postawił go na pudle. Pewnie jakiś chochlik, co w przedłużony weekend nie miał wychodnego. Może w ramach retorsji zrobiła to Woyciechowa? Weź ją na spytki.
 • @
  Założenie własnego bloga, a nawet całej "platformy blogerskiej" na przykład na Bloggerze to 30 sekund roboty i 0 złotych kosztów.

  Tak że, gdyby Koleżanki i Koledzy Dyletanci reflektowali na samodzielność - to naprawdę: nie ma sprawy..!

  Da się to tak zrobić, w dodatku, że każdy będzie pracował dla siebie, a jednocześnie wszyscy wespół w zespół dla wszystkich - i może nawet raz na pół roku stówka za reklamy wpadnie...

  Jak by co - proszę zainteresowanych o PW lub maile...
 • @KOSSOBOR 14:41:42
  Jestem już, właśnie wróciłem.

  Cała ta aferka pachnie mi komuną. I moment też jest specyficzny.
  Trzeba się chyba rzeczywiście zapytać pana Oparę, jakie jest jego stanowisko.
 • @jazgdyni @ All
  A mówiłam, że SL ma tylko jedną ideę fixe? Kto nie będzie razem z nim zwalczał KK, to agent. Taka to jest po prostu idea.
 • @Boska Wola 15:46:18
  Ciągle rozważamy taką opcję. Lecz nie chcieliśmy zachowywać się po świńsku, bo zostaliśmy tutaj zaproszeni przez redaktora naczelnego.

  Można powiedzieć, że powoli dojrzewamy.
 • @Boska Wola 15:46:18
  ...dobrze prawisz ...można pracować na siebie i mieć pewność, że ci nikt nie wywinie numeru po pół roku...a jak poczytność by była, to i jakieś dywidendy też ...motywacja by była, a tak to ino się człowieku wqrwiasz, bo cały czas komuś cosik nie pasuje ...
  ...ja przeniosłem Nowy Kurnik do GrześkaZ ...

  http://trybeus.noweblogi.pl/user-cat/nowykurnik,26.htm

  ...przynajmniej gość jest normalny i uczciwy...a wtedy współpraca jest przyjemna ...jeśli nie zmienią Vice rednacza to trza popieprzyć ten portal...dziwne, ze Mnich Zarazy jeszcze nie zabrał głosu...jakoś tak dziwnie jest ...rednacz milczy, a vice renacz holofi i wstawia numery...pozdrawiam niepoprawnie
 • @
  "W ciężkich momentach zawirowań i niemalże upadku portalu stanowiliśmy siłe, która pozwoliła się NE podźwignąć. Nikt uczciwy tego nam nie odbierze."


  Jak zwykle bezczelny....
 • @Maciej Piotr Synak 17:46:27
  Pytanie:
  " Bardzo interesuje mnie geneza tzw. „polskiego piekiełka”."

  To pański cytat. Czy wg pana "polskie piekiełko", to nie są również głupie komentarze, na poziomie pryszczatego gołowąsa? Takie, jak ten pański?
 • @All
  Czytaliście?

  http://cygnus.neon24.pl/post/97996,cp-przeciwko-dyletanckim-polonofobom-grubym-a-sprosnym

  Od wielu tygodni zwracałam uwagę, ze W. i spółka obrzucają obelgami tych, których chcą wykolegować z NE. Teraz jest apogeum.
 • @gallux 18:03:04
  To jest jakieś piekełko, fakt. Ale czemu się nam wmawia, że polskie?
 • @Rebeliantka 18:28:50
  ...zgadza się... rosierdziłsia Tuchaj Bej...pozdrawiam niepoprawnie

  http://www.youtube.com/watch?v=lxyrILNxbg4
 • @Boska Wola 15:46:18
  Atak idzie mocno skoordynowany - kolejna fatalna notka Wojtasa pojawiła się na SG. Obrzydliwa. Musi facet mieć na to placet. Od kogo???

  Więc przemyślimy propozycję zapewne. Robi się ciasno i duszno, a cep pracuje. To jednak jest kilka osób i musi minąć jakiś czas. Już raz wpadliśmy w nabożny Legion. Cza uważać.
 • @Rebeliantka 18:28:50
  Czytałam to g., Krysiu i zgłosiłam nadużycie.
 • @KOSSOBOR 19:08:39
  Prawdopodobnie ten atak wykorzystuje nieobecność pana Opary, którego jutro ma nie być w redakcji z powodu wyjazdu.

  Być może ktoś chce sprowokować Dyletantów do jakichś nagłych kroków.

  Może nawet chodzi o przejęcie NE.
 • Konkluzja
  Radzę nie działać pochopnie.
 • @Rebeliantka 19:19:09
  Uważam podobnie.

  "Wniosek, jaki nieodparcie się nasuwa, to konieczność likwidacji tej bandy polonofobów."

  Ten pan po upadku z drabiny i utraty połowy skalpu ma pewne trudności w kompleksowym postrzeganiu otaczającej go rzeczywistości.
  Z niego taki Polak, jak z siekaczy szczura widły.
 • @Rebeliantka 19:17:44
  A to ciekawe.......
 • @Rebeliantka 19:19:09
  Poczekamy. I poprosimy o oficjalne stanowisko właściciela portalu. Jeżeli, naturalnie, pp. Spirytus i Wojtas nie działają z jego poręczenia i dozwolenia.
 • @gallux 19:28:06
  Gallu, nie ma sensu... Po mojemu - tam chyba jest potrzebna pomoc psychiatryczna. Więc nie ma sensu porównywać faceta do czegokolwiek... To jest jakiś uzgodniony i skoordynowany atak.
 • @KOSSOBOR 20:08:37
  Z całą pewnością nie ma sensu spierać się z głupim. Jak wiadomo: najpierw sprowadzi do swojego poziomu, a potem pokona dzięki większemu doświadczeniu...
 • @KOSSOBOR 20:08:37
  To nie pierwsza i ostatnia produkcja tego matołka.
  Osobiście go zlewam i doradzam to reszcie Towarzystwa. Ja na pewien czas zawiesiłem swoją aktywność w tym miejscu. Powoli się odzwyczajam.
  To co się tu dzieje, to wina Administracji. Przypominają mi PO, gęby pełne wzniosłych frazesów, a jak przychodzi co do czego to znikają dwa tygodnie pracy i ucieczka w kolejną domenę (AWS + UW = PO).
 • @Boska Wola 20:12:34
  Ładane :)))
 • @gallux 20:14:11
  Tylko że ten ichni wodzuś od cepowania naraża portal na sąd i odszkodowanie. Jak się wścieknę na cepa, to podam to do prokuratury:

  "W swej notce Kossobor żąda zwrotu własności swojej rodzinie - na zasadzie : moi protoplaści pierwsi ukradli i tak się przyzwyczaili do posiadania, że teraz mają "święte" prawo do tych zagrabionych dóbr."

  http://cygnus.neon24.pl/post/96263,swiete-prawo-wlasnosci-pierwszego-zlodzieja

  Zapewne pisze "na zasadzie" własnego doświadczenia?

  Zgłosiłam wówczas nadużycie i .... Admin1 był uprzejmy mnie skarcić i zwrócić uwagę, że należy się tu kulturalnie zachowywać... Po prostu Wojtas rządzi Redakcją. /???/
 • @KOSSOBOR 20:22:25
  Admin1 to SL. Czy trzeba Wam jeszcze jaśniej?
  To co pisze o Tobie, to potwierdza moją diagnozę, że mu się od upadku z drabiny poluzował berecik. Będziesz się z czubkiem ciągała po prokuraturach?
  Nie ma się co nakręcać, trzeba omijać szerokim łukiem.
 • Ubrać wszystkich w jednakowe mundurki i będzie gites i ten teges ?
  http://www.youtube.com/watch?v=WoyQIAxpqkk
 • @Ptasznik z Trotylu 20:42:16
  Bez wąsów nie ma Cywilizacji Polskiej. Ale nie taki brykiecik, jak u Adolfa, lecz taki jak u czołowego ideologa CP:-P
 • @Rebeliantka 18:28:50
  Dziękuję za link. Zazwyczaj nie odwiedzam tego faceta. On ma coś z psychiką.
  Fakt, jest tu typowa komunistyczna nagonka na kułaków. Lecz my jesteśmy cierpliwi. To im się spieszy.
  Polacy od siedmiu boleści.
 • @jazgdyni 22:26:02
  Kieszonkowy Feliks Edmundowicz. Też przecież "Polak".
 • @jazgdyni 22:26:02
  Przypominają mi się wściekłe ataki ze strony pewnej nieszczęsnej niewiasty na Legionie.
  Musi coś w tym być , że osobowości paranoidalno-totalitarne z dwóch zupełnie różnych hord tak samo nie tolerują wdzięku i finezji. ;-))
 • @Ptasznik z Trotylu 23:25:05
  Wdzięk, finezja i porcelana pierwsze lądowały pod buciorami. I cepami - jak się okazuje.

  W majątku Meysztowiczów, jak wleźli bolszewicy, to przecudnej urody, siwego ogiera arabskiego, sławnego Ibrahima zarżnęli kosą... W ten sposób musieli zarżnąć piękno, którego nie ogarniali. Nie mogli konia zastrzelić - MUSIELI zarżnąć. Taki bolszewicki mord rytualny...
 • @KOSSOBOR 23:49:56
  Mówią, że frak dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu. Pokolenie 22 lipca 1944 nie tak dawno zdjęło kufajkę i walonki, o fraku może pomarzyć...
 • @KOSSOBOR 23:49:56
  Właśnie tak , rytualny.
  Bo te bolszewiki, psze Jaśnie Pani Dziedzicki, to wszystko Jewreje są, chociaż niektóre same o tym nie wiedzą.
 • @@@
  Oto kultura redakcji i szanowanie prawa do repliki.
  Szkalujący tekst Spirito ciągle straszy na SG w polecanych, a moja odpowiedź powędrowała do piwnicy.

  To już zaczyna się robić kompletny szmatławiec.
  Acha, SL wyraźnie i jednoznacznie powiedział, że mamy się wynosić.
  Czekam na powrót pana Opary, by spytać o jego zdanie.
 • @Ptasznik z Trotylu 08:08:10
  Mało tam zabić, jeszcze potem napluć, obsrać i obsikać, zdeptać, skopać, sponiewierać. Co za dzicz... Potem się dziwić, że polski net wygląda jak szambo, zamiast być twórczym środowiskiem, kiedy administracje maści dziwacznej a "bezideologicznej" (paranoja) dają wytrychy do swoich zasobów idiotom.
 • @jazgdyni 09:05:27
  Ooo, gdzie powiedział?
 • @KOSSOBOR 19:08:39
  >Już raz wpadliśmy w nabożny Legion

  A Pani to nic nie nauczyło? Dziwne...
 • @DelfInn 09:29:44
  Tutaj odpisał na moje pytanie czy dyletanci mają się wynosić z NE:

  @jazgdyni 06:19:58
  ""Mamy sobie poszukać bardziej przyjazne otoczenie? Nie ma sprawy. Już to raz przerabialiśmy."

  Zróbcie to.

  SpiritoLibero 29.08.2013 22:38:23
 • @jazgdyni 09:56:48
  OZu... szlag mnie trafi turystyczny przez Ciebie :))) Nie cytat mję urządza ale link do niego - proszę :)
 • @DelfInn 10:12:43
  No to masz tutaj

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/97916,tylko-narody-o-silnej-tozsamosci-przetrwaja
 • @jazgdyni 10:40:55
  OK, thx. A, słuchaj, ten Amos był założony jakiś czas temu wiec nie jestem pewien czy na potrzeby podkrecania odsłon. moze sl ma tylko jakis dostep do konta?... no bo chyba nie zhackował cudzego???
 • @jazgdyni 09:56:48
  A widzisz, po prostu za dużo Mu napisałeś, stąd reakcja tylko na ostatnie zdanie, do tego wyzwałeś od głupków, więc dałeś prawo do głupiej odwrotki, trza było ciągnąć temat - może notkę o tym jakas?
 • @jazgdyni 09:56:48
  ...po moim trupie ...będę tu do końca świata i jeden dzień dłużej...nie wolno usuwać swojego konta, bo takich spirytusów coby chcieli wskoczyć w buty nieistniejących jest na kopy...pozdrawiam niepoprawnie
 • @jazgdyni 09:56:48
  Pogonili nas Żydy a teraz gonią nas Chamy.

  Kosa obsadzona i wyklepana.

  Prać ?
 • @trybeus 14:08:05
  Nie bujsja, łatwo skóry nie sprzedam. Żal mi tylko, gdy zaczyna zwyciężać głupota. Tak jest zawsze.
  Gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz wg. Kopernika.

  No i jak to komuś nieopatrznie dać troszeczkę władzy...
 • @Ptasznik z Trotylu 14:14:23
  Będziem prać. Ale nie agresywnie. Cywilizacyjnie wprost. Po co głowę od razu ucinać, jeśli można tylko ucho? I te paluszki od stukania.

  A Barbarossa sam się na pal nadzieje, bo głupi.
 • @Ptasznik z Trotylu 14:14:23
  swoja droga zydac mi sie chce, na portalu niby polskim, niby katolickich, niby narodowym wciaz sie gada o zydach. bez sensu, imo, zupelnie tak jakbysmy nie mieli w sobie swojej polskosci... czy ktos tu czyta, albo wkleja chocby, historie swietych narodu polskiego konecznego, albo inne takie teksty? nie widze... moze zle patrze - to typowa zydowska odpowiedx, heh...:(
 • @jazgdyni 14:26:34
  Jaki Barbarossa i jaki pal? Ten ciul zabije się własnym cepem, bo macha nim na oślep.
 • @DelfInn 14:26:57
  Bardzo dobry pomysł.
  Zrób cykl postów "Polscy Święci i Błogosławieni" , poczynając od Św. Wojciecha, Św. Braci Polskich i Św. Brunona z Kwerfurtu aż do najnowszych.
  Opublikuj to w "Dyletantach".

  Niech i Żydy i Chamy widzą kto zbudował prawdziwą Cywilizację Polską.
 • @Ptasznik z Trotylu 15:28:42
  Przyłączam się. Warto by mieć taki cykl. Bo jakoś zapominamy.
 • @gallux 14:49:22
  Cep to bardzo niebezpieczne narzędzie. Ma jeden przegub. Pal jest prostrzy i fajniejszy dla widzów.
 • @jazgdyni 09:56:48
  >""Mamy sobie poszukać bardziej przyjazne otoczenie? Nie ma sprawy. Już to raz przerabialiśmy."
  Zróbcie to.
  SpiritoLibero 29.08.2013 22:38:23
  -------------------------------------------------------------------------
  Hmmm, może mówi serio. Czyli trzeba się zwijać:(((( Cóż jest takie powiedzenie: murzyn zrobił swoje... Każdy ma swój interes.

  Tak sobie przypomniałam klasykę literatury czyli powieść "Nowoczesna komedia" Johna Galsworthy`ego. Tam jest wątek Michała Monta. Ten młody człowiek, z arystokratycznym pochodzeniem pod namową żony postanawia zostać posłem do brytyjskiego parlamentu.

  Szuka swoich politycznych poglądów. Znajduje doktrynę pewnego człowieka, utopopisty, niezbyt popularnego. Zaczyna głosić jego teorie, dostaje się do parlamentu. Dzięki tej nietypowej doktrynie politycznej zaczyna być rozpoznawalnym posłem i zaczyna sobie zjednywać popleczników.

  Może o to chodzi. Historia kołem się toczy :))))))))))))))))))))))))
 • @leoparda 17:33:37
  Logicznie rzecz biorąc, możliwości są dwie:
  1) to jest taka "burza w szklance wody", taki "sztuczny tłok", albo raczej "ustawka", czy też w gwarze rekonstruktorów rycerstwa, tzw. "bohurt": chodzi o to, żeby się blogerzy wzięli (werbalnie) za łby - a portalowi niewątpliwie od tego frekwencja wzrośnie, co przy zmianie nazwy jest nie od parady. Tego głupka od "cepe" specjalnie szczuć nie trzeba - ale że się kolega gallux na to nabrał i tekst prawie że polemiczny napisał..?

  2) kolega administrator zdradził (w czas, nie w czas, w uzgodnieniu, bez uzgodnienia - to jest mało istotne...) jakie są naprawdę sympatie Ścisłego Kierownictwa. Biorąc pod uwagę różne wcześniejsze inicjatywy zdradzające istnienie ambicji politycznych w tym gronie - specjalnie by mnie to nie zdziwiło. Że jest to bzdura..? No cóż - Palikot udowodnił, że można na antyklerykaliźmie paneuropejskim wjechać do Sejmu. Dlaczego ktoś miałby nie spróbować tego samego z antyklerykalizmem narodowym..? Nie daję tej inicjatywie większych szans w dłuższej perspektywie, ale - co by nie pisać - pewnie z 0,1%, może 0,2% poparcia ustukać by się dało... A może się mylę i jest tego - ho, ho! - całe 3% i nawet dotacyjka skapnie..?

  W każdym razie mnie tam ani jedna ani druga opcja ni grzeje, ni ziębi. Pana Opary w życiu na oczy nie widziałem, ani mi on brat, ani swat - i wcale do żadnej familiarności tu nie tęsknię. Moja chata z kraja. Choćby nawet i cały "Nowy Ekran", czy inny "Noen" Dyabli naraz wzięli, to jest dla mnie mało istotne - przecież nie publikowałem tu niczego, czego bym nie opublikował wcześniej na Bloggerze! Jako źródło ruchu na stronie "Nowy Ekran" od zimowo - wiosennych afer się nie liczy. Pewnie więcej było wejść na "Nowy Ekran" z mojego bloga głównego niż odwrotnie.

  Żal by mi było tylko Koleżanek i Kolegów Dyletantów oraz Pana Podporucznika jako niezawodnego komentatora. Bo się zżyłem. Propozycję rozwiązania technicznego tego problemu przedstawiłem Prezesowi Klubu. Kwestia tylko dogadania szczegółów...
 • @Boska Wola 18:35:59
  Jak widzę ludzie myślą i wyciągają wnioski :)))
 • @Boska Wola 15:46:18
  Co do bloggera.com. Dodam, że dopracowana pod różne systemy operacyjne. Poza tym jak to dziecko Google promująca swoje, jeśli są autorskie. Sama mam tam dwa blogi i widzę jak oni się do nich odnoszą. Jeśli w blogu są treści autorskie, nie kopiowane z innych portali, to oni sami dbają o pozycjonowanie takiego bloga.
 • @Boska Wola 18:35:59
  Słuszne i trochę smutne podsumowanie, biorąc pod uwagę wspomożenie, jakiego udzielaliśmy podczas kłopotów portalu.
  Historycznie, to Klub Dyletantów został zaproszony na Nowy Ekran przez ówczesnego redaktora naczelnego i przydzielono mu osobną zakładkę.
  Wiedział co robi - ruch na portalu zaczął widocznie wzrastać.

  Obecne poczynania są kompletnie niezrozumiałe. Więcej, są wbrew interesom portalu, szkodliwe.

  Co też w ludzkich głowach siedzi?
 • @jazgdyni 07:24:02
  Ja tego też nie rozumiem. Nie piszą starzy blogerzy, ich miejsce zajmują nowi. Może to realizacja jakiegoś planu, nie wiem.
 • @Marek Lipski 21:29:26
  Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie i trafną ocenę.

  A dziecku życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej