Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Siłą odpowiedzieć na siłę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zakodujcie to sobie wszyscy, nawet jeżeli jesteście tchórzami, jezeli chcecie żyć z podniesioną głową, to na siłę zawsze trzeba odpowiedzieć siłą.

 

 

 

 

 

 

 

W lipcu 1532 Francesco Pizzaro, nieślubne dziecko wieśniaczki i kapitana hiszpańskiej armii wylądował w dzisiejszej Wenezueli. Miał wszystkiego 180 żołnierzy oraz 37 koni.

Już parę miesięcy później, ta marna garstka podbiła całe królestwo Inków na terytorium dzisiejszego Peru.

Jak to możliwe? Co takiego się stało, że wielowiekowy, dumny naród, ze swoim królem Atahualpą, pozwolił się rozbić i opanować garstce hiszpańskich żołdaków?

Ten historyczny fakt, z prawie sześciuset lat temu, powinniśmy mieć stale w pamięci.

 

Tak dzieje się zawsze, gdy się na siłę nie odpowie siłą. Dumny naród, pełen swojej wielowiekowej tradycji, zginął z rąk garstki oprawców. W Cajamarce, w jednej rzezi, Hiszpanie zabili 5 tysięcy Inków, a króla Atahualpę uwięzili. Hiszpanie zapanowali nad Peru. Świat Inków się skończył.

I wszystko to się stało z żądzy złota i bogactwa. Zawsze tak jest.

 

A przecież mogło być inaczej. Gdyby Inkowie zdecydowali się walczyć, to w jednym momencie zasypali by strzałami nędzny oddziałek.

Lecz oni jeszcze nie wiedzieli, że zawsze na siłę należy odpowiedzieć siłą.

 

W Rosji po tak zwanej rewolucji październikowej komunizm, a w rzeczywistości też garstka oprawców, wymordował 10 milionów własnego narodu. Bezwolni i ogarnięci strachem ludzie szli na rzeź jak stado zwierząt hodowlanych. Nikt, dosłownie nikt nie odważył się na siłę odpowiedzieć siłą.

 

Cóż takiego jest w ludziach, że wobec siły spuszczają głowy i dają się prowadzić na rozwałkę? Dlaczego siedemset młodych ludzi zgromadzonych na norweskiej wyspie Utoya, uciekało lub chowało głowę pod poduszkę, wobec jednego, JEDNEGO! oprawcy, schizofrenicznego mordercy? Przecież w kilku mogliby go powalić i unieszkodliwić. Ba, zabić właśnie jego, zanim on zastrzeliłby prawie setkę z nich.

 

Czy tak zawsze musi być? Czy na siłe odpowiedzią zawsze będzie bierność i uległość i oczekiwanie na strzał w potylicę? Kiedy wreszcie ludzie to sobie zakodują, wypalą w mózgach dymiącymi zgłoskami, że na siłę zawsze należy odpowiedzieć siłą.

 

Napastnik właśnie na to liczy. Że będziemy bierni, że będziemy uciekać i się chować. Ma cały arsenał środków by nas do tego zmusić, by nas zastraszyć. Skrywa twarz oprawców za czarnymi maskami, a ich ciała za wielkimi tarczami. Potężne głośniki mają nas przerazić swoim rykiem. Dymy i gazy zasnuć nasze oczy. Mamy być przerażeni, zanim jeszcze dojdzie do walki. Bo tak na prawdę, oni tej walki się boją. Oni chcą byśmy uciekli bez walki. To nie są jacyś super ludzie, ci oprawcy. To jeszcze bardziej wystraszeni od nas osobnicy skryci za swoimi pancerzami.

Nasz solidny opór, choćby przez chwilę i pójdą w rozsypkę. Oni nie zniosą sytuacji, gdy ktoś na siłę odpowie siłą.

 

W Polsce, konkretnie w Gdańsku i Gdyni, w 1970 roku widziałem na własne oczy, sam zresztą w tym uczestniczyłem, gdy tłum osiągnął taki poziom desperacji, że wspólnie przystępował do ataku, to uzbrojeni oprawcy ZOMO uciekali i szli w rozsypkę. Chowali się za czołgami. Głupieli doszczętnie. Oszalały oprawca gołą ręką chciał odciągnąć zerwany przewód energetyczny, zanim padł porażony prądem. Wtedy widziałem, że wobec oporu, wobec siły na siłę, oni stają się jeszcze bardziej przerażeni, niż kobiety i małe dzieci.

 

Wszystko co robi przeciwnik, to jest niedopuszczenie do tego, by zaistniał opór. Wobec siły wróg się cofa. Oni chcą wygrać bez walki.

Tak jak Francesco Pizzaro wobec potężnego państwa Inków.

 

KOMENTARZE

 • aby stawiać opór, trzeba mieć nadzieję na powodzenie
  http://izabela.neon24.pl/post/98486,pedagogika-milosci#comment_860028
 • OZu!
  Wszystko ładnie, tylko powiedz dlaczego moment starcia mają wybierać oni, jak np. 11.11.2013. Z drugiej strony divide et impera zrobiło swoje i nie mamy przywódcy, jak na razie. Mam wrażenie, że poszedł jakiś ostry deal i JK wie o czymś, o czym nie wiemy my i trochę już bezpodstawnie lokujemy w nim swoje nadzieje.
  To trochę takie wróżenie z fusów, ale nie widzę siły, która pociągnęła by ludzi za sobą. No, ale skoro było powstanie bokserów to może czas na powstanie kiboli?

  @interesariusz z PL 08:04:57
  Właśnie. Nie możemy pozostawać na bruku we krwi tylko dlatego, że inna konfiguracji chłoptasi chce dorwać się do władzy. Niech tłuką się między sobą. My nie możemy realizować ich scenariusza.
 • @interesariusz z PL 08:04:57
  Dokładnie tak.

  Agenci będą nam wmawiać, żebyśmy się burzyli w sytuacjach wielkich konfliktów. Wówczas łatwo o lokalne "pospolite ruszonko" a jeszcze łatwiej w wojennej zawierusze krwawo je stłumić w ramach tzw."bratniej pomocy".
 • Autorze
  Ponieważ oni, Une tylko siłę rozumieją, przed siłą mają respekt. 5 za wpis. Pzdr!
 • @@@
  Autor nie zachęca do żadnej akcji zbrojnej szczególnie wobec możliwości prowokacji. Ja myślę, że na miejscu jest rodzaj strajku włoskiego wobec władzy. Wykorzystywanie wszelkich możliwości prawnych, a gdy ich zabraknie odpowiedź "nie" - w każdej sytuacji, którą uważamy za konieczną. Na przykład dyrektor szkoły ma obowiązek nie wpuścić propagandzistów seksualnych do swojej szkoły. Nie musi jak Rejtan padać w progu. Może być przecież awaria wody albo prądu. Urzędnik ma obowiązek moralny działać na korzyść krzywdzonej rodziny. Na przykład wyrzucanej bez powodu z mieszkania. Może podpowiedzieć im po cichu rozwiązania prawne, nie na rękę złodziejskiej ekipie ratusza. Musimy być solidarni wobec siebie, a nie wobec władzy. A przede wszystkim nie dajmy się nawzajem na siebie napuszczać. Ignorujmy również prowokatorów i żartownisiów na tym portalu. Kasujmy głupie komentarze bez słowa. To nie czas na żarty.
 • Porównywanie do Inków jest nie na miejscu. Sytuacja jest odwrotna
  Jedna uzbrojona osoba może kontrolować ilu nie uzbrojonych?
  Chce pan doprowadzić do rzezi naiwnych niewiniątek?
  Wszystko ma swój czas. Trzeba widzieć czas. Czy teraz jest czas na siłowe próby? Wątpię. Czas jest czekania na osłabienie faszystowskiego państwa. To następuje. Po tym samo się rozleci. Wystarczy dmuchnąć.
 • ?
  Żeby odpowiadać siłą na przemoc, trzeba posiadać zorganizowane struktury, które zapewnią przetrwanie narodu, które zapewnią obronę przeciwko okupantowi. My takich struktur nie posiadamy, jednak tacy jak pan z Gdyni nawołuje do krwawej rozprawy z zaborcą?


  Czy pan z Gdyni stanie na czele swojego oddziału i poprowadzi go sam do ataku?
 • Na zadany gwałt, gwałtem trzeba odpowiedzieć - tak mówili przywódcy Polski
  po inwazji Niemiec na Polskę w 1939r. Nie mówili, że trzeba negocjować, że prawa człowieka, że nie zabijaj, że ksiądz zabronił, że pójdzie się do piekła, że tak nie można się zniżać do poziomu oprawcy. Na zadany gwałt gwałtem trzeba odpowiedzieć, byle nie bezmyślnie i bezbronnie.

  "Nie umiesz walczyć jak Lew walcz jak Lis". Adam Mickiewicz.
 • @Iza 09:43:04
  I kto niby w Polsce miałby ten włoski strajk zorganizować, ta garstka ludzi z Solidarności i i z innych komunistycznych związków zawodowych, którym wcale nie jest tak, źle jak o tym piszą i mówią?!
 • @NUS 10:15:30
  Przede wszystkim na Inków przyszła kara za ich grzechy. Oni traktowali na pozcątku białych i ich zwierzęta jak swoich bogów. :))))))
 • @ALL
  Wystarczyło parę godzin, aby szybko - myślący wyciągnęli wniosek, że wzywam ludzi na barykady. Gdzie to napisałem?
  Ja chcę, żebyśmy byli silni, bo wtedy przeciwnik dwa razy się zastanowi.
  Słabi i rozbici nie jesteśmy partnerem dla nikogo.
  Po prostu się po nas przejdą.

  Trzeba to zrozumieć, zanim się bzdury napisze.
 • @Iza 09:43:04
  Tak. Autor rozważa pewien problem: bezbronności większości wobec agresywnej grupki.
  Ja to widzę w każdej uchwale sejmowej. Nasza całkowita bezbronność.
  Prawo zakręca tak, że nawet już urzędnik nie będzie w stanie podpowiedzieć ofierze państwowej przemocy dobrego rozwiązania. No i jeszcze może po prostu stanąć po stronie silniejszego: państwa.
 • @tadman 08:39:45
  To są słuszne uwagi. JK ma zakreślony dozwolony obszar działania, a po 10.04.2010. granice tego obszaru są dodatkowo zaminowane.
 • To jest kwestia czy się jest facetem , czy cipą.
  Ty uderzysz mnie, ja uderzę ciebie. To musi być pewne jak amen w pacierzu. Dla każdego.
  Mój kolega szedł ulicą a z naprzeciwka zbliżało się 8 dresów.
  Opowiadał że z wyrazu ich mord wiedział że chca mu dac wpierdol (bez powodu, dres po prostu tak ma).
  Obok była budowa. Schylił się i wziął kawałek pręta zbrojeniowego fi16.
  Ruszył na nich biegiem z tym prętem.
  Dresy jak to zobaczyli, dali nogę i rozbiegli się jak kurczęta.

  I to dresy mieli szczęście że uciekli, nie on.
  Nie koleguję się z byle kim.
 • @Ptasznik z Trotylu
  Mój znajomy zwalił na ziemię faceta, który skakał po jego samochodzie. Policja aresztowała oczywiście znajomego- nie szkodnika. Zapytał co miał w takim razie zrobić. Okazało się, że powinien z bandytą negocjować. Było to w Southampton UK.
 • @interesariusz z PL 08:04:57
  Żeby stawiać opór najpierw trzeba mieć siłę do tego oporu
 • @tadman 08:39:45
  Nie mówię o starciu, mówię o sile. Tylko z siłą się przeciwnik liczy.

  Władza sobie ustawia zdarzenia, jak to na 11.11.2013, sprowadzając na dodatek zaprawionych w boju alter-globalistów, bo wie, że jesteśmy słabi i rozbici.
  Trzeba budować siłę. I o to mi chodzi.
 • @Iza 09:43:04
  // Musimy być solidarni wobec siebie, a nie wobec władzy. A przede wszystkim nie dajmy się nawzajem na siebie napuszczać. //

  Tak właśnie się buduje siłę. Widzisz, ledwo to napisałem, a już niektórzy zaczynają się burzyć i potępiać.
  Jak tutaj, między nami zbudować wspólny front?
  Czy jest możliwe byśmy stanowili wspólną siłę?
 • @NUS 10:15:30
  Gdzie pan widzi nawoływanie do rzezi? Jakie siłowe próby?

  Gdy my będziemy silni, to przeciwnik grubo przemyśli, czy warto zaczynać.
  A zacznie na pewno, gdy będziemy słabi.
 • @Paweł Tonderski 10:27:16
  Czy siła potrzebna jest tylko do ataku? Jaki atak ma pan na myśli?
  Siła potrzebna jest również do obrony. Napastnik niechętnie atakuje silnego.
 • @Andron 10:29:25
  // ...byle nie bezmyślnie i bezbronnie. //

  O to właśnie chodzi. Będziemy bezbronni i skłóceni, to nas zmiotą.
 • @KOSSOBOR 10:36:26
  Co się dzieje w Sejmie?
  Ustawy krzywdzące obywateli przechodzą jedna po drugiej.
  Najpierw podniesienie wieku emerytalnego, potem kradzież emerytur z OFE. I co? Gdzie jest protest?
  Liczą się z nami właśnie, jak ze słabymi baranami.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:39:32
  Jestem szczęśliwy Ptaszniku, że mnie rozumiesz.
  Tu już na mnie wylano morze pomyj, z bucem-cepem na czele/
 • @Iza 10:49:39
  Bo każą nam Izo być ofiarami.
  To jest fatalne. Trzeba zmienić to nastawienie psychiczne - postawę owcy na rzeź.
 • @jazgdyni 11:12:41
  A co pan czyni, aby przygotować polską młodzież ideowo do działania na rzecz Polski, Polaków i polskości?

  Podkopuje pan ideę i walczy z nią, z ideą, która w zamierzeniu ma odbudować u Polaków myślenie po polsku i samą polskość?

  Jaka idea przyświeca pana ideowym przywódcom?

  Materializm, syjonizm i judaizm, a może tylko judeochrześcijaństwo?

  Idei nikt nie jest w sposób zamordować, to jest nasza broń - IDEA i JAWNOŚĆ i działanie zorganizowane przewidziane w chrześcijańskim DEKALOGU i przewidziane w DRUGIM PRZYMIERZU..., jednak to wszystko powiązane przede wszystkim z polskością i samą Polską, a nie z Rosją, Niemcami, Ameryką czy Izraelem...
 • @vortex 11:09:43
  Zgada się!
 • @vortex 11:26:50
  OFE to większy przekręt niż afera FOZZ. :))))

  A pisowcy tylko dlatego to krytykują, bo PO to firmuje. :))))))
 • @vortex 11:09:43
  To nie jest w moim rozważaniu ważne, że Inkowie byli krwiożerczy i okrutni.
  Ważne jest, że nie mieli woli walki. Nie mieli w sobie siły.
  I pozwolili garstce najeźdźców z dalekiego kraju totalnie się opanować, dać się rozbić i zniszczyć.

  Po prostu, jak się chce coś wywalczyć, to trzeba być silnym.
 • @Paweł Tonderski 11:22:08
  Gdzie pan widzi właściwą ideę?

  Ja reprezentuję triadę kultury łacińskiej - grecka filozofia, rzymskie prawo i nade wszystko wiara chrześcijańska.

  Po co tworzyć inne utopijne byty.

  Ile lat potrzeba, by zaszczepić nową ideę? Mamy czas?
  A może ją narzucić siłą?
 • @vortex 11:26:50
  Nie rozumiesz prostego faktu - te pieniądze były własnością poszczególnych ludzi, gromadzone na indywidualnych, imiennych kontach.

  To nie jest kradzież???
 • @jazgdyni 11:33:29
  Co pan proponuje Polakom, tak aby nas nie czekał los Inków?

  PiS i ich dobroczyńców z Izraela i syjonistycznej Ameryki oraz prosto od Opus Dei?

  p.s.

  Inkowie nie mieli woli walki?

  Bo ich idea pochodziła od demonów...
 • @jazgdyni 11:37:09
  I rabini oraz mistrzowie lóż masońskich, ale narodowych?

  Nie dziękuję. :))))
 • @jazgdyni 11:37:09
  Chcecie znowu młodych Polaków wyprowadzić na barykady bez broni i bez nadziei na pomoc z zewnątrz, aby po tym powiedzieć,że inaczej nie można było?

  I żeby po tym znowu czcić polskie powstanie utopione w polskiej krwi?
 • @jazgdyni 11:39:14
  Te grosze? Za to nie kupisz już dzisiaj nawet szarego papieru toaletowego. O czym ty człowieku piszesz?

  Każdy człowiek w tego typu ubezpieczeniowych firmach prywatnych powinien mieć wolny wybór, powinien tymi pieniędzmi móc w każdej chwili w dowolny sposób dysponować i zarządzać!

  TEGO OFE nie przewidują!
 • @jazgdyni 11:37:09
  Sam weź polski sztandar w swoje ręce, stwórz swoją brygadę i walcz z wrogiem jawnym i ukrytym, a dopiero po tym zacznij wymagać tego po innych Polakach!
 • Zgadzam się całkowicie
  z szanownym autorem., lać trzeba i patrzeć czy równo puchnie a widząc, że pan Wojtas nie ma ochoty na barykady wstępować to może cep i kosę szanownemu autorowi pożyczy bo zawsze to lepiej uzbrojonym na zwarte oddziały policji nacierać. Mam nadzieję, że pokemony (ups! dyletanty) wystawią silną drużynę a ja u mnie we wsi postaram się zorganizować trochę kos i orczyków bo z cepami może być problem.
 • @jazgdyni 11:39:14
  Do Twojego teksty jak ulał pasuje werset " Ody do młodości " autora wyrzuconego przez MEN z głowy uczniów A. Mickiewicza

  Gwałt niech się gwałtem odciska,
  A ze słabością łamać uczmy się za młodu!
  Takie nawoływanie może być groźne dla Tuska i jego totumfackiej Szumilas.

  pozdrawiam
 • @Pies na Trolle 11:50:36
  Już jest was dwóch, stare dziadki i ich klawiatury brat Żorża vel pies na trolle i pan z Gdyni i wasz żydowski PiS. )
 • @Paweł Tonderski 11:53:21
  O wypraszam sobie porównywania z wariatami i spieszę donieść, ze PiS zwisa mi kalafiorem a PO też pod ogonem z estymą przechowuję> Pana panie Tonderski zupełnie nie rozumiem bo jak nie poprzeć takiej odważnej inicjatywy jaka wódz pokemonów (ups! dyletantów) zgłosił i pewnie nie omieszka zrealizować wespół zespół z innymi pokemonami (ups! dyletantami) a ja już mam nawet propozycję nazwy dla tej obiecującej formacji zbrojnej - Pierwszy Kadrowy Odział Bojowy Pokemonów (ups! dyletantów)

  Pozdrawiam z mojej psiej budy.
 • @jazgdyni, KOSSOBOR
  Nie bez przyczyny starożytna zasada mówi:"Si vis pacem para bellum". Wiedzą to doskonale zwierzęta. Sonia, ogromna suka znajomej nigdy nie wdawała się w bójki z psami. Pokazywała bezgłośnie wspaniałe zęby. Nawet ja czułam się wtedy nieswojo choć nie boję się psów. Ile spraw zostało oddane walkowerem? Ile przegrano przez frakcyjne walki? Ile my czasu tracimy na jałowe przepychanki. Zawsze nakłaniałam do życzliwego pochylania się nad ludzkimi słabościami. Zmieniłam zdanie. Kasować bez uprzedzenia i bez słowa. Jest wystarczająco dużo miejsc gdzie można się bezkarnie wyżywać. I tam jest miejsce dla anonimowych, złośliwych, jałowych komentarzy.
 • W sedno.
  Idę ja se wczoraj ulicą w naszym "mieście". Na wprost idzie dziewucha w worku na głowie. Muzułmanka znaczy się. Ten worek obraża moje uczucia i parę innych nieładnych rzeczy mi czyni. I, krucafiks, nie wiem jak powinnam zareagować. Bo jak nie zareaguję, ja, Ty, on, ona ono, to za tą pierwszą dziewuchą przyjdą inne i jeszcze inne a potem strach nam będzie (babom bezworkowym) wyjść na ulicę.
  Widzisz, tak to się zaczyna, niby niewinnie. A ludzie po prostu nie wiedzą jak się zachować. I tu widzę jeden z problemów. Nie widzę niestety rozwiązania:(.
 • @Pies na Trolle 12:03:59
  A to przepraszam.
 • @Iza 10:49:39
  //Mój znajomy zwalił na ziemię faceta, który skakał po jego samochodzie. Policja aresztowała oczywiście znajomego- nie szkodnika. Zapytał co miał w takim razie zrobić. Okazało się, że powinien z bandytą negocjować. Było to w Southampton UK.//

  I dlatego Wielka Brytania jest skazana na zagładę.
  Brytole już mają rytualnie poderżnięte gardła, tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
 • Tylko i wyłącznie Narodowa Demokrackja oraz Narodowy Solidaryzm...
  http://www.youtube.com/watch?v=K-BfqFSnm9w

  http://www.youtube.com/watch?v=etGNbLu6vJw

  http://www.youtube.com/watch?v=nJAvbpDFXQ4

  To wszystko może Polskę i Polaków uratować, jednak wszelkie zmiany zaczynać najpierw od siebie, a nie od innych...

  Walka,ale przede wszystkim trzeba wyodrębnić IDEĘ, potem słowa a na końcu CZYNY, nigdy na odwrót.

  Struktury, prawnicy i pieniądze przeznaczone na obronę Polaków, polska edukacja, prawo własności - polska ziemia w rękach Polaków, polskie media, kultura, tożsamość, wiara i jedność...lojalność, przyjaźń, wierność ideałom aż do śmierci podporządkowanie i działanie w grupie...
 • @Paweł Tonderski 11:44:54
  Jakie grosze człowieku???
  Ty musisz być już naprawdę wiekowym emerytem, żeby tak durnie rozumować.
  Ile zabierają miesięcznie na emeryturę? Ponad 400 zł. Czyli rocznie 5 tysięcy. To są ukradzione pieniądze z kieszeni obywateli.
 • @Ptasznik z Trotylu 12:23:06
  A mnie przez moment mignęło, czy nie powinen (ów znajomy) zeznawac, iż zapałał nagłą politpopawną chęcią/chucią do skaczącego i chciał szybciutko skonsumować. Ciekawam, co by na to powiedziały brytyjskie organa? Jeden tylko wizę problem - nikt normalny nie da rady tak zeznawać. A może szkoda?
 • @Paweł Tonderski 12:32:18
  Święta racja, Panie Tonderski.
  Tylko Narodowa Demokracja może wyprowadzić Polskę na prostą.

  Mylnie Pan ocenia tekst Jazgdyni.
  Redakcja przykleiła mu fotkę zomowców.
  Pan Wojtas dodał swoją notkę a Pan posklejał jedno z drugim i oskarża Pan uczciwego człowieka o Bógwico.
 • @jazgdyni 12:36:48
  Trzysta złotych to są moim zdaniem grosze 1000 zł również.
 • @Ptasznik z Trotylu 12:44:01
  Być może, być może.
 • @Ptasznik z Trotylu 12:44:01
  Problem z panem z Gdyni jest taki,że on żadnej spójnej IDEI nie przedstawił, natomiast krytykuje IDEĘ Wojtasa z powodu jego jakoby postawy wrogiej wobec KRK.


  Jednak gdy pytam się pana z Gdyni czy pani Rebeliantki, czy uczestniczą na co dzień w życiu Polskiego Kościoła Katolickiego, moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

  Pozdrawiam.

  Poza tym w idei Narodowej Demokracji w jej strukturach jest miejsce dla wszystkich Polaków, wszystkich!
 • @Ptasznik z Trotylu 12:44:01
  A i jeszcze jedno, to pan z Gdyni, pani Rebeliantka oraz pani circ oskarża o antypolskość wszystkich tych, którzy mają inne zdanie od nich, tego pan Wojtas nigdy nie czynił jako pierwszy. To trwa od momentu, kiedy po raz pierwszy poznałem się z tekstami pani circ, miało to miejsce na tym portalu.

  Poza tym, pani circ ma dziwną manierę oskarżania wszystkich dookoła o sprzyjanie sowietom, bycie bolszewikiem i komunistą albo o to, że ktoś jest dawnym ubekiem.

  Ostatnio napisała, że węgierski Jobbik to też sowiecka przykrywka.

  I tak z ta panią jest, ostatnio napisała,że za atakami na WTC też stali sowieci i KGB.

  I jak tą panią traktować poważnie?

  p.s.

  A może przyczyną takiej postawy jest chów wtórny?
 • @ALL
  Ten tekst pokazał dobitnie, że są między nami defetyści, leśne dziadki, co to się boją głośniej pierdnąć i którzy nie chcą zmian. Żadnych zmian.

  Będą się kisili w obecnej, podłej sytuacji, bo jest im widocznie z tym dobrze.
  Po co coś w Polsce zmieniać. Oni chcą tylko marudzić.

  Taki Wojas, czy Tonderski, którzy tu żółć starczą wylewają, boją się własnego cienia. Będą trwać w biedzie i smrodzie, gdy oprawca nadal będzie ich skubał i poniżał.
  Ci goście, to relikty słynnego człowieka sowieckiego.
  Wprost pokazowe okazy.
 • @Paweł Tonderski 12:53:22
  Krytykuję ideę Wojtasa tylko z jednego powodu - jest masakrycznie głupia.
 • @Paweł Tonderski 12:53:22
  O ile wiem , Pan Jazgdyni nie pretenduje do roli Naczelnego Ideologa RP.

  W idei Pana Wojtasa (na ile ją poznałem) jest wiele słusznych stwierdzeń, jednak osobowość ich autora a szczególnie jego agresja wobec osób nie podzielających jego poglądów i łatwo rzucane inwektywy, odstręczają od jego pomysłów.

  Co do tego że Polska jest dla wszystkich Polaków, wierzących i niewierzących , nie ma sporu.
  Spór pojawia się tam gdzie jest agresja przeciwko ludziom mającym inne poglądy.

  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 13:00:37
  Panie przestań pan tu pieprzyć i oskarżać wszystkich w koło.

  Dosyć się już pan naślinił. Wyrzucam następne pańskie uwagi, bo są głupie i jałowe.
 • @jazgdyni 13:05:45
  Ty tez już dosyć zła wyrządziłeś swoją pisowską demagogią i partyjniacką pisaniną, która jest wymierzona w Polaków...

  To ile masz już odłożone w OFE ze swojej peerelowskiej emerytury, którą przekazywano na żydowski i komunistyczny OFE?
 • @jazgdyni 13:05:45
  Jazg, zagalopowałeś się .

  Akurat z Panem Tonderskim warto rozmawiać.

  Przeproś. Ja bym przeprosił.
 • @vortex 13:09:12
  Nie wyjeżdżaj mi tu z wikipedią. Istnieje nadrzędne nad prawem pisanym, prawo naturalne, jeśli tego nie wiesz.
  To były emerytury kapitałowe. Jasne, że system był wadliwy i korupcyjny. Jednak sama idea nie.
 • No i się pogryźli.
  Cholera Jasna !!!
 • @Paweł Tonderski 13:21:04
  Niech Pan nie miesza Circ, Rebeliantki i Jazgdyni bo Circ i Jazgdyni znajdują się na dwóch różnych półkulach. ;-))

  Co do Kościoła Narodowego to od czasów "księży patriotów" zalecana jest duża ostrożność w tej sprawie.

  Polecam : http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2904

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 13:33:20
  Usuwam Tonderskiego, bo to taki miejscowy Niesiołowski. A u mnie nie będzie dyskusji z Niesiołowskim.
 • "na siłę zawsze należy odpowiedzieć siłą"
  Zgadzam się.
  Warunek jest jeden. A w zasadzie dwa.

  1. Ktoś stosuje wobec mnie siłę
  2. Sam jestem silny, więc na siłę odpowiadam siłą.
  Skoro mam, to ją używam. To oczywiste.

  Jeśli natomiast jej nie mam? To nie używam siły. Przecież jej nie mam...
  Myślę, że to logiczne?

  PS
  "W Rosji po tak zwanej rewolucji październikowej komunizm, a w rzeczywistości też garstka oprawców, wymordował 10 milionów własnego narodu. Bezwolni i ogarnięci strachem ludzie szli na rzeź jak stado zwierząt hodowlanych. Nikt, dosłownie nikt nie odważył się na siłę odpowiedzieć siłą."

  Po tak zwanej rewolucji, czyli kiedy?
  Nikt nie walczył? Nie było Wrangla, Denikina, Kołczaka, i "białej" Armii?
  Nie było Guberni Tambowskiej i wielu innych?

  Gdzieś czytałem, jak podczas wizytacji fabryki jeden z "przywódców rewolucji" dostał od robotnika w łeb odważnikiem.
  Zginął na miejscu. On i robotnik. Sprawę wyciszono.
  Nie mogę tego teraz odnaleźć, koś może pamięta to podpowie.
 • Troche mądrości
  Witam!
  Siła na siłe....potęguje gazową dynamikę ,,,do wybuchu i śmierci włącznie,,!!

  Sw.Rita ...jest tu pięknym przykładem ...Bracie!!!
  Dosyć w naszym narodzie.....śmierci i ofiar!!
  Syria,arabskie,afrykańskie,Azja i inne narody....szukają wyjścia !!??
  My ...mamy w naszym Narodzie.....Mądrość i Ty tez ją
  ...posiadasz!!!pozd.serd.
 • @Ptasznik z Trotylu 13:12:41
  Przecież to demagog. I to wyjątkowo prosty umysłowo.

  Poza tym spamuje dyskusję. Nie chcę z tym Niesiołowskim gadać.
 • @ATMAN 13:46:02
  // Nikt nie walczył? Nie było Wrangla, Denikina, Kołczaka, i "białej" Armii?
  Nie było Guberni Tambowskiej i wielu innych? //

  Ile to lat trwało? Uratowano choć cząstkę narodu?
  Stalnizm trwał 70 lat. Ginęły całe pokolenia.
  To największa zbrodnia, jak dotychczas w historii ludzkości.
  Przed Hitlerem, Pol Potem i wyrżnięciem Indian w Ameryce.
 • @jazgdyni 13:53:41
  To jak pan przetrwał?
 • @jazgdyni 13:53:41
  Trudno z Panem polemizować...

  Jeśli na zarzut :
  Nikt, dosłownie nikt nie odważył się na siłę odpowiedzieć siłą."

  odpowiadam, że jednak ktoś się odważył. I to nie jeden.
  W odpowiedzi słyszę :

  "jak długo to trwało".

  Cóż tu jeszcze dodać? Ja nie mam już nic do dodania.
 • @ATMAN 14:33:24
  Bo widzi Pan, to co Pan podał, to były niedobitki poprzedniego reżimu.
  Czy powstała jakaś nowa siła potrafiąca się skutecznie przeciwstawić bolszewikom?
  Nie, cały naród rosyjski, jak ci przywołani Inkowie dał się spacyfikować garstce bandytów. Gdyby tylko nie było strachu w 1917 i 18 nigdy by nie doszło do tak zwanej bolszewickiej rewolucji.

  Wyrażam się jasno?
 • x
  Hmm.. Oczywiście bez wsparcia, bez logistyki, bez okablowania. Kosa starczy.
  Utoya.. to byli cywile, w zasadzie dzieci. Bez szkoleń choćby zasadniczej. Wierzę, że nawet nawyków w piaskownicy nie nabrali. To się łatwo mówi wszystko, gorzej znaleźć się w takiej sytuacji. Kiedyś też się dziwiłem, że kilka tysięcy ludzi było pilnowane w obozach przez kilku strażników i nawet nie próbowali ich załatwić. Od dawna się nie dziwię.
 • @jazgdyni
  Analogia z Inkami nie jest , moim zdaniem, dobrym odniesieniem dla rozważań o akcji i bierności Polaków...
  Tam rywalami byli król z wojskiem i komandos z wojskiem...

  Również w Gdańsku lat 70 walczyły ze sobą frakcje służb specjalnych...
  A robotnicy? Cóż , nie zorientowali się w manipulacji , bo nie było internetu...
  A we współczesnej RP rywalem premiera mającego wojsko ma być ludność bez komandosów...???

  Także większa świadomość historyczna zachęca do analizy kosztów
  i zysków różnych postaw np.Francuzów , którzy po II wojnie maszerowali w defiladzie w Londynie , a Polakom pokazano środkowy palec...

  Jeżeli ma Pan na myśli siłę w znaczeniu innym niż fizyczną , to osobiście widzę wzrost np. siły świadomości ...Czyli pozwólmy głupiemu działać, sam się wykończy ...Trzeba tylko nie pchać się na ring wagi ciężkiej , gdy
  przynależy się do piórkowej...

  I właśnie ta siła świadomość budzi strach w rządzących...
  I już nie śpią spokojnie...

  X X X

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • Ten ma "jaja"...
  http://3.bp.blogspot.com/-A1ZGu-QvYEg/UfZgFNcTzVI/AAAAAAAAJDE/5EUD_CWyD5A/s640/ma%C5%82y+dzik+gponi+psa.gif
 • @jazgdyni 14:40:33
  " Wyrażam się jasno?"

  Raczej nie.

  1.Tworzysz Pan jakieś dziwne koncepcje (dziwne dla mnie), zmieniając (modyfikując) argumenty i częściowo podając nieprawdę.

  Przypominać definicji prawdy nie muszę przecież?

  2. "cały naród rosyjski, jak ci przywołani Inkowie dał się spacyfikować garstce bandytów"

  Cały naród - innymi słowy tłum. Tłum jako taki nie ma mózgu.
  Zawsze musi być przywódca. Król albo ktoś na podób.
  Bez przywódcy tłum nic nie zrobi.

  U Inków przywódca nie rozpoznał zagrożenia i nie podjął decyzji o użyciu wojowników. Po co do błędu przywódcy mieszać cały naród?

  Po to są przywódcy - by podejmować decyzje.
  Po to są ludzie, by je wykonać. Nie było decyzji.

  Na wyspie Utoya nie było przywódcy. Była zbieranina.
  I oczywiście zaskoczenie.
  Ponadto - brak broni u uczestników. Gdyby choć jeden miał pistolet?

  Proszę zauważyć, że nawet u zwierząt jest hierarchia.
  Takie stado wilków - głupie zwierzaki, a swojego samca alfa mieć muszą.
  Inaczej to pojedyncze sztuki zebrane w jednym miejscu.

  Przypomnijmy Czyngiz-chana i Aleksandra Macedońskiego.
  Ich Imperia były wyłącznie z nimi związane, prawda?
  Oni je stworzyli, po ich śmierci upadły.

  3. Jeśli Pan uważa, że gdyby nie Strach, nigdy by nie doszło do rewolucji?

  Czyli co? Ludzie zaczęli się bać, więc zaczęła się rewolucja?
  To ma być to jasne stwierdzenie?
  Chyba skrót myślowy jakiś?

  Poczytaj Pan co nieco o Leninie i jego powrocie do Rosji pociągiem.
  Skąd przybył, z kim i w jakim celu.
  Kto go wyposażył w pieniądze?
  Naród rosyjski nie był zmęczony gniciem w okopach w I Wojnie?

  Źródeł i przyczyn rewolucji zwanej październikową jest wiele.
  Chyba jednak nie od strachu się zaczęła.

  Ktoś tym kierował. Jakiś przywódca.
  Może ukryty? Nie wiem.

  Nic nie robi się "samo z siebie" . By chodził zegar - trza go nakręcić.
  Ktoś to musi zrobić, prawda?

  Pozdrawiam
 • @Autor
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-potezna-bron-sluzy-jako-zwykly-glosnik-policyjny-system-lrad,nId,768500

  Autor zobacz jak niebezpieczną bronią policja dysponuje!
 • @Autor
  żobacz w jaki sposób reżym planuje tłumić zamieszki!

  https://www.google.pl/search?q=niebezpieczne+g%C5%82o%C5%9Bniki+montuj%C4%85+na+ulicach&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=TMwtUoKjF9OL4gSIxIHwDQ
 • @zbigniew1108 14:45:50
  Złapał pan od razu sedno.
  Właśnie chodzi o siłę świadomości. O poczucie siły. nie o tą fizyczną, barykadową.


  Pozdrawiam
 • @zbigniew1108 14:58:27
  No właśnie - świetne ;)))
 • @ATMAN 15:15:27
  Mam taką nadzieję, że piszę dla ludzi na tyle światłych, że nie trzeba przywoływać oczywistych oczywistości i cofać się do Lenina w pociągu.

  Jakoś jest tu grupa ludzi, którzy świetnie pojmują o co mi chodzi. Nie przypadkiem są to ludzie, których wysoko cenię.
  Dlatego też stosuję skróty myślowe metafory i parabole, które rzeczywiście, dla kogoś mogo sprawiać trudność.

  Przykro mi z tego powodu, ale nie zamierzam tego zmieniać.
 • @Jan Szczepanik 15:21:44
  Wiem, znam, sam miałem na statku przeciwko somalijskim piratom.
 • @jazgdyni 15:50:08
  A pan autor raczkiem raczkiem sie posuwa albo ja czytam bez zrozumienia co zresztą w przypadku psa nie byłoby niczym dziwny. Odetchnąłem z ulgo i sprzętu obronno - zaczepnego nie będę organizował tym bardziej, że Pan Wojtas osobą nieużytą się okazał i rzeczonego sprzętu udostępnić nie chce.

  Pozdrawiam z mojej budy
 • @autor
  Istnieją ludzie, przynajmniej ogromna większość, którzy mają "mentalność niewolnika"
  Teksty typu : no, ale co zrobić, inaczej nie będzie - słyszy się dzisiaj i słychać je było od stuleci.
  Nawoływania do wyjaśniania, zmiany punktu widzenia a w dodatku do jedynie biernej postawy w imię jakiegoś niebezpieczeństwa niepotrzebnego przelewu krwi - to w gruncie rzeczy również działania o chrakterze mentalności niewolnika.
  Tacy ludzie, będą szydzić z tych, którzy wolą zginąć niż zostać bydłem bez żadnych praw, bo... oni też są niewolniczą masą - ale przenigdy się do tego nie przyznają.

  A prawda jest taka, że tą wolność, przyzwoitość, podziw dla ludzi nieugiętych, czyli wolnych - wynosimy z domu rodzinnego, od rodziców, dziadków.. i tych co przed nimi.
  Mentalność ludzi wolnych, właśnie elit, budzi nienawiść tych, którzy jej nie mają - dlatego elity narodów są mordowane pierwsze....
 • Społeczeństwo inwestorów
  Bezradność wobec zagrożeń, wyrasta z braki pokory wobec słabości czy ryzyka działania. Ignorując krzyż wolności, tracimy potrzebę inwestowania, przygotowania obrony swojego.

  Za czasów gutenbergowskiego programowania życia narodów, ryzyko razem z naszą wolnością przejmował mniej lub bardziej obcy Pan.

  Dziś Pany (powoli) idą się paść. Otwierający się świat wolności, wymaga pokory inwestowania w sieć, w wiedzę i w wiarę.
 • @myszka 17:58:57
  Sami się dożynacie, końcowym dorżnięciem będą wygrane wybory przez PiS.
 • @Astra 16:24:33
  A kto pani broni popełnić samobójstwo w imię PiS-u i Jarosława oraz Macierewicza?
 • ...
  Pan z Gdyni ma cenzorowanie opanowane lepiej niż kiedyś ci z Mysiej, a dzisiaj z portali opanowanych przez GW i TVN oraz Krytykę Polityczną... :)
 • @Astra 16:24:33
  Strach jest czymś naturalnym. Ale już przyznanie się do niego, nie.
  Większość woli być bierna niż aktywna. A jeszcze więcej czeka, by ktoś za nich wyjął kasztany z ognia.

  Ale Spartakus pokazuje, że czasami nawet niewolnicy mogą się zbuntować.
  Tylko, że niektórym właściwie dobrze jest być niewolnikiem.

  Pozdrawiam
 • @Andrzej Madej 16:39:29
  Dla wielu niewyobrażalne jest, by swój los wziąć w swoje ręce. To za trudne. I wymaga wysiłku i silnej woli. Atego brak.
 • @jazgdyni 20:33:44
  Ale kto ci broni walczyć, masz astrę, galluxa idź i walcz. Chłopie tylko nie ciągnij za sobą młodych ludzi. w imię swoich pisowskich zwierzchników...

  I nie zawłaszczajcie nie swoich inicjatyw. marszów i organizacji, a tych które nie chcą z wami współpracować, nie z ich winy nie obarczajcie agenturalną przeszłością i działaniem na szkodę Polski.
 • @myszka 18:11:42
  Na takiego tchórza, jak np. taki Tonderski nie ma już siły. On spodnie zabrudzi, a palcem nie ruszy. Na wojnie defetystów rozstrzeliwuje się w pierwszej kolejności.
 • ----------------MĄŻ STANU
  http://www.youtube.com/watch?v=wPby5GNLGis
 • @jazgdyni 20:36:14
  Niech żywi nie tracą nadziei ...
 • @jazgdyni 20:39:43
  Nieprawda. Zdrajców i dezerterów. Defetyści są zagrożeni gdy nie idzie i to zazwyczaj w twarz, nie że zaraz szafot.
 • "Siłą odpowiedzieć na siłę"
  Co racja to racja. Przykład płynie z życia i walki Łupaszki, Ponurego i tysięcy innych naszych Bohaterów.
  Ukłony
  Szczęść Boże Autorze
 • Popatrzcie na tego Japończyka
  Nie poddaje się. Bo to jest facet, cipki.

  http://www.youtube.com/watch?v=Q4c0qomXJn4
 • @Paweł Tonderski 13:00:37
  Co za urojenia! I pomówienia.

  Powiem krótko i po męsku, od... się Pan ode mnie.

  Ja się nie zajmuję "wszystkimi". Z wieloma ludźmi się różnię poglądami, ale niezwykle rzadko odmawiam oponentom uczuć patriotycznych. To jest naprawdę poważne oskarżenie, a ja nie mam zwyczaju rzucać pochopnych inkryminacji.

  To Pański idol W. ma manierę dokonywać tego rodzaju klasyfikacji. Kto zna jego książkę i podziela jego mitomańskie idee, to Polak, kto nie - to nie-Polak.

  Panu W. ja nie zarzucam, że nie jest Polakiem, tylko, że zwallcza KK i nie rozumie, że polska historia i poczucie tożsamości są bardzo silnie związane z KRK.
 • @panMarek 22:39:03
  Dziękuję

  Pokazując słabość tylko zachęcamy do rozprawy.
 • @Czartoryski 22:55:14
  // najwieksze zwyciestwo to wojna wygrana bez bitwy i przelewu krwi. //


  O to przede wszystkim chodzi. Silnych nikt nie rusza.
 • @Rebeliantka 00:13:44
  Pan Tonderski i pan Wojtas wsadzili już nas do klatki dla zwierząt i będą obwozili po jarmarkach jako kuriozum.
  Wczoraj nazwali mnie swołoczą.
  Ot kultura ideologów.

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 00:13:44
  Zgadza się szanowna pani - ten Pan Wojtas to przegina zupełnie bo dostrzega, że jednak nie całkiem po drodze Polakom i państwu watykańskiemu, które jak wiadomo jest organizacją globalną o bardzo szerokich ambicjach i bardzo dziwnych powiązaniach z różnymi masonami i tymi co to wymyślili pokraczną hybrydę jakoby istniało tzw. judeochrześcijaństwo co jest wierutną bzdurą określaną tak nawet przez światłych rabinów no i ten język Pana Wojtasa taki soczysty i niestety dotykający istoty rzeczy co może słusznie bulwersować niektóre jednostki deklarujące większe przywiązanie do państwa watykańskiego niż do Polski.

  Pozdrawiam z mojej budy.
 • @Pies na Trolle 09:44:42
  Wyszczekujesz "piesku na trolle" stare ubeckie agitki. Państwo watykańskie w Polsce nie rządzi. Pojęcie judeochrześcijaństwo jest propagandową fikcją, usilnie kolportowaną przez światowe lewactwo od 20 lat, co pięknie wykazuje prof. Wolniewicz:
  http://www.bibula.com/?p=35704

  I może byś się tak zatroszczył, "piesku" o losy chrześcijan na Bliskim Wschodzie?
 • @Rebeliantka 11:53:52
  Państwo watykańskie na szczęście w Polsce nie rządzi tym bardziej więc utożsamianie polskości z katolicyzmem jest co najmniej kuriozalne i na dłuższą metę niebezpieczne albowiem wiara czy wyznanie należy do intymnych przeżyć każdego człowieka i nie może być przenoszona na niwę państwową bo prowadzi do różnych aberracji, które nie służą niczemu dobremu.

  Pozdrawiam z psiej budy
 • @Pies na Trolle 12:57:45
  Tak się okazuje, że ja jestem jeszcze większy pies na trolle, więc upominam i ganię - proszę mi tu nie trollować, a jak pan Pies chce sobie pogadać, to są do tego inne miejsca.

  Będę gonił do budy.
 • @jazgdyni 13:06:11
  Nie rozumiem wzburzenia pana gospodarza bloga albowiem staram się merytorycznie odpowiadać na stawiane tezy i zarzuty kierowane przez innych komentujących chyba, że na tym blogu dopuszczalna jest tylko jednomyślność i prawomyślność dyletancka co jeśli jest prawdą to mnie smuci niezmiernie.

  Pozdrawiam z psiej budy
 • O Inkach
  1) Vilcabamba – dawne miasto w dzisiejszym Peru, legendarna stolica Inków, w latach 1536-1572 siedziba władców inkaskich, z której opierali się postępującej ekspansji Hiszpanów. W 1572 roku miasto to zostało zdobyte i zburzone przez Hiszpanów, a jego lokalizacja uległa zapomnieniu.

  Zatem nie kilka miesięcy ale kilkadziesiat lat co najmniej. Nie jestem znawca przedmiotu i jesli ktoś z Państwa jest, to proszę o zajęcie stanowiska. ale i dalej w wiki piszą:

  2) Imperium Inków, przed najazdem oddziału Francisco Pizarro, było bardzo osłabione wcześniejszą wojną domową oraz epidemią ospy [1]. Pizarro wykorzystał tę sytuację i zaprosił zwycięskiego władcę Atahualpę wraz z gronem 5 tys. szlachty Inkaskiej. Przybyli oni bez broni, zaś w czasie uczty zostali podstępnie napadnięci i wymordowani przez żołnierzy hiszpańskich. Z rzezi oszczędzono i wzięto do niewoli tylko samego władcę.

  Zatem do upadku państwa Inków przyczyniły się *głównie* trzy rzeczy:
  1) wojny m. plemionami (szczepami), a także rodowe(w tym królo- i bratobójstwa); w tym chęć użycia Hiszpanów i ich broni i koni przeciw własnym wrogom,
  2) epidemia,
  3) konkwista

  Może wystarczyło wyeliminować jedną z nich i wygrać całą stawkę? Zapewne nie na długo.
 • @Pies na Trolle 13:15:06
  Luźne dywagacje w dyskusji, na tematy oboczne, są domeną grona profesorskiego. A pan chyba stopnia jeszcze nie posiadasz?
 • @jazgdyni 13:28:21
  Nie, jeszcze nie ale usilnie pracuję nad moją karierą naukową i jak tylko skończę gimnazjum to wybiorę jakąś porządną szkołę a po maturze to już będzie z górki i szybko uzyskam status mędrca akademickiego a tymczasem wprawiam się w uczonych dysputach z zacnymi blogerami i dlatego tak często goszczę na blogach pokemonów (ups! dyletantów), którzy są solą i śmietanką tego portalu staczającego się niechybnie za sprawą OberViceRedNacza I jego druga Pana Wojtasa.
 • @Pies na Trolle 12:57:45
  Wypowiedź godna ubeckiego kundelka. Wg zasady: szczeka na zawołanie za michę i nic nie rozumie.
 • @Rebeliantka 13:47:06
  Odbieram pani komentarz jako wysoce niegrzeczny a wręcz impertynencki zwłaszcza, ze trochę wyżej zarzeka się pani, ze nie ocenia i nie rzuca epitetami co okazuje się ewidentną nieprawdą a ja miałem nadzieje na rzetelną dyskusję, z której jak widać nici chyba jeszcze tylko zadam pytanie na czyje zawołanie ja niby szczekam?
 • @Pies na Trolle 13:58:20
  Moja reakcja jest reakcją na nikczemne pomówienia względem KRK.

  Na czyje zawołanie? Nie wiem, może palikociarni, może jakiegoś odłamu masonerii, a może z podpuszczenia jakiejś zdezorientowanej grupy lub sekty. W tle jest na pewno ten "z różkami".
 • @Rebeliantka 14:20:50
  To nie są droga pani żadne pomówienia ale rzetelna prawda i masoneria faktycznie macza w tym palce jak widać było na SV II gdy kardynał Bea (ten co teraz jest patronem medalu wręczanego przez żydowska masonerię a który przyjął z radością kardynał Dziwisz) knuł wespół zespół ze starszymi braćmi z żydowskiej masonerii tej samej, którą z taka radością powitał śp. L.Kaczyński mimo, że to było nielegalne bo jeszcze śp. Prezydent Mościcki ich przegonił z Rzplitej na cztery wiatry tak więc proszę mi nie insynuować ulegania wpływom masońskim czy wręcz ubeckim bo jest to w świetle tego co napisałem wierutna bzdura.
 • @Pies na Trolle 14:37:17
  Masoni przenikają wszędzie, co nie oznacza, że całe instytucje są masońskie. Niech Pan przestanie pomawiać KK. Osłabianie Kościoła, co Pan czyni swoimi oszczerczymi uogólnieniami, jest w interesie wszelkiej maści satanistów.
 • @Rebeliantka 14:51:14
  Ja coś czynię???? Pomawia mnie pani znowu co jest niegodnym katolika każe mi podejrzewać, ze ma pani coś do ukrycia a waląc oskarżeniami na oślep jak nie przymierzając cepem wystawia pani sobie bardzo złe świadectwo negując prawdy niestety udokumentowane nad którymi boleję bo dobro Kościoła leży mi na sercu ale pani chyba wcale bo nie zachowuje się pani jak katoliczka ale osoba, która z sobie tylko wiadomych powodów chce ukryć jakaś niewygodną prawdę i niecne zapewne zamiary.
 • @Rebeliantka 14:51:14
  (BTW, coś mi się przypomniało:
  Czy są w polskiej tradycji jakieś pierwiastki, które wydają się Panu pociągające?

  - Stanowczo bliższe są mi słowiańsko-eurazjatyckie źródła polskości, ich element etniczny, a nawet pogański. Pociągają mnie pewne pierwiastki wschodnie czy też orientalne, kultura mniejszości. Myślę, że to, co najlepsze w polskiej historii, to tradycja żydowska w małych miasteczkach wschodniej Polski. Właściwie interesuje mnie w Polsce wszystko, co było antykatolickie: polska masoneria i okultyści, Jan Potocki i Hoene-Wroński, Mienżyński i Dzierżyński… Oni wszyscy wybrali drogę eurazjatycką. [...] Są narody, które umieją rozszerzyć się do rozmiarów cywilizacji. Tracą wówczas swoją tożsamość, rasę, czasami nawet język, ale to jest ryzyko, jakie trzeba podjąć, jeżeli chce się być imperium. Takie są Stany Zjednoczone, taka jest Rosja. Polska nie umiała stworzyć własnej cywilizacji i musi dokonać wyboru. Myślę, że istnieje jeszcze możliwość, byście dokonali normalnego wyboru, tzn. bizantyjskiego. Wymaga to wiele odwagi, nonkonformizmu, nietypowych form działania, jakichś skinheadów, anarchistów, mistyków. Polski chaos przeciw polskiemu porządkowi.

  - Słowem, z Pana punktu widzenia korzystne są wszelkie działania antykatolickie w Polsce?

  - Dokładnie tak. Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. Katolicyzm nie może być wchłonięty przez naszą tradycję, chyba że zostanie głęboko przeorientowany w kierunku nacjonalistycznym i antypapieskim. Gdyby w Polsce działała loża w rodzaju irlandzkiej Złotej Jutrzenki, której liderzy, np. William Butler Yeats czy Maud Gonne, z jednej strony byli katolikami, z drugiej zaś – fanatycznymi okultystami zainspirowanymi kulturą celtycką, to można mieć jakąś nadzieję. Tacy ludzie mogliby rozkładać katolicyzm od wewnątrz i przeorientowywać go w kierunku bardziej heterodoksyjnym, a nawet ezoterycznym. Moi znajomi w Polsce mówią mi zresztą, że są u was takie grupki, mające związek z telemizmem czy dorobkiem Alistaira Crowleya. [...] Tym razem nam się jeszcze nie udało, ale za następnym oczyścimy prawosławie oraz komunizm i odrzucimy te ich elementy, które spowodowały, iż modele te wyobcowały się z narodu. Następnym naszym etapem będzie prawosławny komunizm – eurazjatycki, misyjny, panslawistyczny, filotatarski…")

  Skąd my to znamy ;-)...
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/02/25/aleksander-dugin-o-polsce/
 • @Pies na Trolle 15:13:07
  Konkrety, proszę.

  Poza tym, kto głównego wroga Polaków widzi w KK, jest niespełna rozumu lub agent. Z brakiem rozumu dyskutować się nie da, z agenturą nie ma po co.

  KK jest jednym z nielicznych już obrońców Narodu Polskiego.
 • @DelfInn 15:25:14
  No, proszę. Niezwykle interesujące. A wiec agentura.
 • @Rebeliantka 15:32:30
  Zdanie "Są narody, które umieją rozszerzyć się do rozmiarów cywilizacji", daje nieco do myślenia, myślę :)
 • @DelfInn 15:41:58
  Tak. Wygląda na to, że odkryłeś rzeczywiste źródła inspiracji ideologii, która miała (ma) być kreowana tutaj na polską rację stanu.

  Cały czas odbywa się - przy tym - "podgryzanie" prawdziwych patriotów, jak chociażby blogerów z KD.
 • @Rebeliantka 15:29:18
  Nie jest bynajmniej prawdą, że głównego wroga polski upatruję w KK, twierdzę jedynie, że Kościołowi nie zawsze jest po drodze z Polakami co dobitnie wskazują doświadczenia ostatnich ok. 300 lat gdy Kościół wielokrotnie występował przeciwko słusznym aspiracjom Polaków realizując swoje własne, partykularne cele często związane ze sprawami materialnym choć z pewnością nie brak duszpasterzy, którzy jako Polacy mają na sercu dobro Ojczyzny ale podległość hierarchii jest jednak na pierwszym miejscu i takie pani farmazony jakoś nie trafiają mi do przekonania a raczej są potwierdzeniem tego co napisałem wyżej.
 • @Pies na Trolle 15:50:08
  Konkrety o KK, proszę. I dowód na to, że główny problem, którym mamy zajmować się na NE, to urojone winy Kościoła.
 • @Pies na Trolle 15:50:08
  I proszę pisać Polska z dużej litery.
 • @Rebeliantka 15:48:46
  Nie sądzę droga pani, żeby pokemony (ups! dyletanty) były jakąś ważną grupą nad którą ktoś miałby ochotę się pastwić i podgryzać bo na mój ogląd jest to jedynie mała, nic nie znacząca grupka wzajemnej adoracji nie wnosząca nic konkretnego do portalu jakkolwiek pożyteczna bo każdy po twórczej i konstruktywnej pracy lubi poczytać sobie o grzybobraniu, koniach, obrazach czy domowym wyrobie nalewek tak więc nie demonizowałbym roli pokemonów (ups! dyletantów) w rozwoju tego portalu, który w końcu zaczyna nabierać rumieńców.
 • @Pies na Trolle 16:00:40
  Teksty KD są interesujące, w przeciwieństwie do pieskich komentarzy, mających wyłącznie za cel podgryzanie dotychczasowych twórców NE.

  Wyłączam się z tej jałowej rozmowy. Napisz Pan po prostu, że chcecie przejąć NE dla realizacji celów, które zidentyfikował Delfin. I tyle.

  Nawet, jak Wam się to uda, niewiele osiągniecie. Bo nie doceniacie Polskiego Narodu. EOT.
 • @Rebeliantka 15:56:36
  Polska zawsze piszę z dużej litery i jeśli czasami zdarzy sie inaczej to tylko ze względu na wadliwą klawiaturę natomiast jeśli chodzi o konkrety to boli mnie nieustający wzrost wpływów żydowskich i masońskich w Kościele i o tym także powinniśmy dyskutować bo to jest to co osłabia Kościół, którego jestem członkiem a pozycja Kościoła w Polsce wymaga, żeby była to instytucja czysta i nie ulegająca wpływom różnego rodzaju swołoczy
 • @Pies na Trolle 09:44:42
  >...jednak nie całkiem po drodze Polakom i państwu watykańskiemu, które jak wiadomo jest organizacją globalną o bardzo szerokich ambicjach...

  Rany, czy nastała w Polsce epoka Tudorów? To wszystko względem KRK mówił Henryk VIII. Trafne jest powiedzenie, że historia kołem się toczy.
 • @leoparda 17:01:33
  Odwrotnie. Stat crux dum volvitur orbis ;-)
 • @Pies na Trolle 16:21:06
  Jesteś wilonickiem, hej amos ??? spirit ?? czy jeszcze inna chole...a
 • @DelfInn 17:18:14
  Myślę, że tak będzie. Ja znajduję podobieństwo w tym co mówił Henryk VIII. Najlepsze jest to, że podobno on pozostał w głębi duszy katolikiem, a jego działania były podyktowane chęcią pozyskania męskiego potomka, aby utrwalić bardzo kruchą dynastię Tudorów. A teraz o co chodzi?
 • @Paweł Tonderski 20:37:36
  Jakie to szczęście, że siedzisz w domu i kibicujesz zamiast walczyć.
  Strach by było mieć ciebie za plecami.....
 • @leoparda 17:41:05
  Bycie w głębi duszy katolikiem znaczy tylko tyle, że gdyby papieżem został nawet szatan, dusza winna mu posłuszeństwo - hic et nunc.
 • @Rebeliantka 15:57:51
  Jeżeli już, to WIELKĄ literą.
 • @DelfInn 17:51:29
  Nie znam się na tym :( Po prostu widzę podobieństwa. Ma być jakiś polski katolicki Kościół, bez władzy zwierzchniej papieża. Tam chodziło o to samo.
 • @Astra 17:42:18
  Idź i walcz, nikt tego ci nie broni, jednak zanim zaczniesz walczyć wyjdź z ukrycia i czyń to jawnie. No chyba, że jesteś od małego sabotażu lub od likwidacji bezpośredniej. :))))

  Jarosław! Macierewicz! Ścios!
 • @leoparda 18:23:26
  Ech... lece. Do, jutra! BTW - http://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Polskokatolicki_w_RP
 • @Paweł Tonderski 18:25:14
  W końcu zaczynasz coś kapować ! Nie wszyscy powinni pchać się z nogami na kanapę. Musi być odwód. Odwód którego liczebności nie zna przeciwnik.
 • @cyborg 18:44:19
  I tym odwodem jest walcząca astra oraz pan z Gdyni, którzy piszą, że będą swoich wrogów mordować, a piszą to na ich zdaniem, wrogim portalu, opanowanym przez sowiecką agenturę, ubecję i WSI?

  Ciekawa strategia. Taktyka geniusza godna samego Ściosa, Macierewicza i niezwyciężonego Jarosława.

  Ktoś kto walczy z wrogiem, nigdy by tym nie epatował i nie wychwalałby się w takim miejscu jak to.

  Tak może postępować tylko prowokator lub zwykły idiota.
 • @Paweł Tonderski 19:00:17
  //I tym odwodem jest walcząca astra oraz pan z Gdyni, którzy piszą, że będą swoich wrogów mordować, a piszą to na ich zdaniem, wrogim portalu, opanowanym przez sowiecką agenturę, ubecję i WSI? //

  Noooo prooooooooszę Cię, weź i zmień leki - poważnie mówię............
 • @Pies na Trolle 19:16:29
  Jesteś wielonickiem.. wiesz, że mam rację :))))))))))))))))))))0
 • @Pies na Trolle 16:21:06
  Panie, stwierdzam tu publicznie, że jest pan głupi. A na to jestem wyczulony.
  Skreślam więc pana i idź pan gdzieś indziej.
 • @ALL
  Niniejszym oświadczam, że półgłówków, kretynów, ociężałych umysłowo, prymitywnych do granic, agentów zadaniowych, zakochanych w sobie Narcyzów i pozostałych odmiennych inaczej będę usuwał i miażdżył.

  Teraz wylecieli Tonderski i pies na trolle
 • @jazgdyni 19:46:34
  No nareszcie ktoś go kopnął w d..ę.
  Przecież ten troll czy pies już z daleka śmierdział agenturą.
  Marnych teraz mają wyrobników. Nawet się toto maskować nie potrafi.

  "Cerkiew Narodowa", czyli to co Maguła ma wspierać na rozkaz swego szefa.
 • @jazgdyni 19:46:34
  Nareszcie!!!
 • @tfur-ja 09:26:40
  Dziękuję za wsparcie

  Szczęść Boże
 • @tfur-ja 10:26:30
  Nigdy jeszcze z tego ANTYBANU nie korzystałem i za bardzo nie wiem, co to jest.
 • Trzeba wytrwać
  @jazgdyni
  Nie ma struktur, nie ma wystarczającej wiedzy w narodzie, że można wygrać. Zatem trzeba walczyć bronią przeciwnika, czyli, twardy opór na każdym polu!
 • @wiatr 11:47:55
  Gdy się przeciwnikowi pokaże się swoją siłę, to się dwa razy zastanowi przed atakiem.

  Pokazywaliśmy swoją słabość, to wróg robił, co chciał

  Pozdrawiam
 • @tfur-ja 13:03:19
  Dzięki za lekcję ;)))

  To naprawdę ciekawe narzędzie.

  Jeszcze dzisiaj wypróbuję.

  Pozdrawiam
 • @night rat 16:51:21
  //Czemu się mam domyślać?//

  To zabieg psychologiczny. Prymitywne wykładanie kawę na ławę to dla innego konsumenta.
  Ja ciągle mam nadzieję, że piszę dla tych inteligentnych. Tu nie uliczna trybuna i przemowy dla ludu.
  Tzreba się troszeczkę wysilic, zanim się coś uzna za głupoty. Cóż, towarzystwo niezwyczajne. Ale są tu też tacy, co to cepem kładą.
  Może u nich jaśniej i bardziej zrozumiale.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej