Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

UWAGA NA PORTFELE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cynizm i fałsz obecnej władzy jest porażający. Czy wszyscy Polacy są tak zaczadzeni, że nie zdają sobie sprawy, iż są rabowani bezczelnie w biały dzień?

 

  

 

 

 

Onegdaj napisałem artykuł, w którym wyliczyłem ile by można mieć emerytury, gdyby pozwolono obywatelom zbierać sobie pieniądze samemu, przez cały okres produkcyjnego życia. To byłoby najprostrze i najuczciwsze rozwiązanie. Wyszło mi wówczas, w momencie pisania, że każdy starszy obywatel uzbierałby tyle pieniędzy, by móc cieszyć się emeryturą rzędu 4 500 zł do końca życia. A i w testamencie mógłby jeszcze trochę dzieciakom przekazać.

 

Znacznie tęższe od mojej głowy, już w 1999 roku doszły do tych samych konkluzji i postanowiły rozpocząć nową erę w systemie emerytalnym, pozwalając narodowi gromadzić pieniądze na starość w tzw. Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE). Oczywiście nie wszystko, tylko pewną część, bo inaczej cały ten ZUS by się zawalił. Wtedy nauczyłem się, że ta nowa forma gromadzenia pieniędzy na starość nazywa się emerytury kapitałowe i jest najpowszechniejszym i w miarę uczciwym systemem na świecie. No i w Polsce, przez te piętnaście lat zgromadzono na tych kontach OFE kilkaset miliardów złotych, które nadal teoretycznie były własnością poszczególnych obywateli.

 

Fundusze OFE dalekie były od ideału. Zrobiono je bowiem typowo po polsku. Były dziurawe jak sito, korupcjogenne, a nawet kryminogenne. Banda cwaniaków nabijała sobie kieszenie, a przyszły emeryt nie zarabiał tyle ile powinien.

Jednakże były i był to słuszny krok do przodu. Każdy sobie gromadził pieniądze na starość. Dobry rząd zacząłby ten system naprawiać, uszczelniać i w końcu mielibyśmy przyzwoitą formę funduszy emerytalnych.

 

Nikt nie mógł przewidzieć dwóch rzeczy, choć w mądrym systemie powinny być one wkalkulowane – że przyjdzie światowy kryzys gospodarczy, oraz, że w Polsce zacznie rządzić partia z cynicznymi magikami u władzy, Donaldem Tuskiem i Jackiem Rostowskim.

Gdy w obecnym roku, 2013, zawalił się fatalnie wyliczony budżet państwa, panowie ci, jak drobni kieszonkowce, czy podmiejscy włamywacze postanowili wykonać skok na kasę i zagarnąć pieniądze obywateli, gromadzone przez lata w tych właśnie OFE.

 

Żeby było jasne, nie ważne, co obaj kombinatorzy i w moich oczach przestępcy będą mówić i wraz z nimi zaprzyjaźnione tuby propagandowe, to, co obaj panowie ze swoją wesoła ferajną zrobili, to zwykła, ordynarna kradzież pieniędzy obywateli. Sięgając do kieszeni bezradnych i bezwolnych Polaków, zrabowali pieniądze, które miały zapewniać im spokojną starość.

Rabowanie przyszłych staruszków, podobnie jak krzywdzenie dzieci, jest najordynarniejszym przestępstwem. Trzeba być niesłychanie cynicznym i do cna zdeprawowanym by dokonywać takich przestępstw.

I to tylko po to by chronić swoje chude dupy przyspawane do rządowych stołków.

 

Naród jeszcze tego nie rozumie, co się stało. Ma tą swoją ciepłą wodę, piwo i grilla i nie odczuwa, że w każdej chwili jest rabowany i gwałcony. Potwornie zadłuża się na jego koszt, a teraz jeszcze sięga się do jego kieszeni, by wyciągnąć z niej ostatnie złotówki.

Czasy złoczyńców trwają w najlepsze. Dla pocieszenia zaśpiewają im wkrótce, wznosząc kolorowy toast na plaży, na Seszelach – Polacy, nic się nie stało, nic się nie stało!

 

______________________________________________________

KOMENTARZE

 • Do zajumania pozostały jeszcze nasze depozyty na kontach bankowych
  w podobny sposób, jak na Cyprze. Kładziesz się spać, a w banku masz uskładane powiedzmy jakieś 5 000 PLN, budzisz się i masz zaledwie połowę.
  Kapitał OFE w połowie (120 mld PLN) składa się z akcji i w drugiej połowie (121 mld) z obligacji SP.
  Obligacje wracają do ZUS-u. Co to znaczy dla zwykłego zjadacza chleba?
  Otóż OFE za nasze pieniądze wykupiły obligacje SP, czyli w naszym imieniu zainwestowały w papier, który po jakimś czasie musiałby być przez SP wykupiony z odpowiednim oprocentowaniem, tak żeby nie stracić na wartości nominalnej. Teraz SP, nie tylko, że nie wykupił swojego długu, ale na dodatek przesunął swój dług na konto największego dłużnika jakim jest ZUS. Wg nieoficjalnych danych dług ZUS-u wynosi obecnie 2 biliony 100 miliardów złotych.
  Nie trzeba być tytanem ekonomii żeby pojąć co właśnie się stało.
  Inna sprawa, to konieczność, po przejęciu władzy, powołania komisji sejmowej dla wyjaśnienia w jaki sposób Buzek i Balcerowicz skonstruowali mega przekręt na polskich pracownikach.
 • Właśnie doczytałem, że aktywa
  w OFE, to między innymi akcje Agory. Jak wiadomo akcje Agory lecą na łeb. Jeżeli reszta akcji ma podobny adres, to robi się coraz ciekawiej.
  Mamy zatem pierwszego beneficjenta mega przekrętu, czyli Agorę.
 • jazgdyni
  Jeżeli ktoś praktykował u węgierskiego żyda Sorosa, to nie można się niczemu dziwić. Pacynka Tusk, dostał polecenie żeby go zatrudnić i mamy to co mamy. Ponieważ współbracia z banków swojemu zawsze pożyczą, natomiast dług będą spłacali Polacy nie Vincent. On jest przezorny i swoje emerytalne konto bankowe ma w Anglii.

  Pozdrawiam
 • @e-misjonarz 08:29:32
  Oczywiście...
  naród jest dojną krową mającą służyć władzy. To naturalne.
  Tylko, jak to się ma do tzw. demokracji i dogmatu, ze wówczas każda władza pełni rolę służebną wobec narodu!?

  Jeden wielki szwindel.
 • @gallux 08:30:34
  Nie wywołuj wilka z lasu!!!

  Już się myśli o zlikwidowaniu kont. Po obu stronach - właścicieli kont i waadzy.

  Masz pieniądze - poważnie się zastanów co z nimi zrobisz. Zawsze ktoś może ci je zabrać. Jesteś w krainie złodziei.
 • @Ranger 08:33:59
  Minister Sienkiewicz oznajmił, że to państwo ma prawo do przemocy, a nie obywatele. Więc to co polecasz jest ściśle nielegalne ;).
 • @gallux 08:36:21
  Przekręt goni przekręt.
  Państwo w majestacie prawa strzyże obywatelskie owce do gołej skóry.
  Grupka baców zbiera runo. Złote runo.
 • @e-misjonarz 08:43:39
  Poleciałem skrótowo:-) Miałem na myśli Gówno Prawdę i najgorszy wynik od lat. To fakt, że na Agorę składają się również inne podmioty np. sieć kin, Radio Złote Przeboje...
  Swoją drogą to jakaś paranoiczna chujoza, że ci Polacy, którzy życzą TVN i GW żeby zdechły, jednocześnie poprzez OFE, finansują zakup akcji tego ścierwa.
 • @Autor
  Rządowi czy obecnemu czy przyszłemu będzie trzeba i tak coraz więcej pieniędzy. Z powodu zapisanego w konstytucji progu ostrożnościowego rząd miał trudności z dalszym zadłużaniem. Z powodu tych trudności zaczął w sposób bezwzględny jawnie zabierać przedsiębiorcom pieniądze - brak zwrotów VAT, kontrole skarbowe.

  Moim zdaniem lepiej że rząd zabierze sobie środki z OFE (które i tak nie są własnością obywateli zgodnie z wyrokiem sądu najwyższego), bo może wtedy odczepi się od przedsiębiorców i łatwiej będzie o pracę.

  Nie ma przecież żadnych szans na to, by rząd ten lub przyszły zaczął przestrzegać logiki gospodarczej.
 • @Andy 51 08:42:19
  I to jest Andrzeju dowód na największy szwindel. Finansami Polski zarządza facet, który przezornie z tymi finansami, jak reszta obywateli, nie ma nic do czynienia. Gówno go to obchodzi, jakie będą skutki jego poczynań dla obywateli.

  Serdeczności
 • @programista 08:53:00
  "Nie ma przecież żadnych szans na to, by rząd ten lub przyszły zaczął przestrzegać logiki gospodarczej."

  To co napisałeś można sprowadzić do jednego hasła: wszyscy kradną.
  Nie zgadzam się z tą tezą, bo uważam ją za fałszywą. Za rządów PiS obniżano podatki. Obniżano po to żeby m. in. pieniądze zostawione Polakom były wykorzystane dla rozruszania gospodarki. Zniesiono trzeci próg podatkowy (dla "najbogatszych", a pierwszy obniżono z 19% na 18%. Obniżono również inne daniny.
  Ponieważ nie jest to tematem wpisu Jazgdyni, mam jedną prośbę: nie pisz bzdur, opieraj swoje opinie na faktach, a nie na sympatii czy antypatii.
 • @programista 08:53:00
  To, co oni robią, to jest logika zbójów. Jak życie do tego ich zmusi, to również zaczną strzyc przedsiębiorców. Teraz tego nie robią, bo to ich teoretyczny elektorat, poprzez powiązania biznesowe.

  Tu nie ma litości dla nikogo. Ale łatwiej uderzyć w słabego szaraka i emerytów.
 • @gallux 09:01:00
  Dlatego też napisałem podając Tuska i Rostowskiego.
  Zyta Gilowska versus Rostowski - czyż nie widać różnicy?

  Po raz setny powtarzam, że państwo jest bogate bogactwem obywateli.
  A tu się tylko skubie i wpędza w biedę. To polityka kolonialna, rabunkowa i zabójcza dla narodu.
 • @jazgdyni 09:02:43
  Przecież właśnie teraz nasz Vincent ciśnie przedsiębiorców jak może za pomocą biurokracji skarbowej, kontrolami które muszą się zakończyć ukaraniem, trudnościami ze zwrotem VAT - to już się dzieje. Takie działania wykańczają małych przedsiębiorców, których nie stać na łapówki dla urzędników.
  Może po przejęciu OFE trochę odpuści z tej zawziętości.

  To jest logika zbójów, ale żadnych widoków na jej zmianę nie ma - rządy nie chcą ograniczyć swoich działań, bo to oznacza oddanie władzy obywatelom.
 • @jazgdyni 09:06:35
  Zyta Gilowska, działaczka KLD, UW i PO, była w rządzie Kaczyńskiego wicepremierem i ministrem finansów. Co znaczył ten wybór? Ano tyle, i aż tyle, że Kaczor kierowanie finansami państwa oddał w kompetentne ręce. Nie kierował się partyjną przeszłością Zyty, ale jej kompetencjami.
  Mało kto pamięta, że w 2007 roku deficyt budżetowy, założony w projekcie budżetu, wynosił 30 mld, natomiast z chwilą oddania władzy, pod koniec roku realnie wyniósł 17 mld. Mając do dyspozycji 30 mld deficyt, nie rozrzucano pieniędzy na lewo i prawo, ale wydawano je w sposób przemyślany. To świadczy o odpowiedzialności polityki finansowej rządu PiS-u.
 • @
  Każdy, nawet średnio zorientowany w sprawach gospodarczych obywatel, zdaje sobie sprawę, że nie jest dobrze.
  Rząd zapewni dostatnie emerytury nielicznym i to w większości dziwnie powiązanym z owym rządem.
  A co ze zwykłym szarym Polakiem, który nie ufa bankom, nie chce złotych kart kredytowych, pożyczek gotówkowych, a zarobione peiniądze woli otrzymać na przysłowiową rękę?
  Przykładowo, część zbuntowanych wobec złodziejskiego systemu obywateli, nie trzyma oszczędności w bankach, lub je wycofuje,wychodząc z słusznego założenia, że im mniej wiedzą urzędnicy o finansach konkretnej osoby, tym dla niej korzystniej. Dodatkowo, kombinują, jak by tu pozbyć się części dochodu na "papierze", aby płacić mniejsze podatki, ZUSY itp. Jakby tego jeszcze było mało, widząc co się dzieje, przestają liczyć na emeryturę w przyszłości.
  Zastanawiam się czasami, na jaki jeszcze szatański pomysł wpadną tęgie umysły na wysokich szczeblach, aby ograbić tych Polaków, którzy jeszcze próbują własnymi siłami przechytrzyć system i przeżyć godnie do śmierci?
 • @gallux 09:01:00
  Rządy nie przestrzegają logiki gospodarczej dlatego, że w swoich poczynaniach nie kierują się rachunkiem zysku i strat. Nie jest to problem złodziejstwa, ale przyjętej metody działania.
  Problem ten widział już w 1939 roku Roman Rybarski, co przytaczam tutaj (bo w sieci brakuje dostępu do jego prac):
  http://programista71.neon24.pl/post/98217,rentownosc-przemyslu

  Dla rozruszania gospodarki potrzebna jest przede wszystkim przedsiębiorczość. Rozwój przedsiębiorczości wymaga ograniczenia roli państwa - a PiS tego nie proponuje.
 • @Elis 09:20:15
  No przecież już zaczęli kombinować!
  Czym mają być włożone do budżetu państwa dochody z prostytucji?

  Za komuny, ci co zarabiali więcej pieniędzy niż wydawali, logicznie i namietnie skupowali złote monety. Był cały wielki rynek tzw. "świnek", złotych dwudziestodolarówek, krugerandów, złotych monet z Kanady i Meksyku. To była najpewniejsza lokata.
  I teraz ponownie do tego dojdzie. Coraz więcej znajomych myśli o likwidacji kont. A część zaklada je sobie w Stanach, czy Szwajcarii.

  Zaufanie do państwa polskiego jest prawie na poziomie zerowym.
 • Janusz, co ty piszesz ?
  //Fundusze OFE dalekie były od ideału. Zrobiono je bowiem typowo po polsku. Były dziurawe jak sito, korupcjogenne, a nawet kryminogenne.//

  Korupcja i złodziejstwo są typowo polskie ?
  Czy raczej typowe dla desantu Bermana .

  Czy Vincent i Tusk są Polakami ?
  Co ty, napiłeś się z rana ?
 • @jazgdyni 09:37:05
  Potwierdzeniem braku zaufania do państwa jest komunikat , na który mało kto zwrócił uwagę, że Polacy wycofali z kont od marca do sierpnia 21 mld zł.

  Pozdrawiam
 • @Ptasznik z Trotylu 09:44:48
  Przepraszam, to taki skrót myślowy. Powinienem napisać: jak to się w Polsce dzieje.

  Typowy Polak jest na wskroś uczciwy. Co do tego nie ma dwóch zdań.
  Te wszystkie kombinacje i przekręty robione są przeważnie przez nacje, gdzie:
  - okradanie i oszukiwanie gojów nie jest grzechem i jest szczytne,
  - państwa skąd pochodzą sankcjonują politykę bakszyszu, czyli korupcję,
  - filozofia życia opierała się nie na pracy, ale na kradzieży i rabunku.

  Wiemy dobrze o jakie nacje chodzi. A jest ich sporo. Wystarczy popatrzeć na te gęby.
 • @Andy 51 09:48:39
  Tego nie wiedziałem...
  To zła nowina. Bo jak się zaczęło, to może pójść jak lawina. A wtedy banki nie będą chciały wypłacać.
 • @programista 09:23:56
  " Dla rozruszania gospodarki potrzebna jest przede wszystkim przedsiębiorczość. Rozwój przedsiębiorczości wymaga ograniczenia roli państwa - a PiS tego nie proponuje."

  Pełna zgoda, z jednym ale...
  Ale zanim postawi się na rozwój przedsiębiorczości, to najpierw trzeba zapewnić chętnym do tego rodzaju działalności RÓWNOŚĆ. Równość względem prawa.
  Czy ktoś jeszcze pamięta słynny 585 k.s.h.? I o co tam chodziło?

  "Dwa tygodnie przed noworocznym spotkaniem palestry właśnie na podstawie tego przepisu prokuratorzy oskarżyli Krauzego o działanie na szkodę własnej spółki. Rzecznik Tomasz Tarnowski w odpowiedzi na pytania „Rz" zaprzecza, by Ryszard Krauze podejmował działania mające na celu zmianę bądź usunięcie art. 585 k.s.h.

  Nowelizacja, którą przekazano na ręce ministra, dopuszcza ściganie przestępstw działania na szkodę własnej spółki, tylko gdy znajdzie się pokrzywdzony, który złoży wniosek." (5.10.2011 r.)

  Najpierw Państwo musi, powtarzam musi, dołożyć wszelkich starań, aby każdy obywatel był równy względem prawa. Obecnie dla jednych skarbówka jest dziwnie przychylna, a innym rzuca kłody np. opóźniając zwrot VAT, nasyłając kontrolę za kontrolą, zmieniając interpretację przepisów itp.
  Czy muszę pisać o ustawianych przetargach?
  To co powiedział Kaczor w wywiadzie dla Rzepy jest oczywistą oczywistością.
  Przykład z ostatniej chwili, jak przedsiębiorca traktuje pracownika: pracownik upomniał się o kilkutysięczną zaległość czyli o zapłatę za pracę. Jak to się dla niego skończyło? Stracił kciuk lewej dłoni i cztery palce prawej. Oczywiście przykład jest drastyczny, ale tak obecnie w Polsce wygląda stosunek pracodawca - pracownik.
  Kaczor to rozumie i tak mówi w wywiadzie dla Rzepy:

  "W Polsce jest problem opisywany analogią do folwarku szlacheckiego: są przedsiębiorcy całkowicie nieinnowacyjni, którzy żyją z eksploatowania pracowników, niczym chłopów pańszczyźnianych. Ma to związek z tym, że w Polsce po 1989 r. doszło do zjawiska fatalnego: mechanizm selekcji negatywnej, charakterystyczny dla komunizmu, przeniósł się do biznesu"

  "Czy chcemy, żeby społeczeństwo zostało na trwale podzielone na niewielką grupę beneficjentów przemian i całą resztę o statusie wyrobników, którzy nie posiadają już żadnych praw pracowniczych i obywatelskich? Czy chcemy, żeby uprzywilejowana mniejszość musiała zamykać się za murem strzeżonych osiedli przed oburzonymi, których pozbawiono statusu obywateli i konsumentów?"

  Oczywiście, że Państwo nie powinno ingerować w przedsiębiorczość. Ale najpierw musi stworzyć warunki dla równego traktowania wszystkich, bez wyjątków. Te równe warunki, to m.i. realna walka z korupcją, nadmiarem przepisów, często niejasnych i sprzecznych ze sobą, uproszczenie podatków itp. itd.
 • @fan-wolności 10:26:38
  To prawda, że polskie zarobki w stosunku do siły nabywczej pieniądza, są jedne z najniższych w Europie (bodajże tylko Bułgaria i Rumunia za nami).

  Nie wiem, o jakie karne podatki chodzi. Za zaniżane pensje?
  Cały system płac jest do d. Jest za wysoko opodatkowany, jest szara strefa, są umowy śmieciowe.

  Państwo przede wszystkim powinno wprowadzić minimalną stawkę godzinową.
  I ostro tępić płacowe przekręty. Pewien znany hotel o światowej renomie przyjmuje chłopaków do pracy w kuchni na praktykę - na 3 miesiące bez pensji. A potem ich wyrzuca i przyjmuje następnych.
  Kto się za nich wstawi?
 • @fan-wolności 10:26:38
  Co powiedziałbyś o gościu, który zabiera głos na podstawie "streszczenia" z Onetu, nie znając całości wywiadu czyli tzw. kontekstu?
  Ja powiedziałbym, że jest gamoniem, którym łatwo manipulować.
 • @jazgdyni 10:39:00
  Generalnie chodzi o to, że Polak zapieprza jak dziki wół, a jego płaca jest na poziomie afrykańskim. Chodzi o to, że mamy najniższą wydajność pracy w UE. Kaczor chce żeby państwo "wymusiło" na przedsiębiorcach nową jakość m.i. poprzez inwestowanie w innowacyjność. Podnoszenie wydajności pracy, a wraz z tym podnoszenie płacy za pracę.
  Obecnie mamy taką sytuację, że przeciętny Polak tyra jak niewolnik i pensję ma również jak niewolnik. To się musi zmienić. Musi. Inaczej będziemy dalej tkwili w miejscu.
 • @fan-wolności 10:47:17
  Czytałeś cały wywiad? Podejrzewam, że nie czytałeś. Cytowanie wyrwanych zdań z kontekstu, to prymitywna metoda manipulacji. Może na Onecie się sprawdza, ale na mnie nie działa.
  Over (bez odbioru)
 • @gallux 10:38:24
  Przepraszam, że się wtrącę - w pełni zgadzam się z tobą i Prezesem w tym względzie.
 • @gallux 10:48:42
  Ależ oczywiście!
  We wszystkich ucywilizowanych krajach są minimalne stawki godzinowe i cenniki pracy, które są tak przestrzegane, jak prawo karne.
  U nas jest bezhołowie. To co Prezes powiedział o pracodawcach wywodzących się z komuny, albo ich zdeprawowanych synów to szczera prawda. Pracodawca w Polsce patrzy jak by tu pracownika orżnąć.
  Takie są obecnie stosunki pracy i w takim kierunku idzie obecna polityka rządu. Nie dziwię się, że Duda się wścieka.
 • @fan-wolności 10:47:17
  Przecież to słuszne i bardzo mądre. Jeżeli pod kontrolą państwa rozumie się odpowiednie prawo i kontrolę społeczną. Nie może być pracodawca z grupą najemników, których przepisy nie dotyczą.
 • @fan-wolności 10:58:47
  Rząd Kaczyńskiego nie obniżał podatków?
  W tym momencie skompromitowałeś się na maksa. Nie wiem czy twoja ignorancja ma podłoże organiczne (zbyt mała pojemność mózgu, co skutkuje pamięcią sięgającą nie dalej jak dzień, dwa wstecz) czy raczej emocjonalne (bojam się PiS-u).
  Tak czy siak dyskusja z tobą nie ma sensu. O obniżaniu przez rząd Kaczora podatków pisałem wyżej.
 • O tym jak PiS nie obniżał podatków
  "Jeszcze hojniejsze były rządy Prawa i Sprawiedliwości, które korzystały ze świetnej koniunktury gospodarczej. Najważniejszą decyzją było stopniowe obniżenie tzw. składki rentowej z 13% do 6%. Dzięki temu pracownikom wzrosły pensje, a pracodawcom spadły pozapłacowe koszty płacy. Był to także jeden z czynników stymulujących wzrost konsumpcji w czasie globalnej recesji."

  "Istotnej zmianie uległ też podatek dochodowy od osób fizycznych. Zlikwidowano najwyższą (40%) stawkę PIT, a najniższą obniżono z 19% do 18%. W praktyce wprowadzono więc podatek liniowy, ponieważ wyższą stawką objętych jest zaledwie kilka procent podatników. Odmrożono także progi podatkowe, ograniczono podatek od spadków i uchwalono tzw. ulgę prorodzinną, pozwalającą każdej rodzinie odliczyć ponad 1100 złotych od podatku za każde posiadane dziecko. Rząd Jarosława Kaczyńskiego był też hojny dla emerytów, którym stopę waloryzacji świadczeń podwyższono o 20% wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce."

  Czekam na komentarz.
  :-)
 • @fan-wolności 11:18:53
  Podaj ceny paliwa z 2007 roku, podaj obecne i wylicz o ile procent wzrosły.
 • @fan-wolności 11:32:47
  Pierdolisz jak POkrzywiony leming. Napisz, że Kaczora po prostu nie znosisz i że tak po prawdzie, to wcale cię nie interesuje co ma do zaproponowania Polakom.

  Tu kolejny przykład twojej ignorancji:
  2007 rok: baryłka 130USD, dolar 3,2 PLN, Pb95 3,9-4,2 PLN/l,
  2011 rok: kryzys gospodarczy, baryłka 90USD, dolar 2,9 PLN, Pb95 5PLN/l
 • ,
  http://jazgdyni.neon24.pl/post/98290,prowokator#comment_858345
 • @jazgdyni 11:08:20
  Dokładnie takie państwo opisał Orwell w "Rok 1984".
  Odpowiednie prawo i kontrola społeczna (czyli urzędnicza).
 • Janusz
  Jedynym celem tego matoła "fan wolności" jest odwrócenie uwagi od tego co napisałeś czyli o kolejnym złupieniu Polaków przez duet Tusk - Rostowski. Jego zadaniem w tym miejscu jest zrobienie zadymy. Kłamie (podatki), zmienia narrację, jednym słowem zwykły troll zagrodowy. Zrób z nim porządek albo dyskusja pójdzie w oczekiwanym przez niego kierunku czyli donikąd.
 • @jazgdyni 11:08:20
  Ho ho ho. Robisz furorę:-)
  http://www.wykop.pl/link/1639384/uwaga-na-portfele/
  (dodane przez fobosito)
 • @gallux 11:50:31
  Masz rację, mam już dosyć tej naparzanki w PiS. Niech sobie stworzą Klub Antpis i się naparzają na "argumenty".

  Tu jest Tusk i Rostowski. Przyzwoici, fajni ludzie ???
 • @jazgdyni 12:03:30
  Żeby chociaż posługiwali się faktami. Ale pisanie, że PiS nie obniżył podatków lub że łupił ludzi na cenach benzyny, to dowód na:
  1. zadaniowość
  2. złą wolę
  3. trolling
  :-P
 • @gallux 10:48:42
  Brakuje tylko, by pojawił się jakiś "spryciarz", który zainwestuje w "innowacyjność" i wykorzystując niskie wymagania naszych "afrykańskich niewolników" wymiecie konkurencję w pył.
 • @gallux 12:00:36
  No... ;)
 • @fan-wolności 12:06:37
  To grube nadużycie mówić, że Tusk i Rostowski doszli do władzy dzięki Kaczyńskiemu.
  To ma być jakiś surrealizm, czy co?
 • @jazgdyni 12:49:18
  Miałam (niestety...odeszła) przyjaciólłkę, która, kiedy chciała wkurzyć kogoś bez poczucia humoru, mówiła z powagą - no cóż, ja po prostu jestem zdolna :)
  Boższszsze jak to działało :)))))))))))))0
 • @Astra 13:58:41
  ;))))))))))))))))))))
 • @jazgdyni 14:07:42
  Giełda zareagowała na skok na OFE dość histerycznie. Agora straciła 10%, TVN 6%, niektóre banki również 10%. Ostatni sondaż w wp.pl daje PiS-owi 13% przewagę. I tylko to się liczy:-)
 • @gallux 15:17:23
  Tak galluxie - tylko to..... kuźwa mam nadzieję,że nas nie zawiodą- głosuję na nich od samiutkiego początku.
  Wiem,że tam nie są same "anioły" i njajbardziej mnie przekonuje fakt,że woleli oddać władzę niż trwać w tosycznym układzie.
 • @Astra 15:43:24
  Tych teraz trzeba będzie czołgiem odrywać od stołków. Niestety 6 lat poszło jak psu w du**. A mieli wszystko na tak. Z początku przeszkadzał im Prezydent, teraz mają swojego. Takiej kasy z UE to chyba już nie zobaczymy. Efekt? 2 mln bezrobotnych, 2 mln emigrantów, drożyzna.
  Za chwilę zacznie się siódmy rok rządów PO. Czas na podsumowanie, pobieżne i wybiórcze, ale zgodne z faktami.
  Służba Zdrowia? Porażka.
  Inwestycje? Porażka.
  Sport? Tragedia
  Podatki? Makabra.
  Edukacja? Dramat.
  Sądownictwo? Mafia.
  Policja? Bandyci.
  To tak pokrótce:-)
 • @gallux 15:52:55
  Człowieku - przecież wiem,że masz rację- we wszystkim........
  Galluxie - we wszystkim........
 • @gallux 15:52:55
  Wszycsy powinniśmy być zdecydowanie przeciw.......Znajomy powiedział mi - na pewno jesteś na ich celowniku-
  i wiesz co??? mam to w du........ie
 • @Astra 16:14:02
  Musieliby mieć na celowniku 3/4 Narodu. Opinie, np. na takim do tej pory mocnym bastionie PO i WSI jak Onet, zmieniły się diametralnie. Powtarzam: o 180%. Oto przykład, pierwszy z brzegu:

  "Kaczyński będzie bronił polskiego interesu narodowego jak robi to Merkel , Putin , Obama . Tuska można poklepać po plecach , dać jakiś bezwartościowy medal , a za to podpisze najbardziej niekorzystną dla Polski umowę !!! I dlatego tak się boją Kaczyńskiego ! Boją się o swoje interesy".

  Jeszcze dwa lata temu takie komentarze były nie do pomyślenia:-)
 • Nic dziwnego skoro wydał decyzje końca kryzysu
  jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżdki.
  Wszak od dziś nie ma matolskiego kryzysu! urzędnicy znowu będą malować na zielono! Może pieczatki też będą przybijać w kolorze zielonym?

  https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/p480x480/1239569_571822282880906_1908465889_n.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej