Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
267 postów 9390 komentarzy

Janusz E. Kamiński

jazgdyni - Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Hol

Zniszczyć autorytety narodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bombardowanie trwa. Zeszły tydzień - cel: eksperci, naukowcy, profesorowie. Ten tydzień - polski kościół. Zadanie - odebrać ludziom to w co wierzą i to, co darzą szacunkiem.

 

 

 

 

Mafijny układ władzy ferajny Tuska, który rozsiadł się już na sześć lat na fotelach władzy, starał się usilnie zbudować sobie wsparcie w tak zwanych autorytetach. Widać jednakże dobitnie, że nie udało im się to i zamiast posągowych niezłomnych postaci zgromadzili cyrk clownów; a to zdziecinniałego staruszka Bartoszewskiego, wypalonego i już niezbyt sprawnego umysłowo reżysera Wajdę, aktora po kuracji Olbrychskiego, no i na okrasę, mędrca wszech-czasów Wałęsę. Zamiast szacunku i respektu spotyka ich zazwyczaj buczenie i drwiny narodu.

Również poszukiwanie autorytetów instytucjonalnych nie dało spodziewanego efektu. Wprost przeciwnie. Wskazanie przez Tuska i ferajnę na autorytet sądów i prokuratury doszczętnie rozwaliło i zdeprecjonowało te ważne instytucje państwa. Nie ma już najmniejszej grupy obywateli, którzy by ufali sędziom i prokuratorom. Symbolem stał się sędzia Tuleya, a nie pani sędzina Wesołowska.

Destrukcyjna działalność otoczenia Tuska i Komorowskiego jest taka, że każdy w miarę porządny obywatel, gdy tylko zacznie u nich pełnić rolę autorytetu, to w bardzo szybkim czasie ten autorytet traci i zamienia się w śmieszną figurynkę.

 

Powodu takiej sytuacji dopatruję się w braku lustracji i niedokonaniu sumiennego rozliczenia okresu komunizmu. Pozwala to wielu ludziom podłym, którzy za komuny mieli swój okres świetności, paradować dzisiaj w pełni chwały. To dlatego ferajna Tuska może dobierać sobie za kolejny autorytet komunistycznego oprawcę, prof. Baumana, postać doprawdy haniebną.

Autorytety Platformy , GieWu i związanego z nimi establishmentu są miałkie i fałszywe. Zazwyczaj powiązane interesami z władzą w takim stopniu, że po upadku obecnego systemu po prostu znikną. W najmniejszym stopniu nie zdobyły szacunku zwykłych ludzi i są rozpoznawane, jako ciało obce, pełne hipokryzji i cynizmu. Tak, tak, panie aktorze Kondrat.

 

Niestety, dla obecnej władzy, naród ma swoje własne autorytety i swój szacunek lokuje tam, gdzie się Tuskowi bardzo nie podoba.

Dlatego też, władza i współdziałające z nią ręka w rękę media, muszą te autorytety zniszczyć.

W zeszłym tygodniu mieliśmy nagonkę na profesorów, niezależnych naukowców, a w tym tygodniu mamy walkę z kościołem.

 

W obu przypadkach natężenie ataku jest bardzo duże. To zawsze skoordynowana akcja polityków rządzącego ugrupowania, wspierana przez śliskie typy zdrajców, jak europoseł Kamiński, adwokat Giertych, czy ta miernota Marcinkiewicz. No i oczywiście cały aparat propagandy na usługach, czyli wszystkie wiodące media z GieWu i TVNem na czele.

 

Ostrzeliwanie naukowców o międzynarodowej renomie, ludzi poważnych i konkretnych do bólu, trwało równy tydzień. Robiono z nich harcerzyków sklejających modele i gapiów obserwujących przez szybkę skrzydła samolotu. Ten skomasowany pokaz durnoty trwał tydzień i wszystkie dyżurne kontr-autorytety typu Niesiołowskiego i wyżej wspomnianych, po kolei zabrały głos.

Skutek akcji – żaden. Bo prawdziwy autorytet już tak ma, ze praktycznie nie można go obalić, ot tak sobie, przez tygodniowe akcje gadzinowe.

Na autorytet składają się długie lata pracy i szerokie, często międzynarodowe uznanie. Nie można go łatwo skasować i to przy pomocy tak nędznych ludzi, jak ferajna Tuska i jego aparat propagandy.

Ludzie lepiej wiedzą swoje.

 

Tego-tygodniowy zmasowany atak funkcjonariuszy propagandy rządowej i lewackiej dotyczy najważniejszego autorytetu Polaków – kościoła.

Wyciągnięto jakichś kapłanów z dalekiej Dominikany, którzy mogli zachowywać się źle. Dodano do tego proboszcza, który na czas nie został osunięty ze stanowiska i zaczęto okładać kościół pięściami.

Tak, jakby okładać Ministerstwo Edukacji za zboczonego nauczyciela. Lub pamiętając słynnego psychologa, onegdaj gwiazdę telewizji, obarczać za jego pedofilię całą naukę.

Policzyłem przedwczoraj, że na samym kanale TVN24 zaprezentowano ten sam fragment przesłuchania księży, z dziwnym pytaniem egzaltowanej dziennikarki o wkładanie języka do ucha, osiemnaście razy. To nawet bije na głowę serial dotyczący matki Madzi.

Żal mi księży, zazwyczaj ludzi kulturalnych i spokojnych, którzy nagle muszą użerać się ze sforą chamskich, brutalnych i bezczelnych funkcjonariuszy aparatu propagandy. Bo w żadnym wypadku nie są to dziennikarze.

Czy kościół dozna uszczerbku na swoim autorytecie po tej nagonce? Skądże znowu! Szczególnie polski kościół, który już przeżył tyle ataków, ze tylko przypomnę siepaczy Bieruta i Gomółki, Urbana i Olgę Lipińską, da sobie radę z hunwejbinami Tuska.

 

Smutną jest konstatacja, że obecna władza i jej otoczenie niszczą wszystko po kolei. Zniszczyli już w sposób radykalny polski przemysł. Rozkradli i rozsprzedali sektor finansowy. Po kolei niszczą instytucję za instytucją, wojsko, służbę zdrowia, edukację.

A teraz wzięli się za niszczenie polskich autorytetów. Chcą cały naród pozostawić goły i zdezorientowany. Takich właśnie Kunta Kinte, którymi można będzie swobodnie sterować i doić.

 

Mam niezłomną nadzieję, że to się wkrótce skończy. To się musi skończyć. Utrzymamy swoje autorytety, a ci, którzy podnieśli na nie rękę, poniosą w końcu zasłużoną karę.

KOMENTARZE

 • OKUPACJA
  Nie ma się co czarować. Polska znajduje się pod okupacją.
  Tusk, Schetyna, Komorowski, Michnik, Jaruzel, Miller i ich mocodawcy to jawni wrogowie Polski, szkodzący Polsce na wszystkie dostępne im sposoby.

  Wniosek jest jasny - każdy Polak ma obowiązek przeciwstawić się temu reżymowi okupacyjnemu wszelkimi dostępnymi metodami.
 • @Ptasznik z Trotylu 08:22:52
  Ja to nie nazywam okupacją. To klasyczny ustrój neo-kolonialny.
  Tubylcy są okradani z wszystkiego. Nawet ze swoich autorytetów.

  Wymienieni przez ciebie ludzie to klanow kacyki liżące dupy kolonizatorów.

  Tu już trzeba ostro walczyć.
 • Optymista.
  Zapomnij. NIE ma nadziei. (Ale wlaśnie dlatego jest obowiązek, np. szerzenia wiedzy, informacji, prawdy; kształtowania mózgów, umiejętności logicznego myślenia oraz obserwacji świata.)
 • Co za bełkotliwa agitka...
  ". Zniszczyli już w sposób radykalny polski przemysł. Rozkradli i rozsprzedali sektor finansowy. Po kolei niszczą instytucję za instytucją, wojsko, służbę zdrowia, edukację."

  Z tego co wyżej to należy domniemywać, że sześć lat temu zastopowano intensywną lustrację i dekomunizację prowadzoną dzielnie przez wszystkie siły patriotyczne - PC, AWS, SLD, PSL, Samoobronę itd. z Kaczyńskimi i Macierewiczem na czele.
  Rozgrabiono i wyprzedano setki zakładów wybudowanych w pocie czoła przez tych samych co wyżej.
  Jak oni dali radę w jedyne sześć lat?...

  PS. To Pani Wesołowska już nie jest sędzią?
 • @SpiritoLibero 09:37:12
  Jak będziesz nadal durnie się wymądrzał i pisał swoje durnoty, to stąd wylecisz z hukiem.
  Bozia nie dała za dużo, prawda?
 • @jazgdyni 08:39:49
  Ta nagonka to jest ich strach... bardzo konkretny strach przed długoletnimi więzieniami. dowody na to wszystko są, ale nie ma jeszcze donieisień do prokuratury, dopóki są u władzy.
  Mam wielu znajomych, którzy do tej pory psioczyli na księży, a teraz po ich akcji wprost mówią o nagonce na nich i bronią księży co dotąd się nie zdarzało, a więc skutek odwrotny :)
  Damy radę, jestem optymistką. Wciąż mam w pamięci tłumy właśnie młodych, którzy 10.04. w Warszawie skandowały:
  Chwała Bohaterom, Bóg - Honor i Ojczyzna.
  Nie tak łatwo zohydzić tysiącletni dorobek Kościoła.
 • @jazgdyni 09:55:18
  A tak merytorycznie i bez "agresji" nie potrafisz?
  Rozumiem... Brak argumentów nadrabiamy pohukiwaniem? "dyletanci"...

  Zostawiam cię z przyjemnością (na dziś jedynie więc nie ciesz się za bardzo).
  Pospijajcie sobie z dzióbków. Smacznego :D)))))
 • Widzę to inaczej
  Najlepszą bronią jest atak. Kiedy ktoś kogoś atakuje? Kiedy się boi danego przeciwnika. Dlatego na takie ataki patrzę optymistycznie.

  Pokazuje się nam, że ludzie są głupi, ograniczeni i tylko bogiem dla wszystkich jest pieniądz , a to jest właściwe. Po co? Gdyby oni byli silni i pewni siebie, to czegoś takiego by nie było. Silny władca dba o swój lud. Co robi słaby, widać.

  Posyłam Ci:
  http://3.bp.blogspot.com/-zAvvFkdAz7Q/UJam4hgryNI/AAAAAAAABSY/e6KijEAphA0/s1600/serce.png
 • @jazgdyni 09:55:18
  Strach przed Kaczyńskim, przed lustracją zaczyna być widoczny.
  A może to strach przed utratą tak ładnie zapowiadającej sie kariery,
  warunkowanej przez atatus quo ?!
 • @cyborg 11:48:48
  "Strach przed Kaczyńskim, przed lustracją ..."

  To Kaczyński był/jest za lustracją?
  Kiedy? Bo widocznie coś przespałem.

  W Magdalence umówili się ile tej "lustracji" zrobią i tego się trzymają. Wszyscy. Cały POPiS & CO.
 • @SpiritoLibero 10:07:16
  Z tobą merytorycznie i bez agresji?!
  Po tym, jak piszesz //co za bełkotliwa agitka...// ?

  Ty nie masz szacunku do ludzi, więc za co ciebie szanować?

  Poleciałeś za brak kultury i niedobory intelektualne.
  Więc bądź łaskaw nie zawracać głowy.
 • @bez kropki 09:26:58
  Jestem Bezkropko optymistą.

  W końcu wygramy. Zawsze tak jest.

  Serdeczności
 • @Astra 09:58:34
  Masz rację, to może być strach.
  Zwróciłem uwagę na niesłychane natężenie ataków. Nie pamiętam takich od lat 70 ubiegłego wieku.

  Bądź pewna, nie dadzą rady.

  Pozdrawiam
 • @leoparda 11:30:08
  Oczywiście, że są słabi.
  Ujadają jak ten ratlerek w rogu pokoju.

  Zastanawiająca jest tylko ta totalna destrukcja - przemysł, instytucje, kultura, edukacja, a teraz naukowcy i kościół.
  W historii to tak tylko postępowali Szwedzi w czasie najazdu. Nie ma pozostać kamień na kamieniu.

  Uściski
 • @cyborg 11:48:48
  Ten strach zaczyna dominować.
  Dotychczas bezkarni nagle robią rachunek sumienia i okazuje się, że mają cały worek grzechów.

  Kilkudziesięciu z nich można swobodnie skazać za zdradę stanu.
  Nawet tego brytyjskiego ministra. Już bym mu paszport zabrał, bo na pewno będzie chciał zwiać.
 • @leoparda 11:30:08
  Dziękuję za serce. Bardzo je potrzebujemy.
 • @jazgdyni 12:05:54
  "Poleciałeś za brak kultury i niedobory intelektualne."

  Kto "poleciał"????

  Czyś ty do cna zdurniał?
  (Poza tym piłeczka w grze więc na twoim miejscu tak bym się nie cieszył :P
 • @SpiritoLibero 12:24:16
  Ty poleciałeś marny nad-redaktorze. Ktoś niby się nabierze na twoje odejście?
  Tak po prawdzie, ja bym na twoim miejscu przestał pisać, bo jesteś człowiekiem skompromitowanym.
 • @SpiritoLibero
  "To Kaczyński był/jest za lustracją?
  Kiedy? Bo widocznie coś przespałem.
  W Magdalence umówili się ile tej "lustracji" zrobią i tego się trzymają. Wszyscy. Cały POPiS & CO."

  ---> Dlaczego poziomem kłamstw i bredni usiłujesz dorównać Piętakowi?
 • @jazgdyni 12:28:59
  Nowa Walenza ma ocenę 3,5 jak ostatnio patrzyłem na filmwebie, aż dziw, że jeszcze ocen nie zablokowali. Nie widziałem krytyka, czy jakiejś innej małpy patrzącej na mnie z płaskiej szklanki, ewentualnie produkującej się sekwencjami znaczków, która powiedziałaby czym naprawdę jest ten gniot.
  Ci najbardziej odważni próbują się dystansować zaznaczając, że oceniają "kino", nie prawdę, czy człowieka. Ci normalni, czyli nie odważni, robią promochę. Od nadętej i komicznej, po naprawdę wdzięczną i profesjonalną. Ciekawe kto odłowi tych ostatnich do bardziej odpowiedzialnych zadań.
 • @
  ...do churu wójów w nagonce dołączyli też jehowici, jak się wczoraj przekonałem...Kościoła nikt nie ruszy, nawet sam diabeł, bo Kościół jest Święty, Boży...
  ...strach jest potworny, bo niektórzy mogą stracić ciepłe posadki, a niektórzy głowy, tylko, żeby znów się nie nabrać na grube krechy...
  a my sobie spokojnie patrzmy i dyszmy im za plecami...najlepszy jest czynnik psychologiczny...podoba mi się "agresywne milczenie"...oraz modlitwa za Ojczyzne..na węgrzech pomogło, to dlaczego by u nas było być odwrotnie...wystarczy jeden dziesiątek dziennie...pozdrawiam niepoprawnie

  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/krucjata-rozancowa/

  http://www.malirycerze.koszalin.opoka.org.pl/start/images/stories/logo/logo_krucjata_male.jpg
 • @jazgdyni 09:55:18
  Panie Jazgdyni,

  Napisał Pan bardzo interesujący i na czasie artykuł.
  W większości zgadzam się z zawartymi w nim tezami - zresztą sam uważam podobnie.

  W Naszym Kraju, niszczone są celowo wszelkie pozytywne autorytety natomiast osoby proponowane na autorytety - to najczęściej pospolici karierowicze, oportuniści.
  "Modlą się pod figurą - wszystko im jedno którą"

  W rezultacie - brak w Polsce autorytetów. To dramat na skalę narodową.

  Jednocześnie jednak, nie rozumiem przyczyn konfliktu Pana z blogerem SpiritoLibero. Rozumiem, że się nie bardzo lubicie - i z jakiś powodów nie tolerujecie. W rezultacie - wchodzicie w dyskusję, która niszczy taki dobry i ciekawy artykuł. Wielka szkoda.
  Czy nie potraficie dyskutować normalnie?

  Uważam, że Wasza dyskusja jest niewłaściwa i niepotrzebna - destrukcyjna.

  A dla wyjaśnienia. Pan SpiritoLibero jest jak pseudonim wskazuje człowiekiem wolnym o swoich własnych poglądach - i za to go szanuję.

  Nie został wyrzucony i nie będzie wyrzucony z NEon24.pl, choć nie jest już Zastępcą Red Naczelnego.
  Zrezygnował sam, w ramach solidarności z Mnichem Zarazy(ex Red Nacz) wskutek różnicy zdań z linią programową Portalu NEon24.

  Uważam osobiście, że można mieć różnicę zdań i poglądów, ale jednocześnie można zachować dla siebie - wzajemny szacunek.

  Tego też bardzo w Polsce brak. Nie tylko autorytetów.

  Pozdrawiam - z szacunkiem (dla obu Panów) -

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 14:44:11
  ..poglądy poglądami, ale że przypomnę, to pan Wojtas pierwszy zaczął pisanie o polofobicznych parchach, a pan Spiryto klaskał i skakał z radości na tą okoliczność :)), a jako vice rednacz biegał po postach i jątrzył rozwalając dyskusje pod dobrymi artykułami...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 15:02:30
  "...a pan Spiryto klaskał i skakał z radości na tą okoliczność ..."

  Chociaż jeden mały cytacik, plissss. W przeciwnym razie dołączysz do grona "dyletantów" kłamczuszków.
 • @SpiritoLibero 15:12:26
  ...cytacik klaskania czy skakania, sprecyzuj, choć nie wiem jak to wkleić

  ...ale może się uda..

  http://c.wrzuta.pl/wi2367/424517b00018aae248adc6e2/joker_gif_1
 • @trybeus 15:20:39
  Potrafisz tylko pajacować?

  Poważnie pytam, kiedy żartujemy to żartujemy.
  Nie tym razem. Ja jeśli nazywam kogoś kłamcą to mam twarde dowody.
  Nie rzucam oszczerstw na wiatr.
 • @SpiritoLibero 15:24:03
  psy szczekaja a karawana jedzie dalej jak w tekscie powyzej :) wiec poszczekaj ale i tak to nie wiele zmieni, a do autora prosze zablokowac i bedzie mial Pan porzadek na swoim blogu bez trolowania.
 • @zwyczajnie normalny 16:32:00
  Jasne :) Zablokować/zabanować - to taka POPiSowa taktyka.
  Ćwiczona do perfekcji.
 • @SpiritoLibero 16:37:22
  uczymy sie od najlepszych :) jest Pan naszym wzorcem i koledzy z roznych takich na dwie i trzy literki itp prawie jak wzorzec kilograma z Sèvres, ale w tym wypadku prawie robi wielką różnicę :)))
 • @zwyczajnie normalny 17:03:48
  poPOPiSkujcie sobie... Tyle waszego.

  Prawdziwym nieszczęściem dla Polski jest niestety to, ze nawet blogowiska obstawione są przez różnych partyjnych agencików robiących ludziom wodę z mózgu. A to Popaprańcy, a to PiSiaki, a to Palikociaki...
  Żenada.
  Ktokolwiek chce używać mózgu jest z klucza osaczany i niszczony.
 • @trybeus 15:20:39
  http://demotywatory.pl/2726811/To-smutne-ze-glupcy-sa-tak-pewni-siebie
 • @SpiritoLibero 17:12:21
  Nie wiem, co ty dzisiaj przyjąłeś, ale to ostatnie ostrzeżenie.
  Jeszcze jedno chamstwo i wylatujesz.
 • @jazgdyni 17:52:52
  PS. A Pani Anna Maria Wesołowska jest SĘDZIĄ a nie sędziną. "dyletancie".
 • @...
  //@jazgdyni: twórzmy nasze autorytety//

  Walka o władzę...każda władza ma/tworzy swoje autorytety co też widać choćby na podwórku/NE - a może by tak jakiś uniwersalny/wspólny autorytet - - - - utopia!?
 • @Weni 19:34:38
  Cóż robić, jeśli tylko powstanie kandydat na autorytet, to ucieka stąd.
 • -------------nie ma KRYPTOLOGÓW jest ! CUD nad Wisłą
  Dwie pazerne pluskwy: katolicyzm i syjonizm, te dwa wredne pasożyty, przyssały się do naszej słowiańskiej krwi i żerują obficie na naszym lechickim społecznym ciele, dyktując swoje wzorce i symbole kulturowe podług własnego wyrachowanego interesu.
  Maciej P. Krzystek, Sydnej 12.03.2010r.
 • @jazgdyni 20:29:07
  Perełka "w temacie" A.M. Wesołowska :
  Karę w wysokości 100 tys. zł Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN za program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" z 2012 r. Według KRRiT w programie znalazły się drastyczne treści zagrażające małoletnim. 6,5 tys. zł kary ma zapłacić także radio Roxy FM.

  Krajowa Rada uznała, że w programie "Sędzia Anna Maria Wesołowska" emitowanym we wrześniu 2012 r. znalazły się treści pełne przykładów patologicznych zachowań, wulgaryzmów, agresji, pogardy i wrogości. Odcinki serii oznaczono symbolem graficznym "od lat 12" zamiast "od lat 16", co było niezgodne z zasadą kwalifikowania przekazów mogących mieć negatywny wpływ na rozwój małoletnich.
  ---
  Wyskok powiatowego z Ukrainkami kosztował stację tylko 65 tys.
 • @cyborg 08:15:49
  Wybacz im Cyborgu, albowiem nie wiedzą co czynią.
  Takie matołki bezczelne.
 • @jazgdyni 08:39:49 & @Ptasznik z Trotylu
  Pełzający totalitaryzm (prof. M. Wojciechowski); Rekolonializm (prof. W. Kieżun), Galopujący biurwizm (b....)
  No to która z tych definicji jest lepsza ?, wszystkie ?
 • @jazgdyni 17:52:52
  Witam !

  I tak trzymać !!

  Nie na temat.....wyNocha!!

  Ciagle mieszają,wtrącają,szpiegujące zająca na...łące !!

  Dlaczego nasze ......i ciagle jakoś nam,,obce,,....to takie smutne !pozdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej